Jump to content

Moto Zajednica

Ardie iz 53

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ljudi imam dva nemacka Ardia iz 53 jedan je detaljno restauriran :) a drugi nije. :(

Pa oba motora imaju tablice ali ne i papire. Jedan je BG table, a drugi KG table.

Pokusao sam na dosta nacina ali nisam uspeo da dodjem ni do papira a ni do vlasnika. :(:(:(

Molim vas da li neko zna kako mogu da ih regisrtujem???

Ili da dodem do papira.

 

P.S. Vec sam pokusao preko SUP-a i nisam imao mnogo uspeha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Procedura ti je blago receno komplikovana. Predpostavljam da su tablice od pre ko zna koliko godina. Sad moras preko tablica da pronadjes ko je bio vlasnik, a to ces morati da nadjes nekog iz SUP-a ko moze da nadje to u arhivi (tamo postoje podaci o svakoj registraciji koja je ikad bila, samo sto oni po sluzbenoj duznosti nikada to nece da urade, jer im to ne spada u posao, vec moras da nekog lepo zamolis da ti to uradi kad ima vremena). Zatim kad nadjes na koga se vodi motor moras s njim da napravis kupoprodajni ugovor (bez obzira sto si ti motor uzeo od nekog treceg, s obzirom da taj nije imao nikakve papire). Sad tu moze da ti bude problem da osoba na koju se motor vodio pre pedeset godina vise nije ziva. U tom slucaju moras da se dogovoris sa pravnim naslednicima da urade dopunu ostavinskog postupka u kojoj ce uneti i taj motor, kad oni to zavrse radis ugovor sa njima, preneses na sebe i registrujes. :lol::lol::lol::lol: Prosto ko pasulj zar ne

 

Sve ovo je po malo glupo s obzirom da se radi o oldtimer-u i samo mozemo da se nadamo da ce se neko setiti i promeniti nesto u zakonu kada je rec o registrovanju istih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Bolje pitanje.Jer ima neko medju nama ,ko radi u SUP-u,ko bi pomogao da covek resi problem.Ili nekoga da zna ,ko bi izasao u susret. Ko radi dobro,dobro ce mu se vratiti.Moramo da pomazemo jedni drugima,tako ne mozemo da propadnemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

A jesi li probao da gurnes neku kintu kroz salter, molecivi smesak i tako to! Panduri su to! Pusti mi brojeve tablica na PP, pa cu sutra da vidim sa plavim drugarima moze li sa sta iscupati! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ja kad bi ti pricao sta sam sve radio i kakve sam odgovore dobivao verovatno bi se frapirao. U beograd sam se bas lepo isprsio da bih dobio odgovor da taj broj tablice nemaju u arhivi koja se nalazi u kompijuteru. Pa da je verovatno zadnji put registrovan pre vise od 35god. i oni takve slucajeve ne cuvaju, vec bacaju jer je velika verovatnoca da taj motocikl vise ne postoji cim nije registrovan tolike godine.

Mislim da li su oni svesni da postoje takvi ljudi kao sto sam ja!!! :evil: :evil: :evil:

A brojeve tablica cu ti poslati sutra jer mi nisu pri ruci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd

Tacno je da ne postoji arhiva u kompjuteru, ali postoji u njihovoj papirnoj arhivi i to sigurno nije baceno, samo treba da neko bude dovoljno uporan i snalazljiv pa da se snadje u tim hrpama hartije i to ti pronadje. Ja sam tako nesto prosao i to mi je zavrsio covek koga poznajem, ali u pitanju je bila arhiva malog mesta koja je x puta manja od beogradske i kragujevacke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Pa tamo sam i bio. Iz SUP-a su me poslali tamo sa nekim zahtevom za papire ali neka gospodja posle malo papirnog ubedjivanja mi je rekla da od ta posla nema nista. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

pa raspitaj se u Sup-u da li bi tako nešto moglo da se registruje. ranije si mogao da kupiš na otpadu i posle odeš na atest i registruješ vozilo. ne znam kako to ide, to je èisto ideja pošto mislim da èeš vlasnika da nedðeš nikad a možda i kasnije.

 

raspitaj se malo oko toga.

 

taj raèun mu doðe nešto kao dikaz o poreklu, otkud znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd
a da vidiš ti da li bi mogao nešto da završiš kao da si ga uzeo na otpadu' date=' neki raèun, nešto?

 

da li bi to pomoglo.[/quote']

 

To je moglo ranije tako, sad vise ne moze. Eventualno mozes da uradis sa otpadom kupoprodajni ugovor koji ce pokazivati da si ti vlasnik i nista vise. Kod nas sa tim papirom sada ne moze da se registruje motor,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Pazi ovako. Cuo sam se sa nekim likom iz Novog Sada, i on kaze da klub Veterana ili tako vec nesto u NS moze da izda nove papire za motor koji je detaljno restauriran. Kaze da motor mora da bude u originalnom i ispravnom stanju. Oteras im motor i oni provere poreklo tog motora i da li je bio kraden. Pa ako je sve OK onda ti oni izdaju potvrdu pomocu koje ti odes negde u BG (imam tacno zapisano) i oni ti izdaju nove papire sa kojima ti registrujes motor. I da motor mora da bude stariji od 40god. Ima malo jurcanja i petljanja ali trebalo bi da bude izvodljivi. I kazu da motor mora da bude kod njih sve dok se sve ne proveri. A to je od 2-24meseca.

Jedino je rizik ako je motor kradjen vracaju ga poslednjem zavedenom vlasniku, a ti ostajes sa jednom lepom prijavom u rukama.

A posto su moji motori sigurno ispravni??!! nadam se da ce biti sve OK.

 

Prema tome ja od 1 jul-a krecem u akciju!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG
a da vidiš ti da li bi mogao nešto da završiš kao da si ga uzeo na otpadu' date=' neki raèun, nešto?

 

da li bi to pomoglo.[/quote']

 

To je moglo ranije tako, sad vise ne moze. Eventualno mozes da uradis sa otpadom kupoprodajni ugovor koji ce pokazivati da si ti vlasnik i nista vise. Kod nas sa tim papirom sada ne moze da se registruje motor,

 

nisam mislio samo sa raèunom da registruje motor. nego da uzme raèun-ugovor i to je dokaz da je on vlasnik, posle ode na atest i onda ga registruje. moj deda je to radio sa kamionima, ali je to bilo odavno! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Leskovac / Beograd
Pazi ovako. Cuo sam se sa nekim likom iz Novog Sada' date=' i on kaze da klub Veterana ili tako vec nesto u NS moze da izda nove papire za motor koji je detaljno restauriran. Kaze da motor mora da bude u originalnom i ispravnom stanju. Oteras im motor i oni provere poreklo tog motora i da li je bio kraden. Pa ako je sve OK onda ti oni izdaju potvrdu pomocu koje ti odes negde u BG (imam tacno zapisano) i oni ti izdaju nove papire sa kojima ti registrujes motor. I da motor mora da bude stariji od 40god. Ima malo jurcanja i petljanja ali trebalo bi da bude izvodljivi. I kazu da motor mora da bude kod njih sve dok se sve ne proveri. A to je od 2-24meseca.

Jedino je rizik ako je motor kradjen vracaju ga poslednjem zavedenom vlasniku, a ti ostajes sa jednom lepom prijavom u rukama.

A posto su moji motori sigurno ispravni??!! nadam se da ce biti sve OK.

 

Prema tome ja od 1 jul-a krecem u akciju!![/quote']

 

Ja sam nacuo nesto o tome ali niko nije imao pravu informaciju da mi da. Jedni su pominjali klub Veteran, drugi Bracu Petkovica iz muzeja, ali niko nije znao nista konkretno da mmi kaze. Napisi ako nije problem sta tacno treba uraditi i koga zvati pa da se i ja raspitam malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Upravo tako, licno sam se raspitivao za jedan stari jeep koji nikada nije bio registrovan jer je kupljen na vojnom otpadu i vozen na seoskim drumovima. Racun naravno izgubljen i procedura je ista. Ne mora da bude skroz originalan, i veterani imaju nivoe originalnosti ali se radi provera po originalnim brojevima sasije ili rama. Doduse ja samo dobio informacije u klubu veterana u Vojvode stepe na autokomandi a ima od tada poprilicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Vidis ni ja neznam tacno broj tel. od kluba Veterana. Ali od danas znam pouzdano da je postupak bas takav. Sve sto treba jeste da kontaktiras njih a oni ce ti dati dalja upustva. Ja cim nabavi broj javicu. I tu potvrdu treba odneti (ne u BG) u SUP koji je nadlezan za tvoju opstinu.

Ja sad zavrsavam moju Hondu i imam obaveze oko otvaranja kluba, tako da i nisam u nekoj mogucnosti da mnogo jurim oko toga. Ali svakako cu to uraditi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja