Jump to content

Moto Zajednica

GoPRO HD Hero kamera

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Skinuo sam i ja radi na laptopu ekstra, nego mi je izgleda spora konekcija (10mbit), pa secka. Pustim ja da očita, ali opet...

Nego, snimak je brutalan.

 

Ala se prepucavaju sa novim modelima, to je strašno. Očekujem da za pola godine izađe Hero 5... To nama odgovara, jer padaju cene prethodnim modelima...1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Drift HD Ghost sad kosta 250 EUR u Louisu. To je dovoljno za 99% svih amaterskih snimaka, a sto se tice upotrebe na motociklu, mislim da je to najbolja linija kamera trenutno (Ghost S je najnovija ali kosta 350EUR).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Има ли/или можда знате неког да продаје GoPro Hero 3+ black edition ?

Пошто их нигде више нема,не само код нас 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750

Imas kod ovih

Ima i varijanta kacenja na grudi sto bi ti bilo ok buduci da vozis relativno uspravno na enduru. Mislim da je Gliga kupovao takav nosac za neke relativno sitne pare pa mozes da ga kontaktiras.

 

Ima, chesty se zove taj kais, mogu mnogo lepi snimci da se naprave (need for speed fazon), pogotovo ako nemas vizir na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2046 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Imas kod ovih

 

Нема 1neznam.gif,био звао свеее.

Нашао четворку,треба да стигне за пар дана.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zakacio sam kameru na levu stranu kacige....nisam pogresio.....snimak je odlican...e sad...

 

- na lap topu mi snimak ide solidno, ali ipak ima seckanja...slika zakasni u odnosu na zvuk 3-4 sekunde :neznam: ne znam razlog.....lap top?

 

- TREBA mi program za montazu snimka...seckanje, ubacivanje muzike ... zna li ko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Nedavno uzeh 3+ i mogu reci da sam vise nego zadovoljan ponudjenim za te pare ... Imao sam prilike da je odmah testiram na jednoj voznji. 0takoje.gif

 

Ali, postoji jedna realna problematika kod ovakvih kamera. Dobar marketing naravno prodao je tu kameru u fantasticnom broju. Ono sto niko ne kaze naravno je da prosecan korisnik mora da ima program za montazu, da zna da montira, da uradi eventualnu kolor korekciju, da poseduje kompjuter koji podrzava (moze da pusti) te snimke i da ima hard diskove par terabajta gde ce moci da skladisti te klipove. Po meni, bez cele te price, snimci postaju besmisleni. Jer ok, snimice neko sat vremena voznje i sta. Odgledace jednom (ako uspe sa svog prosecnog laptopa da ga i pusti uopste) i to je to. Posle par puta kamera ce da skuplja prasinu, jer ce prosecnog korisnika mrzeti da se igra sa svim tim stvarima. Klipovi su sami po sebi dosadni bez gore navedenog. Skupa igracka, ali pre bih rekao namenska sprava namenjena ljudima koji mogu da zarade i zive od takvih stvari, dobrim marketingom rasprostranjena na siroke narodne mase.

 

Ovo je naravno moje iskreno misljenje koje sluzi da pomogne mozda nekome u odluci da li da uzme tu kameru ili ne obzirom da nije jeftina. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Upravo to! Snimci se gomilaju u folderu i ako ne odradiš odmah montažu (naravno sa malo boljom konfiguracijom), teško da ćeš sebe naterati u neko skorije vreme da bilo kakvu montažu odradiš, jer se gomilaju snimci sa vožnje i što kao rezultat daje neiskorišćenost video materijala. Barem je to moja ideologija.

 

 

Mene zanima kako da dobijem približan kvalitet video snimka kada uploud-ujem na YouTube? Ogromna mi je razlika između kvaliteta snimka (u lošijem smislu) posle renderovanja i snimka na YouTube. Nema šta nisam probao, svakakva podešavanja, tutorijali,... Vidim Hitmane da se kod tebe lepo vidi, pa ako ti nije problem i ako te ne mrzi, da napišeš ukratko (ako je moguće), koji program koristiš, podešavanja prilikom renderovanja, itd. Bio bih neizmerno zahvalan.0takoje.gif

 

Ja sve radim preko Sony Vegas 12, mislim da je dovoljno sposoban program, da odradi sve kako treba. Ja se izvinjavam ako nije prikladno mesto za ovaj upit, ali opet se radi o kamerama, a pričao sam sa dosta ljudi, imaju takođe isti problem kao i ja i nikako da nađemo neki način da to izgleda kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Vidim Hitmane da se kod tebe lepo vidi, pa ako ti nije problem i ako te ne mrzi, da napišeš ukratko (ako je moguće), koji program koristiš, podešavanja prilikom renderovanja, itd. Bio bih neizmerno zahvalan.0takoje.gif

 

Ja montazu radim u Premieru, renderujem H264 kodek koji u sebi ima preset za YouTube i Vimeo .. Najmanja moguca kompresija i to je to .. Klipovi za upload budu obicno oko 1.5-2 giga. Mada definitivno YouTube ogranicava kvalitet snimka, takodje sam se bavio tom problematikom i kopao po forumima, najbolja opcija je Vimeo, koji najmanje "ostecuje" original ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

@hitman

 

Buraz,svaka cast!!!Odusevljen!!!Pored svih lepota koje ste (smo) videli na snimku,najvise me je odusevilo to da te devojka vozi tj menjate se u voznji...XTRA!!!Tako je sigurno zanimljivije i jednom i drugom,svaka cast!!!Do sada nisam imao hrabrosti,a neverujem da cu ikada imati,da sednem na motor a da vozi neko da to nisam ja.

 

Bravo jos jednom!!!

 

+ od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pored svih lepota koje ste (smo) videli na snimku,najvise me je odusevilo to da te devojka vozi tj menjate se u voznji...XTRA!!!Tako je sigurno zanimljivije i jednom i drugom,svaka cast!!!Do sada nisam imao hrabrosti,a neverujem da cu ikada imati,da sednem na motor a da vozi neko da to nisam ja.

 

Na zalost, finansije nisu dozvoljavale da idemo sa dva motora, tako da je njen ultimatum bio da se menjamo sto razumem i podrzavam. 1lol.gif0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Vidim Hitmane da se kod tebe lepo vidi, pa ako ti nije problem i ako te ne mrzi, da napišeš ukratko (ako je moguće), koji program koristiš, podešavanja prilikom renderovanja, itd. Bio bih neizmerno zahvalan.0takoje.gif

 

Ja montazu radim u Premieru, renderujem H264 kodek koji u sebi ima preset za YouTube i Vimeo .. Najmanja moguca kompresija i to je to .. Klipovi za upload budu obicno oko 1.5-2 giga. Mada definitivno YouTube ogranicava kvalitet snimka, takodje sam se bavio tom problematikom i kopao po forumima, najbolja opcija je Vimeo, koji najmanje "ostecuje" original ...

 

Imam i nalog na Vimeo. Primetio sam da je tamo kvalitet bolji nego na YouTube, ali za premium nalog mora da se plati, što na YouTube ne mere. :) Znam ne može i jare i pare.

Sad sam pogledao na Vegasu, od onih milion kodeka, nema H.264.0stabre.gif Sad sam ga skinuo, pa ću videti u budućnosti kako se ponašaju snimci. Hvala na informacijama, značiće puno.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Vidim Hitmane da se kod tebe lepo vidi, pa ako ti nije problem i ako te ne mrzi, da napišeš ukratko (ako je moguće), koji program koristiš, podešavanja prilikom renderovanja, itd. Bio bih neizmerno zahvalan.0takoje.gif

 

Ja montazu radim u Premieru, renderujem H264 kodek koji u sebi ima preset za YouTube i Vimeo .. Najmanja moguca kompresija i to je to .. Klipovi za upload budu obicno oko 1.5-2 giga. Mada definitivno YouTube ogranicava kvalitet snimka, takodje sam se bavio tom problematikom i kopao po forumima, najbolja opcija je Vimeo, koji najmanje "ostecuje" original ...

 

Imam i nalog na Vimeo. Primetio sam da je tamo kvalitet bolji nego na YouTube, ali za premium nalog mora da se plati, što na YouTube ne mere. :) Znam ne može i jare i pare.

Sad sam pogledao na Vegasu, od onih milion kodeka, nema H.264.0stabre.gif Sad sam ga skinuo, pa ću videti u budućnosti kako se ponašaju snimci. Hvala na informacijama, značiće puno.0takoje.gif

 

Nikakav problem, kazem, tako je u Premieru, sa Vegasom zaista nemam iskustva ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Pre par dana kupio sam LG smart tv,i logican sled radnji je bio da povezem svoju GoPro kameru da pogledam snimke.E onda sam se prijatno iznenadio kako sve to lepo radi i nema onih seckanja ni ostalih zajebancija koje se desavaju na kompu i YouTube.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zboravih... cca 1h snimanja u full rezoluciji mi je oko 13 gb.......

 

Snimao sam neprestano, a na memorijskoj mi je podeljeno na 4 snimka, kamera je dozvoljavala , najvise 17 min / 3,5 gb po jednom snimku....ali sve je sama odradjivala...tako da sad imam olaksan posao 4 manja snimaka :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ali, postoji jedna realna problematika kod ovakvih kamera. Dobar marketing naravno prodao je tu kameru u fantasticnom broju. Ono sto niko ne kaze naravno je da prosecan korisnik mora da ima program za montazu, da zna da montira, da uradi eventualnu kolor korekciju, da poseduje kompjuter koji podrzava (moze da pusti) te snimke i da ima hard diskove par terabajta gde ce moci da skladisti te klipove. Po meni, bez cele te price, snimci postaju besmisleni. Jer ok, snimice neko sat vremena voznje i sta. Odgledace jednom (ako uspe sa svog prosecnog laptopa da ga i pusti uopste) i to je to. Posle par puta kamera ce da skuplja prasinu, jer ce prosecnog korisnika mrzeti da se igra sa svim tim stvarima. Klipovi su sami po sebi dosadni bez gore navedenog. Skupa igracka, ali pre bih rekao namenska sprava namenjena ljudima koji mogu da zarade i zive od takvih stvari, dobrim marketingom rasprostranjena na siroke narodne mase.

 

ovo si jako dobro rekao ... :takoje:

 

za filmić od 10ak minuta trebaš provesti i nekoliko sati montiranja da bi dobio nešto što je vrijedno pogledati ... što sam, što s ekipom ... a da ne pričam o stavljanju na internet ..

 

ja sam kupio neku kopiju kopije go pro i ispočetka sam snimao i boga i vraga i spremao na comp ... za nepunih par tjedana sam napunio pola terabajta HDD-a gluposti koje čak ni meni nemaju nekog smisla, a kamoli nekom drugom .. :lol: :lol:

 

ali s obzirom da me ta kamera koštala nekih 80$ i ima podvodno kućište (što mi je od ključnog značaja) ja sam zadovoljan .... :zvizduk:

 

ali i dalje stoji sve što si napisao ... :takoje:

 

i dalje snimam sve živo i neživo, ali malo toga završi na compu ... uglavnom se formatira kartica već nakon brzinskog pregleda ako se ne nađe snimljeno ništa zanimljivo ..

 

a podvodno kućište služi za ovo .. :zdravo:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Meni deli fajlove na 3,66 Gb i to je tacno 34 min i 42 sek. To je na GP1 1920x1080 30fps. Kojom rezolucijom ti dobijes tolike fajlove ?

 

 

Ne znam brate ...ali ista kolicina podataka je , a tacno duplo manja minutaza...:neznam: neznam , ovo mi je prvenac, al dobra voznja je u pitanju, pa moram da obradim...da se ne baci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS

Sve sam iscitao strane ove teme........medjutim na sajtu zvanicnom a i u komentarima ove teme NEMA JAKO BITNOG detalja...lnformacije

 

PITANJE ZA VLASNIKE GH3

kada se jednom prekine recimo 2o minutno snimanje znaci ne prekinuto sa PAUZOM vec stop funkciom ....i ponovo pokrenete snimanje dali ....nastavlja snimanje sa predhodnim materijalom ili pokrece nov nezavisan odvojen snimak...bitno mi je veoma taj info iz razloga kupovine kamere 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja