Jump to content

Moto Zajednica

GLASINE O IZGRADNJI GP PISTE u Srbiji

Recommended Posts

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

23.04.2007, BEOGRAD

Izvor: PRESS

VELIKA NAGRADA ÈAÈKA?!

 

Ministar za kapitalne investicije Velimir Iliæ planira da pravi stazu za Formulu 1, moguæe lokacije Èaèak, Surèin, Kruševac

 

Ministar za kapitalne investicije Velimir Iliæ u razgovoru za Press otkriva da bi u Srbiji uskoro mogla da poène izgradnja staze za trke Formule 1! Iliæ kaže da je veæ dobijen projekat za izgradnju nove piste, kao i da su o tom planu "obavljeni razgovori sa najpoznatijim struènjacima i investitorima".

 

- Ideja za izgradnju staze u Srbiji potekla je od Bernija Eklstona, suvlasnika Formule 1. Kada je poslednji put bio u Beogradu sa suprugom Slavicom za Srpsku novu godinu, Eklston je pitao premijera Vojislava Koštunicu i mene zašto Srbija nema nijednu ozbiljniju stazu za auto-moto trke. Kada nam je objasnio šta to znaèi i kakve su moguænosti i potencijalni prihodi, video sam da se ta investicija brzo isplati. I odmah sam poèeo da radim na tom projektu... - kaže Iliæ za Press.

 

Brdo novca za pistu

 

Ministar kaže i da je od firmi iz Austrije i Nemaèke koje se bave izgradnjom vrhunskih auto-staza dobio kompletan projekat, kao i da je veæ pronaðeno nekoliko lokacija na kojima bi pista mogla da se gradi.

 

- Struèni tim Bernija Eklstona obišao je zajedno sa mnom celu Srbiju kako bismo pronašli dobru lokaciju za izgradnju staze. Imamo nekoliko potencijalnih lokacija. Jedna od napovoljnijih je Trbušino polje kod Èaèka, jer ima 245 hektara, druga je jedan veliki plac izmeðu Surèina i Sremske Mitrovice i treæa je u okolini Kruševca - kaže Iliæ.

 

On dodaje da je svestan da bi izgradnja jednog takvog kompleksa kao što je staza za Formulu 1, sa svim prateæim sadržajima, koštala izuzetno mnogo novca.

 

- Znam je veliki novac u pitanju, ali mnoge stvari moguæe je uraditi i bez para. Evo, lokalna samouprava mogla bi da pokloni zemljište za izgradnju, a država da se postara za kompletnu infrastrukturu. Posle toga, investitori bi napravili tribine po svetskim standardima i zaokružili izgradnju kompleksa prateæim sadržajima, kao što su prodajni centri, diskoteke, kafiæi, prenoæišta, boksovi za razne namene... Mi smo veæ razgovarali sa sponzorima i donatorima i oni su pokazali neverovatno veliko interesovanje - tvrdi Iliæ.

 

Treba nam auto-moto staza

 

Na našu primedbu da bi prièa o Formuli 1 mogla da se izrodi u još jednu nikad ostvarenu investiciju, Iliæ odgovara tvrdnjom da je sve moguæe uraditi samo ako se to zaista hoæe, i naglašava da "prièa o Formuli 1 u Srbiji ni sluèajno nije neizvodljiva".

 

- Kada su Maðari mogli da naprave takvu stazu, ne vidim nijedan razlog zašto ne bismo mogli i mi?! A ako baš i ne budemo u stanju da napravimo pistu za Formulu 1, ajde bar da izgradimo solidnu stazu za meðunarodne auto-moto trke. Mi sada imamo samo Beranovac kod Kraljeva, koji ne zadovoljava minimalne tehnièke standarde, a za krajnju nuždu koristi se staza na Ušæu. Obe staze su veoma loše i od njih nemamo nikakve koristi. Istina je da bismo izgradnjom piste za Formulu 1 potrošili mnogo para, ali bi organizacijom trka zaradili najmanje dvostruko više - uveren je Iliæ.

 

Formula 1 u 17 zemalja

 

Prema ovogodišnjem kalendaru Svetskog prvenstva za Formulu 1, trke æe se voziti u 17 zemalja. To su: Australija, Malezija, Bahrein, Španija, Monako, Kanada, SAD, Francuska, Engleska, Nemaèka, Italija, Turska, Maðarska, Belgija, Brazil, Japan i Kina.

 

Više moænih država konkuriše za organizaciju takmièenja "najbržeg cirkusa na svetu", kao što su Indija i Rusija, a one su mnogo veæe i bogatije od Srbije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mislim da je tu pistu drzava moze da izgradi za godinu dana, samo kad bi neko to odlucio i stao iza te odluke...

 

E sad, totalno je drugo pitanje hoce li neko da odluci da je to u interesu i drzave i investitora i svih nas ostalih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

nit' para, nit' ulaganja, samo predizborne price jer nam se sve vise smese izbori...a i da se malko maskira ova pljacka sa privremenim budzetom valjda.

 

Mostovi u Beogradu ne funkcionisu ni sada, od suta pocinje godinu dana radova na Pancevackom, za mesec dana isto to na Gazeli a g-din Kulturni bi pravio staze za formule....kao i one cuvene cacanske fabrike duvana itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
nit' para' date=' nit' ulaganja, samo predizborne price[/quote'] Upravo tako! Napravio bi Mr.Kulturni i novi ''трејд центар'' samo da ostane... Naravno našim parama :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

ja bi dosao na prvu trku sa komplet strvarima iz Kanade.Pomozi Boze da se to desi i ja bi bio najsretniji na ovom svetu i za vas i za mene samog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ma ako je Velja reko... muka mi je od te bagre... gp staza? u Srbiji? Vazi... Kako samo podcenjuju ovaj narod....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2891 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ljudi kolko sam ja cuo postoji projekat za izgradnju staze u blizini Alibunara (gradic izmedju Panceva i Vrsca). Navodno je rade neki Austrijanci i trebala bi da bude gotova do 2009. Mislim da je cak bilo i na tv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
Mojoj radosti ne bi bilo kraja...

 

Sto?

Zato sto ne bih morao da se vozam okolo po 600 i kusur kilometara da bi vozio dan na stazi, ovako sam osudjen na to :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Indjija

Pa ako negde bude moglo da se gradi i ako neko bude nasao investitora to ce biti kod mene u Indjiji.

 

Ovaj nas gradonacelnig (mladjani Jesic) sasvim sigurno moze da izgura takav projekat i ako se nadje neko zainteresovan da radi, on ce a sasvim sigurno dovesti u Indjiju.

 

Ovde se cak i pricalo (u krugu opstinara i odbornika) da se gradi staza za trke, ali ne tako veliki projekat kao sto treba za formulu 1, nego kruzna staza manjeg obima, ali koja moze da ugosti i neke ozbiljnije auto&moto sampionate iz Evrope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa

ej bre za to treba punooooooooooooooooooooooooooo pra, vidite da nema para ni za sredjivanje beranovca,ali kolko znam vojska je htela da ga ostavi drzavi ako ovi od njega naprave auto-motodrom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric
ej bre za to treba punooooooooooooooooooooooooooo pra, vidite da nema para ni za sredjivanje beranovca,ali kolko znam vojska je htela da ga ostavi drzavi ako ovi od njega naprave auto-motodrom

 

Nije tacno. Kraljevacka opstina je trazila od vojske da dobije Beranovac na koriscenje, da srede stazu i da je odrzavaju, ali vojska nije dozvolila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gasa
ej bre za to treba punooooooooooooooooooooooooooo pra' date=' [b']vidite da nema para ni za sredjivanje beranovca,ali kolko znam vojska je htela da ga ostavi drzavi ako ovi od njega naprave auto-motodrom[/b]

 

Nije tacno. Kraljevacka opstina je trazila od vojske da dobije Beranovac na koriscenje, da srede stazu i da je odrzavaju, ali vojska nije dozvolila.

vidis to nisam znao, ja sam chuo da je vojska nudila mss da srede stazu ali da ovi nisu imali para...izvinjavam se zbog dezinformacije :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
Hleba i igara.

 

Bolje da te pare uloze u privredu nego sto prave mrtvu pistu.

Degenerici.

 

Ehh pogledaj koliko Budimpesta zaradi od F1, i staza je privreda 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Beli
Hleba i igara.

 

Bolje da te pare uloze u privredu nego sto prave mrtvu pistu.

Degenerici.

 

Ehh pogledaj koliko Budimpesta zaradi od F1' date=' i staza je privreda 8)[/quote']

 

Jos i usluzna delatnost,ulazi u drustveni bruto proizvod!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 300

Da je neko , od Velje pa do Arapa i Udovičića ozbiljno razmatrao ideju o investiranju i izgradnji moto droma na ovim prostorima radila bi se feasibility studija ... sad, da li se radila?

Sa druge strane, bilo bi je vrlo interesantno uraditi, čak bih vrlo rado učestvovala na takvom projektu, iako ja u ovom trenutku nisam stručnjak za modeliranje i projektovanje tokova gotovine nego za analizu istorijskog poslovanja, ali sve se da naučiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja