Jump to content

Moto Zajednica

Masina (motor) mi trese ceo motor.Zasto ???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

Imam yamahu majesti 125 i motor (masina) mi prenosi jake vibracije na ceo motor. Da li neko zna sto se to desava da li postoje neki nosaci motora silen blokovi ili nesto slicno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

To moze biti iz nekoliko razloga... ili nije lepo pricvrscena ili treba da se zamene nosaci (ne znam tacno kako je vezana ali sigurno ide preko silen-blokova kao sto si i rekao) ili nije dobar ler gas ako se to desava samo na leru... pretpostavljam da se na vecim obrtajima ne trese?

U svakom slucaju trebalo bi to neko strucan da pogleda, ovako se samo moze nagadjati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Moguce je ako je cvrsta veza da su ti jednostavno popustili nosaci ili ti je cak neka matica spala. Ako utvrdis da je gore navedeno tacno, kupi matice sa plasticnim osiguracem i navoj namazi lepkom za navoje, ne bi trebalo da se isti problem javi u skorije vreme. Ako su gumeni nosaci u pitanju, moguce je da su jednostavno ispali iz lezista(nisam imao priliku da se suocavam sa doticnim problemom, ali ko ce ga znati)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Beograd

e pa hvala svima, a pogotovo kvarisi majstoru.nekako mi njegov nick uliva poverenje.Meni i ne smeta nego je prodajem pa me svi smaraju za to.A u planu je suzuki sv 650 s lep je model, a i dosta mlad moze jeftino da se kupi i uveze.Pa da budem pravi bajker.Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Imao sam i ja isti problem na istom motoru, samo sto sam ja razloge potrazio u tome sto je bio stavljen kit na 180 ccm pa nisam nista dirao, a pretpostavljam da je moglo da se ublazi drmanje i vibracija, ali kako god, prodao sam ga..doduse, kada se covek navikne, nije problem..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja