Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Sad još da odradiš i blinker za stop svetlo ;)

 

Lepo si ušuškao tablicu :D

 

Jel znate nekog ko dobro vari plastiku i farba ? U mimotu (ms stanković) su mi odradili menjač ( baš onako fino ) i rekoše da vare i plastiku, ali rade do 5 i nikako da stignem da oteram motor jer i ja radim do 5.... naprsla mi je prednja maska i leva + levoj treba farbanje. Mnogo mi zuji i nervira dok vozim i moram kolenom da pridžavam čim pređem 4000 obrtaja 1hmm.gif.

 

 

btw moja zverka sa subotnjeg izleta

 

kawasakier6n-1.jpg

 

sve fabrički osim sedla i repa

 

Brate i meni zuji neka plastika napred kod far,nervira me ne mogu da ti opisem koliko 0ljut2.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

zato sam ja promenio auspuh 1zvizduk.gif

1lol.gif1lol.gif salu na stranu, dodji stefane da pritegnemo sve, taman napred da vidim i iskopiram nosac desne maske sto mi malo krivo stoji nekako 0stabre.gif .

A za varenje plastike imam babaroga majstore u ulici! Tu sva kola dolaze iz bg-a, ns-a i uopste iz cele srbije , cak i egzoticne marke kod njih, tako da stvarno vrhunski odrade poso nema razlike! Farbanje sa lakiranjem je dosta skupo, ali ako bih reko za mene mozda bi bilo 40-50 e i morao bi da posaljes. ( dobro mozda i 10ak e manje )

Varenja plastike sto se tice ukratko mi rekli super lepak kvalitetan i sodabikarbona , to kada se poveze nema mrdanja vise, i jos neki dvokomponenti lepak preko 1hej.gif ( ja odradio ranije ovako pre 3 god jos ne mrdaju te plastike )

 

e blinker za tablicu odozdo sam planirao isto da odradim danas samo razmisljam kako da ga stavim na nosac tablice ali sve sam vec isplanirao

Promenio član Dzony93

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

zato sam ja promenio auspuh 1zvizduk.gif

1lol.gif1lol.gif salu na stranu, dodji stefane da pritegnemo sve, taman napred da vidim i iskopiram nosac desne maske sto mi malo krivo stoji nekako 0stabre.gif .

A za varenje plastike imam babaroga majstore u ulici! Tu sva kola dolaze iz bg-a, ns-a i uopste iz cele srbije , cak i egzoticne marke kod njih, tako da stvarno vrhunski odrade poso nema razlike! Farbanje sa lakiranjem je dosta skupo, ali ako bih reko za mene mozda bi bilo 40-50 e i morao bi da posaljes. ( dobro mozda i 10ak e manje )

Varenja plastike sto se tice ukratko mi rekli super lepak kvalitetan i sodabikarbona , to kada se poveze nema mrdanja vise, i jos neki dvokomponenti lepak preko 1hej.gif ( ja odradio ranije ovako pre 3 god jos ne mrdaju te plastike )

 

e blinker za tablicu odozdo sam planirao isto da odradim danas samo razmisljam kako da ga stavim na nosac tablice ali sve sam vec isplanirao

 

U cetvrtak brate dolazim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

kako to sa sodom sta samo se prospe preko npr, superbonda ili kako?

 

upravo tako, napravi se kao plastika, i mnogo dobro drzi, ja sam tako odradio i preko toga stavio kineski dvokomponentni lepak na sirem podrucju da drzi lepo i ne mrda! E sad ima fora kao kopce da se naprave i stave preko i to bi jos bolje drzalo da se ne rasiri pukotina

http://i2.ytimg.com/vi/Eh61W7lopwk/hqdefault.jpg

Jos nesto sto sam zaboravio gde su krajevi pukotina tu da se malom burgijom izbuse rupe, tako se ne siri pukotina dalje, to se zagituje posle i prefarba pa se ne vidi. Inace kada se zalepi vidi se kao ogrebotina, odete u farbaru uzmete farbu i cackalicom vrlo lagano nanesete farbu preko pukotine/ogrebotine i to je to.

I poslednje, najbolje je da se vari plastike fenom ili lemilicom koja je uglavnom namenjena za to, fen dobar da se nadje i plastika ista od cega je napravljen komad na motoru, i da se zna odprilike koliko da se zagrejju plastike da se ne uniste, tako se dobro zalemi , jer nece npr abs plastika sa ppr plastikom da se vari

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

ja sam lepio, ispale extra, s tim sto sa strane gde je lanac dok samg a cistio petrolejom otpala trakica -.-''. Nadji malu pomoc ako nemas stender da ti neko gura motor mic po mic, i ako imas onu plasticnu alatkicu jos bolje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 98 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06' zx6r 05' z750 07' Z750 07'

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

Druze ja sam lepio isto crvene i mogu ti reci samo strpljenje i mirna ruka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

Druze ja sam lepio isto crvene i mogu ti reci samo strpljenje i mirna ruka.

 

Da,samo polako,i ako su trakice izdeljene,samo predjes lakom za nokte gde se spajaju i to je to :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

braco koja sajla prolazi sa desne strane motora????? Malopre kod majstora svratio da mi naruci ulje i semeringe i cim video motor reko ovo ti ustipano mora vidimo sta je .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

braco koja sajla prolazi sa desne strane motora????? Malopre kod majstora svratio da mi naruci ulje i semeringe i cim video motor reko ovo ti ustipano mora vidimo sta je .

 

Obicno sajla za gas bude ustipana.Mislim ja sam imao taj problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

Druze ja sam lepio isto crvene i mogu ti reci samo strpljenje i mirna ruka.

 

Da,samo polako,i ako su trakice izdeljene,samo predjes lakom za nokte gde se spajaju i to je to :)

 

nekako sam odradio i mogu vam reci da sam se napatio, pukla mi je trakica na vise mesta i nije to to, ako se pocne odlepljivati stavicu drugu posto sa ovom svakako nisam nesto zadovoljan kako sam uradio. Bar sam video kako ne treba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

braco koja sajla prolazi sa desne strane motora????? Malopre kod majstora svratio da mi naruci ulje i semeringe i cim video motor reko ovo ti ustipano mora vidimo sta je .

 

Obicno sajla za gas bude ustipana.Mislim ja sam imao taj problem.

 

pregledao dobro, sajla gasa je, ali srecom nije ustipana sajlica nego gumica i ona spiralna zastita preko nje. Moram da sredim to sad kod majstora -.-'' neplanski trosak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

Druze ja sam lepio isto crvene i mogu ti reci samo strpljenje i mirna ruka.

 

Da,samo polako,i ako su trakice izdeljene,samo predjes lakom za nokte gde se spajaju i to je to :)

 

nekako sam odradio i mogu vam reci da sam se napatio, pukla mi je trakica na vise mesta i nije to to, ako se pocne odlepljivati stavicu drugu posto sa ovom svakako nisam nesto zadovoljan kako sam uradio. Bar sam video kako ne treba :D

 

Koju traku si kupio?

Ja sam uzeo keiti I lagano sam je zalepio a ibjaka je dosta.

Nemoj da uzimas ove po 4-5 € ne kvalitetne su samo muka sa njima...

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Lepo,lepo :)

Samo,nije mi jasno zasto motor nece da predje 180km kad sam izaso na autoput 0stabre.gif jel ima neko taj problem?

 

moras ga malo navlaciti ali izvuci ce oko 210, ja sam sa mojim pre koji dan na auto putu razvukao 209km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

ljudi jel lepio neko trakice na felne? Ja kupio crne upravo, imam osecaj da cu morati kupiti jos jedne posto sam malo smotan za te precizne poslice... :-)

 

Druze ja sam lepio isto crvene i mogu ti reci samo strpljenje i mirna ruka.

 

Da,samo polako,i ako su trakice izdeljene,samo predjes lakom za nokte gde se spajaju i to je to :)

 

nekako sam odradio i mogu vam reci da sam se napatio, pukla mi je trakica na vise mesta i nije to to, ako se pocne odlepljivati stavicu drugu posto sa ovom svakako nisam nesto zadovoljan kako sam uradio. Bar sam video kako ne treba :D

 

Koju traku si kupio?

Ja sam uzeo keiti I lagano sam je zalepio a ibjaka je dosta.

Nemoj da uzimas ove po 4-5 € ne kvalitetne su samo muka sa njima...

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

Keiti crne boje, nije nesto jaka ova, mozda je stajala dugo u nekom magacinu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

ugradio integrisano stop sa zmigavcima oko sat vremena treba, najvise za lemljenje, a ja pri put u zivotu lemio lemilicom.... Inace samo malo youtubovanja da se vidi uputstvo i to je to. Extra izgleda, barem ne treba vise ogromni nosac tablice :DD, a da i dosta jace nego fabricko svetli

 

gde si nasao taj stop i koliko para?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: Z1000

Uh, opasno razmisljam o jednom crnom viziru i zadnjem blatobranu.

 

A tek sto mi kofer treba. Pa ljudi ovome nema kraja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Uh, opasno razmisljam o jednom crnom viziru i zadnjem blatobranu.

 

A tek sto mi kofer treba. Pa ljudi ovome nema kraja

 

takodje, ali neki manji vizircic, bez onih glomaznih cevki , a blatobran kad bi imao neko pa da napravimo kalup i fiberglasom da skarabudzimo nije toliko tesko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja