Jump to content

Moto Zajednica

CB 750?

Recommended Posts

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Pozdrav kolege motoristi! Nameravam da prolece docekam na dva tocka i imam neke nedoumice, tj. kako se izboriti sa ponudom a ne zeznuti se.Ceo prosli mesec intenzivno pratim oglase i iscitavam iskustva ne bih li nasao odgovore na pitanja koja bih i sam postavio. Cini mi se da sam pretrkeljiso ceo ovaj forum sa svim podtemama. Evo ovako; gledo sam motore tipa gsf,zzr,cbr,(600cm) do 2000eu. I onda naidjem na par lepih fzs (600cm) i cb 750.,za malo vise. 

 

Vidim da ovaj cb ima uljano hladjenje, kako to radi leti u gradskim guzvama, kad vise radi u mesto? I vredi li te razlike u ceni na primer: http://www.moto-berz...-750-Sevenfifty , ili je bolji neki FZS za slicne pare?

 

zahvaljujem i pozdrav!

 

 

 

 

 

 

nisam hteo u podforum sport, greskom sam upao..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja mislim da ti je ovo fantastican primerak za tebe! do skora ga je covek davao za 1800 sto je bilo ispod svake cene... cak sam se i ja razmisljao da ga uzmem, ali ipak nije za mene koji sam jos "klinac", vise je za neke ozbiljnije ljude srednjih godina :)

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/15711-honda-cb750-sevenfifty/page__hl__cb+

 

na slikama izgleda fantasticno a ako budes citao celu temu videces da je dosta ljudi vdelo motor i kazu da je u super stanju. moje licno misljenje je da motor vredi vise od 2000e, pa ako ti se svidja, onda mislim da je pravi za tebe!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pregledo sam vise puta  tu rubriku, i video tu masinu, iscitavo vise puta..i tu me je i zaintigiro taj motor. e sad, vidim ima ih i drugde, raznih godista,stanja, i to ce i biti problem. veci izbor teze do odluke. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2859 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

 Tu 750 sa moto-berze prodaje moj dobar prijatelj, Lukac. Sta vise, mislim, nisam siguran, da je prodata, ali proveri. Siguran sam da ces vrlo tesko naci bolji odnos para/stanja motora.

 

Svakako je pogledaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Bio danas po podne,pola pet,po lokalnom vremenu. Gledo, zavirivo, prico malo sa covekom, i , motor mi se dopada, cak je i ofarban ko da sam tako trazio. Sta reci,ljubav na prvi pogled i zvuk. Ostalo je da dodjem preko dana za koji dan,kad se bolje vidi i eventualno krug-dva, da vidim kako mi cuci. I tako, lepo su govorili stari; "na vasaru se ne zeni, jer ona tamo je lepsa od ove ovde".isto ko i potraga za ljubimcem sa dva tocka. Ne znam vredi li tragati dalje, valjda cu sutra znati kad malo sredim misli.E,da,umalo da zaboravim,gledo sam cb750.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ako ti se svidja, imas finansijskih uslova, i ako je motor stvarno dobar ja mislim da nema potrebe za daljim traganjem. ukoliko si pak neodlucan onda je bolje ne zuriti... Ne znam koji si od ova dva CB-a gledao ali oba ovako na slikama izgledaju lepo!

btw, kolega ima cb750 Nighthawk, kaze da je njemu odlican!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Eto,prodje oko 24h od, pa, moglo bi se reci skoro odluke u korist gore pomenutog CB-a 750, do trenutka kad sam danas obrno neki krug sa mojom CB500.I, nekako mi je tesko da se odvojim od zvuka dva cilindra.Kanda je puno lakse kupiti motor kad uopste nemas motor..ovako, uvek uporedjujes sa onim sto vec imas, i ako je to sto imas u izuzetnom stanju, onda si u velikom problemu kad gledas nesto drugo,jace, vece, lepse, bolje...video sam neke SV650, zanima me kako zvuci uzivo.ranije nisam obraco paznju na tu koncepciju, mada sam sluso neku kagivu u komsiluku,valjda su slicni agregati, strasan zvuk,normalno,za onog ko to voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 Jos jedan dan, i sada, skoro sam siguran 99% da ce novi,(polovni ljubimac) biti neki SV650, e sad S ili N, eeeventualno neki banditos ako mi se svidi.(nisam brendoman,ne preferiram nijednog proizvodjaca), najbolje za najmanje para!(oko 2000E),ako se nesto nadje za te pare. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

bas za 2000 malo teze, ali za 2300-2500 moze bandit da se nadje u S varijanti, a SV nisam siguran da moze da se nadje za 2000, ako uspes, svaka cast! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

slazem se u potpunosti, svakako cu se protegnuti preko tih 2xxxEu.! bitno je da je u fabrickom stanju, ovo do sad sto sam gledo, nije bilo, jbg. moja hondica '98god. ima prvu farbu, nista se ne klima,prava ko stela,ko da izasla iz fabrike,(nije na prodaju pa da je falim). ako je nesto mladje ocekujem da bude bar u slicnom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

  malo sam iscitavo detalje o SV650, S i N, naidjoh i na to da od 2003 ih prave malo drugacije( licno su mi lepsi oni do 2002). e sad kanda ima razlike u agregatu, od 2003 imaju ubrizgavanje, hldjenje ulja, kutija rama drugacija..pretpostavljam da ima i vise elektronike, pa me zanima, da li tu postoji nesto sto se cesce kvari i tako to? uopste,da li je bolji od 2003,osim sto je mladji?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

eee, video sam ja tvoj oglas, i to od kad si ga i postavio! tad me je i zaintrigiro taj model. medjutim gledo sam nesto da bude okolina BG. da se manje setam. prelep motor, nego kad si pre istero zelju, nije kod tebe ni godinu dana? ono jes, 4:2 cilindra, manje trose dva,valjda,manje cilindara,manje karbova, manje muke. meni je SV bas lep, jedinu manu koju mu nalazim je da nema centralni podupirac, il ga ja ne vidim. aj kad sam se vec raspiso, jesi li sacuvo originalne izduve i tocak? i koliko trosi napr. ako vozis do 120Kmh, ili gradska voznja, tvoje neko zapazanje ako si pratio? i jel farban? zamal da zaboravim, kad ga stavis na centralni i mrdas tocak (zadnji), onako levo-desno, jel treba da se pomera aksijalno,(zadnja vila po osovini) milimetar-dva, cak se i lepo cuje, primetio sam to kod jednog primerka, a ne znam jel to tako treba?

aj pozdrav, nadam se da nisam smorio..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Ducati M900ie

Muka i besparica tera na prodaju, a sto se tice potrosnje veoma je mala (po gradu oko 5 litra). Nisam sacuvao originalni tocak i nemam originalne auspuhe, a sto se tice mrdanja zadnje vile, to mislim da nikako nebi trebalo. Motor nisam farbao ali mislim (nisam siguran)da je farban preko, posto je pre 2 godine uvezen iz francuske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

 kolega @MPKosa, cini mi se, onako intuitivno da je tvoja masina bolja od ove sto sam gledo, iako ja ova sto sam gledo,(bez namere da uvredim coveka)navodno mladja, kazem navodno, iz razloga sto moj motor koji je 98., vizuelno deluje daleko,daleko, manje istroseno.ipak, zanima me neki dvoklipac, npr. SV650n,bas taj., ako se ne nadje neki posten primerak, mozda potrazim nesto drugo..pozdrav. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ma vido sam, kako ne bi, oci ce da izgubim..al ocu prethodnu generaciju,sa klasicnim karbovima, a i sam ram mi je lepsi (pre 2003)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ponovo sam otkljuco temu da javim da sam pazario SV650N i da sam prezadovoljan, tesko da bih nasao CB750 kao sto je ovaj SV za iste pare i jos dobio mladji motor u potpuno(skoro)fabrickom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Juce sam pazario jedan CB 750 i posle kratke voznje mogu samo da kazem

da imam osecaj ko da sam rodjen na ovom motoru. Polozaj sedenja, lakoca upravljanja

linearno ubrzavanje, dobre kocnice,pravi motor za duze ture i uzivanje u voznji.

Potrosnja oko 5-5,5L ma sve mi se svidja. Motor je tezak cini mi se oko 230kg ali

se tezina oseti jedino u mestu, agregat sjajan, jednom recju klasika :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

pratim kolega, video sam u onoj temi da si se ponovio. znam za tu igračku još od početka moje potrage. da me nije mrzelo da idem u Niš ko zna ko bi ga sad sa zadovoljstvom vozio :lol: . ja lično obožavam taj motor al ovaj što sam ovde gledo me je na prvu privukao a onda odbio zbog nekih sitnica. čestitam na prinovi, lepo ćeš se voziti sa ljubimcem :zdravo:, nego da te priupitam; jel mu i dalje pozadi onaj točak od R-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

^

Jeste druze, felna je sad skroz crna bez one narandzaste trakice i ima novu gumu 180/55/17 sa CBR 900 .

Na slikama mi se cinila presiroko i malo me je da budem iskren odbijala, medjutim kad sam

video uzivo rekoh bivsem vlasniku da je pikaso, siroka guma mu lezi samo tako, lepsi je nego fabricki za tri koplja.

Ostalo je po 5mm sa obe strane viljuske, ne moz ni muva da prodje :jee:

Ona dva scorpiona mu daju mnogo lep zvuk.

 

Ja sam pogledao neku CB-jku u Bg-u , veci krs od motora nisam video, pa se resih da odem

do Nisa i ponesoh pare za svaki slucaj i mislim da nisam pogresio.

 

Koju si CB-jku ovde gledao ?

 

Inace, kad se prolepsa vreme mozemo i da se vidimo na Uscu taman da osmotrim SV650, probao sam jedan

i dopao mi se motor, ali sam se odlucio za Cb 750 jer je jednostavno klasika, pravi motor bez plastike

230 i kusur kila gvozdja, napravljen da traje :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

eh koji si srećnik, mislim to što si otišo da vidiš motor uživo.ja sam ga, baš tog, jedno vreme držo na desktop. ovaj što sam gledo je bio u bataji, odbilo me je par sitnica.a ušće obavezno, ja sam takoreći u komšiluku, samo da grane proleće, bar da prođe vreme mrazeva. izvadio sam bateriju da mi se ne preladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja