Jump to content

Moto Zajednica

lampica od ulja i temperature

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

Nocas dok sam se vozio upali mi se crvena lampica na r6.Ja odmah ugasio motor. Sacekao minut, dva, upalio ponovo i ne svetli. Krenem ja i posle 100 metara se opet upali. Ja stanem, proverim ulje, sve ok. Odvrnem cep za sipanje ulja i ponovo ga zavrnem. Startujem ponovo i krenem sa novog beograda do mirijeva, sve najnormalnije. Sta vi mislite o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

u R6 ide jako malo ulja (2,5l) i dovoljno je da ti fali 2-3 deci ulja da ti se upali lampica

meni se znala paliti u zavojima,i dolijem samo 1 deci i onda je sve ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Bg

Ja sam imao slican problem na R 1. E pazi sad,isto mi se to dogadjalo ! Proverim ulje ,ima....tacno stoji gde bi trebalo po meracu. dolijem malo preko sredine,upalim motor i ono sljaka bez problema. posle toga sam ukapirao da mi je merica malte ne do maximuma tako da od tad nisam imao nikakvih problema. Postoji varijanta i da se ulje razredilo dosta i ako opet dolijes malo novog funkcionisace ali kratko vreme,zato ako si presao odredjenu kilometrazu pred servis mozes uraditi novi i slobodno sipaj ulja skoro do maximuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

I na mojoj Yamahi se to jednom desilo kada sam naglo kocio pa je ulje preslo naprijed (sa tim uljem sam tada presao 5000 km), sto kaze Sale, dospi 1 deci i vozaj :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Isto se i meni dogadja na R1, narocito kada je hladno (nocu). Pre neko vece, oko 11 h bilo je jako hladno, ja posao iz grada, i dva puta mi se palila lampica. Samo ga ugasim i upalim ponovo i teraj. Inace ulje je bilo malo iznad minimuma. Sutradan sam sipao 100 g i doslo je do maksimuma (a novo ulje, preslo 500 km). Kod yamahe je mala razlika izmedju min. i max. (mozda nekih 150-200g). Treba samo cesce proveravati i dolivati ulje do maksimuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Beograd

i meni je novo ulje, mozda 200 kilometara. |To se desilo kad je motor stajao i bio hladan, ne u toku voznje. Sad sam dosuo ilje pa cemo da vidimo sta ce da se desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 203 postova
  • Lokacija: Patkovgrad
  • Motocikl: Yamaha Virago

Ulje uvek na max oznaci i nema frke.

Zamena filtera za ulje obavezna svaki put najkasnije svakih 6 meseci.

Mala kolicina ulja u agregatu zahteva da se stalno vodi racuna o nivou

istog.Takodje i propisana gradacija ulja.Ne eksperimentisite kod

trkalica sa svojim izborom gradacije, znaci ako je proizvodjac naveo 10-50 onda samo to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

To je uobicajeno za Yamahu! Kontrolisi da je nivo uvek na MAX pre svake voznje i vozi bez brige. Moguce i da se senzor vremenom zaprlja ali o tome cemo ako problem perzistira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Jesi li menjao filter. Neki motori imaju i mali filtercic kod cepa, pa ako ga imas i ti pazi jer ja nisam pazio kad sam bio neiskusan vozac 90-tih i ....generalna....a nisam ni znao za taj pred filtercic!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja