Jump to content

Moto Zajednica

BJB Maxi Scooter Caffe

Recommended Posts

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Sve ce da bude uredjeno. Ipak sutra preuzimam motor ,pa da ispostujem datum doterivanja u Home sweet Home.

Inace ovo je bila totalno ne planirana kupovina ali jako sam zadovoljan ,) Ajde malo saveti koje ulje , koliko moz da razvije .) (ti kao ne znas) Kakav je BV 250 na autoputu do koliko je zdravo voziti ga da se ne zamara .)

 

Nisam nasao ni jednu temu gde se to malo podrobnije opisuje 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Uobrazilo se to kako se nakupilo kubika i kilovata... ::)

 

hi hi hi hi vidim ja da cu morati da demonstriram silu prvom prilikom da se ovi sa 500 cm3 spuste na zemlju :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4361 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Alex bgd

oko pola 9 stojim ispred hotela nevski i masem ti da stanes a ti ode kao da me nisi ni video ....najbolje je bilo da ti skocim pod motor :neznam:

 

Nisam te registrovao, ja pesake ni ne gledam osim ako ne stoje na pesackom ili ne pretrcavaju ulicu. :)

A znas, imas i telefon! 1hej.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Alex bgd

oko pola 9 stojim ispred hotela nevski i masem ti da stanes a ti ode kao da me nisi ni video ....najbolje je bilo da ti skocim pod motor :neznam:

 

Nisam te registrovao, ja pesake ni ne gledam osim ako ne stoje na pesackom ili ne pretrcavaju ulicu. :)

A znas, imas i telefon! 1hej.gif

 

bili smo ja i tast zajedno pa smo zurili kuci a da sam bio sam naravno da bih se javio ....:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

za one koji su zainteresovani da mi prave drustvo danas u razgledanju x9 moj broj je

063 40-10-47.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4361 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Sve ce da bude uredjeno. Ipak sutra preuzimam motor ,pa da ispostujem datum doterivanja u Home sweet Home.

Inace ovo je bila totalno ne planirana kupovina ali jako sam zadovoljan ,) Ajde malo saveti koje ulje , koliko moz da razvije .) (ti kao ne znas) Kakav je BV 250 na autoputu do koliko je zdravo voziti ga da se ne zamara .)

 

Nisam nasao ni jednu temu gde se to malo podrobnije opisuje 1neznam.gif

 

Evo dok se neko drugi ne javi..pa da pocnemo. :)

Sipao sam uvek Bardahl po gradaciji koju je fabrika propisala a kasnije kad je presao 30.000 presao sam na za nijansu gusce ulje.

Ja mog Beva nisam bas cuvao sto se tice voznje na autoputu, vozen je uglavnom izmedju 90-120kmh, na 120 ga kidas jer je njegova maksimalna brzina jedva nesto veca od toga, tako da ti je optimalno 90-100kmh.

Zastita od vetra je nikakva, kako od vetra tako i od kise, ako te uhvati kisa racunaj da ces 80% biti mokar. :)

Voznja sa suvozacem je OK za krace gradske voznje, jer je sediste, kao sto i sam vidis, usko dosta i nije prakticno za duzi period sedenja.

Polozaj nogu takodje, ja sam uspeo da prodjem najvise 70-80km bez bolova u kolenima i dupetu. :)

To bi ti bilo to ukratko, sve sto te zanima pitaj, ja sam i dalje zaljubljenik u Beverly. :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

IPONE 10W-40 ili MOTUL iste gradacije. Kazu i da je AGIP skroz dobro ulje... verovatno fabrika preporucuje 5w 40, ali obzirom da je polovna masina, iskusni kazu 10w 40 POZDRAV!

Sve ce da bude uredjeno. Ipak sutra preuzimam motor ,pa da ispostujem datum doterivanja u Home sweet Home.

Inace ovo je bila totalno ne planirana kupovina ali jako sam zadovoljan ,) Ajde malo saveti koje ulje , koliko moz da razvije .) (ti kao ne znas) Kakav je BV 250 na autoputu do koliko je zdravo voziti ga da se ne zamara .)

 

Nisam nasao ni jednu temu gde se to malo podrobnije opisuje 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4361 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Fabrika kaze 5W40 ako me pamcenje dobro sluzi, ali ja sam, kao sto rekoh, sipao 10W40 posle 30 000 predjenih kilometara.

Sipao sam samo Motul ili Bardahl, nista drugo.

Zavisi sta sam nasao u tom trenutku. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9248 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

za one koji su zainteresovani da mi prave drustvo danas u razgledanju x9 moj broj je

063 40-10-47.

 

rado ali danas necu stici, srecno u kupovini i taman da se isproba za vikend sa Maxi druzinom 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@ Profesore 250cc

 

 

Još jedna bitna stvar, bar iz mog Beverly ugla, proveri dobro gume, ne samo vizuelno već i starost, da ne bi pri najmanjem kočenju bilo opaaa...Vizuelno mogu da zavaravaju da su OK a da pri blagom kočenju pred krivinom bude baš veselo.

A gume su i najveća mana Beverly-ja (cenovno), jer obe gume su 100-130 € .

 

Ali voziti motor sa novim gumama....NEPROCENJIVO :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ko hoce da ide danas u kupovinu X devetke neka bude u 17h na pumpi na autokomandi!

 

A mozete i direktno do OMV pumpe kod orlovace da se nadjete sa rohirrim-om u pola 6.

 

Vidimo se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Nek neko kaže Rohirrim-u da snajka ide sa nama a ne u Toyotici...

Mislim mačo momci, kožni prsluci, trakice oko kormana...Ledilo. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

crknite vi AA-ovci, ima i nas "običnih,mršavih", samo se držimo po strani, ipak vama treba više prostora za manevar i $určenje tih "polu-krmača" :nanana:

 

A što se tiče ulja, pojma nemam,oteram ga u servis pa mi majstor sipa. I ovako mi je u garanciji :moto3:

 

Jedino me vetar UBI, nemam nikakvu šoferku, sve preko 100-110, ubiva

post-23313-0-51876300-1337343812_thumb.jpg

post-23313-0-50539900-1337343847_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

A sto ti ne bi stavio vizir em sto ces da imas zastitu od vetra em sto ce lepse da izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Au sve iskusni i strucnjaci... Neka se ljuti ako se neko oseca prozvanima... :) Fabrika prepisuje specifikaciju a ne gradaciju zato sto neznaju da li ce se makina voziti u Sibiru ili na Mediteranu... Piaggio prepisuje SJ, Bardahl SO-4 Scooter ulje je SL znaci i bolje... 5-40 je skuplje od 10-40, znaci i bolje, zasto je bolje, bolje je zato sto se scooter vozi na kratkim relacijama a jedan suvi start vise skodi masini nego 500 km puta, sto je redje ulje, kada je hladno, pre ce stici do najudaljenijih tacaka od uljne pumpe, glave, bregaste itd... Inzenjeri se muce da naprave ulje gradacije 0 a vi sipate gusce... A pritom ono uopste nije gusce, kada se zagreje masina ono ulje gradacije 10-40, isto kao i 0-40... U pitanju su nijanse, ali ono sto je pravilno, ono je pravilno... :)

 

A ovaj farmaceutov Bev je lep za sve pare, ja bi radije mali vizir i da trpim vetar nego da ga naruznim... Ovaj je pravi, nista vise... Fanky ni tvoj vizir nije mnogo veci, ovaj original je pravi...

 

8285177.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

post-17132-0-37951500-1337349221_thumb.jpgHvala na odgovorima ,danas napravih nekoliko km na kvarno po kraju 1nanana.gif sasvim se lepo vozi ja sa skuterima iskustva nemam meni OK skroz. Juricu Agip fabrika ga propisuje pa....da se ne pravim mnogo pametan. Inace BV je 2004 u solidnom stanju i kaze mi drugar da je km verovatno prava 17980km.

Uvezen 2007 ja sam 3 vlasnik nije registovan zadnje dve godine1neznam.gifTreba promeniti: Gume,Auspuh (progoreo) u 4 road 1moto3.gif lepo se cuje, ako bude uslova i malo kozmetike fale mi neka slova na Beverly natpisu (gde to naci) ? Eto i ja sa vama Maxi momcima i nadam se neka Maxi devojka da nam se pridruzi. Pozzzz svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

Nek neko kaže Rohirrim-u da snajka ide sa nama a ne u Toyotici...

Mislim mačo momci, kožni prsluci, trakice oko kormana...Ledilo. :nanana:

 

e djuxu ne voli snajka aprilie samo piaggio dolazi u obzir. :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Evo jos koja fotka ako sam u Offfu molim Shefa da me ispravi.

 

post-17132-0-55907500-1337349733_thumb.jpg

 

 

Lepo mirno povlaci, auspuff malo zvoni (ali truo je i progoreo) jbg. Primetio sam posto nisam vozio skutere da na kocenjima klizim napred puno vise nego na motoru . Pa ja upro nogama i rukama hahah. Ima li neka tehnika da se ove sile razloze ili cu se naviknuti vremenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4361 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nek neko kaže Rohirrim-u da snajka ide sa nama a ne u Toyotici...

Mislim mačo momci, kožni prsluci, trakice oko kormana...Ledilo. :nanana:

 

e djuxu ne voli snajka aprilie samo piaggio dolazi u obzir. :nanana:

 

Decko, Piaggio, Aprilia & Gilera su ti jedna ista fabrika.

Nemas vise valjan izgovor. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Druze sve je to u redu kada je NOV agregat, ne pravim se pametan, nego su to rekli ljudi koji imaju mnooogggooo kilometara iza sebe... Takodje polagao sam SUS motore na fakultetu, a i video izduvane iste kako izgledaju jer se druzim sa covekom koji je otvorio vise agregata, bilo automobilskih, vanbrodskih, brodskih, i nama zanimljivih agregata na skuterima nego neko od nas konzervi tunjevine! Tako da TVRDIM da je za malo umornje agregate bolje gusce, da kazem postojanije ulje, pogotovu leti preko 30 stepeni. Postoje tamo neki zazori, neke tolerancije, viskozitet, indeks istog, maziva svojsta, zatim razna trenja.. M. Tomic masinski fakultet u BG-u itd... kao

Au sve iskusni i strucnjaci... Neka se ljuti ako se neko oseca prozvanima... :) Fabrika prepisuje specifikaciju a ne gradaciju zato sto neznaju da li ce se makina voziti u Sibiru ili na Mediteranu... Piaggio prepisuje SJ, Bardahl SO-4 Scooter ulje je SL znaci i bolje... 5-40 je skuplje od 10-40, znaci i bolje, zasto je bolje, bolje je zato sto se scooter vozi na kratkim relacijama a jedan suvi start vise skodi masini nego 500 km puta, sto je redje ulje, kada je hladno, pre ce stici do najudaljenijih tacaka od uljne pumpe, glave, bregaste itd... Inzenjeri se muce da naprave ulje gradacije 0 a vi sipate gusce... A pritom ono uopste nije gusce, kada se zagreje masina ono ulje gradacije 10-40, isto kao i 0-40... U pitanju su nijanse, ali ono sto je pravilno, ono je pravilno... :)

 

A ovaj farmaceutov Bev je lep za sve pare, ja bi radije mali vizir i da trpim vetar nego da ga naruznim... Ovaj je pravi, nista vise... Fanky ni tvoj vizir nije mnogo veci, ovaj original je pravi...

 

8285177.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Aha... :)

 

10-40 je gusce ulje leti od 5-40... Aha... :)

 

To je kao kad' se u nasim obrazovnim ustanovama uce programski jezici iz praistorije kompjutera, basic, paskal itd... A sto danas svaka nova generacija motora trazi drugo ulje, nema veze, sto se standardi unapredjuju svakih nekoliko godina... Aha... To ce da se nauci na masinskom... Aha... :)

 

Sipajte SAE 80-90, to ce sigurno da zastiti vasu cetvoro ventilsku masinu i da prodje kroz sve manje zazore u istoj... Da ne pricamo o turbinama koje se okrecu 100.000 o/min, kako se one obradiju kad to dobro gusto ulje stigne do njih... :)

 

Moze li jos jedanput ? 10-40 je gusce ulje leti od 5-40 ?

 

Ne pricamo o motoru Golfa dvojke, tristaca i pezejca, pricamo o Piaggio i drugim modernim motorima koji su kompjuterski konstruisani, sastavljeni robotima i... Stotine inzenjera iz zemalja sa naprednim industrijama prica jedno a vi slusate majstora iz... :)

 

Ma sta ja tu pricam, sipajte sta hocete... :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

E pa drago mi je da sam prisustvovao kupovini, Rokiju (Rohirrim) želim još puno lepih kilometara :takoje:

Fotografije sa parkinga dobijate kad razvijem film. :lol:

Ako uopšte budu uspele, zbog farova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja