Jump to content

Moto Zajednica

Vstrom 1000 protiv TDM-a odnosno Varadera

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
iijaaaaoooo... sad ce da krene 495823 stranica "moj je veci..." pa "ali moj je brzi..." ... "ali moj je po testu Motorrada bolji..."

 

Nece, nece vidi sta vozi covek....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Ja vozio dve godine TDM 900 i kao sto sam vec negde napisao, svaki motor koji sam posedovao je najbolji u tom trenutku.

E sada vozim V-Strom 650 sto znaci da je to sada najbolji motor na svetu.

 

Salim se !

Sva tri motora sam imao prilike da vozim, neki vise neki manje i mogu ti reci da nema greske ni sa jednim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Navedi tvoje potrebe i namjene koje treba da zadovolji motor. Jesu oni slicni ali svako malo vise vuce na neku stranu tako da prvo reci sta ti od motora treba i lako cemo naci najboljega za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

vozim TDM-a 850 "2000 po meni je stvarno idealan motor i za svakodnevnicu i za duzu turu kao iza silazak sa asfalta,u zavojima je besprekoran cini mi se da je to FUL paket turer+r+enduro.Cuo sam puno prica o Vstromu nikada ga nisam probao mozda je on bolji tragam za onim najidealniim.Varadero je besprekoran long turer ali prevelik za svakodnevnicu zasto ga cuvati samo za npr. ESPANA?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Uopste ne razumem zasto vozi taj dresh :mrgreen: :baeh:

 

Podseti me u petak/subotu da ti objasnim ovo po "zavojima"! :finger:

 

a i ti si nasao nad kim bi da se izivljavas... :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

a i ti si nasao nad kim bi da se izivljavas... :mrgreen:

 

Pa nemam ja 6 rezernih TDM-ova pa da ih lupam kako stignem.... :lol:

Ovako idem na siguricu :lol:8)

 

Cujemo se kada se vratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
vozim TDM-a 850 "2000 po meni je stvarno idealan motor i za svakodnevnicu i za duzu turu kao iza silazak sa asfalta' date='u zavojima je besprekoran cini mi se da je to FUL paket turer+r+enduro.Cuo sam puno prica o Vstromu nikada ga nisam probao mozda je on bolji tragam za onim najidealniim.Varadero je besprekoran long turer ali prevelik za svakodnevnicu zasto ga cuvati samo za npr. ESPANA?[/quote']Honda je sigurno odlican motor jedino sto je malo veca pa ako si ti manj samo ces da se patis sanjom.TDM si dobro procenio i ja ga imam i delim tvoje misljenje znaci nema greske sa njim.E a sad kultni motor ovog foruma STROM.Znaci mislenje vecine ovih sto voze strom je misljenje ljudi kojima je to prvi ozbiljan motor u zivotu,cast izuzecima da se ne uvrede ovo se ne odnosi na njih injihove stromove,ne moze da bude realan osvrt na kvalitet jednog motora posto su toliko fascinirani istim da su potpuno izgubili kontakt sa realnim svetom.Dajte ljudi trgnite se malo pa nije strom jedino sto ide na dva tocka ili mozda jeste ali samo u vasim glavama jer kako tumaciti ono "sto vozis taj krs"mislim cista nebuloza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
a i ti si nasao nad kim bi da se izivljavas...

Ma ne sekiraj se, pusticu ga malo, dacu mu fore... isto kao i tebi

kad sam tebe mogao da naucim kako da teras 2 tocka, mogu i Ernesta :finger:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
zanima me realno gledanje bajkera koji su probali odnosno poduze provozali ove modele :?:

Realno naravno! :)

Gledaj 'vako' date=' [b']Varadero[/b] i Strom su ti ultimativni biko-vi za putovanja. Samo kad ih pogledash, shiroko sedichte,polozzaj,zashtitu od vetra, shvatash o chemu pricham. E sad,Strom je u toj klasi BestBay jer je povoljniji od Varadera i to oohhoooho. A i pre nego sam uzeo motor,chitao sam sve moguce opise i poredjenja i bio je bolji i lakshi i brzzi i snazzniji Strom. Jedino shto nije bio, nije bio Honda. To je to! I josh jednu vrlo subjektivnu stvar...sutra da kupujem Maxi turera opet, Strom, zbog svega ovog navedenog.

 

E sad, TeDeMe. Nisam vozio 900tku,ali 850ticu jesam i lichno mislim da je to do jaja street bike,potseca na turera ali nije, potseca na enduro ali opet nije... motor za grad i malo oko grada. Zashto tako? Evo ovako,kad pogledash usko i za duzza putovanja neudobno sedishte,maltene nikakvu zashtitu od vetra sve ti jasno. Sigurno je super po krivinama,lepo razvija snagu i kochi ludilo(shto je jedini problem,rekao bi kod Strome). Loshiji menjach. I nevidjeno mi ruzzan osecaj stvara daljina instrument table u odnosu na polozzaj sedenja...a i sama tabla! fuj

Eto! :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E a sad kultni motor ovog foruma STROM.Znaci mislenje vecine ovih sto voze strom je misljenje ljudi kojima je to prvi ozbiljan motor u zivotu' date='cast izuzecima da se ne uvrede ovo se ne odnosi na njih injihove stromove,ne moze da bude realan osvrt na kvalitet jednog motora posto su toliko fascinirani istim da su potpuno izgubili kontakt sa realnim svetom.Dajte ljudi trgnite se malo pa nije strom jedino sto ide na dva tocka ili mozda jeste ali samo u vasim glavama jer kako tumaciti ono "sto vozis taj krs"mislim cista nebuloza.[/quote']

 

Sto se ljutis odmah? Ko te dir'o?

 

Prvo, to sa Stromom i forumom je fora. Ne verujem da je danas bilo koji motor nove generacije sranje!

Sto se Varadera tice, cista je slucajnost sto nisam kupio njega kada sam trazio motor. TDM mi je takodje bio u igri, ali su mi zastita od vetra i II2 na spram V2, bile mane.

 

Motore kupujem u USA iz raznih razloga i to sto tamo ne uvoze Varadore je mozda jedini razlog sto ga do sada nisam imao, mada mislim da bih se opet vratio Stromu (vozio sam i Varadera, ako te to zanima), jer mi licno malo vise odgovara (30kg manje i 8 konja vise od Vare, prave izvesnu razliku....ali kao sto sam 100x rekao, kad znas da vozis, i motor od 300kila vozis kao supermoto a ako ne znas, dzaba ti sve).

 

Dakle, da odgovorim onom momku, sta god da kupis, DL1000 ili Vara (TDM imas) neces da se zajebes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

test velikih ukljucuje stroma ,klv-a, gs1200 , tdm , 990 adv ktm, ducati multistrada i varadero i svi su bolji do boljeg

evo testa sa motopulsa

 

http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=view&id=346&Itemid=44

 

 

pa ti vidi, moja preporuka ako imas tdm kupi novi tdm 900 abs verziju i uzivaj, givi touring vizir i miran si, tdm je motor sa najamnje kvarova do 150 000 km , pogledaj shta cijela engelska vozi , a odje je svrstan u maxi enduro, iako izgleda premalo z sve ove modele laksi je 40 kila tako da nishta ne gubi - al oooobavezno procitaj tekst pa c znat shta da uzmesh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
E a sad kultni motor ovog foruma STROM.Znaci mislenje vecine ovih sto voze strom je misljenje ljudi kojima je to prvi ozbiljan motor u zivotu,cast izuzecima da se ne uvrede ovo se ne odnosi na njih injihove stromove,ne moze da bude realan osvrt na kvalitet jednog motora posto su toliko fascinirani istim da su potpuno izgubili kontakt sa realnim svetom.Dajte ljudi trgnite se malo pa nije strom jedino sto ide na dva tocka ili mozda jeste ali samo u vasim glavama jer kako tumaciti ono "sto vozis taj krs"mislim cista nebuloza.

 

Pit, "sto vozis taj krs" je bila sala, zato je i bilo propraceno smiley-jem.

 

Naravno da je TDM odlican motor, i naravno da su Varadero i Strom takodje odlicni motori. Koji je najbolji je sustinski pitanje bez odgovora, zato sto kako god da se argumentuje i kako god da se tvrdnja o "najboljem" podrzi cinjenicama, uvek ce neko izvrnuti ono sto je receno / ustanovljeno u smeru koji bi podrzao njegovu tvrdnju... ko sto rece Djura, nema potrebe da se ljutis, niko ne kaze da je tvoj krs losh ;) samo da je nas krs bolji :D ... i niko ne kaze da nema drugih motora sem ovih, ali je cinjenica da je u turing enduro klasi izbor sveden na 4-5 motora, ako se gleda ono sto je relativno novo u ponudi (da ne trpamo sada tu i Africu i Super Tenere i sve ostalo...) Ako bi pricali o R motorima, ili o super moto klasi ili o custom-ima, normalno da bi drugi motori bili tema cuvene rasprave "koji je najbolji"...

 

PS i cisto for the record, imao sam prilike da vozim sva tri (tdm u varijanti 850) te mislim da nema trunke pristrasnosti kada glorifikujem Stroma. Ali kao sto Djura malopre rece, vrlo rado bi promenio i vozio jednu sezonu Varadera, a isto tako i jednu sezonu TDM 900, sto da ne... za mene motor nije nesto sto se kupuje jednom u zivotu, vec upravo obrnuto - svake sezone drugi, pa zato i smatram da je manje vise nebitno koji je malo bolji a koji je malo losiji.. ionako planiram da ih imam sve redom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E a sad kultni motor ovog foruma STROM.Znaci mislenje vecine ovih sto voze strom je misljenje ljudi kojima je to prvi ozbiljan motor u zivotu' date='cast izuzecima da se ne uvrede ovo se ne odnosi na njih injihove stromove,ne moze da bude realan osvrt na kvalitet jednog motora posto su toliko fascinirani istim da su potpuno izgubili kontakt sa realnim svetom.Dajte ljudi trgnite se malo pa nije strom jedino sto ide na dva tocka ili mozda jeste ali samo u vasim glavama jer kako tumaciti ono "sto vozis taj krs"mislim cista nebuloza.[/quote']

 

Pit, "sto vozis taj krs" je bila sala, zato je i bilo propraceno smiley-jem.

Naravno da je TDM odlican motor, i naravno da su Varadero i Strom takodje odlicni motori. Koji je najbolji je sustinski pitanje bez odgovora, zato sto kako god da se argumentuje i kako god da se tvrdnja o "najboljem" podrzi cinjenicama, uvek ce neko izvrnuti ono sto je receno / ustanovljeno u smeru koji bi podrzao njegovu tvrdnju... ko sto rece Djura, nema potrebe da se ljutis, niko ne kaze da je tvoj krs losh ;) samo da je nas krs bolji :D

 

PS i cisto for the record, imao sam prilike da vozim sva tri (tdm u varijanti 850) te mislim da nema trunke pristrasnosti kada glorifikujem Stroma. Ali kao sto Djura malopre rece, vrlo rado bi promenio i vozio jednu sezonu Varadera, a isto tako i jednu sezonu TDM 900, sto da ne... za mene motor nije nesto sto se kupuje jednom u zivotu, vec upravo obrnuto - svake sezone drugi, pa zato i smatram da je manje vise nebitno koji je malo bolji a koji je malo losiji.. ionako planiram da ih imam sve redom

 

ej imas poentu skroz, nego kapiram da je ljudima malo tesko da te ozbiljno shvate sa tim avatarom :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
ej imas poentu skroz, nego kapiram da je ljudima malo tesko da te ozbiljno shvate sa tim avatarom

Cek tek da vidis sledeci, ima da me banujete istog dana :wink: :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja