Jump to content

Moto Zajednica

Totalna glupost.....

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kad ima chorbe svuda!!!

vako.....radi se o mom drugaru...

deckonja je kupio novog suzukija v-strom DL 650.....svaka mu cast! ali prica je veoma ozbiljna! dolazim ja do njega, vidim bajk, full crni, odusevim se prosto i jednostavno! platio ga nesto preko 6000 jevreja! pitam ja njega "koliko si ga ter'o od prodavnice"? kaze on nisam ja, drugar je! meni tu bidne cudno nesto....

posto ne volem da vozim tudje motore nateram ja njega da sedne i provoza ga koji metar! samo da vidim kako ide! kad on ce meni "kako ide bese prva?" i poce da drnda zadnju kocnicu..... :shock: ja sav zbunjen, gledam, i pitam ga....reci ti meni, jesi li ti vozio motor sa menjachem??? on kaze ne! vozio je skuter i to od 50cc-a i to je sve! koliko si dugo vozio skuter??? pa nekih nedelju dana u selu kod ortaka....i to je sve? pitam ja! on kaze da! vise nije sedao za motor u zivotu.....u sunce li ti kalaisno.....

 

i sta reci tom deckonji? koju zastitu on da uzme za stroma od 650 kuba a nema pojma da vozi???

rekao sam mu samo jedno....bolje ga pokloni (ne da ga prodas) nego pokloni nekome jer taj motor nije za tebe....

ima li neko komentar na vako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Hmmm kakav lik ! :lol:

 

Pa pazi, ako ti je vetj ortak...shto mu ne objasnish malo shta i kako oko bajka, pomognesh mu da nauchi...da vozi kako treba, da ne luduje...mislim niko se nije nauchen rodio...ok kupio je nov motor a ne zna da vozi...ali uz malo truda i vezbe nauchitje...nije smak sveta...samo lagano...

 

A i ako Shmajser moze da izadje na kraj sa svojim moze i tvoj ortak sa tim ! :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kad ima chorbe svuda!!!
Pozdrav' date='

 

koju zastitu? Pa Halo oglase i da ga odmah proda pre nego sto osvane u pogresnoj rubrici....[/quote']

 

zato sam se i smorio....zbog takvih su motori na crnom glasu...

 

koleginice Mina, sve je to lepo ali kada se uzme u obzir da to nije skuter od 650 kuba nego ozbiljan bajk koji je po prilicno tezak....ja mu mogu objasniti kako da menjaju brzine, skrece, ulazi u krivine....ali....to se uci na manjoj kubikazi...makar sam ja tako.....dugo sam vozio nsr-a dokle nisam naucio...prvi put kako sam se opustio oshmirglao sam celu desnu stranu tela....nekoliko meseci u zavojima!

 

nisam neki bog-zna-sta vozac pa da pametujem....uvek krecem od zdravog razuma...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
deckonja je kupio novog suzukija v-strom DL 650.....svaka mu cast! ali prica je veoma ozbiljna! dolazim ja do njega, vidim bajk, full crni

 

kazi mu da ce Smajser da ga sa'rani kad cuje da vise nije jedini sa zenskim Stromom :mrgreen:

 

Znas kako, sanse su prilicne da nastrada - realno. Ako je pametan, ima sansu da ostane u sedlu bar dok ne nauci osnovne stvari. Mada utisak mi je da lik ima visak para i manjak pameti, ne zameri ako gresim. Ako zelis da mu pomognes, ubedi ga pre svega da se uclani na forum, pa mozda oseti potrebu da pita nekoga nesto i mozda nesto i nauci... dok nije prekasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Sve stoji sto ste napisali, i jedn i drugi.

 

Jedan od mojih moto prijatelja je seo sa Peugeota skutera na Hondu RR 1000 i to sam u par navrata po raznim postovima ovde naveo. I sve je i dalje bez problema nakon 2 godine.

 

Mnogo zavisi od ukupnog iskustva u saobracaju, od mentaliteta i temperamenta vozaca, i same vozacke kulture na lokaciji.

 

S obzirom da je vec uzeo Dl-a pretpostavljam da je njega hteo. Ja bih bio vrlo tuzan kada bi mi meni razbili snove, osim ako ga bas briga sta vozi, tako da predlazem medju resenje:

 

Neka kupi neki skuter za male pare ili pozajmi, nek se malo navezba u saobracaju u gradu, npr 2 meseca do Juna, i to > naglo kocenje, preticanje, semafori, nek oseti saobracaj, pa kad se posteno podseti i iskali, nek lepo polako sedne na svog Stroma, pa nek vezba na njemu.

 

Mislim da nema potrebe da ga prodaje. Mnogo iskusnih momaka je poginulo sa 100.000 km u dupetu, mislim da nazalost, pocetnici sa mozgom imaju vise srece da prezive:) Nije to Visoka matematika, nego pamet i vezba.

 

A ovi sto bi stroma ispod cene nek ga povuku za Q :D :twisted: :finger:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

 

Neka kupi neki skuter za male pare ili pozajmi' date=' nek se malo navezba u saobracaju u gradu, npr 2 meseca do Juna, i to > naglo kocenje, preticanje, semafori, nek oseti saobracaj, pa kad se posteno podseti i iskali, nek lepo polako sedne na svog Stroma, pa nek vezba na njemu.

 

[/quote']

 

Uh, zamisli da kupujes skuter, a STROMCINA ti stoji u garazi i ceka da u dupe nabijes malo iskustva.. :? :? ...Jeste korisno i pametan predlog, ali za to treba biti mnoooogo jak karakter...

 

A sto se tice samog gesta kupovine takvog motora sa nikakvim iskustvom, samo cu da prokomentarisem da sigurno nije imao nikog trezvenijeg u okruzenju da mu malo skrene paznju..jbg..da je bar znao za ovaj forum... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
A ovi sto bi Stroma ispod cene nek ga povuku za Q

Mare, pa ne moras da ga vuces, rekao sam ti da ne moze ispod cene :mrgreen: :finger: :baeh:

 

Sad ozbiljno, smatram da je velika verovatnoca da ce covek nastradati. Nazalost, naglasavam. Sustine je u staroj izreci koja se sto puta potvrdila: bajkeri, odnosno vozaci na dva tocka se dele samo u dve grupe: oni koji su vec pali i oni koji ce tek pasti. Na prste jedne ruke mogu da se nabroje ljudi koji nikad nisu pali, te su sve sanse da ce tokom prve sezone imati bliski susret sa asfaltom, drugim prevoznim sredstvom ili ako ima srece, sa npr. travom. Kako mu je snaga i odziv na gas prvog motora obrnuto proporcionalna motoraskom iskustvu, nazalost mislim da je pad gotovo neminovan. Da je covek razmisljao, i da je sklon step-by-step ucenju i odgovornom i bezbednom ulazenju u svet motorciklizma, verovatno bi makar za jednu sezonu kupio nesto slabije, neki skuter. Ne znam, voleo bih da gresim, ali mislim da mu je prognoza losa... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Nije to nista :) Evo mog prvog iskustva sa motorima...

 

Dobijem Yamahu FZ6S na ebay-u. Sad treba otici po njega u Birmingem (200km od kuce). Ja naravno dozvolu nemam, niti sam ikad vozio ista sem skutera od 49ccm.

 

Dogovorim se sa drugarom da odemo kombijem po motor. Skot me naravno ispali u zadnjem momentu. Sta cu, ja se spakujem i na voz. Kad sam stigo, izbrojo vlasniku novce i seo na motor.

 

Poucen burazerovim objasnjenjem preko telefona i nekim uputstvom sto sam naso na internetu, dovezo sam masinu kuci :paranoid: .

 

Epilog je da se od tada nisam imao nijedan udes, a ima vec godinu i po (pad u mestu zbog zaboravljenog disc lock-a se ne racuna hehe). Cak sam i za A polozio u medjuvremenu ;).

 

Tvoj drugar ima vise mozga nego sto sam ja imao, pa je dao drugaru da doveze iz radnje, tako nemoj mnogo da ga kudis (sem ako nema 17 god ili tako nesto). Radije mu pomozi da nauci da vozi :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

hahahah kad sam ja moga izveo iz salona ja sam rekao prodavcu dje su brzine hehehehhe ipokazao mi covjek ja prevalio 10 000 za dva mjeseca preko zagreba sarajeva bg-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer
Neka kupi neki skuter za male pare ili pozajmi' date=' nek se malo navezba u saobracaju u gradu, npr 2 meseca do Juna, i to > naglo kocenje, preticanje, semafori, nek oseti saobracaj, pa kad se posteno podseti i iskali, nek lepo polako sedne na svog Stroma, pa nek vezba na njemu.[/quote']

 

Da je covek razmisljao' date=' i da je sklon step-by-step ucenju i odgovornom i bezbednom ulazenju u svet motorciklizma, verovatno bi makar za jednu sezonu kupio nesto slabije, neki skuter. Ne znam, voleo bih da gresim, ali mislim da mu je prognoza losa... :roll:

 

Ljudi, kakve skuter ima veze sa motocikolm osim što je dvotoèkaš? Ne ozbiljno, na forumu stalno provejava prièa kako motociklistièku karijeru treba zapoèeti skuterom? Mislim da je od svakog skutera upravljanje motorom bolje zapoèeti èak i sa Tomos -om APN6. Èak je i stara dobra vespa (preteèa skutera) imala menjaè! Tako se od prvog dana susreæe sa kvaèilom, menjaèem, "nožnom" koènicom...

Lièno znam ljude koji više godina voze skuter, a NE ZNAJU da voze motocikl sa menjaèem (da ne kažem pravi motor!)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kao prvo kupio je dobar motor :) Alal mu æufte...

Drugo, ne vidim u èemu je problem. Samo lagano i pun gas. Ne mora da znaèi da je antitalenat. Ako položi regularno za A, sigurno æe bar malo znati da upravlja motorom. (Sranje je ako kupi dozvolu)

Jedanput æe, hteo ne hteo da oseti asfalt po koži, i dok to ne uradi nema saznanja dokle je granica pucanja. Greota je što to mora da uradi sa malo skupjlim motorom, al jbg, ima se može se, zaštitu na glavu, ruke , noge i teraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

SpaVe kenjash ko fokica, jebiga, ako vozis bicikl i mislish da znash da vozish motor gadno si se zajebo (ne ti). Sta se desava kad se spremash da napravish ostro polukruzno na krosu sa 2 kmh na sat, i nabodes prednju kocnicu, ? Pa pocne da te pretice 150 ili 200 kg a prednja viljuska potopi. A noge navikle na biciklet od 3 kg.....

 

Sta se desava kad vozish 60 kmh i glupi taksista ti zakoci uz skripu guma na 10 m ispred tebe...koji je zaustavni put...?

 

Sta se desava kad parkirash masinu na copavu na blagoj nizbrdici i taman skines kacigu a ona krene nizbrdo sve brze i brze?

 

Sta se desava kad u saobracaju gledas u retrovizor, i nesto se zagledash i zbaoravish da si na 2 tocka i da auto ispred tebe moze i da ukoci...?

 

Zar nije bolje da se sve to desi sa skuterom od koju desetinu kila i sa 50kmh nego sa svinjom od 200kg i par hiljada evra cene?

 

Mozda nisam u pravu, ali sam ja krenuo bicikl, apn, BT, tomos automatik, pa onda Kros u Americi, pa opet 15 godisnja pauza do pre par godina... i mnogo sam se zajebo da sam odma uzeo teski kalibar.

 

Nije samo tehnika voznje u pitanju, nego i zrelost, mehanika, motorika, svest o saobracaju, gabaritu itd itd... Stroma ce covek da nauci da vozi za 3 dana...a sta onda? Makar neko iskustvo.... :idea:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ja mislim da moto karijeru treba poceti na motoru male kubikaze, do 125cc. Ali ako se neko odluci da odmah kupi nesto vece opet nije strasno. Bice mu malo teze da nauci da vozi i nista vise. Nema potrebe praviti veliku famu oko svega toga.

 

Sve se to svodi na karakter vozaca. Ako je prizeman i nije kupio motor da bi divljao nemam apsolutno nista protiv toga da mu to bude prvi motor. Ako je osoba koja voli da ga zavrne u crveno i divlja onda opet nemam nista protiv da mu to bude prvi motor jer je rizik potpuno isti vozio ga na pocetku ili nakon 2 godine, njegovo zdravlje je u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Imam prijatelja kojem je prvi motor (i upšte dvotočkaš) bio Suzuki GSX 750 R sa onim natpisom SRAD.

Poslje toga je imao i Hondu XX, pa poslije opet nešto manje.

Vozi evo već 5 (peta) godina.

 

Ah, da, trenutno vozi Gileru Runner 50 ccm dok ne smisli šta će.

 

Znaći sve je od toga šta imaš u glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

Sta se desava kad vozish 60 kmh i glupi taksista ti zakoci uz skripu guma na 10 m ispred tebe...koji je zaustavni put...?

 

Ja se uvek provlaèim pa nemam tih problema' date=' osim ako me ne iseku...

 

Sta se desava kad parkirash masinu na copavu na blagoj nizbrdici i taman skines kacigu a ona krene nizbrdo sve brze i brze?

Odeš posle kod dobrog plastièara, i više to ne radiš...

 

Sta se desava kad u saobracaju gledas u retrovizor' date=' i nesto se zagledash i zbaoravish da si na 2 tocka i da auto ispred tebe moze i da ukoci...?[/quote']

Provlaèiš se kroz kolonu, i paziš da sledeæi put ne bleneš, dobro dupe može mnogo da te košta

 

 

Zar nije bolje da se sve to desi sa skuterom od koju desetinu kila i sa 50kmh nego sa svinjom od 200kg i par hiljada evra cene?

Uvek je lakše sa manjim motorom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

nerazumenm zasto ovako isekoste coveka....ja sam takodje zagovornik teza da treba krenuti od bicikla preko automata pa tek onda nesto vece...ali ako misli da moze i ako je disciplinovan...nije problem ni strom...verovatno je decko pozer vozac,..i sluzi mu samo za zezanje...ali kad shvati da to nije motor za njega brzo ce ga se otarasiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Sta se desava kad u saobracaju gledas u retrovizor' date=' i nesto se zagledash i zbaoravish da si na 2 tocka i da auto ispred tebe moze i da ukoci...?[/quote']

Provlaèiš se kroz kolonu, i paziš da sledeæi put ne bleneš, dobro dupe može mnogo da te košta

 

Uh... taèno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha Xt 600

Kad sam birao motor, cale me je smarao da uzmem nesto manje kubikaze. Medjutim posto on od iskustva sa motorima ima samo jedno prevrtanje na ledja (i to sa 15 godina...), nije mi bio merodavan. E onda su me majstori kod kojih odrzavamo kola (inace bajkerska familija, svi voze motore) smorili pricom- prvo ides u obdaniste, pa u osnovnu skolu, pa srednju, pa tek onda na fakultet... Recimo da sam preskocio obdaniste (skuter), ali mi nikako nije zao sto sam krenuo od osnovne. Moze nista da ti se ne desi ni na motoru od 600ccm, ali imas mnogo vece sanse da ostanes citav na 125 ili 250... Naravno ako si normalna osoba. Budali je i 50ccm dovoljno da napravi glupost... Mada je i sreca bitan faktor... Opet, kad ne znas da vozis, bitno je da imas dovoljno snage i spretnosti da iskontrolises motor (pa cak i u mestu). Sa 130kg se mnogo lakse snalazis nego sa 200...

Puno srece u svakom slucaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000
Sta se desava kad u saobracaju gledas u retrovizor' date=' i nesto se zagledash i zbaoravish da si na 2 tocka i da auto ispred tebe moze i da ukoci...?[/quote']

Provlaèiš se kroz kolonu, i paziš da sledeæi put ne bleneš, dobro dupe može mnogo da te košta

 

Uh... taèno... par puta zamalo... uf... kad se samo setim.... mislim dupeta... :lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Sahraniste zivog choveka sa sve stromicem!

 

Slazem se sa Dzony-jem oko ovoga , stvarno je bilo krajnje neumesnih komentara... :?

 

Svakako je razumnije ici postepeno , ali nije bas tolika drama to sto je covek izabrao DL650 za prvi motor... verovatno bih i ja izrazio skepsu da je u pitanju npr. GSX-R 600 , ali ocigledno decko nije toliko nerazuman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Ne radi se toliko o velicini motora koliko o iskustvu na ulici..;) Vazno je da se snalazenje medju dvotockasima prvo savlada sa nekom manjom masinom, pa onda po nekoj hijerarhiji idemo na vishe u svakom pogledu..;)..

Naravno, niko se naucen nije rodio, pa tako mislim i da ce ovaj momak savladati sve sto se od njega i ocekuje kada je u pitanju voznja motora, samo sto ce mu to savladavanje ici malkice teze nego na nekom upola laksem i sporijem mopedu..;)..

A sto se tice komentara, verujem da su svi bili iz najbolje namere..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ako je uzeo stroma 650 nije seo na R1, pobogu....

Po meni manji motori od 350ccm se uzimaju pre iz ekonomskih razloga nego iz bezbednosnih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja