Jump to content

Moto Zajednica

MZ 3 brzina

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

;D ;D ;D ;D

pa ti ..... znas,ajd odaj tajnu  :) :) :)

sa onim okretanjem naopako itd itd...

i mene zanima,tolko problematicnih menjaca,nekvalitetnih delova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

tebi cu da objasnim kad se vidimo, za par dana...

 

 

Ta idea mi je slucajno pala na pamet dok smo drug i ja gledali sta cemo sa tom 3 brzinom, ja predlozim i uradimo i to proradi, ne postoji sansa da se ponovo pokvari, posle toga sam uradio jos par mz-a i to funkcionise...

 

 

Nego da vidimo da li zna jos neko ?!

 

za par dana cu se potruditi da postavim slike tog poduhvata jer treba da radim jos jedan, svi ce videti kakav je postupak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zna li neko kako se sredjuje 3 brzina na mz ts250, etz250, 251  bez menjanja zupcanika iviljuske, tako da vise nikada ne moze da propadne ?

 

  Na MZ TS 250 - jako retko crkne treca brzina - skoro nikad !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Zna li neko kako se sredjuje 3 brzina na mz ts250, etz250, 251  bez menjanja zupcanika iviljuske, tako da vise nikada ne moze da propadne ?

 

  Na MZ TS 250 - jako retko crkne treca brzina - skoro nikad !

 

Ovo je tacno, kad nije crkla kod mene onda nece nikome. Ja imam jedini problem kada ga vratim iz trece u drugu ponasa se kao da sam ga saltao bez kvacila, tj. kao da nesto lupne, ali mislim da mi treba malo redje ulje, kako bi lamele lakse odvajale, inace sa 3. nikada nisam imao problema.

 

A moguce je resiti ovaj problem kod etz-a tako sto se aksijalni (prirubni) zubci turpijom ili pazljivo brusnim kamenom obrade tako da imaju ostar ugao ka unutra... jbg, ne znam kako da to ilustrujem ali ko je rasturao menjac, znace o cemu pricam.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Treca brzina je problem kod svih 250 mz-a, naravno to nece da crkne ako se motor normalno vozi, ako se sipa dobro ulje i proverava nivo.

 

Probacu sada da nadjem slike pa da vam objasnim nekako a ako ne uspem cekajte dok ne uradim jos jedan mz pa da slikam.

 

A ako neko ima frku sa tim i hitno mu je da uradi  moramo da se cujemo da objasnim preko tel, prvo me kontaktirajte na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Pokusacu ovako da objasnim, verovatno nece biti jasno ali ne mogu da nadjem bolju sliku.

 

 

1 Zupcanik sa brojem 1 se okrece naopako a na zupcaniku sa brojem 2 se obradjuje deo sa 3 zuba koji ulazi u zupcanik broj 1, skidaju se sva tri zuba i udubljuju se nova tru zuba, Znaci zupcanik broj dva treba da bude kraci za odprilike 4-5 mm, ako se ne obradi nece imati neutral...

 

Mi to radimo na glodalici, ne pokusavajte brusilicom, tako sam jedan zupcanik upropastio, sada mi drug obradjuje na glodalici...

post-826-1287908634255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na dva ts 250 sam uradio istu stvar...

 

 

Marko - Marko .

Ajmo ponovo. Na TS 250 treca brzina ne crkava skoro nikad !  Pretpostavljam da je problem u tome sto ti ne poznajes dovoljno modele MZ motora.  Pokusacu da ti ukratko objasnim :

 

  MZ TS 250 je model od 250 ccm i ima menjac sa cetiri stepena prenosa .

  MZ TS 250/1 je model od 250 ccm i ima menjac sa pet stepeni prenosa .

ETZ 250 je model od 250 ccm i ima menjac sa pet stepeni prenosa .

 

  Pretpostavljam da kad si pisao TS 250 - ti si mislio na TS 250/1 sa petobrzinskim menjacem.  Modelu TS 250 sa cetvorobrzinskim menjacem, zaista jako retko crkava bilo sta u menjacu .

 

  Bilo bi dobro kad bi ovaj tvoj rad koji radis mogao da dopunis nekim slikama - kako izgleda menjac pre popravke, i posle popravke, jer pisanje je jedno, a slika vredi vise od 1000 reci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema može da ostane a možemo i da je ubacimo u temu o menjačima.

 

Šta da radim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

@ Vuja

Ostavi,moze biti zanimljivo,....

 

@ Markooo

 

Ako mozes daj slike tog obradjenog zupcanika,nekako sa sublerom na njemu,...ako mozes tako da slikas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Na dva ts 250 sam uradio istu stvar...

 

 

Marko - Marko .

Ajmo ponovo. Na TS 250 treca brzina ne crkava skoro nikad !  Pretpostavljam da je problem u tome sto ti ne poznajes dovoljno modele MZ motora.  Pokusacu da ti ukratko objasnim :

 

  MZ TS 250 je model od 250 ccm i ima menjac sa cetiri stepena prenosa .

  MZ TS 250/1 je model od 250 ccm i ima menjac sa pet stepeni prenosa .

ETZ 250 je model od 250 ccm i ima menjac sa pet stepeni prenosa .

 

  Pretpostavljam da kad si pisao TS 250 - ti si mislio na TS 250/1 sa petobrzinskim menjacem.  Modelu TS 250 sa cetvorobrzinskim menjacem, zaista jako retko crkava bilo sta u menjacu .

 

  Bilo bi dobro kad bi ovaj tvoj rad koji radis mogao da dopunis nekim slikama - kako izgleda menjac pre popravke, i posle popravke, jer pisanje je jedno, a slika vredi vise od 1000 reci .

 

Ja sam mislio na ts 250/1, znaci petobrzinac. Maltretirao sam motor do krajnjih granica, divljao i vozio ga maksimalno agresivno, (pre otvaranja masine), i zaista mi treca nikada nije pravila probleme. U zivotu mi se desilo par puta da lose upaedne i da ispadne ali to samo kada ne podignem menjac do kraja, a vozim ga u maksimlanim obrtajima. Vec par godina mi nijednom nije ispao iz brzine ili ne daj boze zakrcao. A ulje uvek na nivou i novo na pocetku sezone.

Inace to za okretanje zupcanika ne znam ali da mogu zubci da se naostre, to stoji. Jer se vremenom ivice zubaca, zatupe tj, postaju oble, i ne dozvoljavaju da se dva zupcanika medjusobno "ukopcaju".

 

Ajde stvarno okaci slike da vidimo kako to izgleda kada se obrnu zupcanici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

Nisam mislio na ts 250 koji ima 4 brzine, govorim o petostepenim menjacima, ja sam verovatno imao taj 250/1 a i ne znam posto nikakvu saobracajnu nisam imao od njega, to je bio totalni krs koji sam sredio, malo se vozio i prodao, skoro sam radio isto to na jednom ts250 verovatno je i on bio taj koji je ustvari ts250/1, ne razumem se ja toliko u sve modele, samo sam tu muku imao i hteo da je podelim sa vama, nisam ovde da bi raspravljao ko vise zna i ko je bolji majstor, naravno da postoje ljudi koji mnogo vise znaju o mz motorima od mene, ja znam ovu foru i hteo sam da je podelim sa vama, nekome ce da pomogne...

 

Stigao mi je jedan etz250 na kome treba da radim isto, za par dana kada rasturim i pocnem da radim slikacu postupak pa cu da  postavim slike, nekome ce da bude od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ma sve je OK.  Jbg, mi smo ovde svi malo dublje u vodama MZ, pa je zato bilo cudno kad si napisao da je u pitanju 250 TS, a taj model ima maltene neunistiv menjac.  Samo ti to sad kad budes radio tog ETZ-a svbe lepo slikaj, pre i posle obrade , sigurno ce nekome trebati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje

ja sam vozio sve moguce krseve, kupovao u batarama i posle sklapao pravio neke copere, glupirao se, nije se imalo para za sedi, sipaj i vozi...

 

Vozio sam es 175, sa 4 brzine, sa njime nikada nisam imao problema, sa time sam se najsladje navozao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vozio sam es 175, sa 4 brzine, sa njime nikada nisam imao problema, sa time sam se najsladje navozao...

 

  E taj motor ima isti menjac kao i cetvorobrzinski TS 250 .  - Sjajan menjac .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Vozio sam es 175, sa 4 brzine, sa njime nikada nisam imao problema, sa time sam se najsladje navozao...

 

  E taj motor ima isti menjac kao i cetvorobrzinski TS 250 .  - Sjajan menjac .

 

Jeste pouzdan ali mu na otvorenom putu fali ta peta brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Uh kad se setim, stalno sam ga saltao u petu a on nece...  ;D ;D ;D ;D ;D

Monogo se ti nesto secas, a zaboravljas da poslikas to sto si obec'o !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Uh kad se setim, stalno sam ga saltao u petu a on nece...  ;D ;D ;D ;D ;D

Monogo se ti nesto secas, a zaboravljas da poslikas to sto si obec'o !!!

 

 

 

 

:D :D :D :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova

 

 

  E taj motor ima isti menjac kao i cetvorobrzinski TS 250 .  - Sjajan menjac .

 

MZ 175/250 četvorobrzinci...njima strada zupčanik 2 brzine i viljuškica 022, ali ređe nego što je slučaj kod 250 TS/1 ili ETZ.Ako izuzmemo tehnička rešenja kod tih modela(četvorobrzinci) svi delovi su daleko bili kvalitetniji nego što je slučaj sa petobrzincima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nema tu sta da se resava.. 1neznam.gif samo stavis kvalitetniju viljusku i zupcanik, mozda od TS-a 250/1 0takoje.gif meni nikad nije to stradalo, ali nepaznjom u sklapanju(ne mojom nego "majstora") ispadao mi je iz 4 brzine i lepo ostetio vilusku 010 to je bilo pre 3 godine. Sredio sam to i evo navozah se bez ikakvog kvara sa menjacem.. 0takoje.gif

 

Samo lagano sa menjacem i moze to da raje dugooo... 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja