Jump to content

Moto Zajednica

A zasto imamo offroad kacigu i fullface

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Zasto je je to tako kao u naslovu, mislim, vidim razliku po obliku i to ali, sta je fore, zasto je ova za off aova fullface za r..

 

 

jel ima neko neki llink ili..je to onako..bezveze, mislim da nije, ali..hocu da cujem jos neka misljenja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

možda da bi osetio tu gomilu off road blata na faci..  :D  :D  :D a imaš onaj mali plastični štitnik kačket kad ti se stvarno smuči ta blatuština pa se onda braniš dok onaj ispred tebe baca zemlju na tvoju facu..  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Takodje kad malo savijesh glavu neochekivana grana sklizne preko kachketa. Ne oshine direktno u skup vizir. ;)

 

EDIT: Preteche me Stevo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Off road kaciga je mnogo udobnija za one koji imaju problem sa disanjem ispod kacige, a 90 % bajkera ima probl. sa disanjem pogotovo kad pocne da[glow=red,2,300][/glow] VOZI motor, a ne samo da se vozika[glow=red,2,300][/glow]. Bolja je preglednost sa off kacigom - veci otvor. Lakse se skida unutrasnjost zbog redovnog pranja ( po pravilu posle svakog zesceg vikenda. Vizir na fullface bi se izgrebo, ostetio od grana, kamenja, blata, prasine. Kod off kacige kacket sluzi ( pored zastite od sunca ) i kao stitnik od grana. Sunce nezgodno udara u oci po sumi, a opet bi bilo neizvodljivo voziti sa suncanim naocarima, ili zatamljenim vizirom kroz sumske ladovine. Ventilacija je mnogo bolja sa off kacigom, a opet je mnogo bolja zastita od jet kaciga.

E sad probao sam sa off kacigom da vozim i preko 120 - uzas. Moze na kratko ali svako duze odrzavanje vece brzine od 100, mnogo zamara vozaca sa off kacigom ( losa aerodinamika, svako pomeranje glave, stvara opasne udare na glavu vozaca. Za te vece brzine i putovanja, su izmislili fullface.

Posedujem obe i isprobavao sam razne kombinacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

Takodje kad malo savijesh glavu neochekivana grana sklizne preko kachketa. Ne oshine direktno u skup vizir. ;)

 

EDIT: Preteche me Stevo. :)

Takodje kad malo podignes glavu neochekivana grana sklizne ispod kachketa. Oshine direktno u skupo oko. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Podrazumeva se da nosish brile. ;)

 

+ se pdrazumeva da imas i neki steceni refleks ako vozis motor - a refleksno glava ide dole kad je kriticno, a i niko negleda raspored oblaka dok vozi off road  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Takodje kad malo savijesh glavu neochekivana grana sklizne preko kachketa. Ne oshine direktno u skup vizir. ;)

 

EDIT: Preteche me Stevo. :)

Ako ne sagnes glavu onda granu malo bolje osmotris, a boga mi i onjusis ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

hahah, ima raznih prica..u sustini, otvorio sam temu jer saj je uzeo zbog motora koje vozim, tj voznje za koje mi treba, a nikada nisam pitao sam seba zasto je to tako..zasto ima ova i ova:)

 

Generalno, na 100-120 sa njom je katastrofa voziti, jos ako malo podignes glavu, onda ti vetar ode ispod kacketa i digne ti glavu skoro da ti vrat polomi, a kacket je ok za sunce:)..grane takodje..ma zanimljivo je to i jako jako tesko, prosli put kada sam dosao kuci bio sam sav od blata i iz mene se cedilo vode za deciji bazen..neko bi rekao da sam budala, mozda i jesam ali svakog nesto pali..mene suma, trupci, blato, voda....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Takodje kad malo savijesh glavu neochekivana grana sklizne preko kachketa. Ne oshine direktno u skup vizir. ;)

 

EDIT: Preteche me Stevo. :)

Ako ne sagnes glavu onda granu malo bolje osmotris, a boga mi i onjusis ;D

a zasto ne bih sagnuo glavu....to sto si napisao je kao da na raskrsnici gde dolazis na crveno svetlo ne stisnes kocnicu vec das gas pa te pokupe. Refleksno kao i sve ostale radnje na motoru u sumi se spusta glava. Posto vozim i jedan i drugi tip motora ,koristim obe kacige. Off je mnogo bolja za disanje i odrzavanje cak je i na kawi nekad nosim ako ne idem van grada. jednostavno su nekad neki inzinjeri osmislili sta je bolje za sta i ne treba mi tu mnogo da palamudimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Takodje kad malo savijesh glavu neochekivana grana sklizne preko kachketa. Ne oshine direktno u skup vizir. ;)

 

EDIT: Preteche me Stevo. :)

Ako ne sagnes glavu onda granu malo bolje osmotris, a boga mi i onjusis ;D

a zasto ne bih sagnuo glavu....to sto si napisao je kao da na raskrsnici gde dolazis na crveno svetlo ne stisnes kocnicu vec das gas pa te pokupe. Refleksno kao i sve ostale radnje na motoru u sumi se spusta glava. Posto vozim i jedan i drugi tip motora ,koristim obe kacige. Off je mnogo bolja za disanje i odrzavanje cak je i na kawi nekad nosim ako ne idem van grada. jednostavno su nekad neki inzinjeri osmislili sta je bolje za sta i ne treba mi tu mnogo da palamudimo.

Isto tako kao sto refleksno sagnes glavu, mozes i refleksno da odradis milion drugih stvari zbog kojih neces stici ili videti da treba da sagnes glavu. Nemoj odmah da u komentaru odlazis u krajnost i poredis neuporedivo. Tema je opustena, ako ti je do prepucavanja ima gomila dobrih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

druze ne prepucavam se samo pokuavam da ti objasnim...kad vozis malo duze off onda naviknes da radis stvari koje ne radis na asfaltu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Podrazumeva se da su jeftinije,jer vec stedimo na skupom viziru....

Ne podrazumeva se. One su tu samo ako grana igrom sluchaja proleti ispod kachketa. Vozachevo je ipak da to ne dozvoli. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4698 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Za  motokross stazu i zesci off roud mora off kaciga zbog doslovnog gusenja u klasicnoj kacigi. Kacket ja nebitna stavka. Ko nije probao bolje naka ne komentarise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: YAMAHA DT 125

Off kaciga odlicno ventilira sto je mnogo bitno kod surovih voznji po teskim terenima i gudurama,lakse se dise ima mnogo bolji pregled.Pri voznjama po hladnom vremenu nemagle jer su nacare odvojene, a uz to mnogo mocno izgledaju.Kad ce neka voznja da prljamo kacige .Pozdrav

post-13710-12879087733759_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: BMW F650ST

Pa sto se tice voznje, stizem u srbiju za 15 ak dana, pa mozemo nesto organizovati, ili na frusku goru ili dolmu pa kasnije u sumu koja je uglavnom topola i vrba, voznja po plazama koje su puste, tj voznja pored dunava..

 

@post up

 

Pa nekome izgleda nekom ne, o ukusima se ne raspravlja....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Mogu da bolje dišem,imam veći predled,na maglimi se vizir ,mogu da pljunem kad mi blato uđe usta  i da da moćnije izgeda.

post-6189-12879087768873_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

a i lepse vise sa kormana kad parkiras cross uz neki znak :) ...evo od pre par nedelja kako to izgleda kod nas

cist kriminal !

eto trazenog dokaza da si ko sszgo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

a i lepse vise sa kormana kad parkiras cross uz neki znak :) ...evo od pre par nedelja kako to izgleda kod nas

cist kriminal !

eto trazenog dokaza da si ko sszgo ;D

pa trudim se da dostignem taj nivo...moram da nabavim i ja kameru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja