Jump to content

Moto Zajednica

KORNJACA misljenja i selekcija

Recommended Posts

  • Drug član, 1693 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic
Zivotno osiguranje je dobrovoljno pa za njega ne ide novac iz zaj. kase. Znaci i dalje je ipak individualno. A kad dodjes da se lecis' date=' saniraju najhitnije, a sve ostalo se placa i po novom zakonu i po dosadasnjoj praxi. Nazalost. Ne znam tacno kome sam odgovorio, mrzelo me da gledam..[/quote']

potpuno s slažem sa tobom oko osiguranja.....samo što su povrede zadobivene bez opreme puno gore i puno skuplje za saniranje nego sa opremom....tako da ide i puno više novca iz kase nego inaèe....zato su i premije onda svake godine više i više, a to pogaða sve nas u krajnjoj liniji....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

da...ima jedna zanimljiva izjava..ne znam tacno cija..kaze otprilike ovako - pustite vi nas motoriste da vozimo nase motore, vi (prim pesaci i vozaci) vodite racuna o saobracaju a mi retko padamo sami od sebe.

 

TJ Motoristi uglavno padaju ili se sudaraju i dozivljavaju nesrece zbog drugih ucesnika u saobracaju. Mislim da sam ovo procitao na nekom US web sajtu ali mi se cini da se 100% moze primeniti i na SCG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Motoristi uglavno padaju ili se sudaraju i dozivljavaju nesrece zbog drugih ucesnika u saobracaju. Mislim da sam ovo procitao na nekom

 

Mislim da je ovo VRLO diskutabilno, zato sto prema nekim statistikama glavni uzrok nesreca kod motociklista nije postupak drugih ucesnika u saobracaju, vec jedno od sledeca tri: prebrza voznja, nepostovanje propisa (npr preticanje preko pune linije) i voznja bez dozvole (ovo uglavnom za mladje vozace). E sad, slazem se da se izuzetno cesto desava da recimo neko ko vozi auto uradi nesto cime potencijalno izaziva nesrecu, npr napravi polukruzno bez ikakve najave ... ali mislim da ima velike istine i u ovim podacima koji kazu da su motoristi daleko od nekih "cvecki"

 

:roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Moje misljenje je da je je kod velikih vrucina mozda i opasnije voziti u punoj opremi' date=' nego samo sa kacigom na glavi (kaciga mora biti na glavi). Razlog je bas neizdrziva vrucina koja motorciklistu moze dovesti do nesrece.[/quote']

Bas tako

2 andrej , nisu cvecke motoisti niti ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Motoristi nisu cvecke' date=' ali ovde je po statistici glavni uzrok nesrece automobil koji skrece levo, pa ga motor nabije.[/quote']

Naravno da je tako, a u Italiji i po ostalim evropskim zemljama su motoristi zakonski zasticeni kao beli medvedi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Nemanje dozvole ne znaci da neko ne zna da vozi. Loriss kapirossi je bio svetski sampion u sampionatu a nije imao dozvolu.

 

Ovo sto Cale kaze stoji u svim udzbenicima bezbednosti na motoru. Paziti se vozila koja u raskrsnici iz iztog ili suprotnog pravca skrecu levo!

 

Ja sam npr isao iza taksiste na 10m rastojanja od Terazija ka Slaviji kad je covek video da ga zaustavljaju za voznju sa trotoara , nagazio je kocnicu i proklizao par metara i maltene u mestu zakocio!!!!!!!!!!

 

Hvala boh=gu mojim refleksima i dobroj prednjoj i zadnjoj na Yami koje sam usijao za tih 10m i zaustavio se na 2cm od branika.

 

E da sam ga zabo i preleteo bio bih kao kriv zbog vec poznatih pravila u saobracaju. Realno, kriv je za naglo kocenje, nije gledao u retrovizor, a ja sa 60km/h ne mogu da zakocim u mestu na 0km/h. Da sam ga udario, verovatno bih ga izvukao krozprozor i polomio mu vilicu i makar 1 ruku! Garantovano! A onda bi mu zaleteo auto u banderu ili zgradu....al da ne baksuziram...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

...ja bas mislim da je rasprava produktivna i edukativna...mislim kad je bezbednost u pitanju, bez obzira sto je malo otislo u offtopic opet se vrti okolo tu negde....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

E da sam ga zabo i preleteo bio bih kao kriv zbog vec poznatih pravila u saobracaju. Realno' date=' kriv je za naglo kocenje, nije gledao u retrovizor, a ja sa 60km/h ne mogu da zakocim u mestu na 0km/h. Da sam ga udario, verovatno bih ga izvukao krozprozor i polomio mu vilicu i makar 1 ruku! Garantovano! A onda bi mu zaleteo auto u banderu ili zgradu....al da ne baksuziram...[/quote']

 

To brate! Treba im j...m...!!!!Specijalno taksistima (cast retkim izuzecima)!

 

I nismo u OFFu! Bezbednost je u pitanju, a tu nema offa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
I nismo u OFFu! Bezbednost je u pitanju' date=' a tu nema offa[/quote']

 

Zapravo, tema je kornjaca i njihov izbor ;) Vidim da je ovo vruca tema koju bi bilo bolje imati odvojeno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1573 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Evo ponovio sam se sa 2 Dainese pojasa, ne mrzelo vas pogledajte link, ne zamerite, nisam imao zivaca 2x da pisem...neki post postavim na motosportu prvi, neki ovde.

 

U svakom slucaju pojasevi su skroz odlicni:)

 

http://www.moto-sport.de/forum/thread.php?threadid=2687&sid=

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Videh jutros tvoj post na AMS-u. Super su pojasevi, odlicno si prosao. Za cenu ne znam, mada to sad nije ni bitno ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja