Jump to content

Moto Zajednica

Gilera - SP 02 125

Recommended Posts

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Odustao sam od SM zamisli te sam se vratio cvajama. Naime imao sam zamisao da uzmem 2T zujalicu,ali da nije isfuran. Aprilia RS125 koliko god mi se svidjala kao i njene vozne osobine vec pocinje da mi se gadi iz prostog razloga sto je bukvalno svako ima.. Honde NSR su mi kao igracke te mi odmah ispadaju iz liste. Sa Suzukijem sam imao (i dalje imam) lepa iskustva te mi je RG125 bio logican korak.

 

Ali.. Danas sam sasvim slucajno naleteo na oglas u kojem se prodaje Gilera iz naslova. '91. godiste,na oko (preko ponudjenih slika) izgleda ok,po podatcima koje sam nasao na Internetu ima oko 29.6 KS na zadnjem tocku (sto je najvise za ovu klasu motora) i sve to za 950e! Cak bih mogao da zazmurim i na dizajnerski promasaj kad su dizajnirali rezervoar (dva otvora,dva poklopca/cepa..) Sve to iz prostog razloga sto je rec o vrlo retkom motoru,a meni to treba. Ne da bih se izdvajao u "drustvu" vec da ne bih sebe mrzeo  ;D

 

Sta mene zanima zapravo? Da li neko ima iskustva sa ovim motorom? I ako ima koje su mu mane? Slabe tacke? Nedostatci? Inace nenormalna potrosnja 2T zujalica mi nisu problem  ;)

 

Da bih olaksao prilazem i sliku motora

 

1279904771408.jpg

 

Sve ovo pitam da se ne bih zaleteo i uzeo,a posle se pokajao.. Ako bih ga uzeo,maleni Suzuki bi otisao kod novog vlasnika te bi mi ovo bio primarni (i jedini) motor

 

Svaka pomoc je dobrodosla  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Vozio sam ovu gilleru pre 8 godina. Po meni je najbolja 125tica. Istina da je moja imala pollini kit na 180cc, leovince, trkacki karburator....(45ks)  ;D Uglavnom ja sam bio prezadovoljan. Prava raketa, adrenalinska bomba. Nemoguce je voziti a da se ne podize na zadnji tocak (posle 7000obr poludi i propinje ili kliza) Nista ludje nisam vozio. Jedina mana (mozda zbog opreme) sto se potrosnja nije spustala ispod 12l.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Hvala na informaciji!  :D

 

Sto se potrosnje tice kontam da preko 8l nema terije da ide sto mi je prihvatljivo. Inace jel si imao nekih mehanicnkih problema sa njom? Da li je agilna u voznji bila? I ako mozes objasni mi tu foru sa rezervoarom.. Kontam da je jedan otvor za ulje,a drugi za gorivo,ali opet da proverim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

idi na forum gileraclub.de

 

tu možeš da nađeš svašta što te interesuje, postaviš pitanje o čemu hoćeš, ima par likova tamo koji sve znaju o gilerama..da ne veruješ..takođe, ne postoji deo koji može da ti ode a da ne možeš tamo da ga nađeš..

 

pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

pa delovi su sigurno problem...bas zato sto ga nema svako, kao npr. apriliju...jbg, sve ima svoju cenu... :)

 

ali, ipak je to najjaca serijska 125cc u toj klasi..bas kako si rekao... i ja licno takav motor ne bih vozio svaki dan...cuvao bih ga za vikende... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Koliko sam uspeo da se raspitam dosta delova pasuje od MX1 i prvog SP-a,a ostatak se moze malo teze naci. Genuine delove je skoro pa nemoguce naci,ali zato ima par firmi koje i dalje rade delove za ovaj motor. Sudeci po iskustvima likova koji poseduju SP 02 nisu skart :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja