Jump to content

Moto Zajednica

Dwa dana aprila ...

Recommended Posts

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Dakle dogowor je pao josh proshli wikend,s obzirom da smo i ja i Milosh imali posla u Nishu,da iskoristimo taj wikend ne bi li wideli Djawolju Warosh kad smo wec u tom kraju Srbije ..

 

Ekipa kao i uwek raspolozena za nowe poduhwate :D u sastawu Mikka,Milosh,Katarina,moja malenkost i moj nawigator (Natasha)

 

DAN 1

 

 

Subota ujutru nije obecawala s`obzirom da kada sam ustao bilo je prilichno oblachno i tmurno .. temperatura negde oko 15 stepeni .. ali posao je takaw,ni ja ga ne wolim :)

 

Okupljanje na pumpi na auto putu,kafica .. dogowor je bio da kod batochine na omv-u stanemo da doruchkujemo i da se skupimo .. Wreme se prolepshawa kako odmichemo iz bg-a ..

 

U startu su Kaca i Milosh kasnili tako da taman kad smo mi zawrshili sa klopom oni dolaze,i plan se menja da se nadjemo u Nishu poshto sam ja do 12 morao da budem na lokaciji .. Auto put .. prilichno dosadan .. wetar u kosi .. i lagani kruzing ..

 

U Nish stizemo oko 12 .. sada wec postaje toplo .. guzwa u gradu .. lagano skuwani prowlachimo se do stana koji sam trebao da fotkam ..

 

iSk4B_image411hp6.jpg

 

Posao je odradjen brzo i efikasno .. ja sam fotkao Dok su Mikka i Natasha uziwali na terasi u panorami Nisha ..

 

Zac8F_mg2420xz9.jpg

 

Kratka kafica i krecemo dalje u centar da se nadjemo sa Kacom i Miloshem pa da nastawimo put dalje .. u medjuwremenu swracamo do Nishke twrdjawe i koristimo josh malo wremena za odmor i uziwanje u suncu ..

 

06nMY_mg2426mw5.jpg

 

404.jpg

 

U medjuwremenu .. stize i drugi deo ekipe .. widno izmoren guzwom ..

 

404.jpg

 

Nastawljamo odmah dalje poshto je wec pola chetiri a do Djawolje Waroshi imamo josh oko 100 km-a ..

Put preko Prokuplja i Kurshumlije je srednje zalostan .. Lepa okolina i zanimljiwe dogachke kriwine .. pregledna prostranstwa,ali krpljen najstrashnije ..

 

Sa magistrale se odwajamo za Prolom banju putem koji ima wishe rizle i shljunka nego mnoge plaze u Crnoj Gori i posle 10-ak km-a stizemo u selo odakle na moje odusheljenje :roll: zemljani put wodi dalje u brda ka Djawoljoj Waroshi .. tabla kaze josh 5 km-a .. poshto kaca nije stigla da stawi gume sa kramponima ostawlja swoj bajk u podnoziju i nastawlja sa Miloshem .. a ja poshto narawno imam krampone ....

 

Uglawnom 5 km-a je meni bar izgledalo kao 25 .. Welika borba .. Znojenje .. Ja+Natasha+Stwari+Frizider :cry: .. ali shta je tu je .. nema nazad .. bar werujem da su Milosh i Mikka uziwali poshto jedino shto sam mogao da widim od njih je dim ..

 

Stizemo nekako do samog mesta ..

 

1Wjo2_mg2437pw1.jpg

 

404.jpg

 

y1Tdx_mg2436mm6.jpg

 

X2ifA_mg2446cc1.jpg

 

To je improwizowano turistichko seoce odakle se kroz brda put nastawlja peshke do wrha gde se zaprawo nalaze te stene ..

 

Priroda fenomenalna,mistichna shuma kroz koju was kozija stazica wodi na wrh

 

oDo1w_mg2449wm6.jpg

 

i u glawi jedan cwaja od 250 kubika :D

 

Stizemo na wrh .. chetworonoshke .. poshto se penjete na nekih 800 metara .. Pogled puca i odushewljenje koje ne mozemo da sakrijemo ..

 

404.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Z0TEP_mg2483rh9.jpg

 

uubYy_mg2479ty2.jpg

 

Posle sat wremena opushtanja i uziwanja u zalasku .. krecemo nazad jer treba opet spustiti taj frizider nazad do asfalta ..

 

ghTRg_mg2487zj1.jpg

 

404.jpg

 

Nekako smo se smandrljali i zastali josh 10-ak minuta da konsolidujemo redowe i organizujemo dalje kretanje ..

 

mUw9x_image414uf1.jpg

 

yfNIP_image413gr0.jpg

 

Notc je krenula da pada .. stali smo na pumpu da se dopunimo .. i izwadimo mushice i komarce iz ushiju i ochiju :shock:

 

z5t7Y_image427fx3.jpg

 

Dalji plan je da odemo u selo Veilka Plana nekih 50-ak km-a od Kurshumlije gde su Miloshewi baba i deda i da klopamo i prespawamo ..

 

Konachno stizemo wech poprilichno umorni ..

 

404.jpg

 

SsApr_mg2494pn2.jpg

 

Sira,Proje,Kajmaka,Mesa,Sarmi .. a owo shto widite je inache sok od jabuke 8)

 

404.jpg

 

Narawno poshto je bila subota uweche .. Milosh je organizowao da nas izwede :D .. posle "soka od jabuke" i usled mraka ostacete uskraceni za fotografije gde se nas 5 okachilo na traktor i odwezlo se u susedno selo u lokalnu birtiju :D gde smo lepo pili "kiselu" i naprawili plan za sutra ..

 

DAN 2

 

Spawanje na selu je bilo prwa liga .. ranom zorom ustajemo naspawani,nasmejani i odmorni za dalje akcijanje ..

 

Rm2gm_mg2509sg0.jpg

owa fotka je za priwatnu kolekciju i ne znam shta ce owde :D

 

 

Neizostawni doruchak i krecemo ..

 

hlswS_mg2521hd2.jpg

 

404.jpg

 

404.jpg

 

Dogowor je bio da popijemo kafu na Kopaoniku .. kad je wec u okolini,a neko nam je rekao da postoji sjajan put od Kurshumlije do Brusa preko sela Mercez i neke brane .. pa smo kapirali da treba malo da skrenemo sa magistrale .. kakwa greshka :)

 

Do te nowoizgradjene brane je swe bilo ok .. onda nastaje pakao ..

narawno za Kacu i mene poshto sledecih 20-ak km-a je makadam !! puta jednostawno nema .. ali swa sreca .. tu su nashe endurache .. swe ok .. idemo dalje ..

 

ZKfka_mg2534kp3.jpg

 

OGCuh_mg2536rs7.jpg

 

74gQT_image435ur7.jpg

 

U swakom sluchaju .. posle tog off-rouda .. krecu prelepe kriwine,sjajan asfalt i obronci Kopaonika sa wrhowima pod snegom u daljini .. za tili chas smo u Brusu,pa na Kopu .. pijemo kafu 8)

 

av9zi_mg2543os3.jpg

 

Ii57Y_mg2538cu0.jpg

 

Mala pauza,predah,uziwanje u planinskom wazduhu,shetnjica i idemo polako nazad .. pred Brus smo zastali da se dogoworimo gde cemo da ruchamo ..

 

404.jpg

 

kafanu zabadamo u podnoziju reche Milosh .. Tako je i bilo .. ali ..

 

Posle joshanichke banje kapiram da mi motor zanosi po kriwinama i ubrzo shwatam da sam probushio zadnju gumu ..

momenat znojenja i razmishljanja ali sreca u nesreci .. 20 metara dalje wulkanizer :) baja kaze sacemo mi to .. wadi ekser,stawlja chep,pumpa gumu i nastawljamo dalje .. u ziwotu nisam brze reshio problem bushne gume .. :shock:

 

iSIV9_image456qk8.jpg

 

Neki su to iskoristili i za predah :D

 

UPS8v_image457rg5.jpg

 

Iza coshka kafana .. stajemo da ruchamo .. i idemo ka Krushewcu prelepom deoicom kroz neka sela i planine,u daljini twrdjawa Ras .. mislim da se tako zowe .. sjajan asfalt,josh lepshe kriwine .. na wrhu stajemo josh jednom da ispratimo sunce i popushimo po koju ..

 

TzG0T_mg2545ao1.jpg

 

0VbX2_mg2549fm6.jpg

 

iahsY_mg2551qv4.jpg

 

ccUtj_mg2556av9.jpg

 

Spushtamo se u Krushewac .. poslednja pauza na omv-u pred auto put .. sabiramo utiske .. wec dogowaramo kretanje za 1.maj ..

 

pciKC_image458ti6.jpg

 

Swe u swemu lepo upakowan wikend .. lep izlet .. lepa woznjica .. super ekipa i druzenje ..

 

djavoljabj4.png

 

6gsfM_mapaey2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Fenomenalno! :thumbs_up: Mislim da se odje Mikka najbolje proveo, GS je napravljen bas za ovakve stvari - avanturaaaaaaaaa!!!!!!!!!! :skijas:

 

@ Hitman & Katarina:

Ja ne znam kako ste ovo uspjeli, svaka vam cast! Sto bi DexteRR rekao, R46 bi ovuda mogao proci samo na prikolici koju vuce Nisan Patrol 8)

 

@Hitman:

Ja sam se vec usemio, svaki put kada podjem za Novi Sad probijem gumu. Sada imam jednog vulkanizera koji samo za mene radi :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Odlicna voznja, odlicne slike nema sta...

jedino sto zameram je sto se slabo jelo ili se bar nije hvalilo time i gde su ovcice????? Offroad da prodje bez ovaca, to mi nekako nije jasno ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Odlicna voznja i odlicne slike drugari! Kritika za Milosa i Kacu, mogli ste da svratite do Batocine kod mene ili da me pozovete da se vidimo i provozamo zajedno malo kad ste vec bili tu u prolazu. Ccc nisam se tome od vas nadao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Jaooo Mikko, pa ne rece za kofere... Ajde zovi na pivo, bas bi bilo steta da ih izgrebes :mrgreen:

Inace seljaci, kad ste vec 'teli da idete u kafanu pod Kopaonikom, napravili ste veeeeeeeeliku gresku, vidim po tome gde ste parkirali motore. Amateri, strasno, nemam reci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

ubice te me za ovakve postove da znate, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ocu i jaa aaaaaaaaaaa ovo je perverzija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

E da, je li Mikko, sto kaze Dane, sto se ne pohvali ti za kofere?! Dobri! :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Super tura i vožnja!!!

Vidim da ste se odlièno proveli..

Mikka se ponovio boènim sanducima :mrgreen: , a pritom se ne hvali :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

lepo banditi ,samo napred..:kul: :kul:

da li cete mozda na Divcibare ovaj vikend,niste bili tamo ima sigurno 4 dana pa sam zabrinut???? :lol::lol::lol:

PS 2 Mikka:odlicni ti sanduci za magare!! samo da je jos Adventure pa da moze i roll bar da mu se stavi :paper:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV
Mrzim vas sve... :mrgreen: Ostao sam bez teksta...

Aaaa...Mikko koliko si platio kufere? :mrgreen:

 

lepo banditi ' date='samo napred..:kul: :kul:

da li cete mozda na Divcibare ovaj vikend,niste bili tamo ima sigurno 4 dana pa sam zabrinut???? :lol::lol::lol:

PS 2 Mikka:odlicni ti sanduci za magare!! samo da je jos Adventure pa da moze i roll bar da mu se stavi :paper:[/quote']

 

 

Sva tri kufercicha dobih na poklon !!! \:D/ a rollbar za koji dan !!! :bouncefire: :D:D:D

Divchibare, paaa za koji dan ! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja