Jump to content

Moto Zajednica

Ozivljavanje Guzzija

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

OK, lepo je pocelo. Sto se tice onog viska delova, mogu da primetim da su oni zadnji amortizeri od MZ - a . Cisto informativno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

U planu je promena amortizera :hej:

 

A samo da dodam da sam sinoc rasklopio viljuske i ajde jedna je manje vise isla ok (rastavljanje) a druga znaci zapeklo kao da je zaliveno smrt lepkom :staa: jedva je rastavi, federe i sipkice ostavio da se otkrave u nafti a inace solje su bile prepune zemlje i rdji, ja stvarno ne znam kako je toliko djubre dospelo u zatvoren prostor :(

 

slke ce biti veceras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Uh, ja veceras sklapam ovo moje cudo jer su stigli delovi pa mozda se gledamo u Subotu da malo procackamo sta treba.

 

Javljaj kako napredujes, dosao bih al sam u nekoj frci (naravno)

 

cujemo se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Ma samo opusteno, nisam ni krenuo sa sklapanjem jer nisam zadovoljan karikama pa sam odlozio da bih reklapmirao. Naime, karika na sastavu ima dobar zazor nova oko 0.25mm ali ima i dodatni ka hilzni sto ne sme da ima i treba da se razradjuje 50.000km da bi toliko legla. Saljem i sliku i shvatices o cemu pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Pa vidi, hilznu mi je odradio dobro, brisuca karika je uradjena dobro

samo je kompresivne zeznuo na poliranju

 

Jebga :jok:

 

nista bez reklamiranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Otisao ja, poneo i odstampanu sliku uvecanu par stotina puta. Nije bio tu, ali me je zvao kad je dosao u radnju. Kaze da pakujem ja to i ako to ne bude radilo on ce pojesti patiku.

Sta sad ajde budi pametan? Da napakujem dok ne stignu originali ili da cekam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Otisao ja, poneo i odstampanu sliku uvecanu par stotina puta. Nije bio tu, ali me je zvao kad je dosao u radnju. Kaze da pakujem ja to i ako to ne bude radilo on ce pojesti patiku.

Sta sad ajde budi pametan? Da napakujem dok ne stignu originali ili da cekam?

 

Brate,

 

Pakuj a ako ne radi nek ti da kintu za novu garnituru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 400 postova
  • Lokacija: Ptuj - Slovenija
  • Motocikl: Moto Guzzi Norge 1200 GT 8V, V 65 Florida, Malaguti Madison 3 250 ie Carbon Black Edition

Otisao ja, poneo i odstampanu sliku uvecanu par stotina puta. Nije bio tu, ali me je zvao kad je dosao u radnju. Kaze da pakujem ja to i ako to ne bude radilo on ce pojesti patiku.

Sta sad ajde budi pametan? Da napakujem dok ne stignu originali ili da cekam?

 

 

Ja bih definitivno sačekao i prikupio sve što mi treba za kvalitetno sklapanje.Imaš više od pola godine do sledeče nove sezone

 

Vrlo lako se može desiti,da sa ovim što imaš sad neče raditi kako treba. Pa imaš posle velikog posla novi koji opet nešto košta. A tu su i dihtunzi, koji opet nisu bagatela.

To je moje mišlenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

 

Brate,

 

Pakuj a ako ne radi nek ti da kintu za novu garnituru

 

Ma to mi i on sam kaze, "ako to ne bude radilo ja cu pojesti patiku", u tom slucaju naci cu neku najsmrdljiviju.

 

Hteo sam da krenem da pakujem, ali mi nesto neda mira da stavim to tako, jer ce deo kompresije prolaziti ispod i trpece brisuca karika koja je tanja i trpi vise torzionih deformiteta i samim tim nece obavljati svoju fungciju kako treba. Sacekacu danas ljude iz MOTINS-a da mi kazu ima li karika za mene ili ne, pa cemo videti. U svakom slucaju trazicu mu novac natrag zaa karike pa cu ja sebi kupiti druge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

 

Ja bih definitivno sačekao i prikupio sve što mi treba za kvalitetno sklapanje.Imaš više od pola godine do sledeče nove sezone

 

Vrlo lako se može desiti,da sa ovim što imaš sad neče raditi kako treba. Pa imaš posle velikog posla novi koji opet nešto košta. A tu su i dihtunzi, koji opet nisu bagatela.

To je moje mišlenje

 

Sezona je gotova. nemoj da pristajes na druge kompromise nego da ti vrati novac. Vec si ga dovoljno dugo cekao i propalo ti je para i vremena dovoljno.Ovo je drugi put da on tebi kaze dobro je to pakuj i vozi, sram ga bilo reklame na sajtu. ako nesto ne moze reci brate ne moze i kraj sto se nije pr...lo ne moze da se okozi. Nije te ispostovao , razvlacio te i odugovlacio a pare si mu dao unapred. Sad pare nazad i ne kupuj druge karike i ne trosi novac uzaludno nego prema stublinama koje su kod Maxtera trazite klipove i kupi nove karike i kako kaze u citatu na prolece bato imas masinicu koja ce da brunda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Otisao ja, poneo i odstampanu sliku uvecanu par stotina puta. Nije bio tu, ali me je zvao kad je dosao u radnju. Kaze da pakujem ja to i ako to ne bude radilo on ce pojesti patiku.

Sta sad ajde budi pametan? Da napakujem dok ne stignu originali ili da cekam?

 

 

Ja bih definitivno sačekao i prikupio sve što mi treba za kvalitetno sklapanje.Imaš više od pola godine do sledeče nove sezone

 

Vrlo lako se može desiti,da sa ovim što imaš sad neče raditi kako treba. Pa imaš posle velikog posla novi koji opet nešto košta. A tu su i dihtunzi, koji opet nisu bagatela.

To je moje mišlenje

 

Pa cekao bih i ja ali mi to koci ostatak radova na samom motoru donekle. Ideja mi je da sklopim ove sadasnje cilindre koji su sada prakticno novi i da polako navlacim originalne delove tj cilindre karike i klipove. Trenutno je problem kao sto si video karika sa oborenim ivicama koja nije u redu a nadam se da se i ostali slazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Naravno i ne moram cekati ali mi je nekako lakse da lanac razvoda zamenim kada su lipovi i cilindri na mestu. A imam i semeringe da promenim itd jos po nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Upravo tako, seat ibiza od 903ccm treca specijala, ili yugo 45 peta specijala i potpuno su iste. Kupio sam te yugo-ve u motinsu u novom sadu i leze kao dupe na nošu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

A sta je sa onim, da su te karike od automobila projektovane za drugacije radne temperature tih motora, jer nisu vazdusare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Pa vidi, stoji ta prica, samo za sta su mi projektovane crnobrnjine karike koje ni ne leze kako treba. Vreme i kilometri ce pokazati svoje, sa sad je sve ok ali i dalje je tek razrada aktuelna pa cemo videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

A sta je sa onim, da su te karike od automobila projektovane za drugacije radne temperature tih motora, jer nisu vazdusare?

 

Ja sam cuo da moze da se nabudzi djunta sa sitnim nutom... :D

Ma kod Kanja bre sve moze ;)

 

Dzolaja, kako napreduje?

Ja se nadam da cu do nove godine dobiti svoje iglice, ali kako su ljudi usluzni, dobicu ih do sledece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Napreduje polako al sigurno ;)

cekamo hilzne da nam budu gotove, karike imamo i polako krece sklapanje masine :care:

 

Vidim ja da ces ti voziti tvog NTX-a kad i ja moju 35-icu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Jagodina Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi V35 custom Moto Guzzi California Jackal V11

Joj sto volim kad se radi pa sve vrca od pesimizma . Babe jedne sklapajte te motore treba da se ide u Italiju sledece godine. Mendello ceka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja