Jump to content

Moto Zajednica

Do Afrike u Novembru (od Sahare do grudvanja u Slo.)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

Miso ,

 

Vrh..

Veliki pozdrav .. skidam kapu na hrabrosti .. razumem pobudu .. idem negde daleeeeekoooo..

 

Super .. nego dobra ideja moze dase primi i kod mene , sreca josh malo pa ce ovde sneg da krene ...

 

Uzdravlje ..

 

Ljuti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Na brodu koji je bio dosta veći i luksuzniji od onog sa kojim sam došao u Maroko sam sedeo i zezao se sa momcima iz HD Italia.

 

Od piva sam odustao zbog cene od 4,7 Eura po limenci od 0,33.

 

Upoznao sam simpatičan par iz Švajcarske koji je starim išaranim WV kombijem obišao ceo Maroko. Kladim se da su probali kakva je gandža u svakom selu.... :lol::lol::lol:

post-7094-095802500 1290030472_thumb.jpg

post-7094-007149700 1290030494_thumb.jpg

post-7094-040389600 1290030628_thumb.jpg

post-7094-003650700 1290030662_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Pošto nije bilo puno putnika, a brod dugo putuje, imao sam vremena da se naspavam i uobličim ovaj putopis do tada.

 

Na palubi sam upoznao nemca koji se vraćao sa Kanarskih ostrva gde je proveo nedelju dana vozeći se svojim KTM-om.

 

Razmenili smo iskustva i slikali se.

post-7094-089820400 1290031001_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Na iskrcavanju sam se ušlepao među Italijanske motore, tako da sam i carinu i pasošku kontrolu prošao bez zaustavljanja, mada sam video da je policajac na pasošima, već kada me je propustio začuđeno pogledao kada mi je video tablice, ali, ode voz! :moto3:

 

Stao sam u Đenovi da natočim gorivo, i pošto je bio lep i sunčan dan ovde, uživao sam u svakom kilometru puta, sve do Piacenze, gde me je uhvatila gusta magla koje je bilo sve do Brescie, ali je nakon toga i put i vreme kao stvoreno za uživanje na motoru.

 

Pošto je brod kasnio, a ja sam se Jageru najavio, nisam hteo da ljudima banem noću, malo sam požurio... a i napalio se na lepom putu, pa sam mog Belka duže vreme stiskao malo više nego što mu prija. (180-190 km/h)

 

On mi je svoje negodovanje iskazao izbacivanjem ulja na oba cilindra. To sam video kod Venecije kad sam stao, jer su mi obe čizme bile nauljene , a ulje se slivalo i sa cilindara.

 

Razlog mog zaustavljanja tu je bio sasvim druge prirode, naime neposredno pre toga me je jedan macan sa autom na mojih 170-180 isekao sa svojih 80-90, ja sam naglo pustio gas, i motor je dobio ono blesavo lelujanje prednjeg dela koje je trajalo sekundu dve, dovoljno da se ja tako odsečem, da sam stao da zapalim i smirim se, nije me video očigledno, a ja sam pomislio kakvim li bi me lopatama sastrugali da sam zagrebao asfalt pri toj brzini... >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Uhh, komsija kakva tura.. :care:

Cista potvrda teorije

"kad ocesh , onda je samo jedan razlog, HOCESH! A kad necesh..ima hiljadu zashto necesh..."

Svaka cast josh jednom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Na Slovenačko-Italijansku granicu sam stigao po mraku, kupio vinjetu i nastavio ka Ljubljani gde sam se radovao susretu sa drugarima sa kojima sam se pre skoro 2 nedelje pozdravio.

 

Ušavši u Jagerovu ulicu video sam Barbaru i njega kako me čekaju na ulici sa širom otvorenom kapijom...toliko mi je to bilo lepo da su mi se oči zaiskrile...

 

Kada sam ugasio motor i ispozdravljao se sa njima, Barbara mi je izvadila ključeve iz motora sa rečima: Ovo prekosutra dobiješ!

 

Ajoj, a ja već mojima rekao da sam sutra kući...

 

A Jager i Klimbra su uzeli slobodan dan sutra!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Obraduju me prvo vešću da je Jager kupio toliko željenog Gold Winga juče, i to i lepšeg i novijeg od onog koji je nameravao da kupi kada sam prošli put bio tu. Pa neka je sa srećom druže moj!

Brzo po mom dolasku dolazi Klimbra i NJEGOVA :D Irena i Bojan (BMW) NJEGOVA :D Tanja.

Utisci, priča, zezanje, puno jela, još više piva.

Bojan i Jager se nisu smirili dok mi nisu motor onako po noći pregledali i dali dijagnoze kvarova, da bi posle napravili plan za koji sam ujutro saznao.

 

Petak 12.11.

 

Čim smo nakon ustajanja počeli ispijanje kafe,stigli su Bojan i Klimbra.

Plan je ovakav: Dok mi Bojan i Jager popravljaju motor, Klimbra i Irena me vode na neka lepa mesta u Sloveniji.

Ja kažem: Ljudi, pa nema smisla...oni se nasmejaše, i neko od njih mi je rekao:

-Samo ponesi aparat.

Poneo sam ga, sva sreća, jer to što sam bio da gledam je fantastično, pejzaži kao iz bajke, jezera kao naslikana...tako blizu nama, tako lepo, a većina nas pojma nema...

 

Mislim da će fotke najbolje opisati lepotu Slovenije...

 

Najpre kako ga mi zovemo Bledsko, a Klimbra kaže Blejsko jezero... :lol:

post-7094-007914400 1290036544_thumb.jpg

post-7094-094818900 1290036571_thumb.jpg

post-7094-047421600 1290036619_thumb.jpg

post-7094-058993200 1290036651_thumb.jpg

post-7094-092585600 1290036672_thumb.jpg

post-7094-025186000 1290036698_thumb.jpg

post-7094-096801500 1290036728_thumb.jpg

post-7094-063825200 1290036760_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 50 years, 84 postova
  • Lokacija: Vrachar-Beograd-SRBIJA
  • Motocikl: uskoro, uskoro...

 

 

Upoznao sam simpatičan par iz Švajcarske koji je starim išaranim WV kombijem obišao ceo Maroko. Kladim se da su probali kakva je gandža u svakom selu.... :lol::lol::lol:

 

Heheh...pazi ga lik, puši u tržnom centru?

Sad bi ga ovi naši dušebrižnici sa foruma izneli na vešala :lol: :lol: :lol:

Extra tura, čekamo nastavak :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

Obraduju me prvo vešću da je Jager kupio toliko željenog Gold Winga juče, i to i lepšeg i novijeg od onog koji je nameravao da kupi kada sam prošli put bio tu. Pa neka je sa srećom druže moj!

 

pridruzujem se lepim zeljama za Jagerovom motor,neka ga vozi mnogo bezbednih kilometara! svaki dan "ratujem" sa jednim Jagerom ovde,ali smo upoznali i fanta iz dezele!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

Obraduju me prvo vešću da je Jager kupio toliko željenog Gold Winga juče, i to i lepšeg i novijeg od onog koji je nameravao da kupi kada sam prošli put bio tu. Pa neka je sa srećom druže moj!

 

pridruzujem se lepim zeljama za Jagerovom motor,neka ga vozi mnogo bezbednih kilometara! svaki dan "ratujem" sa jednim Jagerom ovde,ali smo upoznali i fanta iz dezele!! :moto3:

 

Aahaha, sad sam video da si iz Su, pozdravi onog što ratujete!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Obraduju me prvo vešću da je Jager kupio toliko željenog Gold Winga juče, i to i lepšeg i novijeg od onog koji je nameravao da kupi kada sam prošli put bio tu. Pa neka je sa srećom druže moj!

 

pridruzujem se lepim zeljama za Jagerovom motor,neka ga vozi mnogo bezbednih kilometara! svaki dan "ratujem" sa jednim Jagerom ovde,ali smo upoznali i fanta iz dezele!! :moto3:

Ovaj Jagr iz dežele.....sa nikim ne ratuje......al voli popit pivo, dva.....deset......isto ko ja :moto3:

 

Ajde Miša...........ćekam.... :Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 447 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW R 1200 GS, Honda CB 500...

:takoje: Bravo!

 

Jesi li imao vizu za Maroko, treba li?

 

Treba viza, lako se dobija u ambasadi u Bg,samo ti treba rezervacija hotela u Maroku, bar jedan dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

dok kod 99% motora ljudi muce muku sa losom zastitom od vetra, kod goldwinga moraju da stavljaju otvore za provetravanje :)

 

samo mu jos prozori i podizaci fale :)

 

prelep... predobar motor!

 

ps. putopis sjajan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja