Jump to content

Moto Zajednica

TDM

Recommended Posts

  • Drug član, 2635 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Evo i ja sam uzeo jednog TDM-a.

Medjutim posto trenutno u garazi imam i TA i 636, nisam bas toliko odusevljen Yamahom. Presao sam par stotina KM i verujem da cu tek vremenom steci kompletniju sliku. Motor mi nije bas najjasniji...

Ako je kruzercic - onda previse bije vetar, a i sediste nije bas najkomfornije.

Ako je soft enduro kao i Varadero, Stromovi - makadam je najlosije od puteva gde moze proci.O tezini da ne govorim. Znaci ta klasa definitivno nije enduro.

Ako je za jurcanje krivinama - kakva su ono slinavljenja rama i ogibljenja ?! Jeste da se naviknes vremenom, posle malo vise krivina navikne se i suvozac, ali to nije to.Sad sam gledao pod sediste - zadnji amortizer je na HARD. Kakav je tek na soft ?!

Sad mi je samo jedno jasno - da jos uvek ne postoji motor koji ce sve da odradi , a isto tako da ga NIKADA nece napraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Evo i ja sam uzeo jednog TDM-a.

Medjutim posto trenutno u garazi imam i TA i 636' date=' nisam bas toliko odusevljen Yamahom. Sad mi je samo jedno jasno - da jos uvek ne postoji motor koji ce sve da odradi , a isto tako da ga NIKADA nece napraviti.[/quote'] Što bi reko naš narod ''Nisi ti gladan... '' :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ne ne, heheheheheh ovo ti je sport adventure a ne enduro il neshto sl ;))) kupis ko kod mene touring vizir givi i nema problema sa vjetrom, a za uzivanje dusu dao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok
evo sam ga i ja pazario i jes lijep i dobar nenormalno

Cestitam kolega

 

Cestitke za makinu!

Danas sam bio u NaciOnalnom parku Plitvice i tamo vidjeo stotinjak motora! Uglavnom turisti Talijani!

Svi odreda voze Tdm i more Bmw ea!

Zacudo ne vidjeh ni jednu Africu doduse motori su uglavnom novi ili stari sezonu-dve pa mozda i zato ......!

Ugledah jednu enduracu ukupno medju njima i to Tenerea i jednog nakeda Z1000! Ostalo Bmw u svim varijantama(nisam imao pojma da imaju toliko modela!) i naravno Tdm uglavnom 900!

Dakle nisi pogresio! Motor je pravi!

Doduse sad vidim na snimku jednog plavog Stroma al ipak preovladavuju

"muzicki instrumenti"! :D

Sto glupi ovi talijanci i nemci tolko motora im na raspolaganju a oni samo TDM,BMW bas nista neznaju pih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650
Evo i ja sam uzeo jednog TDM-a.

Medjutim posto trenutno u garazi imam i TA i 636' date=' nisam bas toliko odusevljen Yamahom. Presao sam par stotina KM i verujem da cu tek vremenom steci kompletniju sliku. Motor mi nije bas najjasniji...

Ako je kruzercic - onda previse bije vetar, a i sediste nije bas najkomfornije.

Ako je soft enduro kao i Varadero, Stromovi - makadam je najlosije od puteva gde moze proci.O tezini da ne govorim. Znaci ta klasa definitivno nije enduro.

Ako je za jurcanje krivinama - kakva su ono slinavljenja rama i ogibljenja ?! Jeste da se naviknes vremenom, posle malo vise krivina navikne se i suvozac, ali to nije to.Sad sam gledao pod sediste - zadnji amortizer je na HARD. Kakav je tek na soft ?!

Sad mi je samo jedno jasno - da jos uvek ne postoji motor koji ce sve da odradi , a isto tako da ga NIKADA nece napraviti.[/quote']

 

Slazem se sa tobom! To je motor koji ne moze da se trka za Ninjom niti da skace po chukama kao XT! Ne sjedi se kao na Dragstaru u fotelji i ne stiti od vjetra kao sofersajba ali zato moze da se nosi sa svakim od tih motora do neke odredjene mjere tj. do granica svojih mogucnosti koje ipak nisu male! Za putovanja je izmisljen iako bi mu ja jos malo podigao upravljac! Vjetar i nije problem ako se tera do 120 a za preko moze veci vizir!

Sto se tice ogibljenja ja mislim da bi bilo isuvise glupo da motor te visine mude mek" 'ko dekin.."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)
Ja ne mislim da je tvrd ' date=' nego premekan. Dakle jeste kao dekin ... :D:D[/quote']

 

Pocelo da se prica o motoru a zavrsilo se na dekinom... Al sta ces, mora i u to neko da se razume :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja