Jump to content

Moto Zajednica

go go power rangers

Recommended Posts

  • glavatar, 172 postova
  • Lokacija: burlingame, ca
  • Motocikl: gs500 '02

power-rangers_turboranger.jpg

 

donji ves, gornji ves, srednji ves, babin dzemper, biciklisticke helanke, 2 para carapa, duks, prsluk, potkapa, pojas, vreo caj, vizuelna slika vrelog dzakuzija i drm shljivovice.

 

spreman sam za put.

 

yeah right!!! :D:lol::D:lol:

 

posle 15min voznje hladan obliz hladnog vetra oko kolena, shaka, vrata umotanog u neko sada besmisleno platno, bistri mi um i od silnih pitanja koja se glavom vrzmaju, u prvi plan izlazi samo jedno.

 

sta ce biti za 20, 40, 70min???????

 

cizma glavu cuva, a pas dvoriste, ali sta je sa mojim telom. vozis motor svake godine sve dublje u zimu, a sve sto imas od opreme je pojas i kaciga. budalo jedna!!!, rece besno narator.

 

sta cu, branim se nevesto. proklet sam, kada se i nadje neka kinta dovoljna za neki pazar, ista redovno ode na neki drugi pazar. ljudi studiraju ekonomiju 4 god pa nemaju pojma, kako ja da znam tajanstvene puteve novca?!?! :neznam:

 

...stigao sam gde sam krenuo, uvek mi se to desi. smrznut kao tupan i glupan, samo bez glupana:D...

 

...svasta se desavalo tu na tom mestu tih dana, kad odjednom jutro. budim se posle 3 kvalitetna sata sna, perem zadah pelina i sa neznijom polovinom odlazim na najlon.

 

wow NAJLON, sinteticki polimeri... kakve to veze ima sa prodajom jeftinih stvari u kojima se racun izgubi, nemam pojma. rece mi devojce da je tamo sve bagatela, da mora rano da se ide i da mora da se cenjka... ok, rekoh. no problemo, idemo na neku masnu pljeskavicu posle, treba mi to. da pokupi sinocni uzas iz trbu'a.

 

novosadski gradski, kao i svaki drugi gradski, smrdi, treba mu puno da stigne gde je krenuo i uvek je tu neka vudu baba ciji pogled pokusavam da izbegnem da me ne prokune ili nesto slicno ne d'o bog.

 

stizemo. izlazimo iz busa, blagoslovljeni lepim vremenom. gledam oko sebe, a tamo NISTA!!!

 

osvrnem se 2-3 puta, nigde nikoga, reko sta je ovo. kakav je ovo buvljk legendarni, gde su svi???

 

razocaran spustam glavu kad ono 1000 ('iljadu) citiram: "zenskih guzica", kako kao copor razularenih hijena razbacuju gomile stvari strateski rasporedjenih po NAJLON prostirkama.

 

more sagnutih zena koje kao masine prosledjuju stvari jedna drugoj i analiziraju, merkaju, skeniraju.

 

malo dublje ima tu i koji stand:

 

DSC00694.jpg

 

dinamicno nema sta.

 

vrlo brzo pocinjem da tonem u shoping letargiju. znate na sta mislim <_<

 

pocinjem da vadim fon, gledam u nebo, razmisljam o novom er6n i kako je bash dobar. povremeno prekinut recima "wow vidi sto je dobro, jel ti se svidja?" "da, svidja mi se" rekoh i u daljini ugledah mrcinu od kozne jakne. bajkerske kozne jakne.

 

pa zar je moguce??? zar ovde ima moto opreme. zacu se operska arija i ukaza se put ka jakni kao mojsiju preko crljena mora.

 

rom sa frizurom elvisa, videvsi me kako padam preko hrpa zena i odece trceci prema njemu, skontao me je kao njutn gravitaciju. skinuo je jaknu obesenu o stari kombi i pokazao mi iznjakanu ducchini koznu jaknu koja je svoju mladost ostavila zauvek u jedno ili vise leta sa nekim drugim bajkerom. ili bajkerima, nikad se ne zna.

 

kaze 50 do 70 eur pa gde se nadjemo. hmmm imam 30eur u dzepu, ali ni toliko mi se ne daje. lepsa je iz daleka. pokunjen odlazim, ali crv se uzmigoljio. oci sokolove pocinju da skeniraju okolinu 300m u dalj u svih 360stepeni odjedared. dobijam nadnaravne moci, gotovo da mogu da nanjushim papkarsku kozu shtavljenu. u daljini vidim neke jakne ali su matore. vidim i neke polovne pantalone ali su daleko, a i ne svidjaju mi se kozne pantale sa sve protektorima. ne te koje vidim. hmmmmmmm glasno ispustih, i otvorih nozdrvu jace. najjace. kad ono na 7h od mene hrpa moto koznjaka.

 

zaranjam naglavacke iz jednog skoka pokazujuci svim onim zenama kako se to u stvari radi. laktam se sa nekom babom koja nema pojma sta drzi u rukama i zauzimam stratesku poziciju blokirajuci pristup svima. grabim jakne ixs rokerica ocuvana do 00, ali nije moj fazon. vatam se za jos neku jaknu nepoznatu i skroz, plava, ok kroj, nema protektore ali nije nesto. jos jedna ixs ali neka letnja varijanta, skoro za pit, nista upotrebljivo, vise pozerski. kad na stosu jedno 10 jakni. sijaju se kao nove. pipnem nove. pomirisem, polizem, rastegnem, zagrizem wow koza. prava debela nova koza. kroj ok. protektori tu. sve sljaka. probam jednu, drugu, cuci kao salivena sa osecajem da bi pri padu asfalt totalno naje*ao.

 

zaslepljen neverovatnom idejom da cu se jeftino uvuci u koznu jaknu, funkcionalnu, dobru, novu, nisam obracao paznju na mali glas koji zacuh sa desnog ramena. sta koji k???? rekoh.

 

gledaj svoju jaknu, pomislih. ali glas ne odustaje, sitan piskav djavolski pozerski glasic.

 

"aloooooo, dragane!!!"

 

"Vidi na sta lici jakna, seljoberu jedan, to ces da nosis. bajkerska jakna je crna i tacka."

 

"nemoj da si lud, sigurno je skaj, puci ce na pola i istopiti se cim se nakvasi. a i u to da udjesh"

 

tek sa drugog ramena, jos djavolskiji glas:

 

"okreni se i bezi, kakve su to BOLAN jakne, ni nalik onima koje si gledao na netu i slinio."

 

"nemaju ni etiketu i znak poznate marke, barem one koje ti poznajes. gledaj samo kakva je, izgledaces kao mocni rendzer u njoj' xaxaxaxaxa"

 

krvavih ociju, polu lud od buke, zbacih gadove s ramena. boli me bolno mesto za etiketu, marku i misljenje svacije sem mojeeee breeee. pa da navucem i kofu na glavu i zamotam se u kese iz maksija, ja sam zamotao, na sebe. terajte se vas dvojica debila, pametujte nekom drugom.

 

pitam zenu posto? jakna? kozna?

 

"50eur"

 

"dobra jakna, shwitza. do neo sin, bi raj"

 

reko nije valjda, ijaaaaaoooooo 50 eur, pa zar toliko za ovaj mocni rendzer kombinezon :D

 

nemam neg 2k din caaaassstiii mi. ni dinara vise, sem za bus kuci 40 rsd.

 

"nenenene"

 

"nikako. nova jakna, dobra. pitaj sina mozda ti da popust"

 

siiineeeeee!!!!! dreknuh liku koji je stajao pored mene.

 

"OOO pa vi ste sin, izvinjavam se na buci i balavosti koju sam mozda prosuo po vama, zelim ovu jaknu i dacete mi je po ceni od 30 eur."

 

bio sam toliko siguran u sebe da je ton moga glasa hipnotisao doticnog momka i ovaj mi je bez reci dao jaknu za 30 eur.

 

naravno nije bilo tako, ali drevno znanje cenkanja nije za svakoga, a ja sam jaknu dobio za 30 eur.

 

jaknu pod jednu i devojku raspomamljenu kupovinom nekih totalno nebitnih stvari pod drugu misku i pravac kuci.

 

i za pljeskavicu sam zaboravio.

 

jakna je izdrzala 100km voznje do so po pljusku i zimi, bez da je propustila vetar i vodu. vodu samo na jednom mestu, na shavu i malo mi zafarbala rukav, ali mizerno.

 

ionako bez kisnog odela nista.

 

od tada je proslo nekih 2 ili 3 nedelje, nemam pojma tacno. jakna je izdrzala torturu pljuska, vetra, kise, zime, udobnosti... sasvim odlicno bez laganja. ispod nosim samo jednu majicu dugih rukava, ali bukvalno majicu, a ispod iste jos jednu majicu kratkih rukava. odezda primerenija lepom maju, ne shugavom oktobru.

 

evo pazara:

 

DSCN4445.jpg

 

DSCN4446.jpg

 

dizajn, hmmmm kao sto rekoh, mocni rendzer. krajnosti u koje subjektivno misljenje jedne ili/i vise osoba moze da ide je van mogucnosti opisa. kamo li ovog mog posta. ja sam se posle zacudjene i zbunjene prve reakcije, kao i epizode sa 2jcom vilenjaka na ramenu u potpunosti navikao. zarka crvenost koja bode oci mi je sada potpuno normalna i svet bajkerskih jakni je sada daleko veci od onog zbijenog dvorista klana crnojaknasa.

 

unutrasnjost mog novog superheroj odela je...

 

DSCN4442.jpg

 

 

prslucic koji se skida i postava od neke plasticne mase i kozna spoljasnjost od neke debele telecoguzicne koze.

 

DSCN4452.jpg

 

 

DSCN4447.jpg

 

DSCN4448.jpg

 

DSCN4449.jpg

 

da dobro vidite, pise collector :lol:

 

dublje zagledanje otkriva poreklo:

 

DSC00838.jpg

 

neki cudan znak, neka sekta... :D

 

DSCN4459.jpg

 

zavirivanje u unutrasnjost otkriva vadljive protektore sa ramena i ledjni protektor koji je samo neka sundjerasta masa. protektore za laktove nisam vadio da slikam, ali isti su kao rameni(isti koncept, proizvodnja)

 

 

DSCN4453.jpg

 

DSCN4451.jpg

 

DSCN4458.jpg

 

DSCN4457.jpg

 

zavirivanje po protektorima otkriva da ih pravi rodzer

 

DSCN4455.jpg

 

i testira u britanskoj firmi za testiranje, atestiranje i homologaciju (satra.uk izguglano)

 

DSCN4456.jpg

 

sva patent kopcanja rade

 

DSC00839.jpg

 

i generalno gledano jakna je bombona.

 

naravoucenije, svratite do najlon p'jace. prizor je sam za sebe jedinstven.

 

 

..pre povratka svratih u gevaru da vidim neke opreme, ugledah rukavice. dopadose mi se , malo veca cena ali kontam rade radnju, uhvatim da ju pipnem kad se zacu sa desnog ramena

 

"alooooo, dragane !!!"

 

UuUUfFFff! sto mrzim ovu dvojicu.....

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Veselo i duhovito kao i što si nas već navikao...SVAKA ČAST

 

p.s. jesi bio u subotu ili u nedelju na najlonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Čestitam. Inače, Pakistan ima dve industrije i robu prve klase. Koža i hirurški instrumenti. Neke od najboljih kožnih lopti za rukomet, odbojku i fudbal su iz Pakistana. Siguran sam da je i ova jakna vrlo kvalitetna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

HEHE lep izvestaj s najlona,ja uvek idem nedeljom ali kako sam cuo subota je bolja za kupovinu odece.... Sto si i dokazao ovim duhovitim txtom :)))) Srecno s jashom i nek te sluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja