Jump to content

Moto Zajednica

"Pucanje" ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: ???
  • Motocikl: KTM 2013 ohne zylinder

Zbog cega dolazi do "pucanja" kada na visokim obrtajima pustim (zatvorim) gas ? Neodgovarajuce sagorevanje (smesa) ? Nesinhronizacija karburatora ? Gorivo ? ... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd
Zbog cega dolazi do "pucanja" kada na visokim obrtajima pustim (zatvorim) gas ? Neodgovarajuce sagorevanje (smesa) ? Nesinhronizacija karburatora ? Gorivo ? ... :roll:

 

rastelovani karbovi, fals vazduh, voda u rezervaru....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Voda ti se nakupila u loncetu karburatora. I kad ona dodje u auspuh dolazi do eksplozije. Otvori karburator i ocisti lonce i promeni pumpu na kojoj sipas gorivo. Ako ima rdje u karburatoru ocisti i rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Hrvatska

Ne znam kakvo ulje trenutno koristiš. Kad sam u Hyosungu imao mineralno ulje Shell, nakon otprilike 4.000 km poèelo je dosta pucati kod svakog oduzimanja gasa, ili koèenja s mašinom. Mislio sam da moram hitno u servis, da nešto ne valja više s mašinom i slièno.

 

Ipak, stavio sam novo Silkolene ful sintetièko ulje, i pucanje je nestalo zauvijek.

 

Zakljuèak: mineralno ulje se nakon odreðene kilometraže "razbije", izgubi svojstva i dospijeva u ispuh, gdje se na visokoj temperaturi pali s neizgorjelim parama benzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Pucanje iz auspuha prilikom oduzimanja gasa moze da ima razne uzroke. Rastelovani ili dotrajali ventili koji ne zatvaraju lepo ili previse goriva daje sistem za rad na leru (na karburatoru-ima), los ucinak svecica ili greske ignitora itd. Sve su to moguci uzroci ali mislim da je najpre to sasvim normalna pojava na otpustanju gasa pri visokom broju obrtaja (proizvodjaci to kriju vrlo restriktivnim izduvnim sistemima). Kod motocikala kao sto znamo razvod ventila (bregasta-e) su vrlo agresivne (vreme preklapanja je dugo). Znaci kompletna slika izgleda ovako ti vrtis motor visoko onda oduzmes naglo gas time zatvoris glavni protok vazduha dok veliki broj obrtaja motora stvara veliki podpritisak koji vuce mnogo benzina i manju kolicinu vazduha, ta prebogata smesa jako lose i delimicno samo sagoreva dok su ventili jako puno jos uvek otvoreni jer si na visokom broju obrtaja i takva nesagorela smesa dospeva u izduv i puca u usijanom auspuhu to jest izduvnoj grani. To bi bilo u najkracim crtama. Znaci bez panike.

Nadam se da sam bar malo pomogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Postoji više vrsta pucanja, neka se dogadjaju usled viška vode u gorivu, neka od viška ne sagorelog benzina u auspuhu, a neka su sasvim normalna. Aj malo opiši detaljnije kakvo je pucanje u pitanju i kakvog intenziteta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Da, da neka pucanja su normalna npr. kad se spustas i pustis gas onda nema sta da sagoreva pa puca. Pogledaj u Ghoust Rideru' sta se desava kad pusti gas. :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: ???
  • Motocikl: KTM 2013 ohne zylinder

Ovako... gorivo je koliko toliko "provereno" (plus su dodati jos kojekavi oktan busteri i sranja ali u dozvoljenim kolicinama) tako da to odbacujem kao mogucnost. Ulje je sipano pre stotinjak kilometara Motul 5100 - sumanjam da je u pitanju. Dakle kada sam preko 7-8000 rpm pri zatvaranju (ne postepenom oduzimanju) gasa dolazi do "pucanja" (rafala) iz izduva. Sto se tice samog rada motora, prilicno je korektan kako na leru tako i pod opterecenjem. Karburatore cu da prekontrolisem i sredim a sto se tice ventila, nisam bas toliko strucan a pritom veoma skeptican kada su nasi majstori u pitanju (cast retkim izuzecima)... :roll:

Hvala jos jednom na savetima :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Isprazni loncic(posudu na donjoj strani karburatora)' date=' u njemu ti sigurno ima vode!!! 8)8)8)[/quote']

 

Teško da pri ovoj temperaturi ima vode u karburatoru i gorivu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

U mom motoru motul 5100,karburatori cisceni,stelowani,wentili polirani,menjane gumice wentila,swecice nowe,goriwo dobro,swe je kako treba i oduwek mi puca kad pustim gas..e sad ja mislim da je to normalno,ali izduwi su poprilichno izgoreli,treba za dan dwa da ih uradim pa cu ti reci .. ako i dalje bude pucalo to je onda sawrsheno normalno ..

 

A ewo chak i mikkin bmw gs 1200 .. koji je star mesec dana ponekad pukne po koji put kad ga pusti nizbrdo u brzini ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Malo kasno se ukljucujem u raspravu...

 

LM, vidim da vozis Kawu ZX9R '99, pa sa obzirom da sam do skora imao dve takve, mogu samo da ti kazem da nemas razloga za brigu.

Na jednoj sam imao fabricki izduv i detonacije su bile prigusene, ali opet ih je bilo i to bas u podrucju oko 7-8000rpm, kad kocim motorom. Posebno je izrazeno ako neko vreme (npr po gradu od semafora do semafora) vozim na tim obrtajima pa onda dugo kocim motorom.

Opet, na ovoj mojoj imam LeoVinci izduv koji ne da grmi nego razbija, cak ako mu u mestu na nekih 7-8000rpm naglo zatvorim pa dodam gas ili ako kocim motorom u prvoj brzini, ume i da izbaci plamen iz izduva.

 

Da bi otklonio sumnju, stavio sam fabricki izduv sa ove druge i masina je 'grmela' mnooogo mirnije, doduse izgubila je onu ostrinu na gasu.

 

Mislim da je stvar u Kawinom K-TRIC sistemu koji podesava ugao paljenja u zavisnosti od polozaja gasa, pa se pomenuti malo zbuni na srednjim rezimima kad se gas potpuno zatvori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Isto to se dogadja i na mojoj R1, ispod 7-8000 obrtaja, ima Sebring twister top, izvadjen dB kiler pa je prilicno glasan, i bas grmi na nizim obrtajima. Kako pustim gas po gradu tako krene da "bobonja" (bambambbambambambbbam), nervira me strasno, ali zato preko 8000 podize kosu na glavi.

 

Takodje sam skoro cuo i jednu yamahu R1 '06 sa dva karbon "akrapa" pod guzom, potpuno isto kao kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Slicna prica je i kod mog FAZERA '05, fabricki tihi izduvi se oglasavaju pucanjem kada se zatvori rucica na preko 8-9ooo o/min..mislim da je to skroz normalno..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ako se ne varam u pitanju je ZX9R. U mojo blizini ziveo je Petar Bircanin, vozio je takav motor, cuje se na tri kilometra sa nekim budzenim izduvom. I kod njega sam primetio stvar na koju se zalis, a njemu neverujem da su rastelovani karbovi ili nesto slicno. Mislim da je to normalno, a neko je vec lepo objasnio sta se desava sa masinom u takvim trenutcima, tako da je i logicno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja