Jump to content

Moto Zajednica

NE kupujte kod Leo-Pard-a (KMH Trade)

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

NE moze u saobracajnoj da mu pise 2010, vec prava god proizvodnje, kako i jeste.

Bez obzira kad je motor kupljen, pise se godina kad je proizveden.

 

Dakle - 2008 najverovatnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1825 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma mislim da je poslednji proizveden u decembru 2009

Do 2006-7 su bili malo drugaciji sa Suzukijevim motorom i Brembo kocnicama i kostali su vise od Yamahe Xt125 i ostale konkurencije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: /

Pa to je to. Znaci svelo bi se na to da uzimas stari ''nov'' motor posto je stajao minimum dve godine po raznoraznim skladistima, salonim i sl. Al sto kaze svemirko zato i jeste toliko snizena cena.

 

Malopre sam pogledao kod hrvata i slovenaca cene na Leo-pard-ovom sajtu. Hrvati, isto kao i nasi, nisu menjali cene od 2009. i tamo je kao na snizenju 1700e a kod slovenaca su ovogodisnje cene i tamo je isto na popustu al 2000e. Znaci svuda spustaju cene i rasprodaju poslednje modele posto je pitanje da li se novi uopste proizvode. (ispravite me ako gresim - znam da neko hoce ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Ako hoces da proveris da li ce se ubuduce proizvoditi, najbolje je da kontaktiras direktno proizvodjaca i da im trazis cenu za model koji te interesuje i da je naravno proizveden 2010.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Beograd

CF Moto pravi iste modele i dalje, 2010 doduse sa malo drugacijim izduvima i na V5 dodaju bisage kojih do sad nije bilo.

 

Pokusavam negde da nadjem sliku V9 koji je 2009 napravljen kao experiment i nikada nije video svetlo dana van Kine, a tamo kako kazu, vozilo ih je par njih, dilera... neki su ih cak i drzali kao eksponate neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Sachs MadAss

Elem, Zorge, u pravu si sto se tice zmigavaca, cak i prekidaca-uz sitno grunfovanje, jedino sto nije isto su recimo plasticni blatobrani, delovi i nosaci na ramu, a najcrnje od svega - ako proverish malo - horizontalni jednocilindricni motor (poznatiji kao honda cab klon) je verovatno motor koji je najzastupljeniji svuda u svetu SEM KOD NAS! Pa nemoguce je naci bilo koji deo koji se tice bilo kakve opravke a ne daj boze tjuninga tog motora - u Leo Pardu su mi rekli - `Ne diraj nishta dok ide - nismo sigurni da ce biti delova za opravku`. Ja ponavljam, moze mozda stogod da se nabudzi, ali ja sam verovatno josh pod utiskom iz Soluna, gde sam pre par nedelja ceo vikend samo birao delove za horizontalni motor - neverovatan izbor! Ne moze lancanik sa 50cc mora sa 125cc jer je na 50cc 420 lanac a na 125cc 428, e josh da poklopim broj zubaca i ozubljenje u sredini (verovatno je standardno :)!

Mislim da sam na nekom forumu prochitao da je Sachs nije vishe vlasnistvo kineza, vec su ga opet otkupili neki Evropljani, ali nisam siguran. Siguran sam da je Leo Pard, firma koja nema nikakvu podrsku - bilo servisnu - bilo usluznu za svoje kupce, da su vrlo nekorektan prodavac koji verovatno jedva ceka da se otarasi motora koje ima pa da pobegne ko zna gde. Mislim da su majstori i kancelarijske sluzbenice (tete od 50+ god) vrlo ljubazni i prijatni, sve ce uciniti da vam pomognu ali jednostavno oni nit su obuceni niti poseduju znanje u ovoj oblasti kojom se bave - motorima (mislim da im je posao bio vezan za remont domacih motora za yuga, keca, traktore i tu su i ostali, ostalo im je pod moranjem).

Savetujem sve koji se odluce da kupe Sachsa - budite spremni da narucujete delove iz Soluna, pazite na plastike i specificne delove jer njih sigurno nema a koliko mi se cini nece ih ni biti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ала си ми дош'о к'о кец на десет са тим Солуном!

 

Знајући да је у Грчкој, оно што је код нас "Томос Аутоматик", тамо је неки од "каболиких" мопеда, покушао сам да нађем на Нету неке продавнице делова и комплетних машина, али ми је мршав резултат - само нека продавница "Мототрејд" (http://mototrade.gr/osCommerce) Грка који се зове Никос Мавридис. Вероватно има још продавница са великим асортиманом, али можда немају сајтове нити могу да у претраживач укуцам термине на грчком. Волео бих да прочитам о твом путу у Солун и шта је пошто по радњама и наравно, где су оне.

 

Успут, која ти је ознака мотора на "Бесном магарету"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Sachs MadAss

Uh, nisam gledao forum par dana - jelte, dosla zima pa sam malo rastavljao :) Na Mangulicama sam Chuburac, inace Marko Djurovic mi je drugar, pa muku mucim s njim kad sam u problemu (daje mi ladne obloge preko telefona kad nesto zabrljam s motorom). U Solunu, ima ceo jedan kvart posvecen motorima (ja sam cak pokupio nekoliko vizitki, ali trenutno ne mogu da i nadjem i da ti dam adrese na netu - na zalost, koliko se secam, samo jedan je bio i na engleskom, kad nadjem okacicu). Sto se tice cena - tu je potpuno sharenoliko - ima stvari koje su dosta jeftinije (recimo gume, akumulatori, migavci i slicno) ali za svaku stvar morash da dobrano obidjesh sve i da se ozbiljno udubish u problem s prodavcima jer ces vrlo cesto imati slucaj da je nesto dosta skuplje nego kod nas, pa dok ne shvati da tebi treba jeftina roba ima da ti nudi samo skupe delove (recimo karburator za madassa je bio od 20 do 150e). Dobra stvar s Grcima je sto je izbor neverovatan (u radjnama koje su 20 kvadrata) mozesh da nadjes sve sto nisi ni znao da moze da se kupi (bio sam fasciniran mlaznim motorima za modele aviona - da samo shvatish kakve su mi ideje padale na pamet). Trenutno sam u fazi skupljanja potroshnih delova za madassa, pa slabije posecujem forum, ali me mozesh kontaktirati na neki pp (nemam pojma sta je to ja inace nisam okoreli forumash). Kad budem skupio sve sto mi treba (od delova) okacicu kompletan program remontovanja Madass-a sa sve delovima koje sam kupovao, i de sam ih kupovao i koju sam malu privredu koristio da bih izbegao problematiku sa Leo Pardom (jelte, posle 10 odlazaka u rakovicu, i 10 razgovora iz njihove kancelarije sa nekom drugom kancelarijom internim telefonom, shvatio sam da mi je bilo dovoljno troshenja energije u prazno - imali su sve delove koji meni nisu trebali). Postavichu i slike (jelte posto sam ja vrhunski amater morao sam sve da slikam u fazi rastavljanja da bih se setio kako da vratim). Za sada sam sve rastavio, kompletan ram i blatobrane sam pripremio i ofarbao kod drugara u neku super-ultra-extra narandzastu boju koju zovu Liquid Orange (a koja se koristi za Reno Megan Sport i sija ko muda na mesecini), delove sam u principu pronashao de da kupim, josh da opljackam banku i eto mene za 20ak dana s kompletnim motorom. Ako ti nesto treba od saveta za Solun, preko Mareta ili tog pp-a me kontaktiraj. Svima se izvinjavam za off topic, ali mislim da prica o Leo Pardu ima negativan uticaj na moj pritisak (sve mi se smrachi i misli mi odu u Solun).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja