Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

MSC 10+, Hogar Strašni (10+)2

 

Jesam ...nisam pametan šta da ti kažem...Sve je super ali na malo većim brzinama 80 pa naviše, malo počinje da zviždi unutra (mislim na sam zvuk, a ne vetar), i juče mi je maglila do besvesti ...Moram to još malo bolje da prostudiram, da vidim da li je to stalno ili ne...Za sad su mi utisci 50/50... :stabre:

 

Sve magle sem Arai i Schuberta!!! Tako da opusti se i ne disi!!! 1lol.gif1lol.gif1lol.gif A sto se zvizdanja tice mora malo za te pare i da zvizdi!!! Retko kad se i vozis preko 80 km/h duze od 10 min a to je onda prihvatljivo,zar ne!? Tako razmisljej i bice ti lakse da prihvatis stvarnost!!! Nije casa poluprazna,nego polupuna,moj DJUKA!!!

Magle i Arai i Schubert. Sa pinlokom i najjeftinija kineska ne magli. To je jedino pravo rešenje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

MSC 10+, Hogar Strašni (10+)2

 

Jesam ...nisam pametan šta da ti kažem...Sve je super ali na malo većim brzinama 80 pa naviše, malo počinje da zviždi unutra (mislim na sam zvuk, a ne vetar), i juče mi je maglila do besvesti ...Moram to još malo bolje da prostudiram, da vidim da li je to stalno ili ne...Za sad su mi utisci 50/50... :stabre:

 

Sve magle sem Arai i Schuberta!!! Tako da opusti se i ne disi!!! 1lol.gif1lol.gif1lol.gif A sto se zvizdanja tice mora malo za te pare i da zvizdi!!! Retko kad se i vozis preko 80 km/h duze od 10 min a to je onda prihvatljivo,zar ne!? Tako razmisljej i bice ti lakse da prihvatis stvarnost!!! Nije casa poluprazna,nego polupuna,moj DJUKA!!!

Magle i Arai i Schubert. Sa pinlokom i najjeftinija kineska ne magli. To je jedino pravo rešenje.

 

A gde to ima da se kupi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Jesam ...nisam pametan šta da ti kažem...Sve je super ali na malo većim brzinama 80 pa naviše, malo počinje da zviždi unutra (mislim na sam zvuk, a ne vetar), i juče mi je maglila do besvesti ...Moram to još malo bolje da prostudiram, da vidim da li je to stalno ili ne...Za sad su mi utisci 50/50... :stabre:

 

Sve magle sem Arai i Schuberta!!! Tako da opusti se i ne disi!!! 1lol.gif1lol.gif1lol.gif A sto se zvizdanja tice mora malo za te pare i da zvizdi!!! Retko kad se i vozis preko 80 km/h duze od 10 min a to je onda prihvatljivo,zar ne!? Tako razmisljej i bice ti lakse da prihvatis stvarnost!!! Nije casa poluprazna,nego polupuna,moj DJUKA!!!

 

Ђурашине, ако ти је за неку утеху, и моја ЛС2 флип-ап кацига магли. Очигледно је ту пинлок једно од решењa. Што се буке тиче, ту стварно немам замерке, чак ни на 110-120 ким/х. Тако да нема разлога за секирацију. Уосталом, можемо да пробамо и онај анти-фог спреј из "Louis-a". :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

I kod nas može da se kupi par modela kaciga sa već ugrađenim pinlock-om, napr. Caberg. Za naknadnu ugradnju postoje DIY kitovi. Kod nas mogu da se nađu za HJC kacige u BSZ company u Mirijevu. Raja iz Mladenovca je prodavao neke univerzalne samolepljive za 20 evra. Ako se malo progugla može da se nađe za veliki broj modela kaciga, na pr ovde:

http://www.pinlockshop.co.uk/category-pl/pinlock-diy-kits

 

Sa ovim cenama i poštarinom to je sigurno ispod 70 evra, pa ne bi trebalo da podleže carinjenju.

Ja imam pinlok na jednoj kacigi i stvarno radi posao bez greške. Možda na ovim temperaturama malo zamagli po obodu dok se stoji na semaforu, ali čim se krene i to nestaje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Ima kod ovih u Sava centru univerzalne (iako su make HJC) folilje protiv magljenja (nalepe se samo sa unutrašnje strane vizira, kao pin lock), kaže čovek da odgovaraju za sve vizire, koštaju okruglo 2.000,00 din. Originalne pin lock folije su između 25-30e....takođe možete kupiti posebno i onaj "podbradak" ( chin curtain) da ne pirka odozdo, sprečava i prodor buke sa donje strane sigurno....košta samo 500,00 dindži... :aha:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Brate Đuro kako bre to nisi video, ja sam sve živo pretresao i ispipao tamo, još kažem onom čoveku što radi bio moj drug pre neki dan kod Vas uzeo onu lepu belo sivo crnu ff351 hoću i ja jednu...odma te se setio :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1510 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Ja seljak u glavi uvrteo samo kacigu i još neku repnu torbu i zablentavio i zapenio skroz... :zbunjen:

 

Sent from Tadžikistan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

E da neće raditi do dvadesetinekog .... poslao sam ti na pp broj od gazde, ako hoćeš da uzmeš must have napravu za pod bradu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

kako ne moze????pa u cemu je razlika izmedju tvog i mog ??...imam ja ..... manji ....

 

 

 

 

:lol: :lol: :lol: Sam postavlja pitanja i sam na njih odgovara .... :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Brate Đuro kako bre to nisi video, ja sam sve živo pretresao i ispipao tamo, .... sa naglaskom na ispipao :lol:

 

Dobićeš ti :tras1: , Sremac, kad lepa sremica ovo pročita

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Vreme je praznika pa je vreme i za šalu....Ali neke stvari su vrlo ozbiljne...:jee:

 

Siđem ti ja juče ujutru do motora i tu po starom dobrom običaju sretnem dva dobra druga, dva prijatelja...

 

 

F50FA504-C430-0344-A625-4DAC712E1255_thumb.jpg

 

Hmmm nešto neobično se vidi ..... Za one koji nemaju oštro oko...

 

8B3E19D7-2588-7347-BBA8-7B848E0B003C_thumb.jpg

 

Japanac

 

A1551CFC-0B59-7246-974E-7D3BD5E924D9_thumb.jpg

 

i Atlantic koji nevalja i kvari se stalno :lol:

 

7CC0C3C6-D206-FE42-AB81-823E52190991_thumb.jpg

 

:P:P

 

E sad si se našalio i sad lepo vrati sokoćalo na svoje mesto ,a japanca vrati do zida :nanana: :nanana: :nanana:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Brate Đuro kako bre to nisi video, ja sam sve živo pretresao i ispipao tamo, .... sa naglaskom na ispipao :lol:

 

Dobićeš ti :tras1: , Sremac, kad lepa sremica ovo pročita

 

Bila i ona samnom tako da je sve po PS u :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Beograd Borča
  • Motocikl: XT 660 R

Djuxy kaciga ti je :takoje: a što kaže Predrag pinlock je najbolje rešenje za magljenje ima i onaj dodatak za nosinger koji pomaže da se vizir manje magli pošto dah prvo udari u njega. Ja na svojoj kacigi imam pinlock na viziru i veoma sam zadovoljan a moram da dodam da sam na jednoj predhodnoj kacigi imao vizir sa antifog premazom fabrički koji sam zbog nestručnog čišćenja zahebao pa ko ima slično pamet u glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5881 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

E sad si se našalio i sad lepo vrati sokoćalo na svoje mesto ,a japanca vrati do zida :nanana: :nanana: :nanana:

 

He, he... A lepo smo juče konstatovali da su svi neprikosnoveni (i nepokvarljivi) Japanci na prodaju a Žabare (koji naravno ništa ne valjaju) njihovi vlasnici voze i uživaju :moto3:

 

Ali, Japan je Japan :lol:::):lol:::):lol:::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1510 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@Leica

 

Sad si me podsetio da kao antifog "sredstvo" uradim premaz od domaće rakije....Mislim da će to i dodatak za pod bradu da urade vrh posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

U Garazi mi kazu da verovatno ima u Guevari ali da oni rade do 15h, uspem da stignem u 14:57h, kupim neki LANDPORT (4.700din) akumulator za koji nikada pre nisam cuo - ali nije moglo da se bira, Yuase nigde nema.

Po treci put povratak u Garazu - ali oni zatvorili.

 

Taj kamulator sam ja hteo da uzNem....ali kako ne pasuje? Imam YUASA ali je gotov.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9114 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mogu misliti kaki bi razgovor bio kad bi svi bili na jednome mestu i konzumirali Djurasinov domaci sistem protiv maglenja 1lol.gif1lol.gif1lol.gif

JAPANAC vs ZABAR..... FIGHT fajt.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja