Jump to content

Moto Zajednica

Gume za Stroma - on road

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Kao sto pise, treba mi preporuka nekih guma za Strom-a 1000. Pripremio sam par polovnih Anakee jer su bile bas jeftine, ako ne nadjem nesto drugo do proleca ili budem tanak za nove. Uzeo bih radije cisto on road gume ali problem je sa prednjom (110/80-19), malo je teze naci tu dimenziju. Vidim da je neko stavljao Dunlop Roadsmart, od skoro ih ima i u ovoj dimenziji, pa ako neko ima neki savet u vezi ovih ili bilo kojih drugih guma, zahvaljujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

A ove?

 

METZELER 110/80R19 ROADTEC Z6 Front 59V TL

Sport touring radial Cena: 13,511.00 RSD

 

BRIDGESTONE 110/80 ZR19 Battlax BT-020 F 59W TL

Sport touring Cena: 13,518.00 RSD

 

Kolko sam video ima jos toga na

http://www.internet-prodaja-guma.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

vidi dal imaju haidenau K60 u toj dimenziji. Nezvanični distributer je MotoBike . One su ti 50-50, dobre za asfalt, dobre za offroad i dosta traju. Imaš temu na forumu pa pogledaj ;)

 

ps. pardon, sad videh sa si napisao on road... onda pogledaj neku drugu Haidenau gumu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Da, to je ono sto sam i ja nasao na net-u. Hteo sam da cujem i nekoga ko ih je imao. Fabricke na Strom-u mi se cine dosta lose pa Bridgestone vise ne bih uzimao.

Continental, Michelin, Metzeler, hmmm..... tri coveka, tri preporuke. (nije bas neka pomoc pri odlucivanju). Verovatno ni sa jednom necu pogresiti. Sada retko ko ima obe na stanju. Ovi nemaju zadnju, ovi nemaju prednju...... Ja sam prosle godine na sajmu gledao neke druge stvari, da li je bilo popusta na gume? Sajam je pocetkom marta pa bih mogao da sacekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Ono sto ti je Hitman rekao je apsolutno tacno.

 

Ja sam prezadovoljan sa Continental Road Attack , kad jim dode vreme , menjam za Road Attack 2

 

http://www.contiroadattack2.com/en/

 

Pogledaj sa desne strane , postoji u tvojoj dimenziji , za cenu i gde da nabavis , to neznam ....

 

A ovu gumu mnogo hvale, i apsolutni je HIT kod vozaca V-Stroma sirom Evrope. Dvokomponentna je i kazu da drzi kao luda, ali to sve krasi i Anakee 2.

 

Ni kod jedne ne bi pogresio, dobro je sto se na kraju svede na "stvar ukusa i izgleda".

 

Ja da sam se zadrzao na Stromu, probao bih Conti Road Attack...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Prijatelju, hvala do neba!

 

Porucene iz Motobox-a. Nisu imali na stanju Road Attack ali su imali Trial Attack - obe za 18100 din, znam da nisu cisto "on road" ali te gume po toj ceni nikako nisam smeo da propustim. Sutra stizu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Zanima me koliko bi mogle da predju Anakee 2 na Stromu, u nekoj normalnoj voznji?

 

trebale bi oko 20.000 km. ja sam do sad prešao oko 14.000 km, test još uvek traje :Mina:

 

stvarno super cena za par guma, nisi pogrešio..!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice cisto asfaltnih guma, provereno dobro rade Metzeler Roadtec Z6 i Dunlop Roadsmart.

Od guma za maxi enduro motore, probao sam Batllewing, Tourance EXP i Trail Atack.

Od ovih ponudjenih, po meni najkompletnija guma je Tourance EXP, po svim parametrima.

Trenutno mi je na motoru Trail Atack i u principu je solidna guma, ali meni se zalomila prednja koja trese. To uopste nije redak slucaj kod ove gume, a desavalo se i da drugi tipovi guma od Continentala, kad je u pitanju prednja tresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imam poznanika sa GS-om 1200 koji vozi iskljucivo EXP i odusevljen je. Jedina zamerka je mala kilometraza koju moze da predje sa setom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Au, bas me Doktor uplasi sa ovim opisom za Trail Atack, videcu kakve sam srece. Metzeler Tourance EXP je dosta skuplji, kompet izadje 30000 din na internet prodaji guma. Vidim da Doktor ima bas dobru kilometrazu za sobom. Svaka cast.

Gume su porucene pa samo mogu da se nadam da ce biti dobre.

Hvala svima na pomoci. (Posebno Jevti NS)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Evo ja sam imao Trail Attack na proslom motoru, i moja prednja je bila dobra. :zdravo:

Odlicne su to gume, bez brige. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5497 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam poznanika sa GS-om 1200 koji vozi iskljucivo EXP i odusevljen je. Jedina zamerka je mala kilometraza koju moze da predje sa setom.

 

Ja sam presao 15000km, uglavnom natovaren maksimalno i u paru. Zadnja je bila za zamenu,a prednja je imala jos sigurno 5000km. Garantujem da idu 20000km, opusteno. Takva su iskustva i na V-strom forumu, ali vidim da im se to zamera i na testovima. Ne znam u cemu je stvar. Sto se mene tice, posle Contia, stavljam ili EXP ponovo ili novu gumu od Pirelia, Scorpion Trail (Pireli je vlasnik Metzelera pa je i nova guma navodno poboljsana EXP).

 

Sto se tice Contia, ima puno ljudi koji su prezadovoljni, nemaju nikakav problem, ali isto tako ima dosta i onih kojima je zapala losa prednja (inace prednja je made in Korea, a zadnja made in Germany). Licno poznajem nekoliko i zadovoljnih i nezadovoljnih, inace ozbiljnih vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

Zanima me koliko bi mogle da predju Anakee 2 na Stromu, u nekoj normalnoj voznji?

 

trebale bi oko 20.000 km. ja sam do sad prešao oko 14.000 km, test još uvek traje :Mina:

 

stvarno super cena za par guma, nisi pogrešio..!

 

kopka me ovo pitanje kilometraze koju guma moze da odradi, pa cu da vam upadnem u temu.

skroz mi je nelogicno da ovako malo moze da se predje, jer vadim paralele iz iskustva sa automobilima.

na autu su mi stigle dunlop gume (zaboravih model), i predjoh evo 70k sa njima. Prednje su za bacanje, zadnje jos mogu 20-30k sigurno.

 

takodje na motoru polovnom kupljenom u aprilu 2010 sam dobio neke gume iz 2008 godine. nisam siguran koliko su presle pre mene. Ja sam ove godine jedno 20k presao. I kad je bio do mene kolega sa foruma (majstor, bavi se motorima), rekao mi je da opusteno mogu jos jednu sezonu sa tim setom da predjem.

 

zato sam u rebusu, na sta se tacno misli kada se kaze da ta i ta guma moze 20k. da li se misli na sportsku voznju?

 

sori za glupo pitanje :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Stroma sam uzeo sa 13000 predjenih kilometara, dosao je sa fabrickim gumama BRIDGESTONE - prednja je mozda i mogla da prodje ali je zadnja bila gotova, ispod 2mm sare. Sigurno da zavisi i od gume i od vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

papa staline, ne mogu se izvlačiti nikakve paralele sa trajnošću guma između kola i motora.

moto gume traju od 5.000 km (mekša, sportskija smeša) do 20.000 km (tvrđa smeša, touring). Neko ko ne vozi oštro, ne koči i ne dodaje naglo gas, možda može da napravi koji km više od 20K, ali ne mnogo.

Ti tvrdiš da si dobio vožene gume na motoru, prešao 20.000 i da mogu još jednu sezonu? Teško mi je da u to poverujem, ako su brojke tačne.. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ja ne tvrdim da mogu jos jednu sezonu, tako mi je rekao majstor koji je na motoru nesto radio (kolega sa foruma). nije ni on tvrdio, nego ovako u nekoj prici, aha ok su gume, mozes bez problema jos jednu sezonu da izvozas..

 

ono sto ja mogu da potvrdim je da je motor kupljen polovan sa tim gumama (u aprilu) i ja sam jos presao 20k sa njima. po suvom nikakvo klizanje nisam primetio (ne kazem da ga ja nesto silim), a ni po kisi nisam imao problema (uz max opreznu voznju).

 

eto to je moje jedino iskustvo sa moto svetom, zato i pitam za misljenje. ako ti kazes da je 20 ili 25k neki maksimum ako se vozi lagano i po asfaltu, onda je to - to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Da, ali bojan.p pise o svom iskustvu na Stromu. Ovo se ne odnosi na SVE motocikle, a pogotovu na Ducati monster 750 o kome pretpostavljam, ti pricas.

Obzirom da Monster 750 koristi race gume, i da je kudikamo "ljuci" na gasu (bez obzira kako ti vozis), ja sumljam da takve gume mogu potrajati i 15 a kamoli 20K.

 

Ti si na potezu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

ok, nista, nema potrebe da spamujem coveku temu vise.

znaci moram onda da obratim na to paznju i da planiram jos jedan trosak :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

ok, nista, nema potrebe da spamujem coveku temu vise.

znaci moram onda da obratim na to paznju i da planiram jos jedan trosak :grr:

Nema potrebe da udaras glavom o zid, i nema potrebe da menjas gume na osnovu prepiske sa foruma.....uostalom, ne vozis ti taj motor po forumu, nego u stvarnosti, na ulici....

 

Gume, izmedju ostalog, su jako bitne za bezbedno upravljanje i zaustavljanje vozila. A tvoja glava je u pitanju.

Zato proveri:

 

1.Dubljinu sare i "cekere" na gumama. Cekeri se nalaze unutar "sare" na gumi i oznacava istrosenost. Ako si stigao do njega, guma je za zamenu.

2.Ispucalost tj.isusenost pneumatika. Ne valja ako je ispucala. Naime, sama guma(pogresno terminoloski) ima i rok trajanja, bez obzira na dubinu sare. Zato treba i,

3.Proveriti datum izrade gume, a to imas sa strane u vidu 4-ocifrebog broja. Primer. 2409 gde prva dva broja prestavljaju redni broj nedelje (!) u kojoj je izradjena a druga dva predstavljaju godinu izrade. Te je kod ovog primera 24ta nedelja 2009te godine, sto znaci Jun.2009.

 

Treba reci jos da guma treba da ima fini pecurkasti oblik, a ne kockasti, jer se to smatra deformacijom. I da svaka ima sloj koji drzi i da posle toga postaje vise plasticna i bez obzira sto dobro izgleda, ustvari je za zamenu.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

taj monster ti je prvi motor u životu, kupio si ga u aprilu i uspeo da napraviš 20.000 km sa njim do sad!? :stabre: gde si sve bio..? :stabre2:

 

ako stvarno nigde nisi pogrešio navodeći brojke, svaka ti čast, i svakako treba da planiraš nove gume, jer teoretski, žice samo što nisu krenule da iskaču. :takoje:

 

imao sam pre stroma i nakeda od 600 ccm, i na njemu sam imao touring gume koje su izdržale oko 20.000 km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Kragujevac

ok, nista, nema potrebe da spamujem coveku temu vise.

 

Ma ne vredjam se ja lako, slobodno rasirite temu, kad vec nije vreme za voznju......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja