Jump to content

Moto Zajednica

Dobra kupovina ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

Ovene nedelje treba da platim 3200 eur za novu Apriliu Sportcity 200.

 

Prodaje mi je drugar koji je diler za Apriliju, Zrenjaninski put, dao mi je popus 5%.

 

Da li sam i koliko sam dobro prosao u ovoj kupovini?

 

Da li neko zna za povoljniju varijantu.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Slusaj, ako oces dobar skuter, ja cu da ti prodam moj. To ti je Siamoto Favourite 150ccm, motor je u odlicnom stanju i presao je samo 1500km. I da, za razliku od svih koreanskih i kineskih skutera ovaj moj je sastavljen u Italiji,tako da ti je to ustvari ista stvar. Motor je 2004 god. Cena je 1500e. A iskreno mislim da se ne isplati davati toliko love za skuter,ipak je,po mom misljenju,3200e previse para za taj motor :roll: :roll: :roll: . Ovako bi ustedeo gomilu love i potrosio za nesto korisnije a ja ti kazem,ovaj moj skuter je u perfektnom stanju,4t masina, prelepo izgleda i uz motor dobijes i topcase!!!!

 

DE CES BOLJE!!! 8)8)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd, Cherry Spa

Hvala na ponudi ali ne mogu da prihvatim

 

Ne zato sto mislim da ponuda nije zaista tako dobra vec zato sto imam neki svoj, neko bi rekao glup, princip, ne kupujem nista sto je polovno.

 

Hocu nov i kvalitetan skuter, nisam rasista, ali me kinezi nerviraju i sumnjan u kvalitet svega sto ima veze sa kinom pa makar to bilo proizvedeno i u Italiji. Pazi, tehnicko znanje mi je sedi 1. Verujem da je tvoj motor dobar. Ali, od 3200 jevreja sam se vec oprostio, kada sam video Apriliju prso sam, neko mi je ovde rekao da je motor bombica i stvarno je tako.

 

Jos jednom hvala ali nemogu brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Gledaj, kao sto si mogao da procitas u mom testu, Aprilia Sportcity je FANTASTICAN skuter i ne vredi nikakva kritika da je 3200 za njega mnogo. Mnogo je onome ko nema, onaj ko ima srece da moze toliko da izdvoji ne treba da se mnogo premislja. Probao sam jako puno skutera u toj kategoriji i samo dva su daleko ispred ostalih Aprilia Sportcity i Aprilia Atlantic.

 

ALI!! OGROMNA RAZLIKA je u varijanti motora od 200 i od 250 ccm. Ovaj prvi je stari motor koji se ugradjuje i u Vespu GT 200, a ovaj 250 je novi motor koji ide i u Beverly 250, samo je neuporedivo ugladjeniji u Apriliji. Tako da ti je moj savet da budes iskren sa prijateljem i da mu trazis verziju 250 koja je novija, makar i ako moras da doplatis koju stotku. Razlika je veoma velika, ne samo u 50 ccm nego u kompetnom ponasanju motora, odzivu, linearnosti... svemu.

 

Nadam se da sam ti makar malo pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Motor koji zelis kupiti (skuter) je ekstra pouzdan.

Moj prijatelj se namenjao skutera raznih, ali je na kraju

izabrao bas taj koji ti planiras kupiti.

Agregat mozda i nije zadnja rec tehnike, ali je proveren i trajan, a to

je veruj mi izuzetno bitno.Sta ti vredi sva tehnika i cuda elektronike kad to stalno nesto zeza.presedne ti i voznja i sve.

Pogotovo kad ga kupis novog miran si.

Definitivno ti je izbor odlican.

Moja preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo.
Slusaj' date=' ako oces dobar skuter, ja cu da ti prodam moj. To ti je Siamoto Favourite 150ccm, motor je u odlicnom stanju i presao je samo 1500km. I da, za razliku od svih koreanskih i kineskih skutera ovaj moj je sastavljen u Italiji,tako da ti je to ustvari ista stvar. Motor je 2004 god. Cena je 1500e. A iskreno mislim da se ne isplati davati toliko love za skuter,ipak je,po mom misljenju,3200e previse para za taj motor :roll: :roll: :roll: . Ovako bi ustedeo gomilu love i potrosio za nesto korisnije a ja ti kazem,ovaj moj skuter je u perfektnom stanju,4t masina, prelepo izgleda i uz motor dobijes i topcase!!!!

 

DE CES BOLJE!!! 8)8)8)[/quote']

 

 

Bez uvrede, ali malo napadno i neumesno! Shvatam da se tebi prodaje skuter, ali decko je pitao konkretno za Apriliu Sportcity. Takodje, po meni, totalno je sumanuto porediti Apriliu sa Siamotom i svrstavati ih u isti kos, pa cak i da je taj Siamoto sastavljen rucno u majstorskoj radionici u Detroitu!!! Ne zamjeri, ali bas sam se iznenadio tvojim postom, i totalno mi je neprimeren temi.

 

 

Sto se tice skutera, ako ikako mozes poslusaj Andreja! Dva totalno razlicita agregata! Ako postoji ikakva sansa uzmi 250ccm, ako ne - uzimaj 200ccm i da ga teras u zdravlju i veselju. Sa druge strane nije nesto spektakularno povoljno (mislim tih 5% mnogo znaci ali nije nikakva senzacija), cak mislim da su oni svakako odobravali taj popust... no ako se tabi motor svidja, imas novce i bas njega zelis.. samo napred! Aprilia je to! :wink:

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Bačka Palanka

Davno sam se oprostio od skutera ali poslednji koji sam vozio bio je Aprilia Atlantic 200! Motor je fantastican! Rado bih ga ponovo posedovao!

Jedina mana sa moje strane prema Apriliji je sto pate od decijih bolesti! Sajla gasa koja mi je pucala 3 puta, retrovizori koji ne mogu da se fiksiraju... U svakom slucaju mislim da je Atlantic i dalje atraktivniji a i udobniji od Spotcity-ja. Jesi razmisljao o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Sto se tice skutera' date=' ako ikako mozes poslusaj Andreja! Dva totalno razlicita agregata! Ako postoji ikakva sansa uzmi 250ccm, ako ne - uzimaj 200ccm i da ga teras u zdravlju i veselju. Sa druge strane nije nesto spektakularno povoljno (mislim tih 5% mnogo znaci ali nije nikakva senzacija), cak mislim da su oni svakako odobravali taj popust... no ako se tabi motor svidja, imas novce i bas njega zelis.. samo napred! Aprilia je to! :wink:

 

pozz[/quote']

 

Kod Motora postoje 2 popusta : Novogodisnji i sajamski i to je 5%

 

Obzirom da su skuteri sezonska roba i da je ovo vreme kad svi uvoznici nemaju dovoljno motora kolika je traznja, dati popust 5% za nesto sto se prodaje momentalno ,je vise nego korektno.

 

PS. Moj drug murinjo nije napisao da ce dobiti i opremu BUKVALNO po nabavnoj ceni, kao i delove ako mu nedaj boze zatrebaju.

 

A MENE CE DA JASE ZA SVAKU SITNICU KOJA MU NEBUDE PO VOLJI :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Beograd

probao sam juce 250ie ,ide ko raketa ali moj savet 200 carburator.

Oba motora su Euro 3 , ali uzimajuci sve u obzir sta smo pricalii, nije za tebe 250ie

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja