Jump to content

Moto Zajednica

Produzene vile na MZ

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

A šta bi se dobilo skraćenjem prednje viljuške za 5 cm?Kako bi se ponašao motor i da li bi sedište bilo niže?Za ljude nižeg rasta?Koiko me znate to je moj problem....

 

Pa samo skratis opruge u teleskopima i resio si problem. Ako imas neke stare mozes da probas, a mozes da stavis napred tocak 16 umesto 18.  ???

Neko na forumu je koliko se secam pisao o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

U principu vraca normalno,kada ih kratis,seces opruge za otprilike 3 do 4 prstena pa vidis dal ti odgovara,po meni ti nista sa time ne dobijas....ako vec imas ,,visinskih,, problema,onda menjaj sediste i njegov polozaj,to znaci secenje sipki i spustanje na dole,izrada novog sedista itd itd ...to bi vec bilo nesto..razmisli o tome,a ja cu ti naslikati nesto,..kao primer,bez secenja,samo sediste spusteno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

bezveze je seci ram i sipke ram azbog polozaj sedenja. Lakse je skratiti zadnje opruge na amortizerima i postaviti po jos jedan gumeni granicnik. da nebi amortizeri udarili u dno, ili resenje je tocak 16" pozadi i gotovo dobijes za oko 5cm nizi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Neka,neka,samo ti j... sinko.Doći ćeš na moje (godine).

;D ;D salim se probao sam slicno sediste i otpalo mi dupe posle 15km...  ::) ::)

e ovako sad da pojasnim jos jednu stvar King ako skratis opruge pozadi lecice ti ceo motor na dole ,(postoji mogucnost da ce ti kaziti blatobran o zadnji tocak) naj naj boljie resenja je mani tocak. (probaj od nekoga)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Nisam znao gde da postavim pitanje a da ne otvaram novu temu pa resih ovde da postavim.

Na ovom motoru su nekako pod drugim uglom vile

 

kra9S_big40734319323.jpg

Da li je samo drugi ugao ili su i druge vile? Zna li neko o cemu se i kako se to radi jer mi se svidja tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Aha, znaci ne bi trebalo da je komlikovano ali bolje mi nekako izgleda. :)

 

Komplikovanije je nego sto ti se cini... 0takoje.gif treba da ti ram ostane prav kod ovakvog zahvata, sto moze vrlo lako da se zezne.. 0namigivanje.gif

 

PS. Otvori temu sa par slika tvog motora u Nasi ljubimci, pa ti dajemo savete o svemu sto te zanima.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

NIje komplikovano za dobro opremljenu radioncu i iskusnog majstora. Neophodno je ispoštovati visok stepen preciznosti, kako bi geometrija ostala neporemećena, jer taman posla da se ispostavi kako točak posle prepravke u odnosu na podlogu stoji ukoso na jednu ili drugu bočnu stranu. A da ne govorimo o bezbednosti.

 

U svetlu bezbednosti treba razmisliti o povećanom opterećenju na celu grupu elemenata - vile, trouglovi, lageri trouglova, šolje lagera trouglova i ram nakon takve prepravke, jer se većim uglom vila javljaju i povećani obrtni momenti sila.

 

Po mojim saznanjima za takvu prepravku kod ETZ-a se ili iseca trouglasti isečak na gornjoj strani rama blizu šolja lagera trouglova i potom to isečeno mesto savija, spaja i vari, ili se sa donje strane rama na istom mestu dodaje trouglasti umetak. Jasno je koliko nekih detalja u radu i posle prepravke može da napravi ozbilje probleme, počev od toga da kačenje rezervoara na prednjem uporu u prvoj, a možda i drugoj verziji može biti još jedna od stvari koju treba rešiti.

 

Lepo jeste ,ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Sve je to resivo! Vojvodjani su ludi za MZ Coperima.0takoje.gif najvise ih i imaju, na skupu u Kisacu bilo je bar 3-4 etz-a preprvljenih u copera, i to onako odlicno odradjenih! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Taj produzetak na vilama sam pravio prije 20-tak godina , pobuda je bila na uzdizanju MZ-a , tj. da lici na enduro !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srpska Crnja
  • Motocikl: Honda Transalp 600v

Videcu u sto skorije vreme da otvorim temu za moj motor pa da pitam sve sto me zanima. Ne bi sad da otvaram jer nemam bas nesto puno slika ai proslo je tek par nedelja kako sam ga kupio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Videcu u sto skorije vreme da otvorim temu za moj motor pa da pitam sve sto me zanima. Ne bi sad da otvaram jer nemam bas nesto puno slika ai proslo je tek par nedelja kako sam ga kupio :)

 

dovoljno je 1 slika... 0takoje.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja