Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko izbora gradacije ulja za yamahu r6

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Drugari pomagajte. Doslo vreme da se uradi servis, a ne znam koju gradaciju da uzmem. Ulje bi uzimao motul 300v ali dal 5w40 ili 10w30 nemam blage.

Motor je 2003 god, presao oko 27000km. Aj pomozite, pa da odem da uzmem :)

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Drugari pomagajte. Doslo vreme da se uradi servis, a ne znam koju gradaciju da uzmem. Ulje bi uzimao motul 300v ali dal 5w40 ili 10w30 nemam blage.

Motor je 2003 god, presao oko 27000km. Aj pomozite, pa da odem da uzmem :)

 

hvala

pitaj servisere, to ti je najbolje u svakom slucaj 100% sint.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Sad sam zvao yamaha rodic servis. Fabricki je preporuceno 10w40 full sintetika. E sad oni preporucuju yamalube, ali sam ja ipak za motul...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Sad sam zvao yamaha rodic servis. Fabricki je preporuceno 10w40 full sintetika. E sad oni preporucuju yamalube, ali sam ja ipak za motul...

 

 

 

Razmisli jos jednom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

5w je full sintetic a 10 w je sintetic  bar bi tako trebalo da bude..tj polusintetic

 

300v je svako full sintetik!

Ako kojim slucajem imas usermanual, u njemu postoji tabela sa u kojoj je tacno napisano u kom temperaturnom se treba koristiti odredjena viskoznost. Kod mene je 10w40 od -20 do +50 cini mi se.

 

Evo i tabele, pa uzimaj ono sta ti treba.

post-2044-12879089289343_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Nema tu nikakve velike nauke, zato i postoje standardi prema kojima se izabere viskoznost u zavisnosti u kom podrucju zivis i koji je raspon godisnji raspon temperatura. Ja za moj motor koristim 10w40, temperatura "hladnog" motora kao sto sam vec rekao ide od -20 do +50 i to je sasvim dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

koji god motul da naspes zazalices,nije bitna gradacija

Ima mnogih ovde koji sipaju Motul i niko se ne zali, imas li neko objasnjenje kada si vec dao tu konstantaciju, voleo bih da cujem, mozda sam i ja u zabludi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

u par modela sipao 300v ...motor pocinje da trosi ulje kao blesav a bilo koje drugo ne trosi ili znatno manje trosi. 5100 sipao u jednog dragstara i jednog intrudera...menjaci bili mnogo mekisi pre zamene ulja,jednostavno su postali tvrdi i bucni. Meni je ovo dovoljno da promenim proizvodjaca i onako je motul samo napucao cene a realno postoje druga kvalitetnija i jeftinija ulja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

u par modela sipao 300v ...motor pocinje da trosi ulje kao blesav a bilo koje drugo ne trosi ili znatno manje trosi. 5100 sipao u jednog dragstara i jednog intrudera...menjaci bili mnogo mekisi pre zamene ulja,jednostavno su postali tvrdi i bucni. Meni je ovo dovoljno da promenim proizvodjaca i onako je motul samo napucao cene a realno postoje druga kvalitetnija i jeftinija ulja.

 

Iskreno, i ja sam se zapitao da li sam lud da placam 20 e/l, i to za stroma, kome realno to ulje ne treba, ali sam po nekad razmisljanja da moze samo da koristi, nikako da steti. Razmisljao sam odavno da zamenim proizvodjaca, ima verovatno jeftinijih i boljih, ali mi se za neka ulja ne da jer sam cuo price iz prve ruke oko falsifikovanja, sada je bolje koristiti ulje koje nije poznato samo zbog toga. Da preciziram, te price su za Castrol i Shell.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Sipaj 10w-40, 5w ti ne treba, ili vracaj rucicu  ;D

 

Rucicu ne dam vise :D

 

Kapiram i ja da je 10w40 ok. A sto se motula tice,sipam ga u auto i jedino mi njega ne trosi. Castrol, mobil je umeo da trosi i do 1l na 1000km. Kapiram da je velika verovatnoca da su punjeni u necijem podrumu, tako da mi je ovo sigurica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sipaj 10w-40, 5w ti ne treba, ili vracaj rucicu  ;D

 

Rucicu ne dam vise :D

 

Kapiram i ja da je 10w40 ok. A sto se motula tice,sipam ga u auto i jedino mi njega ne trosi. Castrol, mobil je umeo da trosi i do 1l na 1000km. Kapiram da je velika verovatnoca da su punjeni u necijem podrumu, tako da mi je ovo sigurica.

 

Moj burazer radi izradu kartonske ambalaze, njemu su licno nudili posao da radi kutije za to ulje, naravno, odbio je, nije hteo da ulazi u taj posao. Njemu su pricali da su uzimali aditive i rafinisano ulje iz Modrice i da su sami mesali. Ne bih dalje o tome da pricam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Meni kvacilo lepse odvaja kad je motor hladan sa 10w u odnosu na 15w, imao sam ranije 15w, inace mozes da sipas i yamalube, dobro je ulje, nema potrebe da dajes toliko za 300v, imao sam u motorima oba ulja i sada sam na yamalube

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

@ Gavrolini: Da me ne shvatis pogresno ali nije mi jasno kako samo Sapcani i Smederevci imaju problema sa Motul uljima?

U sve svoje motore i u one koje servisiram drugima sipam Motul i niko se ne zali a u Smederevu prolupalo 5 motora samo zbog Motula.

Ma da li je moguce?

Ali isto tako sam cuo sam skupu od nekog decka iz Smedereva da je kod njih Motul 5100 kod njih 800 dinara u maloprodaji a kod mene je skuplji u veleprodaji. ???

 

Iskreno, probao sam svasta od ulja, obrni okreni Motul je uvek bio najskuplji ali uvek sam se otvorenih ruku vracao njemu kao i svi drugi i poslednjih godinu dana i jace u svoj motor sipam samo 300V i nista drugo!

 

@ Kanarinac - Ako je starno motor presao 27 000km, poslusaj me i sipaj 10w40, nemas potrebe za guscim uljem jos uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja