Jump to content

Moto Zajednica

Moto servis Laboratorija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Malo sam usporio sa tom akcijom jer imam mnogo posla oko preseljenja Laboratorije, a ne mogu da se pocepam nadvoje. Ne znam šta si i gde slušao od te priče ali za sad sve ide onako kako smo planirali. Iskreno se nadam da ću do prvog marta sklopiti oba agregata i idemo na valjke da izmerimo snagu.

 

Dođi posle prvog marta pa vidi sam. Ostavi nam motor, sačekaj da stignu potrebni delovi pa ćemo odraditi i sa tvojim motorom sve što treba.

 

Cuo u Laboratoriji od tebe i Arakisa ono kad sam jedan jedini put bio kod vas. U kom stanju treba da se donese agregat? Sklopljen rasklopljen? Predpostavljam da posle popravke menjaca treba da spojim polutke, poravnam sve sto treba da se poravna (glava itd) i donesem agregat. A od delova treba li ja sta da nabavljam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma lažemo bre, kako ti nije jasno? :D :D :D

 

Ako se odlučiš na povećanje snage, donesi nam samo sklopljene polutke i resto agregata u sanduku. Mi bi ga i tako rasklopili ali ne bi polutili motor. Zanimaju nas samo cilindri, klipovi, glave i ventili. Ništa više. Nemoj ništa obrađivati, ako nešto treba, to ćemo mi obraditi. Od delova ti trebaju karike, lanci bregastih i komplet dihtunga. Ali sve ćemo precizno znati tek kad sve premerimo. Da li kupuješ standard ili specijalu. Da li je potrebno još nešto, prema stanju koje izmerimo. Ne kupuj ništa napamet.

 

Problem je oko instalacije za paljenje motora. Zato sam rekao da nam doteraš ceo motor. Nemamo rezervnu instalaciju na probnom stolu nego koristimo instalaciju sa motocikla. Još nisam napravio instalaciju na stolu jer nikako da mi naleti neki krš sa koga bih skinuo samo instalaciju a resto prodao na kilo :D

 

A i te instalacije bi mi trebalo više kompleta jer se i TA i AT razlikuju od modela do modela i po godištima. Ko bi sve to nakupio na gomilu? Ovako, njegova instalacija i teraj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

E aj sad oko selidbe. Ako se sve kockice sklope (a verujem da će to biti sutra), od prvog marta ove godine Laboratorija će biti do daljeg na novoj lokaciji. Samo 1.5km dalje (bukvalno od vrata do vrata) nego što je sad, na Slanačkom putu u Trudbeniku A.D. Detalje oko mesta ćemo objaviti na vreme ali ugrubo, kad se iz Višnjičke skrene desno na semaforu posle GSP pogona Karaburma i krene uzbrdo ka Lešću, posle par stotina metara sa desne strane je proširena ulica u krivini i prodavnica Swiss Lion, a naša nova kapija se naslanja na gornji zid prodavnice. Od kapije pravo skroooooooz do kraja placa i ne možete nas promašiti :)

 

Kad bude sve spremno, jedan vikend, objavićemo datum i vreme, ćemo fizički seliti stvari pa ko nema pametnija posla, može da navrati u radnom odelu. Kad sve obavimo, ćevapi i piće za "zaposlene" tog dana :D

 

Usput, primamo donacije u stiroporu 2cm i ostalom građevinskom materijalu (farbe, četke, olmo masa, rabic i lepak za stiropor, OSB ploče... :lol: :lol: :lol: ) a najviše nam treba pomoć u rukama i priči da ne poludimo od posla dok sređujemo novi prostor da bi prvog marta krenuli u nove radne pobede :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: XRV-750-RD04

Scuba.

Ovako stoje stvari. Komplet dihtunga, gumice ventila - nabavljeni, Lanci bregaste - nabavljeni. Leteci lezajevi boja zelena - nabavljeni. Karike nisu nabavljene jer moj majstor Capo kaze da su u granicama ali donjim a ja odlucio da ih ne menjam. Pitanje je da li je neophodno menjati ih ili ne? Znaci majstor Capo samo da kompletira menjac i sklopi polutke. Da li da trnujem glavu i ako treba jos nesto da se poravna? Ventile i siceve da ne dira to sam shvatio.

Vi cete mi reci kad je najbolje vreme da AT prebacim kod vas. Imam li vremena da se poigram sa strujom (LED igranka), lezajevima kormana, auspuhom itd.

Moze na PM koliko kosta to zadovoljstvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nikad nisam bio na ORA (Omladinska Radna Akcija), a bas bi voleo... :nanana: EVO DA SE I JA ZAPLJUNEM KAO DOBROVOLJAC !

Natrcacu ovih dana da Vas sve vidim, a ujedno da vidim i sta moze da se pomogne. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Molimo vas da sve postove koji nisu u vezi sa Iskustvom sa servisom " Moto Laboratorija" pišete u OVOJ TEMI

 

:zdravo:

 

U kojoj to?

 

------> pogledaj na attachmenta.post-13024-0-56038200-1362482599_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kratak raport:

bio kod laboranata prekjuce da se dogovorim oko prolecnog servisa. Momci kao i uvek vredni, a prostor je fenomenalan-unutra je prostor oooogroman, ima mesta i za zimovnik motora, i za popravke, i za pola clanova foruma, a napolju mi je samo zafalio koji suncobran i par stolova, pa da znam gde cu da provodim slobodno vreme, a ima i mesta za trke ubrzanja na 100 metara , pogotovu imajuci u vidu ona dva kucova koji se trkaju sa vama u dvoristu :lol: :lol: :lol:

Sve u svemu, mnogo lepsi prostor, prilaz drasticno bolji (nervirale su me one rupe i sljunak na prilazu starom labosu)

Momci, srecan rad!!! :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki GXS600F

Bio u poseti laborantima, jos se konsoliduju ali i rade. Garaza sredjena pristojno , prostor i dvoriste super. Odlicne komsije, ali mislim da ih trebamo malo pomoci. Sta ko ima, sto stolica, klupa neki alat , uraditi im neku fikksnu reklamu, mislim stampa. Puno srece a i valjda ce i vreme biti bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Kotlic iiii.... ? :lol:

Ja odoh sutra kod nasih drugara u Labos na prolecni servis i zamenu prednjih plocica, iako mi nikakav kotlic nisu pominjali... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Bio u cetvrtak u Labosu,Pedja mi podmazo lanac,kupih i sprej za podmazivanje istog.Malo se gusterisasmo uz kaficu na onom lepom suncu.Neki su isli kod cika zube :zvizduk:.i tako to...pozzz za drugare :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja