Jump to content

Moto Zajednica

Prekid filma!

Recommended Posts

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Osecam se jako jako loše. Osecam se tako zato što nikad nisam bio siledžija i kreten, nego naprotiv smiren i normalan. Oseæam se loše zato što su naspram mog gneva i besa bile uplašene oèi. Oseæam se tako i zato što nisam bio sam na motoru i zato što saputnik nije imao full face kacigu nego nokšir zato što je to bila devojka.

 

27 Marta, oko 60 ak km/h, u visini V Beogradske gimn. i Nišlije, snimim èoveka sa novim Puntom ispred mene, kreæe kao da æe polukružno...sišao sa gasa., i nešto se èudno ponaša...smanjujem brzinu, Nada se nabija svom silinom na mene otpozadi, i zaista èovek ne gleda nego preko 4 trake i pune linije, po sred pešaèkog kreæe u polukružno!!!! Shvatam da ga pucam po sred vrata èak i sa 30ak km/h na koliko sam otprilike smanjio, i krecem da ga nekako obaram i obilazim, i istovremeno on prolazi pored mene a ja desno eskiviram preko šina.

 

Odlazi, ja zastajem, obræem, i za njim kroz haos od vozila, zamalo se tu nisam skrljao, Nada me kumi i moli da ga pustim. Zaustavljam ga i njega i celu kolonu od 10 ak vozila 100-ak m. dalje. Silazim sa motora, kažem njoj da sidje, tresem se koliko sam besan. Izvlaèim æopavu , skidam kacigu. Èovek me gleda, možda 45 godina, ja se derem, zamahujem kacigom i razvaljujem mu retrovizor u param parèad!

 

Sklanjam motor, èovek se izvinjava, gleda u neverici, èeka da se sklonim i odlazi sa sva 4 upaljena svetla.....

 

Nada stoji naslonjena na ogradu kod Parking servisa i gleda u mene i èeka da ja izludujem i ne veruje svojim oèima...

Prilazi neki gospodin, kaže otprilike: "ako momak, drugaèije neæe shvatiti...."

 

Evo nas kuæi, kaže Nada da mi se fizionomija promenila, da ih je bilo 6 unutra verovatno bih im vratove zubima pokidao...

 

Inaèe sam pucao pravo po retrovizoru da mu ne napravim veæu štetu....eto...možda sam samo ošonjavio pod stare dane:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

svaka cast uz tebe sam,ko zna kako bi ja odreagovao brojao do1.2.3.4.5........ i tu je kraj

vazno da si o.k. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
' date=' ja se derem, zamahujem kacigom i razvaljujem mu retrovizor u param parèad!

:)[/quote'] Dobar performans', al što kacigom :cry: ako boga znaš? I što samo :twisted: jedan retrovizor??? :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

da ih je bilo 6 unutra verovatno bih im vratove zubima pokidao...

 

 

Znam taj filing.... takvih vozaca kao on ima milion u Beogradu.... :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

I ja danas imao situaciju... :evil:

Spustam se niz Ljutice Bogdana. Uzbrdo guzva pa idem polako i oprezno jer se uvek tu nadje neko da obilazi kolonu. Vec sam pred velikom krivinom kod ciganskog stadiona kad iz meni nepoznatih razloga, bez migavca beli pick-up skrece u Sokobanjsku i sece mi put! Dobre kocnice pa puna prednja pa i zadnja, zadnji tocak mi proklizava, popustam i ispravljam motor na trenutak, pa opet kocnica i zanosenje na drugu stranu i prolazim na par santimetara od kretena. Okrecem se, spucavam gas i na zadnjem prolazim pored obezbedjenja estradne umetnice. Pick-up staje i ja prilazim prozoru.

"Brate, ubij me... Uopste te nisam video...", kaze mi covek, iznureni mladic sa otvorenom kartom Beograda na mestu suvozaca.

Smirujem se u trenutku. I kazem mu ovim recima: "Molim te da se priberes i da pazi sta radis i kako vozis. Trenutno si u jednosmernoj ulici u kontra smeru..."

Jbga, nisam reagovao kao Endurac jer sam se sazalio.

I sad kad razmisljam nije mi zao sto sam ostao pribran. :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jebi ga krv nije voda,planes u trenutku,ali kada se malo ohladis bude ti i krivo,verovatno i onom ko te je sjebao ,ali sta da se radi,dobro je kada se dobro zavrsi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Endurac, upotrebio si par odliènih saveta... Vozim 60 po gradu... Brže i ne treba. Vidim da se Punto sprema u manevar... Pratiš situaciju u saobraæaju... Smanjujem brzinu... Kljuèna stvar... Rekao bih da je scenario koji si ti opisao verovatno najbolji scenario po sve uèesnike u saobraæaju, uzevši u obzir da je situacija morala da se desi. Sledeæi put, 50kmh, stiæi æeš 4 minuta kasnije, i Nada neæe preživljavati stresove. Mi možemo da smanjimo brzinu, a budala æe uvek biti po gradu, i oni æe uvek da nam prireðuju neprijatna iznenaðenja...

 

Drago mi je da se nije desio pad ili neka kolizija.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Potpuno ispravan i opravdan postupak!!

 

Retrovizor ce lako zameniti, a lekciju koji je dobio nece skoro (ako ikad) zaboraviti :D.

 

Sta reci, nego bravo :thumbs_up: !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez
I ja danas imao situaciju... :evil:

..................Vec sam pred velikom krivinom kod ciganskog stadiona kad iz.................... :roll:

Prijatelju pa nismo dosli ovde da se vredjamo :baeh:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Kako si opisao svoj gnev ocekujem ko zna kakvu reakciju... sreca da je sve proslo bez posledica a taj polomljen retrovizor... pa ne znam... protiv sam toga ali verujem da ni ja ne bih bolje reagovao u takvoj situaciji i da bi mi posle bilo krivo zbog toga...

No, u kakvoj zemlji zivimo i kakav je sistem vrednosti nista bolje i ne pomaze... ja hiljadu puta kazem sebi da cu da kupim neki krs ali krs tipa Volga i da stvaim rolbarove i kad god me neko isece ili izleti da ga udarim... zao mi da udaram ovim kolima kada znam da mi osiguranje nece nadoknaditi stetu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Mare, pre svega bitno je da si dobro - jebote jel se to desilo pre ili posle kad smo se culi telefonom? :shock:

 

E sada:

Retrovizor ce lako zameniti, a lekciju koji je dobio nece skoro (ako ikad) zaboraviti. Sta reci, nego bravo

 

OVO JE POTPUNO POGRESNO. Zasto?

 

Zato sto je isti taj od 45 godina u Puntu mogao recimo da bude policajac, zandarm ili sta god. Zato sto je moglo da se desi da na tvoje divljanje, on izvadi sluzbenu legitimaciju, ili jos gore oruzje, a onda jaoj majko. Zato sto je moglo da se desi da te sa lisicama odveze u 29ti, da ti tamo odbiju bubrege i jos da te sude zbog "napada na sluzbeno lice, ometanje sluzbenog lica u vrsenju duznosti, ugrozavanje opste bezbednosti..." i ko zna sta sve jos.

 

Razumem da si bio besan, ali to NIJE nacin.

Nego srecom, vi Vampiri imate vise srece nego pameti :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER 6F
razvaljujem mu retrovizor u param parèad!

 

Izgleda da je danas bio lud dan do kraja..ja sam imao ideju da uradim ovo sto si ti, kod prvog bliskog susreta danas, vise iznerviran reakcijom vozaca..a kod treceg susreta kad sam na 10 cm prosao pored, a da nisam svirao i bezao desno zavrsio bi na haubi, pomislio sam da se okrenem, ali sam se osetio bas umorno i nekako prazno.

 

Drago mi je da si prosao ok i da je sve na kraju kako treba..sutra kafu pijemo :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd
Mare' date=' pre svega bitno je da si dobro - jebote jel se to desilo pre ili posle kad smo se culi telefonom? :shock:

 

E sada:

Retrovizor ce lako zameniti, a lekciju koji je dobio nece skoro (ako ikad) zaboraviti. Sta reci, nego bravo

 

OVO JE POTPUNO POGRESNO. Zasto?

 

Zato sto je isti taj od 45 godina u Puntu mogao recimo da bude policajac, zandarm ili sta god. Zato sto je moglo da se desi da na tvoje divljanje, on izvadi sluzbenu legitimaciju, ili jos gore oruzje, a onda jaoj majko. Zato sto je moglo da se desi da te sa lisicama odveze u 29ti, da ti tamo odbiju bubrege i jos da te sude zbog "napada na sluzbeno lice, ometanje sluzbenog lica u vrsenju duznosti, ugrozavanje opste bezbednosti..." i ko zna sta sve jos.

 

Razumem da si bio besan, ali to NIJE nacin.

Nego srecom, vi Vampiri imate vise srece nego pameti :wink:

 

Pa sta i da je taj pandur??? Jel to sto on ima sluzbenu legitimaciju bolji od mene??? Njegov zivot vise vredi??? Drugo, sluzbeno lice je izvrsilo 200 metara nize napad na mene! Trece, i da je vrsio duznost- jurio nekog-

Mare sigurno ne bi mogao da ga stigne! Dalje, to sto je on pandur pa nemoze zbog toga da mi izbija bubrege! Ko ga bre j... i da je sam predsednik Bus! Mogao je magarac 200 metara nize da mi oduzme zivot i to svojom nepaznjom! Dobro je i prosao! Em smo ugrozeni em stalno nesto da se povlacimo, MA POKAZITE ZUBE VISE PA CES VIDETI KAKO SE OBAZRIVIJE PONASAJU U SAOBRACAJU!

 

P.S. Mare nisi preterao ali, kada si vec skinuo kacigu, mogao si malo i krvi da mu se napijes :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Tim gore ako je pandur. Policajac koji sebi dopusti takvu voznju zreo je za otkaz ili neku disciplinsku meru.

 

Da je to kojim slucajem doslo do suda, daleko vise bi ne*ebo vozac auta, jer je motorista reagovao u afektu (zivot mu je bio ugrozen).

 

Sto se tice prebijanja bubrega... pa valjda je proslo vreme serifa koji dele pravdu po svom nahodjenju ;).

 

A i nije Srbija US, pa da panduri potezu oruzije za svaku sitnicu. Dokle god niciji zivot nije ugrozen, policajac ne sme da poteze oruzije.

 

Naravno, uvek sam za mirno resavanje slicnih situacija, al nekad covek mora da odreaguje (cak i zakon poznaje stanje afekta hehe).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Achilles i Hecky su napisali uglavnom sve sto sam i ja hteo da napisem. Naravno, ako je pandur, trebao bi da bude primer za civilizovano ponasanje u saobracaju.

 

Zadnji primer pandurskog divljanja po gradu: prosle nedelje na Novom Beogradu PAJERO interventne brigade prevrnut na krov, jedan policajac poginuo, ostali teze i lakse povredjeni. Divljali i nenormalnom brzinom naleteli na ostrvo i prevrnuli auto na krov.

 

Na kraju: zakon vazi za sve pa i za pandure - jel tako ? I dosta vise te demagogije tipa: a sta ako je pandur ili zandar ? Ma ima da postuje propise i da pita da li ima josh !!!

 

E lepo si mu razlupao retrovizor , svaka ti cast. Nisi ti dzabe VAMPIR!!!

 

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Pa sta i da je taj pandur??? Jel to sto on ima sluzbenu legitimaciju bolji od mene??? Njegov zivot vise vredi??? Drugo, sluzbeno lice je izvrsilo 200 metara nize napad na mene! Trece, i da je vrsio duznost- jurio nekog-

Mare sigurno ne bi mogao da ga stigne! Dalje, to sto je on pandur pa nemoze zbog toga da mi izbija bubrege! Ko ga bre j... i da je sam predsednik Bus! Mogao je magarac 200 metara nize da mi oduzme zivot i to svojom nepaznjom! Dobro je i prosao! Em smo ugrozeni em stalno nesto da se povlacimo, MA POKAZITE ZUBE VISE PA CES VIDETI KAKO SE OBAZRIVIJE PONASAJU U SAOBRACAJU!

 

Achilles i Hecky su napisali uglavnom sve sto sam i ja hteo da napisem. Naravno, ako je pandur, trebao bi da bude primer za civilizovano ponasanje u saobracaju.

Zadnji primer pandurskog divljanja po gradu: prosle nedelje na Novom Beogradu PAJERO interventne brigade prevrnut na krov, jedan policajac poginuo, ostali teze i lakse povredjeni. Divljali i nenormalnom brzinom naleteli na ostrvo i prevrnuli auto na krov.

Na kraju: zakon vazi za sve pa i za pandure - jel tako ? I dosta vise te demagogije tipa: a sta ako je pandur ili zandar ? Ma ima da postuje propise i da pita da li ima josh !!!

E lepo si mu razlupao retrovizor , svaka ti cast. Nisi ti dzabe VAMPIR!!!

 

Ljudi, pricate a pojma nemate, bez ljutnje.

 

Pa sta i da je pandur? Pa nista, SEM sto je njegova rec "teza" od tvoje, ili cak tvoje plus vise svedoka. Plus, dokaza o tome kako je on skrenuo prakticno nema, a cak i da ima uvek moze da kaze da je dobio hitan poziv po sluzbenoj duznosti. A dokaza za materijalnu stetu (koja se opusteno tumaci kao napad na sluzbeno lice) ima - razlupani retrovizor.

 

Ta prica kao "ma ko ih je.e" i slicno, mnogo su svi jaki na recima. Da ja nesto pitam sve koji su jako kurceviti i kacili bi se sa policijom - jeste li proveli nekad koji sat u policiji na ispitivanju? Jeste li nekad mozda bili privedeni i saslusavani? Niste? E pa ja jesam, i znam o cemu pricam. Kad vas policija privede, nema vise ni herojstva, ni ko je u pravu, ni ko je kriv. Tu ste samo vi, prazna soba i nekoliko nadrkanih pandura koji jedva cekaju razlog da nekoga prebiju zato sto im je mala plata, ruzna zena, mala kita, nemaju stan.. .ili zato sto im je neko razbio retrovizor. Kazem vam, svima koji se kurce bih preporucio da prvo provedu jedno 2-3 sata kod njih u gostima, pa onda mozemo da razgovaramo.

 

I konacno, pustite tu pricu "pa nije njegov zivot vredniji od mog?" NARAVNO DA NIJE, ali sta to vredi - to je kao u onom starom vicu kad zec kaze "ma pusti to, dok ja objasnim da sam zec a ne medved odose jaja"... Jedna je stvar rapravljati se sa policajcem prasinarom koji vas je zaustavio zbog brzine, kacige ili cega god - a totalno je druga kad uradite nesto sto se tumaci kao NAPAD na sluzbeno lice. Dakle sustina je tome da dok vi dodjete do toga ko je u pravu, bicete prebijeni, izmaltretirani ili ne daj Boze trajno povredjeni, i dzaba vam posle svi sudovi i sve istine ovog sveta. Manite se ljudi kacenja sa policijom, to je igra gde uvek gubite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo

Ne samo sa policijom nego kacenja uopste. Vidim da su mnogi u fazonu oni nas seku, udaraju, gaze... kao da su ostali vozaci smotani namerno. Udesi se skoro uvek desavaju slucajno, a nas je problem sto smo na motorima i sto najmanje cukanje moze da se zavrsi sa teskim posledicama.

Najgluplje bi bilo da neko SLUCAJNO zakaci motoristu, mozda i njegovom greskom, pa da ga posle i prebije zato sto mu unistava auto. Citajuci neke komentare sticem utisak da neki jedva cekaju da ih neko mrko pogleda pa da mu pokazu kako su opasni bajkeri.

Ljudi pamet u glavu i cetvoro ociju, samo nas to moze sacuvati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Nekad zaista ljude jedino tako mozes da naucis... najvaznije da ipak nije bilo nikakvog cukanja, a nadam se i da je kaciga ostala upotrebljiva :)

 

I ja sam isto uvek smiren ali sam prosle nedelje imao bas prekid filma. Na srecu situacija u startu nije bas bila opasna po mene... krenuo sam na zeleno sa raskrsnice pravo, a auto koji je isao iz suprotnog smera koji je trebalo da postuje prednost i propusti me pa tek onda preko moje trake izvrsi skretanje nista... vozi zena sa nekim tipom, gledamo se, ali ona ne jebe zivu silu i nastavlja dalje i na kraju naglo prikoci (zbog pesaka) taman da prepreci celu moju traku. Ja prikocim, iznerviran sutnem auto i izderem se nesto (mada tesko da su ista culi zbog kacige)...

 

E sada, nastavljam dalje i posle pola minuta valjda razmisljajuci koji je to bezobrazluk da me gleda i ne jebe, da sam u autu ili kamionu ne bi joj sigurno palo na pamet tako nesto -- PREKID FILMA!!! Kocim, okrecem se (usput cak i sa zemlje uzimam kamen namenjen jednom staklu auta) i pun gas... :evil: :evil:

 

Ipak od cele price nije bilo nista jer je doticni auto verovatno negde skrenuo... sto je na kraju krajeva i bolje jer stvarno ne znam sta bi se desilo da sam ih stigao. Sa druge strane, skota koji je vozio taj incident sigurno nicem nije naucio i odnos prema dvotockasima se sigurno nece promeniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Da ne brkamo neke stvari:

 

1. Vozac automobila je nepropisnom voznjom nasrnuo na zivot osoba na motoru.

 

2. Endurac je nasrnuo na retrovizor automobila.

 

Koliko kosta nov retrovizor za punta? A koliko kostaju dva zivota?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

jeeeeeeeeee way to go, brate a taj cicica shto ti je rekao ako sinko casti ga pivom odma danas , sunce im zarko svima nesposobnima , zbgo takvih magarca sjutra treba da pogineshdaleko bilo, pi i ja sam sad puako i kazao bi mu posao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Da ne brkamo neke stvari:

 

1. Vozac automobila je nepropisnom voznjom nasrnuo na zivot osoba na motoru.

2. Endurac je nasrnuo na retrovizor automobila.

3. Koliko kosta nov retrovizor za punta? A koliko kostaju dva zivota?

 

Ne brkamo stvari tj razloge, nego brkamo posledice.

Potpuno stoji i da je tip idiot, i da je mogao da ih ubije, i da je Endurac u pravu u principu... ali ja skrecem paznju da ljudi treba da shvate da kontrolisu svoje reakcije, zato sto ne znate ko je onaj drugi. Mozda neko (neka) bez veze, a mozda i neko ko moze da vam upropasti zivot za cas posla - i to legalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja