Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

ne pasuje za pola cm, tj srafovi kod lanca se ne poklapaju za pola cm, to je za noviji model ja sam greskom narucio sa ebaya

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Juce odradih zamenu ulja i filtera, pre toga u staro ulje stavio onaj Motul Engine Clean Moto, ali izaslo gotovo cisto ulje napolje, izgleda da nije bilo nikakvih naslaga.

 

Doduse, valjda je to i normalno za motor koji je presao 23k kilometara :)

 

U svakom slucaju sada sam miran i spreman za sezonu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Sad u sredu idem na auto-moto sajam,pa ako naletim na gume,ulje filtere povoljnije....Nego reci mi koji filter ulj je za nas motor?A ti si menjao i air filter ili si ga samo oprao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ja sam stavio Motul 7100, a specifikacije 10W40 koji Kawasaki uputstvo preporucuje.

 

Sto se tice filtera za vazduh, prosle godine sam kupio novi i nauljio ga, a sada sam ga samo ocistio. Mada Kawasaki po uputstvu kaze da se jednom u dve godine, tj. na svakih 12.000 km cisti/menja filter za vazduh :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Ja sam u subotu izvezao motor, navozao se preko vikenda. Moram da odradim servis, ali ja sam prosle godine sipao Motul 300V 10/40 i ove cu. Doduse vazdusni filter sam mjenjao prosle godine, ove cu to da preskocim.

 

U subotu mi crkne sirena, osjecam se kao bez ruke bez nje. Vozaci auta jos nisu skontali da smo i mi krenuli da se vozimo, pa izlecu, ne gledaju kuda voze a ti ne mozes ni na sec da ga upozoris. Moram to da resavam sto pre.

 

Tek sad vidim koliko sam pozelio motor, juce sam se lose obukao, hladno mi ali ne silazim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Stavljaj novu pod hitno, ovih dana sirena cuva glavu :)

 

Slobodno preskaci filter za vazduh ove godine, pa sledece novi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

10-20 e sportski 40-50


INACE ...

Pazite se vozio sam zimi par puta, sad vec poceo dok mi ne istekne registracija skoro svakog dana, niko ne obraca paznju na motoriste, danas vozio iza nekih skutera i vecih motora i ljudi izlicu sa parkinga kolima, seku, prebacuju se kao da su sami na celom svetu..... 4-oro oci otvorite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Ma dovoljan je Hiflo, samo da se redovno menja :) Kosta 1250 dinara, tako da se isplati redovna zamena na mnogo nivoa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Sraf nije problem sve je metalno, izbusi se rupica gde treba i nareze navoj nareznicom i stavi sraf, to se lako da resiti, ko hoce naravno... ;)
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

Ljudi zanima me koliko bi me od prilike kostalo sledece:
zamena svecica, ulja, filtera(ulja i vazduha), plocica, i da mi premontiraju gume kupio sam obe nove pa treba da ih stavim... 
Za Kawasaki er6n 2007god... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Gledao sam vise metzler i ostalo sto je samo zadnja preko 20k :D . Kod mene je oko 1000 dinara da ti skinu i zamene gumu, mada mislim da mozes to i za manje da sredis da se zameni, na sve ovo racunaj jos 30ak -50ak e za ruke 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 k5

Imala je akcija u moto-land pa su zato jeftinije gume bile, mozda jos uvek traje akcija... tako nesto sam i mislio 150e za sve to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

U sustini mozes sve sem guma da zamenis, plocice su malo zeznute ali ako si to radio ranije onda nemas potrebe da dajes pare za ruke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Neko je pomenuo sirenu negde videh? :)
http://www.ebay.co.uk/itm/TRIPLE-TONE-AIR-HORN-CAR-VAN-TRUCK-LOUD-HORNS-/280544718770
imao sam ih par komada na prodaju ne znam koliko je ostalo, cuje se kao voz/brod/tanker :)
Ako nekog interesuje mogu da pogledam, secam se da su FIAMM u svakom slucaju nije neko djubre ja sam ih narucio iz IT i doneo za Srbiju... Jedan set montirao na auto pre 2god, evo i dan danas radi tj dize mrtve :D
Imao sam i video negde kako to radi pa ako nadjem mogu i to da dodam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Filter se lako menja. Skines sediste, tu imas dva srafa njih skines, skines dve crne bocne plastike tu imas po 1 sraf skines i njih podignes rezervoar gde si skinuo srafove malo pdometnes dascicu neku, pazi na pumpu za girvo ispod njega, otkacis crevca pazljivo, najdeblje imas crvenu kopcu sa njom jako pazljivo da se ne osteti, kada otkacis to povuces rezervoar u nazad . Odozgo imas 1 mali sraf, skines ga i izvuces filter, skines ga sa rama stavis drugi, pouljen i vratis sve . To je to.

Aco ne seri da imas ove hahaha, skoro video lika sa nekim kinezom a sirena kamionska kao sa kompresorom ubijaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Aco ne seri da imas ove hahaha, skoro video lika sa nekim kinezom a sirena kamionska kao sa kompresorom ubijaa

One kompresor mali i imaju, mali ali pumpa vazduh dobro ;) 

Samo treba voditi racuna ako ima neka baba u blizini onda moze da bude opasno - slomi baba nogu kad poskoci od straha zajebi :D

Kad se samo setim kad sam ih povezao prvi put, i to u kabini kola, na upaljac, jbt zivot kad je huknulo, srecom bese otvoren prozor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

hahahaha znam koliko je bucna, ali brate ima i klip na youtube neki likovi isto stavili. Ovde neki klinja na skuteru nekom kinezu imao, mislim da je poceo da se raspada kada je stiso :lol: ima jos neko ne mogu da se setim, mnogo dobra fora :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja