Jump to content

Moto Zajednica

Bakagija fighter under construction :)(delimicno skopljena)

Recommended Posts

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Stigla nova djunta kuci,yamaha yzf 750 r,za vec dugo planiranu preradu u fajtera.Prvo mi je bio plan da preko zime safim,seckam,savijam,farbam ali lepo vreme motori se cuju na sve strane a ja vozim skuter,e neces kolega ;D,mora brusilica da radi ;).

 

Sve je pocelo jutros rano,jer ugrabih slobodan dan,i resih da se bacim na posao oko motorina.

 

Nadjem nekoliko tabli stiropora,stavim na mesto repa,i polako delji skalperom,malo topi lemilicom,i dobih neku grubu formu repa,i onda se setim sto da glodjem stiropor kad je glina laka za oblikovanje i 2-3 sata kasnije zavrsih kalup za rep.

mglW4_crim0412.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pa posto je rezervoar bio na desnoj strani poprilicno ulubljen,uz savijene cevi i sipke kroz cep polako izvucem ulubljenje i pregitujem(otislo vrlo malo gita).

 

Bilo je pokidano lonce za prednju kocnicu i crevo sto spaja lonce i kocioni cilindar za prednju kocnicu i to sredim,sipam ulje ispustim vazduh i koci kao mina.

 

A nasao sam i neko parce plastike (koje treba da se prilagodi i zavari jos jedan deo iznad) koje ce biti maskica napred u koje cu da montiram socivo iz fara od kola.

 

Evo jos neke slikice

ERKhe_crim0410.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

IASs2_crim0406.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

UPLRQ_crim0408.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Od materijala potroseno 0 dinara (za sada),nikakve stete nije bilo osim isecenih prstiju i pomocnik dzeki je izgoreo nogu na lemilicu :D(dzeki= keric)

Svi komentari dobro dosli kao i predlozi zamerke i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Mozda da je malo tanji rep. Linija je dobra al cisto odozdo krivinu da ispravis, da bude prava linija, dobices moderniji izgled :) I prednja maska mi nekako mnogo mala, al dobro :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

E ako je teko onda super :) Svidja mi se linija repa sa gornje strane :) Hahaha bice neki bas originalan :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

aj da vidimo kako ce da ispadne , lichno extra ram za prerade , po meni tanji rep treba ali poshto cesh sam praviti definitivno trud i rad su bolji uvek od fabrichkog repa ... mad novi r6 je zlo za fajtera

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

Srecno s radom majstore! za sada super izgleda... k'o sto rece Dutchman, Yzf750 a i fzr600/1000 imaju ramove za fajtere stvorene, bice ovo dobro  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

aj da vidimo kako ce da ispadne , lichno extra ram za prerade , po meni tanji rep treba ali poshto cesh sam praviti definitivno trud i rad su bolji uvek od fabrichkog repa ... mad novi r6 je zlo za fajtera

 

Prvo sam i mislio da uzmem vec gotov rep(koji bi verovatno i bio sa nove 6-ice),ali kad vec radim neka bude poseban i jedinstven,a meni i ne smetaju mnogo,malo puniji repovi :).

 

Ivan Zr - jeste dobar ram(sirok) a i zadnja felna je odgovarajuca za fajtera(ide guma 180-190),a kako ce ispasti videcemo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Juce sam izlio rep,sad mi ostaje najdosadniji posao,gitovanje i smirglanje :P.

 

A imam i nekoliko pitanja,vi ako znate pomagajte.

 

1. Posto nece biti satova,a valjalo bi imati lampicu za ulje i nekako resiti ocitavanje rashladne tecnosti,lamicu od ulja cu lako naci i izvuci iz dzeka za satove,ali kako najednostavnije da resim temperaturu(nesto sam razmisljao da na vec postojeci davac spojim skalu od nekih drugih satova,ali mislim da ne bi pokazivao tacno,ili moda gresim ???).

 

 

2.Posto imam neko socivo iz fara,da li se ono moze iskoristiti(znam da moze ali kako sija sa njim,jer vidim da na nekoliko prerada je radjeno nesto slicno ali nisam video kako sija)

 

fjJjz_crim0409.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Samo jos malo da stanjis rep sa donje strane :D I naravno, enduro korman, sa ovim ruckama mi izgleda cudno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ne smem vise da suzavam rep jer bi mi konstrukcija ostala ispod repa,a posto je konstrukcija aluminijumska,nesto mi se nesto i ne sece i pravi nova,podignutija.Mada uzivo i ovako izgleda super,pa jos kad se ofarba,izgledace lepo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

sochivo iz fara svetli ko na kolima , ili ti odlichno al ti trebaju dva tj sochivo je obichno na dugom , neznam kako bi svetlelo sa h4 sijalicom tj i dugo i kratko da bude na istom sochivu , far od punta dva ima dva sochiva ;) chisto da znash .. ima da se nadje slomljen za relativno malo para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Super ce ovo izgledati,samo da sam na tvom mestu a posto vidim da dobro baratas sa ovom "stakloplastikom"

napravio bi neku maskicu oko hladnjaka i neku napadnu ralicu obavezno..

 

Znacu kome da se obratim ako mi budu zatrebale neke maske ili repovi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Videcu sta cu sa farom,za sad ugradjujem ovaj sto imam i nabavio sam jos jedno manje,iskombinovacu nesto zimus :-\.

 

 

Od novina.

 

Konacno sam izgitovao rep(i jos malo ga suzio),napravio nosace za maskicu i rep i ofarbao ih,sutra da ukrojim stop svetlo u rep i da bacim rep,rezervoar i maskicu u spric git,i da ga sklapam dok je jos sezona,ne bi li se vozao malo.

 

A zimus polako rasturanje i komplet farbanje(ram,felne,agregat,plastike....),jer ako budem picanio ovako necu ga uraditi do kraja sezone ;D,a i cime bi se zimus zanimao.

 

A da,bice i ralica,mozda i maskice za hladnjak.

 

Slikice za dan-dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo obecanih slika,a vi slobodno komentarisite i kritike i pohvale dobro dosle(na motoru trenutno spric git,i treba ralica i mali podrepic da se napravi,kad se sve to uradi komplet farbanje :)),sutra se pravi home made auspuh i grana ;).

 

YEGYK_crim0453.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

f5DxA_crim0445.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Q9jdB_crim0450.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Uuuuu!! Nemoj da ga farbaš izgleda opasno mat crn. Samo neke linije izvuci i super je.

Oćeš da mu pokrivaš ove skalamerije ispod sedišta nekom plastikom. Mislim na podram koji se

vidi sa rezervoarom ulja za zadnju kočnicu... deluje neuredno. Kad sam video onu skalameriju

od gline pomislio sam: "Bože kakav #$&/$%, našta li će ovo da liči..." a ono iznenađenje.

 

p.s. jel mu rep nije centriran ili  štopaljke beže u desno ili...?

 

p.p.s  daj neku sliku sa strane!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ahaha  :),video sam ja odma sta ljudi misle ::),kad sam postavio temu,skoro niko nista ne komentarise(tipa - ovaj ludak ce i ovo malo motora upropastiti sa ovom glinom i stiroporima ;D).

 

Nije nista na motoru fiksirano(nije usafljeno),vec samo nabacano za slikanje i sve je u simetriji,a inace ima jos mnogo posla da bi ispalo onako kako sam zamislio,ali to ce biti tek zimus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

bratko , bice to dobro , svidja mi se crna mat samo ram u crno sjaj i felne ... to ili da uradish ram mat crna a da uradish tribale na tanku i repu kao na ovoj slici

 

3ehRv_shootingshowyomoto112xn4.jpg

 

evo i link sa ostalim slikama  http://www.customfighters.com/forums/showpost.php?p=104888&postcount=2

 

kanadjani budale

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nesto i nisam za mat,jer tezak za odrzavanje sacuvaj boze,ali ko zna,dugacka je zima videcemo.

 

Hvala za link ;).

 

Auspuh nisam i necu raditi dok se malo ne oporavim,zveknula me suncanica lepo,jer sam 3-4 dana po najvecem suncu radio oko motora :D.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nije lose.

 

........ a nije ni dobro........ :D:) ali bice bolje ;).

 

Posto sam nasao dobru a relativno jeftino(na malo vece povrsine)karbon 3D foliju(hrapavu kao pravi karbon),pa mozda ram,prednji branik,mozda i rep i jos po nesto odradim karbonom ::),a ostalo metalik crna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

2 posle podneva i gotova home made yoshimura :D,pa jos i trioval+ dubok zvuk na leru,a kad se odvrne lepo grmi(perforirana cev,pa metalna mrezica za komarce 4-5 krugova,pa poliestersko platno namotano nekoliko krugova,pa vuna okolo).

 

U planu pravljenje jos jednog malog izduva tj.samo savijene cevcice(probijaca usiju ;D)specijalne namene za skupove i sl. dogadjaje :).

 

hoWMU_crim0484.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Montirana i maskica i jedno socivo(nije jos gotov gornji nosac)

sGW7F_crim0467.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

pBvQf_crim0473.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja