Jump to content

Moto Zajednica

Pogledao me bog...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

upozorenje za sve retarde (myself included) koji ne znaju da prekontrolisu sopstveni motor, evo sta moze da vam se desi...

 

pre nedelju dana, nakon povratka iz zoo parka (isao malo sa sestricinama da gledamo majmune i slonove i slicno), prodjem preko kratera na putu (jbg u podvoznjaku rupa puna vode i nevidi se). muski sve to lupi, metal o metal, sve kako se podrazumeva. Osetim ja u voznji do kuce, da je nesto kod zadnjeg tocka pocelo da preskace s vremena na vreme. Sva 4 migavca ne rade (verovatno relej otisao), sajla gasa se nesto izdebilisala, ne moze da se vrati do kraja i tako.

 

Rezervisem termin kod profimotoa za danas popodne, i krenem motorom na posao u nameri da odmah nakon posla odem u servis.

standardna tura autoputem, pa novi novosadski put do galenike. primetim ono preskakanje kod zadnjeg tocka sve cesce pocelo da se desava... razmisljam, u super majstor ce i to da sredi.

 

sva sreca sisao sam sa autoputa, i prometnog novosadskog puta, kad odjednom na pravcu samo krene zadnji tocak da cima da sve strane, kocnicu pipnem lagano, zadnja ne reaguje, prednjom polako krenem da kocim, masem rukama ovima iza da me ne pokupi neko (migavci ne rade).

 

hvala bogu stanem bezbedno, sidjem, pogledam i imam sta i da vidim, desni lezaj na zadnjem tocku se raspao skroz, kuglice pocele da ispadaju...

 

opsujem tu sebi celu familiju, probam i par puta da se sutnem u guzicu.

 

naravoucenije, mojne da ste idijoti kao ja, naucite kod svog motora sta sve moze da rukne i kako da se prepozna. da mi se ovo desilo samo par minuta ranije, dok sam bio na auto putu, sad bi me strugali sa necije haube

 

zato pamet u glavu, ako je bilo sta sumljivo, ili sumnjivo, stani, sidji, pregledaj detaljno sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Pogledao te bog, jer iza tebe je srecom bio jos jedan motorista, tj. ja. Kad sam video da panicno mases i stajes pored jarka u sred Batajnickog druma, zaustavio sam celu kolonu, ali tako da nikom ne bi palo na pamet da pretice slucajno ili sl. Srecom da ti se sve to desilo prakticno ispred servisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

hvala kolega od srca

 

vidis nisam ni video motoristu iza sebe, cim sam osetio da tocak krece da luduje na svoju ruku, samo sam poceo da masem jer nisam znao ko je iza mene  ;D

 

na svu srecu bio sam blizu firme

trazim sad nekog da me pdslepa do profimotoa

 

eto sad zbog trenutka nepaznje i prolaska preko rupcage, ima da me osinu bar 100eur, nameravam da menjam lezajeve i na prednjem i na zadnjem tocku

 

jebiga  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Black Adder F4isport

Stvarno sreca, al jos veca sto nije bilo skupo i bolno iskustvo. E ljudi ne bi da off-ujem al posto upravo procitah drugu temu koju pratima na forumu u vezi nalepnica koje bi motoristi lepili na kola i time stavili do znanja i motoristima i automobilistima da je u kolima simpatizer i vozac motora, pa sad da su nalepnice zazivele lako bi ste se prepoznali.

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=59787.0      Ukljucite se. Sve najbolje ubuduce. Pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mangulica, 321 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: SUZUKI BANDIT 400

Isto se i meni desilo na prethodnom motoru ali u prednjem tocku. Skroz mi se raspao jedan od lezajeva. Ali sam ja bezbedno dosla kuci. I onda pravac radnja i dva nova lezajeva i semeringa! Desava se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

nemoj da ga diras, nije on kriv sto se pokvario bre!

 

razvalio sam ga o rupcagu, kola bi mi bilo greota tako da lupim :(

 

sad bi sebe ujeo za guzicu od muke :'(

 

majstor Joca ce da ga skroz opravi, reko sam mu da ga sredi ko za sebe

 

drzim palceve  :)

 

ma idi begaj, bolji motor jos nisam video na ulicama grada

 

bas obracam paznju, gledam neki veliki motor ide mislim da je to suzuki vstrom, lep, meni se svidja, bas kako ja volim za duza putovanja, al kad prodje, ko usisivac da je neko ukljucio, ma ne cuje se.  bem li ga, mozda sam se ja navikao na ovo drndanje kod mene

 

komsije se bunile da im ujutro "turiram" motor ispred zgrade, a ja ga samo palio i na najmanjem mogucem gasu izlazio iz ulice da ih ne probudim  ;D

eto

 

jao ljubim ga, sad mi nedostaje  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1905 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Meni se skoro isto raspao leger u zadnjem tocku. Vozio sam tako nedelju dana. Cak sam se i sa Vlasine i bjb voznje tako vracao do kuce. Samo je meni to lupalo bas jako ali nisam primetio neko cudno ponasanje u voznji. Kad sam skinuo tocak kuglice su se samo prosule po garazi. Izgleda da Bog hoce da pogleda budale kao sto smo ti i ja  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne vozi brze nego sto tvoj andjeo cuvar moze leteti., 113 postova
  • Lokacija: vs-ns
  • Motocikl: ,yamaha tzr 125

i meni se desilo isto to na skuteru raspao mi se lezaj tolliko je tocak cimao da me je zaneo i zamalo se nisam razbio u krivini tako da od sad i ja kad mi cudno stanem i pogledam iako je to kineski skuter .pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja