Jump to content

Moto Zajednica

Jonway Ranger 250

Recommended Posts

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Uh ovo bas lepo zvuci. I ja se nadam da cu se s njim navozati i da ce me lepo sluziti.

Sad odoh na tehnicki pa onda da ga registrujem uz Milosevu pomoc :)

Posle toga ide kupovina jakne i pantalona.

 

Bice jos slika samo kad stignem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Presao sam nekoliko kilometara po gradu i mogu vam reci da motorce ide ko ludo.

Sad sam se vec navikao na robusnost. Bice mi zao kad budem jos malo morao da ga garaziram, ali kad dodje sledeca sezona ima da se vozam ko blesav :)

 

Kupio sam opremu, pa kad me ne bude mrzelo postavicu neke slike :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Motorce je u garazi, koliko vidi tamo ce i ostati do sledece sezone.

Ako slucajno bude lepo vreme, iskoristicu da odem da ugradim xenon svetla i neki pistavac alarm.

 

Kad se motor garazira da li je potrebno da se ispusti benzin iz rezervoara ili je dovoljno samo da se skine akumulator?

Garaza je lepa i topla tako da zimu nece ni osetiti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Napuni Rezervoar do kraja. Akumulator mozes da skines ali i ne mora ako je an toplom motor. Bilo bi fino da povremeno upalis motor ali ne i cesto. Po meni jednom u mesec dana je vise nego dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Da ga voziš sa srećom, lep je to skuter. Baš taj model sam hteo da kupim pre dve godine i cena mu je bila ista. Ako nisi znao, to je kopija Honde Jazz skutera, dakle Hondin klon. Imaš na you tube dosta klipova oko prepakivanja mašina hondinim delovima, stekao sam utosak da su u potpunosti prekopirani.

Uostalom pogledaj:link

Sa tim što Honda košta preko 5000. eur, ovo si dobio više nego upola jeftinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • skuter-servis, 406 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: dr mr

Sa zakasnjenjem, al za sledecu sezonu da ga vozis u zdravlju i puno km bez problema. :takoje:

 

Ono crevo koje si nasao, to ti je kao sto je kolega rekao, za ispustanje taloga iz karburatora odvrnes sraf sa donje strane i sacekas da iscuri sve pa potom zavrnes, pazi kako zavrces zna od vibracija da se popusti pa da ne iscuri u voznji  :zvizduk::moto3:  Natoci pun rezervoar da ne bi korodirao, po potrebi izvadi akumulator, ali ako je u garazi temperatura u + onda nema potrebe osim ponekad da ga upalis da ga dopuni.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

U garazi ce biti sigurno oko 15-20 stepeni po najgoroj zimi tako da za to ne brinem :)

Kinezi su cudo sta ce sve da kopiraju :)

Jedva cekam novu sezonu pa da se opet vozam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Major Soul,

cestitke za izbor i neka te dobro sluzi. Izgleda u fabrici Jonway vaze neka povoljnija pravila za nas koji imamo njihove motocikle, u poredjenju sa nekim drugim Kineskim proizvodjacima. Imam Jonway (Sprint) Explorer 150. Za sada je presao tik ispod 5000km, od kvarova otpala klemna sa plusa akumulatora, dve sijalice i zapekla kurbla od neupotrebe. Ako to sve uopste zovemo kvarovima, jer mogu biti i posledice terenske (neadekvatne) voznje. Stvarno ga ganjam i tovarim kao da nije moj.

Za onu surlu iz karburatora si vec obavesten, stvarno sluzi za izbacivanje mulja iz karburatora. Srafcigerom se odvrne dole, pocuri gorivo i kad bude cisto samo opet zavrnes. Ako (verovatno) imas plasticni rezervoar, taloga u karbu neces ni imati. Surlu samo prisrafi kroz onu prolaznu bocnu usicu za sraf filtera vazduha, ako je izvodljivo. Sada preko zime tuda i praznis karburator.

Ona stavka 4 uputstva objasnjava prvo pokretanje posle fabrike, a instrukcija je upotrebljiva i pri prvom prolecnom pokretanju motora ako si ispraznio karburator kroz surlu ili je gorivo stajanjem isparilo. Gorivo recimo bude prisutno u rezervoaru, ti pokusas da anlasujes a on samo vergla kao lud i nista... Spoljnom posudom i crevcetom ulijes gorivo direkno u karburator, vratis crevce nazad na rezervoar, i anlasujes... a on upali odmah jer karburator sada nije prazan. Cim proradi motor, proradi i pumpa za gorivo koju on ima, i dalje snabdeva motor iz rezervoara. Tebe to vise nije briga sve dok opet ne ispraznis karb zbog stajanja, ili on sam zbog stajanja ne ispari.

Gume teraj ove dok ima profila, a posle kupi Zapadnoevropske proizvodnje. Sumnjam da ce stati sire, a vislje sigurno nece. Nekoliko fabrika u Kini proizvodi motocikle sa tim izgledom uz minorne razlike, ali svi imaju bas iste dimenzije guma.

Ovde je nesto slicno prodavao Orion Kragujevac pod imenom valjda Oziris ili Kupidon, nisam siguran.

Agregat 250 i 300 vodeno hladjenje ugradjuju se i u skuter koji ja imam, ali se kod nas uvozi samo 150 vazdusno hladjenje (postoji i 125 vazdusno). Da je bilo tog agregata 250 u ponudi kada sam kupovao, verovatno bi to bio i moj izbor. Ali ne veci. Trebalo bi da ti radi kao Doxa. Pri servisu na 5oookm kod ovlascenog servisera uveravali su ma da cu uz redovno odrzavanje zaboraviti kada sam ga kupio.

Ranger je lep kao lutka, narocito ta prednja polovina, po meni mozda i najlepsi skuter koji sam video. Nocima sam prelistavao Alibaba (nesto kao privredni registar Kine) i zastajao svaki put kada prepoznam tu liniju. Neka te dugo i dobro sluzi, i donese radosti Major Soul.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

@ Marshal - Hvala ti na zeljama i hvala na ovako velikom i detaljnom postu. :)

Imam jedno glupo pitanje, posto sam u uputstvu koje sam dobio nasao da ukoliko je zima i motor nece da upali preko elektricnog paljenja, onda treba da ga upalim preko kurble.. Ali ja nigde nisam video da ima kurblu? :zbunjen:

Jel zna neko da li ovaj model ima uopste kurblu ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ako nema, nema. Valjda je nisu sakrili pod sediste (izvini za salu). Sve vidis detaljno ukljucujuci i verzije agregata na www.jonway.com Za moj skuter ima 2 verzije 150 kubika vazdusno hladjenje. Razmotas eksplodirane crteze i vidis svaki sraf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Mali off - meni je velika glupost što ne ugrađuju kurblu u maxi skutere. Šta, kao nisam dovoljno fensi kada palim svoj veliki skuter na kurblu ako mi otkaže akumulator? Možda nije fensi, ali je gore ako sedim i čekam šlep službu na ulici...

 

I ne pijem onu priču da su kompresije u cilindru suviše jake, ako može veliki enduro od 650cc da ima kurblu i (uz malo navikavanja) lako da se upali na nju, što ne bi mogao i skuter od 250cc.

 

Potpuna glupost, kada bi mi neko ponudio da mi ugradi kurblu, to je prva i verovatno jedina budževina koju bi radio na svom motoru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Slazem se sa tobom Nole. Ja sam imao tu nevolju da mi je skuter stao jer mi je akumulator skroz otkazao i onda umesto da imam drugi nacin da ga startujem ja zovem neku slep sluzbu i trosim pare koje sam mogao da potrosim na gorivo i na voznju. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa da, a nisu nam baš malecni skuteri pa da mogu da se spakuju u karavan ili tako nešto... Moraju u veliki kombi ili kamion npr.

 

Meni je nedavno stradao anlaser - mozgao sam kako da ne bacam pare na šlep, kada sam slučajno saznao da imam servis na nekoliko stotina metara od mene. Za svaki metar guranja skutera sam po jednom prokleo pametnog inženjera koji je odlučio da je kurbla višak... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Da nazalost u kombi mora i to kosta jedno 1000 dinara, mada je sad i tesko naci ljude koji hoce da prevezu motor jer nemaju cime da ga vezu unutra i onda mogu da ga ostete. Ja srecom imam sa sobom dva broja telefona od ljudi koji su provereni i koje u bilo koje doba mogu da cimnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Meni je pukao kais na uglu Francuske i Djure Djakovica...sutradan me je drugar slepovao do Pancevca...motorom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja