Jump to content

Moto Zajednica

Kradeni motori????

Recommended Posts

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Nije mi jasno zasto lepo neodete u Policiju i prijavite da je tip probao da Vam proda ukraden bike i lepo im kazete gde da odu i zavrse posao.

 

Isto zasto stoje i gledaju 10 debila kako voze 200 u centru grada' date='a zaustavljaju mene sa skuterom.

 

Prosto ih ne zanima.Par puta sam pitao zasto ne zaustavljate njih,oni kao,pa ko ce njih da stigne..

 

Mozda se desi da ti i kazu "sto bi mi to resavali".[/quote']

 

Zato kad se taj debil jednom bude otresao ili još gore nekog udario sa divljim motorom i bez dozvole, bio ne bio kriv, najebaæe po važeæem zakonu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
odlicno' date=' onda prijavu protiv neodgovornosti nabavish advokata i ganjas se sa njima[/quote']

 

tesko bi to islo,kod nas pogotovo =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Nije mi jasno zasto lepo neodete u Policiju i prijavite da je tip probao da Vam proda ukraden bike i lepo im kazete gde da odu i zavrse posao.

 

Isto zasto stoje i gledaju 10 debila kako voze 200 u centru grada' date='a zaustavljaju mene sa skuterom.

 

Prosto ih ne zanima.Par puta sam pitao zasto ne zaustavljate njih,oni kao,pa ko ce njih da stigne..

 

Mozda se desi da ti i kazu "sto bi mi to resavali".[/quote']

 

Zato kad se taj debil jednom bude otresao ili još gore nekog udario sa divljim motorom i bez dozvole, bio ne bio kriv, najebaæe po važeæem zakonu...

 

Najcrnje je sto ce da ubije nekog drugog.. jer za svoj zivot ocigledno i ne mari.A murija i treba da bude tu radi preventive,da takav debil ne bi zgazio nekog neduznog.Ne znam jel murija misli da ce nesto da poboljsaju tako sto ce da zaustavljaju ljude koji su krenuli do radnje bez pojasa,i da ih cekaju iza coska,drveta,drugog auta,ili ko zna kakvih mesta(svasta sam vidjao),ili to samo rade da popune dnevnu kvotu kaznjavanja,da im ne ke*jaju nadlezni..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Nikad nisam razmislja o kupovini kradenog,ne samo motora.Ali sto se tice motora i kola,kazu da sad ima vise nelegalnih nego 90-tih.Cuo sam kako se uglavnom kradu motori,i stalno sam u problemu gde ga ostavljam,kako sam ga parkirao,...kako god ga obezbedis nije siguran.Uglavnom sad kada kradu,staju sa kombijem,pored motora otvaraju bocna vrata i ubacuju ga unutra.ako je vezan,normalno seku sa makazama za armaturu.Na predhodnom motoru sam imao alarm i odkacenu diodu,da se nevidi da je ukljucen i pali se posle par sekundi kad stojis pored njega i ako ga nepipnes.Da li ima neko bolji predlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Uglavnom sad kada kradu' date='staju sa kombijem,pored motora otvaraju bocna vrata i ubacuju ga unutra[/quote']

 

Mislis ovako? :)

 

Edit:

Pardon, ovako

00022351.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

He he . Pa kod nas je 90 % motora nelegalna. Lako se mogu prepoznati i likovi koi ih voze, niko od njih nema ni o od opreme i panjaju se od semafora do semafora u fazonu face smo i zivimo brzo. Imao sam priliku da se prosetam malo po Jevropi ove godine i mogu vam reci da niko (Austrijanci, Italijani, Spanci, Francuzi) nema vozni park kao mi ovde u Srbiji. Novi Rovi se pazare za 3000e. pa kako ocekuju da bude manje poginulih ove godine ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Ja bih upozorio likove koji bi da pazare kraden motor, da osim karmicke (oteto - prokleto) opasnosti, postoji i opasnost o regularnom otimanju motora. Znaci, ako ti neko otme - ukrade ukradeni motor, mozes samo da se zalish Bogu + prodavci takve robe su cesto u talu sa murijom, i sami prijavljuju svoje musterije, panduri dolaze, otimaju ti motor, i ajmo sve iz pocetka - ovo je cak bila cesta varijanta 90-tih. Svakakvih kombinacija ima...

 

Cu i za ovu varijantu, mozda ima neko upuceniji? RSVMillenian? Evo ovako - ima kradenih motora preko (amerika), koje osiguranje isplate ostecenima, pa se kasnije takav motor nadje u nekom jarku u americi (recimo lik ga ukrao samo da bi se iziveo i cim mu je crko - bacio ga). Ondak panduri i osiguravajuca drustva takav motor stavljaju na licitaciju. I kupujesh ga i carinish potpuno legalno, stim sto su to najcesce osteceni motori. E sad, ti motori jako cesto imaju menjane, lomnjene, budzene brave, ali su potpuno legalni!

 

Mozhe se recimo naci R1 2003 god za 3000 dolara u skoro perfektnom stanju. Carina + porezi + eventualni servis i imash do yaya motor za male pare. Samo je zaheban transport odande, ali ako neko ima kombinaciju i za to - extra varijanta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja