Jump to content

Moto Zajednica

Popravka iscepane - istopljene JAKNE

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Dakle,

 

Uspeo sam da oshtetim jaknu  >:( , na rukavu i na samom kraju, na kuku.Ne pitajte kako... Bar sada znam da je jakna u tri sloja...

 

Ideja mi je da odem kod krojaca i da pokusham tako da delimicno reshim ovaj problem.

 

Zanima me gde bih mogao da nabavim materijal koji lici ili je isti kao materijal od koga se prave moto jakne, kordura ili neshto slicno, da ne propushta vodu i da je malo kvalitetniji, otporan na habanje?

 

Poceo sam da obilazim tekstilne radnje u kraju, ali za sada slaba vajda...

 

 

P.S. Auspuh na motoru moze da bude jako vruc i na nezgonom mestu...  :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ništa pametno ne mogu da te savetujem... u zavisnosti na kom je mestu, možda je najbolje zalepiti gumu (od unutrašnje gume na primer) biće dovoljno elastično da ne sputava pokret, ne propušta vodu ... možda sam lupio ali to je jedino što mi pada na pamet,...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 771 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Ja sam to nekada tražio i javio mi se čovjek sa foruma čiji je nik Katarina (sa zvjezdicom). Mislim da ti je u komšiluku, negdje na Banovom Brdu.

On mi je pominjao da ima neke vrste kordure. Tema mi je interesantna pa te molim da napišeš šta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

@ Popsy

 

Hvala na savetu, to ce mozda i pasti, ako ne nadjem odgovarajuci materijal, mada za sada se vozim i sa ovakvom jakonom ,taman sam joj uradio zahvat "Leto 2010"  ;D

 

Ja sam to nekada tražio i javio mi se čovjek sa foruma čiji je nik Katarina (sa zvjezdicom). Mislim da ti je u komšiluku, negdje na Banovom Brdu.

On mi je pominjao da ima neke vrste kordure. Tema mi je interesantna pa te molim da napišeš šta si uradio.

 

Hvala na odgovoru i na broju telefona.

 

Danas sam bio kod krojaca, rece da moze to da se napravi, samo da se nadje odgovarajuci materijal.

 

Svakako ce tema biti potpuna i verovatno cu postaviti slike "pre" i "posle"  ;D samo da nadjemo materijal.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Za sada nema materijala.

 

Srdjana sam pokushao da nadjem na onom 064 broju, nije dostupan. Nije me mrzelo da iskopam josh neki njegov broj, ali ni on ne funkcionishe.

Ako neko ima neki koji je pravi neka javi ovde ili na pp.

 

Ovih dana cu otici do starog merkatora i do kalenic pijace, jer mi rekoshe da tu ima nekih tekstilnih radnji.

 

Za sada mi je ideja ako ne nabavim materijal, da nadjem neki ranac, kojii ce neduzan stradati za krpljenje jakne  ;D

 

Strpljen - spashen !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

možda ti je jeftinije da u Metrou uzmeš kišnjak za 800-900 dinara (gornji i donji deo) pa od pantalona uzmeš kolko ti treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

HER BANE

 

nismo se nasli, ali ako nisi zavrsio jaknu evo pomoci. Ako su u pitanju rukavi ili laktovi, idi do kineza za 300 din, kupi torbicu-pederusu, koriste iste ili slicne materijale, iseci je , jaknu odsi po rubu, gornji deo, ubaci iseceno platno i uzivaj. Trajace koliko i jakna. Poz

Srdjan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd - Jug
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

@ Katarina*

 

Par dana poshto smo se culi zbrisao sam na odmor, pa nisam stigao da te zovnem, sbog obaveza oko puta. Hvala u svakom slucaju na predlozima i pomoci!  ;)

 

 

Materijal sam nashao u Balkanskoj ulici u Beogradu u tekstilnoj radnji, sa desne strane kada se ide uzbrdo. Radnja kao da je ispala iz 70 ih.  ;D

Prodavac usluzan i ljubazan, predlozio nekih 10ak materijala.

 

Kupio sam materijal koji se, kako prodavac rece, zove balon svila koja se koristi za lovacke kamashne. Materijal je dosta slican materijalu jakne. Koshtalo je oko 250 din.

 

Krojac je bio na visini zadatka, odradio je tako da izgleda kao da je fabricki, simetricno.

 

Cela gimnastika me je koshtala oko 1500 din ili 15ak e.

 

Nadam se da ce nekome posluziti ovakva informacija, ako se ne daj boze jakna opece na auspuh.

 

Pozdrav! Bane.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja