Jump to content

Moto Zajednica

Bahati ja i vozač motocikla... (zamalo kontakt)

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Desilo se pre dva dana dok sam se automobilom uključivao na magistralu iz jedne sporedne ulice, raskršće je na gadnom mjestu u sred nepregledne krivine. Ja se uključujem i idem ljevo, znači treba da propustim vozila koja mi dolaze i sa ljeve i sa desne strane. Gledam desno nema nikoga, gledam ljevo nailazi auto i daje desni migavac, znači skreće u ulicu iz koje se ja uključujem, što dalje znači da imam prostora da se uključim bez da zasmetam njemu ili onome koji ide iza njega. Ali ne lezi vraže, krećem da se uključujem, kretak pogled na desno ( i dalje nema nikoga) dajem gas i počinjem da izlazim na cestu, pogled ispred sebe, kad iza automobila koji je signalizirao skretanje i kome sam ja sada presjekao put, motociklista kreće u preticanje! U sred krivine, na raskrsnici!!! Gas do kraja i bježim mu s puta što pre mogu, prelazim u svoju traku a on se mimoilazi sa mnom, uopšte ne dirnut trenutnim događajem, i dalje je mirno razgovarao preko ramena sa suvozačem, pošto obojica nisu imali kacige. E sad ja kontam da ima mladih, ajde sad da ga nazovem klinaca koji misle da su najbrži, ali da li on konta da ima i ovakvih ko ja koji misle da su najpametniji. U svakom slučaju pouka za obe strane, ja sad znam da će opet neko tu pokušati da motorom pretekne automobil koji skreće, a on zna da će neko ko ga stvarno ne vidi (jer je vozio iza automobila) da mu vjerovatno presječe put dok se uključuje na magistralu.

 

Ajmo sada pljuvanje po bahatom vozaču  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Mislim da komentar oko ovog događaja nije potreban.

Kad sam ja aktivnije (na duže ture) počeo da vozm motor krajem sedamdesetih godina (prošlog veka) situacija u saobaćaju (gledano očima motoriste) bila je približno sledeća: "Teretnjaci" uopšte ne obraćaju pažnju na motocikliste kao i dvadesetak procenata automobilista. A bilo je i tada automobilista koji namerno pokušavaju da odgurnu ili obore motoristu. Tada su motociklisti međusobno bili solidarni i nije mi pretila opasnost od "kolega".

Danas je situacija drugačija. Kod automobilista i "teškaša" je situacija uglavnom ostala nepromenjena (u procentualnom smislu), ali se broj potencijalnih ubica povećao u apsolutnom iznosu jer se povećao i ukupan broj vozača.

Tragedija je u tome što je sada i veliki procenat "bajkera" sa "druge strane" ". Dosta vozim i primećujem da su bar trećina vozača motocikala (računajući i vozače skutera) jednostavno rečeno bezobrazni i bezobzirni u saobraćaju prema svim ostalim učesnicima, pa i prema "kolegama". Ti ljudi su apsolutno bezosećajni prema svima i prema svemu oko njih. Bitni su samo oni. Ove sezone sam više puta bio opasno ugrožen od motociklista nego od automobilista. Možda je razlog taj što se nisam nadao takvim postupcima od strane "kolega" a od automobilista uvek očekujem "podvalu" pa se čuvam.

Ovakve "bajkere uglavnom možemo da sretnemo u naseljima ili u bližoj okolini. A "Bajkeri" koje srećem prilikom putovanja na "otvorenom" putu su potpuno druga priča. Druželjubivi, solidarni, pažljivi.

Znam da će mnogi da me "popljuju" što sam ovo napisao, ali to sigurno neće da promeni situaciju koja je upravo ovakva kakva je opisana, a što svakodnevno možemo da vidimo (i pročitamo).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Ovakve "bajkere uglavnom možemo da sretnemo u naseljima ili u bližoj okolini. A "Bajkeri" koje srećem prilikom putovanja na "otvorenom" putu su potpuno druga priča. Druželjubivi, solidarni, pažljivi.

Znam da će mnogi da me "popljuju" što sam ovo napisao, ali to sigurno neće da promeni situaciju koja je upravo ovakva kakva je opisana, a što svakodnevno možemo da vidimo (i pročitamo).

 

 

slazem se u potpunosti sa tobom  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ako ti je za utehu, večeras me je isekao skuteraš na Brankovom mostu i izuo iz pameti. Još sam ja bio na motoru a ne u kolima. Iseče me klinac, otera me (zapravo sam bežao od njega) skroz levo uz ogradu mosta i ode ko da je popio čašu vode. Stoka mala bezobrazna, još ja treba da bežim od idiota da ga ne rastavim ko lego kockice. Šta više treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni se pre par godina desila situacija koja mi se tako urezala u mozak da mislim da je nikad necu zaboraviti. Idem motorom iza auta, auto odjednom staje, ja krecem da ga preticem i vidim da je u stvari stao na pesacki da propusti pesake. Omasio sam zenu sa detetom za pola metra. Mislim da sam se tresao posle te situacije bar 15 minuta i dugo posle toga razmisljao koliko sam bio neoprezan i kakvu sam glupost svojom nepromisljenoscu mogao da napravim. Od tada nikad tako nesto nisam uradio niti cu, suguran sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3500 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Maslinasto zelen sitan metalik

ja svirnuo nekom na bmw-u bele boje i pozdravio ga rukom a on me gledao ko da sam lud!  :o

Uglavnom pozdravljaju ili odgovaraju na pozdrav gotovo svi motoristi na putu van naselja. U naseljenim mestima motoristi koji ne nose kacige gotovo nikad ne odgovore na pozdrav, a od ostalih oko 70-80% odgovore. Skuteraši gotovo nikad ne odgovaraju na pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

pa mislim da malo gresis,meni uvek otpozdrave skuterasi!retko koji na R-u me pozdravi ako sam ja na skuteru,dok ja recimo pozdravljam sve cak i kad uzmem od drugara R!  ;) al nista ne cudi,imamo naziv za ovo sto nam se dogadja u saobracaju!!!VOZACKA NEKULTURA!  ;)>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • festina lente, 749 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV

Ja sam skuteras i u glavnom pozdravljam sve, jedino ako sam u sred nekog manevra pa nisam u mogucnosti. Tek 2-3 motora/skutera mesecno mi otpozdrave nazad, ostali me gledaju kao ovcu. Ove bez kaciga ne otpozdravljam, makar ih i poznavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Definitivno bahati vozac auta svi motorciklisti prodju u raskrsnici pored auta koji skece desno ,a oni nastavljaju pravo ,rade to ljudi cak i autom tako da drugi put nemoj da bude kratak pogled desno nego redovno pogledaj kolko ih ima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja