Jump to content

Moto Zajednica

ZX14-R ili HAYABUSA?

Kawasaki zx14-r ili Suzuki Hayabusa  

120 članova je glasalo

  1. 1. Kawasaki zx14-r ili Suzuki Hayabusa

    • Kawasaki "zx14-r"
      59
    • Suzuki "Hayabusa"
      60


Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

 

Evo komentara jednog od test vozaca koji su uporedo vozili oba motora. Imam utisak da je Kawa malo udobnija, ali vjerovatno je na kraju presudno sta se kome svidja. Ne treba traziti dlaku u jajetu kod ova dva gotovo izjednacena bike-a.

 

For me the Hayabusa and ZX-14 are for getting from point A to point B-in a straight line-as quickly as possible. Everything else is just gravy.With that simple criterion in mind either bike will suffice, but the Kawasaki's silky-smooth engine and comfortable ergos make it my pick for the type of riding I would use it for. I know the Hayabusa is a better overall package, but how good do you need it to be? Is two horsepower on top of 170 really an advantage? Is getting through a turn one mph faster all that important when a 600 or literbike will go through it five or even 10 mph quicker? When I need to get to point B in a hurry I'd rather get there comfortably on the Kawasaki than a few microseconds earlier on the Suzuki.

post-586-128790957245_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

 

Ja sam jos kao klinac ( navijacki) zavolio Yamahu ... ali ona ne pravi nista slicno...

Ne zivim u tripu  da je nekaa firma(Japanska)bolja od druge...

Samo treba imati srece pri kupovini i sve statistike se svode na to,hoce li se bas taj tvoj primerak kvariti ili nece...

Citajuci razne forume,sticem utisak da Kawa ipak ima najvjerniju klijentelu...jer je ljudi kupuju srcem. Za sve je kriv Z1000 :) pa Tom Cruise ...

Rekao bih da je joj Amerika vise naklonjena nego mi...

post-586-12879095732195_thumb.jpg

post-586-12879095733388_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Hvala svima na lijepim zeljama...

 

Evo poslije predjenih skoro 1000 Km mogu da prenesem svoje utiske o ovom motoru.

 

Snaga kojom raspolaze ovaj motor je sasvim dobro kontrolisana i uvjek dostupna. Na malom broju obrtaja motor je pitom kao i svaki drugi putni motor. Zbog niskog tezista,daleko je laksi za manevar u mjestu od TDM-a na koji sam navikao. Osjecaju sigurnosti doprinosi i to sto u svakom momentu stojim cvrsto na zemlji punom povrsinom stopala a ne samo na vrhovima prstiju(ja sam 185cm).

Jedina zamjerka je veliki radijus okretanja u mjestu jer se rucica upravljaca uvlaci u rezervoar,tako da nije moguce drzati npr.desnu ruku na rucici ako se upravljac zakrene skroz u desnu stranu. Valjda je to tako kod svih motora gdje se upravljac nalazi ispod nivoa rezervoara.

Moja zamjerka su i siroko postavljeni retrovizori tako da je otezano provlacenje izmedju auta na semaforu. Ja bi ih podigao ako uspijem da nadjem odgovarajuce.

Sto se tice potrosnje goriva,ona je sasvim zadovoljavajuce i u gradu iznosi oko 13km-L sto znaci 7,69l na 100km. To mu je ujedno i najveca potrosnja sa jednim putnikom bez kofera i prtljaga. To je informacija sa displeja a informacija o trenutnoj potrosnji azurira se svakih par sekundi.

Najniza potrosnja je 19km-L sto iznosi 5,26l na 100km. Ovoliko trosi pri brzini od 120 do 150km-h, sto je ujedno i najniza potrosnja koju sam uspio postici takodjer bez kofera,prtljaga i saputnika.

Zastita od vjetra je iznenadjujuce dobra a samo malim spustanjem glave potpuno prestaje strujanje vazduha.

Brzine do 200km-h su lako dostizne u svakom momentu...preko toga nisam imao gdje da probam. Maximalno sam vozio 230 i motor se ponasao sasvim mirno i sigurno da ustvari i nisam svjestan da je u pitanju ta brzina.

U krivinama lezi fenomnalno i stice se utisak da ih vec unaprijed sam prepoznaje i zalijeze sam :)

Kocnice su extra,extra jake i pouzdane... Nisam probao ABS ali ove mi se cine sasvim dovoljne...

 

Za sada toliko...

 

Ako nekoga zanima jos nesto,neka slobodno pita...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Motor je fenomenalan neka te sa srecom sluzi... i ja sam glasao za njega.....mada nebih imao nista ni protiv Buse, ...kod nje me nervira zadnji deo tako da je u poredjenju Kawa favorit.

Mislim da si u pravu kada si napisao da se Kawa kupuje srcem....

U ovo moje malo godina imao sam svakojakih Japanaca i svi su mi dragi, nebih mogao napisati da me je neki lose sluzio posto sam o svima maximalno vodio racuna....

A Kawa mi je nekako od decackih dana najvise prirasla srcu :)

Sledeci put kada budem dolazio u B.L. dovescu konja da se malo druze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ne znam kako mi je ovo promaklo, ali cestitam ti Igore. Uzeo si neman, cak si me malo iznenadio, jer sam kapirao da si vise u enduro fazonu. Totalno je drugaciji fazon, tako da ti pomalo zavidim na tom iskustvu. Sila je cetrnaeska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Sledeci put kada budem dolazio u B.L. dovescu konja da se malo druze :)

 

Ne mogu reci da tvoja bijela Kawa sa slika iz Alpa nije imala uticaja na moj konacni izbor... :)

Javlja kad dolazis...cekamo vas :)

 

Ne znam kako mi je ovo promaklo, ali cestitam ti Igore. Uzeo si neman, cak si me malo iznenadio, jer sam kapirao da si vise u enduro fazonu. Totalno je drugaciji fazon, tako da ti pomalo zavidim na tom iskustvu. Sila je cetrnaeska.

 

Iskreno da ti kazem,enduro mi je prva ljubav ali opet steta je u zivotu ne probati sve sto si u mogucnosti... Sad zaista ne znam kako bi vozio twina :)

Motor je totalno penzionerski...nema potrebe za saltanjem. Mislim da za svakog pravog bajkera vazi pravilo da je najbolje imati od svake vrste po jedan... Nema motora koji ne bih volio imati... Da te ne lazem,lijep je osjecaj imati ovakvu snagu pod nogama :) Totalno sam se navikao na polozaj.Kao da sam oduvijek vozio ovaj motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Svaka cast na izboru!!!

Na zalost vozio sam samo Busu od ortaka ali mi je Kavica uvek bila mnogo lepsa.

Da mi finansije dozvoljavaju odmah bi je uzeo a prosto ne mogu da verujem koliko malo trosi.Naspram FZR1000 (naravno nikad nije gusen) ona trosi ko upaljac!?!

Ako nije tajna koliko te je izasao motor i kakav je za odrzavanje (Zbog netipicne kubikaze i relativno malo primeraka kod nas) posto ga definitivno kupujem cim sredim neke stvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja