Jump to content

Moto Zajednica

Keeway viva 125, nece da upali

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Zdravo svima,

danas sam imao malu nezgodu, posto je pala kisa i asfalt bio veoma klizav, uspeo sam da padnem :). Nije nista strasno, pad se desio prilikom skretanja. Motor je dodirnuo asfalt, uspeo sam  da ga zadrzim da ne padne celom tezinom. Rezultat svega toga  je polomljen vizir, ostalo je citavo.

Upalio sam kontakt, RADI. Medjutim prilikom startovanja nikako nece da upali, samo vergla u prazno ( kao kada motor stoji preko zime pa ga onda treba upaliti)>

Da li je mozda neko bio u slicnoj situaciji ili ima neki prldeog sta bi trebao kao najosnovnije da proverim da bih ga upalio.

Hvala unapred na bilo kakvo pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Pancevo

Neznam uopste kako izgleda motor ali ajde najosnovnije. proveri osigurace (ako ima), kill swich (ako ima), svecicu ( to mora da ima) prilikom pada mozda je prespojila. ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Kao sto rece miki prvo proveri da li je problem u struji ili nedostatku goriva pa cemo dalje da resavamo problem. Mozda se je neki kabal izvukao od udarca ili crevo za gorivo. Da bi se resio problem mora da se krene od samog pocetka  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

1 kill switch -ima-proveriti isti da nije prespojio, probati da spojis zice da bude stalno iskljucen

2 svecica-kabli na njoj stoji, skini probaj da zaverglas, treba da baci varnicu (pazi da te ne drmne struje preko kabla)

3 kontakt+svecica ok, proveriti da li dolazi gorivo, skines crevo ispred karburatora i treba da curi

ako nije ovo moze da se desi da je cdi ili neki gremlin koga treba otkriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Ipak sam odvezao motor u Keeway servis,nisam imao vise ideja pa rekoh da ga ipak pregleda neko ko zna.

Odmah sam pitao za kill switch i majstor mi rece da Viva nema taj prekidac.

Probao sam dovod goriva, skinuo dovod sa karburatora i kada verglam curi gorivo na crevo.

Probao sam svecicu da li baca varnicu,nisam uspeo da dobjem varnicu ali nisam siguran da li sam spojio na masu. Zbog kratkog kabla kape mogu svecicu da spojim na ram motora koji je premazan lakom, a ne znam da li je to masa.

Cim saznam sta mu je,odmah vas obavestavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Svecicu moras da prislonis na neki neofarbani metalni deo koji je pricvrscen za ram. Mozes i  da prvo proveris kapicu ili kabal da li baca a posle svecicu. Ako kabal baca a svecica ne onda je problem u njoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja