Jump to content

Moto Zajednica

DT125 1973–2008

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Yamaha DT125 1973–2008

 

DT_125.jpg

 

Dajte svoj komentar isključivo ako ste vozili ili posedovali ovaj motocikl. Nipošto nikakve komentare u stilu "čuo sam", "rekli su mi" i slično. Odgovorite na sledeća pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima biće istog trenutka obrisan.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Navesti tačno godište motocikla koji ste vozili..

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

"Posedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Šta mi se dopada:

"Odlične kočnice i dobra zaštita od vetra." ili "Sjajan za duža putovanja, odličan položaj vozača, mala potrošnja" ili neko može napisati i par pasusa ako želi, tim bolje.

 

4. Šta je moglo biti bolje:

"Prednja kočnica ima loše doziranje i slaba zaštita od vetra" ili nešto slično u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vaš mali review. Tu sad može svašta da se napiše, da se detaljnije objasne i opišu stvari iz prethodne dve stavke i da se još malo priča o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i može se dati i neka ocena i recimo preporuka za kupovinu. Takođe, ovde bi bilo dobro da onaj ko je proveo više vremena sa motorom napiše na šta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o održavanju...

 

Najlakše vam je da uradite copy-paste sadržaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vaš odgovor:


[b]1. Godište motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vreme provedeno na motociklu:[/b]


[b]3. Šta mi se dopada:[/b]


[b]4. Šta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Bas niko nista nije napisao ! A bas bi me zanimala iskustva jer nameravam za sina da vidim takvog . Neverujem da moze biti bas losih(iskustava ) ipak ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

1. Godište motocikla koji ste vozili:

Nisam bas siguran koje je godiste bila ta Yamaha, ja sam na letovanju u Grckoj bio 1978 godine i tom prilikom iznajmljivao ovaj motor. Mozda je bio star par godina. Radi se o ovom modelu :

 

th.jpg

 

Znaci stariji model sa vazdusnim hladjenjem .

 

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Otprilike ukupno oko deset dana

 

3. Šta mi se dopada:

Motor je bio jako lak za upravljanje i jako je lepo isao. Meni je tad sa mojih nepunih 16 godina bio vrh vrhova . U poredjenju sa onim sto sam vozio ovde ( Tomosi, Elektronik 90 mi je bio najjaci motor koji sam do tad vozio ), ovaj motor je bio za tri klase ispred.

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

Nisam mu nasao zamerke!

 

5. Moj utisak:

Pozitivan da pozitivniji ne moze da bude.

 

I sad posle 30 godina - voleo bih da imam jedan ovakav motoric i to bas ovakav model kakav sam vozio ( ne ove nove sa vodenim hladjenjem) . Mozda je to zbog lepih uspomena - ko zna . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW R1200GSA

YAMAHA DT 125 R

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

 

2000 godište

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

Vozim ga oko dve godine i prešao sam oko 5000 km.

 

 

3. Šta mi se dopada:

Cvaja, ko cvaja...Malo smo se upoznavali :( , a posle je bila bajka :Mina: .

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

 

Ono što sam tražio, to sam i kupio (sada je WR 125 X).

5. Moj utisak:

 

Odličan je to motor, pouzdan i uvek prav kao strela.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG

Bice mi zadovoljstvo da podelim svoje utiske o ovom Yamahinom uspesnom modelu.

Retko koji proizvodjac motocikala moze da se pohvali da je neki model prozivodio 34 godine.

DT ima stvarno dugu i zanimljivu istoriju, dvotaktna masina koja se menjala i unapredjivala tokom 34 godine.

 

1. Godište motocikla koji ste vozili:

2005 godiste, za koji mislim da je model koji je imao najvecu snagu 11kW

 

2. Vreme provedeno na motociklu:

 

7 godina, i dalje brojim:) Dosta duzih voznji po raznovrsnim terenima.

 

3. Šta mi se dopada:

 

Iskren da budem dosta sam motocikala u klasi 125 ccm vozio, ali DT daje jedan poseban i zanimljiv osecaj voznje. Gradski skakavac sa visokim tezistem, lak sa voznju i odlican za izbegavanje gradske guzve, dosta dobar i za izlete. Lak za odrzavanje i zahvalan potrosac.

Uvek u rezervi ima snagu pa je odlican za voznju po brdsko planinskim predelima:)

 

 

4. Šta je moglo biti bolje:

 

Sediste na suvozacevom delu bi moglo biti udobnije.

 

5. Moj utisak:

 

Apsolutna preporuka za mlade i starije. Odlican za pocetnike, podjednako zabavan i vozacima sa vishe decenijskim motociklistickim iskustvom.

Ukoliko neko ima pitanja vezan za ovaj motocikl, rad sam da odgovorim, pomognem, razmenim iskustva.

 

Evo i slidze.

 

293401_10151047285471947_1231978384_n.jpg

 

Pozdrav,

Navigator

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja