Jump to content

Moto Zajednica

MZ 3 brzina

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

nema tu sta da se resava.. 1neznam.gif samo stavis kvalitetniju viljusku i zupcanik, mozda od TS-a 250/1 0takoje.gif meni nikad nije to stradalo, ali nepaznjom u sklapanju(ne mojom nego "majstora") ispadao mi je iz 4 brzine i lepo ostetio vilusku 010 to je bilo pre 3 godine. Sredio sam to i evo navozah se bez ikakvog kvara sa menjacem.. 0takoje.gif

 

Samo lagano sa menjacem i moze to da raje dugooo... 0takoje.gif

 

Tacno... sa svojim ts-om nisam imao problema, a nisam ga bas stedeo... recimo da mi se desi 1-2 puta u toku sezone da ispadne iz trece i to kada ga ne ubacim lepo... mislim da je malo kvalitetnije nego kod etz-a, a mozda je sve stvar predhodnih vlasnika :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

da dosta zavisi i od predhodnog vlasnika, meni se desava da nemam trecu(nema brzina posle druge, verovatno zaglavi selektor) pustim kvacilo i ponovo, sve ok.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

jel neko zaista uspeo da resi 3. kod etz... mozda je malo glupo pitanje ali red da pitam :)

Tek nekih zilion puta :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

da dosta zavisi i od predhodnog vlasnika, meni se desava da nemam trecu(nema brzina posle druge, verovatno zaglavi selektor) pustim kvacilo i ponovo, sve ok.. 0takoje.gif

Ne "repetira" ti ona opruga koja vraca viljusku koja okrece selektor (tj. negde se zbuni)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

pitanje u vezi 3. brzine kod ts150 zasto žviždi u menjacu kad ubrzavam trecom (nov menjac).....?

 

Kvacilo ide kroz ulje.. ;)1moto3.gif ili se lanac kvacila istegao 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

pitanje u vezi 3. brzine kod ts150 zasto žviždi u menjacu kad ubrzavam trecom (nov menjac).....?

 

Kvacilo ide kroz ulje.. ;)1moto3.gif ili se lanac kvacila istegao 1zdravo.gif

 

hvala...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

pitanje u vezi 3. brzine kod ts150 zasto žviždi u menjacu kad ubrzavam trecom (nov menjac).....?

 

Kvacilo ide kroz ulje.. ;)1moto3.gif ili se lanac kvacila istegao 1zdravo.gif

 

hvala...0takoje.gif

 

Moze da bude, a mozda i ne !

 

Taj koji ti je sklapao taj novi menjac, da li ga je stelovao pre sklapanja ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: zrenjanin, elemir
  • Motocikl: MZ-TS 150

neznam dal je stelovao, nisam bio kada je radio.... neznam stvarno.... verovatno jeste posto lik radi sa MZ masinama a i poznajemo se.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Kusiljevo/Svilajnac
  • Motocikl: Suzuki GS 500 E

da dosta zavisi i od predhodnog vlasnika, meni se desava da nemam trecu(nema brzina posle druge, verovatno zaglavi selektor) pustim kvacilo i ponovo, sve ok.. 0takoje.gif

Ne "repetira" ti ona opruga koja vraca viljusku koja okrece selektor (tj. negde se zbuni)

 

imam isti problem,ponekad se to desi,kako da se to resi? kad mi se to desi ja pustm kvacilo i krenem da nogom prebacujem bez kvacila pa onda kvacilo i prebaci lepo...bas nervira to jer vozim malo zesce pa na visokim obrtajima ne prebaci pa kad "omasi"trecu brzinu opet jeci u drugoj...e da,etz 251 model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

nemam pojma, meni je to bilo nekad, vozio sam tako i nije mi smetalo(nije bila cesta pojava). 1neznam.gif

 

I ljudi kako se svima to desava sa trecom brzinom, meni se to nikad nije desilo, doduse, ne pokusavam da propnem na zadnji tocak a palim gumu ponekad(vrlo retko). i ideee MZ.. (normalna voznja od 4-5.000rpm, preticanje do 6.000) 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

imam isti problem,ponekad se to desi,kako da se to resi? kad mi se to desi ja pustm kvacilo i krenem da nogom prebacujem bez kvacila pa onda kvacilo i prebaci lepo...

 

samo pustim kvacilo pa ponovo stisnem, i presaltam u trecu brzinu.. 0takoje.gif (naravno sacekas da se obrtaji smire)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 15. 7. 2010. at 22:15, Markoooo je napisao:

Treca brzina je problem kod svih 250 mz-a, naravno to nece da crkne ako se motor normalno vozi, ako se sipa dobro ulje i proverava nivo.

 

Probacu sada da nadjem slike pa da vam objasnim nekako a ako ne uspem cekajte dok ne uradim jos jedan mz pa da slikam.

 

A ako neko ima frku sa tim i hitno mu je da uradi  moramo da se cujemo da objasnim preko tel, prvo me kontaktirajte na pp.

Ja imam problem mz 251 treca brzina mi je ko da je nema,pre generalne je radilo,a sastavio sam sve po pravilu svaki korak polako one viljuskice redom,kad sam ga upalio posle generalne provozao dva puta mi lepo presalto u 3cu iod tad vise nece 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja