Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Exactly 50

Recommended Posts

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pozdrav društvo... Imam motorčić iz naslova od pre tri dana, pa imam i par pitanja.

http://www.sprintscooters.com/scooter_11_exactly.htm

 

Kapiram da je Sprint naziv brenda (našeg uvoznika). Ovaj konkretan skuter je proizvod firme Longjia - model LJ50QT-K(1).

http://www.longjia.com.cn/view_products.asp?id=67

 

Prvo, ima li neko iskustava sa istim i kako se pokazao? Ovo bi trebalo da su modeli iz 2008 (barem tako piše na carisnkoj deklaraciji).

Drugo, prvi servis mu je propisan na 100 km. Jel zna neko šta se radi na ovom servisu??? I da li neko može da preporuči neki ozbiljan i dobar servis u Beogradu za Sprint gde neće da me izbaronišu...

Nisam ga još registrovao jer u SUP-u Rakovica nemaju SO tablice, tako da sam jedinu vožnju sa njim odradio na relaciji Rodić (kod Zmaja) - Miljakovac kad sam ga dovozio (išao preko Zemuna) i delovao mi je sasvim ok za 50 ccm i nerazrađen motor, posebno što sam došao po kiši koja se ne da opisati :D

 

Ovako na prvi pogled, dobro su zategnuti šrafovi, plastike uklopljene dosta korektno, brzinomer pojma nemam koliko laže (pokazivao je i po 60 km/h po ravnom posle malo više zaleta), pokazivač goriva neprecizan al' to i nije neka frka...

 

Znači, ima li neko da ga je duže vozio i da iznese neka iskustva - pretraga mi nije dala rezultate...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Fino skuterce. Ima ga jedan moj drug. Za sad je zadovoljan, stavio je prosle godine kineski kit od 70ccm. Ide kao mecava. Kit je stavio na jedno 6000-7000. Original klip i cilindar su bili u fabrickim tolerancijama. Jos jedan decko ima Excaltyja sa kitom. Jednom smo se spontano trkali i mogu da ti kazem da nije mnogo slabiji od Princa, ide skoro 80, realnih. Samo sto sam ja iskusniji pa sam ka ostavio na kilometar, nije on bas iskusan za obaranje po krivinama, presao do tada 1800 km  :D.

Samo vozi polako dok ga ne razradis, idi redovno na servise zbog garancije i uzivaj u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne lezi vraže, nego sedi :D Nisam prešao još ni 50 km a već prvi peh (nadam se i poslednji bar za neko vreme...). Pukla mi je sajla od gasa!!! Prvo usled licnanja sajle ručica gasa  nije mogla da se vrati u početni položaj - zabo mi gas i to pred raskrsnicom, zamalo da zaginem - sreća pa ima ono dugme za brzo gašenje... Zatim je sajla i pukla - srećom pa se sve izdešavalo relativno blizu kući na povratku sa posla pa nisam morao mnogo da guram...

 

sajla_1.jpg

 

Elem, kao što vidite na prvoj slici, Sprint Exactly 50 ima jednu kratku sajlu (sajla od oko 50 cm a njen bužir 34 cm) koja ide od ručice gasa do nekog mehanizma od koga posle toga idu dve sajle - jedna ka karburatoru a druga pojma nemam gde ali pretpostavljam ka mešaču...

 

sajla_2.jpg

 

sajla_3.jpg

 

Kao što vidite ova mala sajla je pukla otprilike na izlazu iz bužira (na kraju koji ulazi u gore prikazani mehanizam...). 'Bem li ga... Valjda sam sad probio maler :D Neka se zadrži na tome i ja ću biti srećan...

 

Jel ima neko ideju šta uraditi? Sajlu imam i to nije problem (identična je sajli kočnice kod bicikla) ali je očigledno da ova završna bombica (u delu koji ulazi u mehanizam kojim se povlače ove druge dve sajle) mora da se montira na sajlu tek kad se ista kompletno provuče počev od ručice gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Jedna sajla ide na karburator a druga na uljnu pumpu. Skuter ti je u garanciji. Vozi ga kod servisera pa neka oni menjaju. Ako probaju da ti pričaju priče kako sajle ne podležu garanciji objasni im da su ti u startu prodali neispravan proizvod koji još uvek možeš da im vratiš i da ćeš im sa zadovoljstvom dovesti tržišnog inspektora koji će im to još lepše objasniti. Pa prešao si tek 50 km i što je najgore mogao si da nastradaš zbog toga što neko nije proverio šta i kako prodaje.

I pošto kažeš da si ga vozio 60 na prvoj vožnji to nemoj da radiš dok ga ne razradiš jer kako ga sada razradiš tako će ti i trajati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Da javim epilog... Pošto mi nikakav ovlašćeni servis nije u blizini (u smislu dometa guranjem), i pošto mi se nisu davale pare za šlep, otišao sam u "Boban sajle", odneo kompletan bužir zajedno sa onom metalnom lulicom koja uvodi sajlu u ručicu i nakon 20 minuta i 240 dindži dobio sajlu identičnu originalu :) Montiranje se svodi na rasklapanje prednje maske (ukupno 12 holšarafa, jedan šraf i otkačinjanje dva konektora koji idu na farove) i naravno uvlačenje sajle u ručicu i onaj mehanizam što povlači druge dve sajle...

 

Taman sam iskoristio priliku kada već raskupusavam prednju masku da skinem i sedište i onda pritegnem-izolujem-učvrstim sve kablove, vodove i bužire koje braća Kinezi nisu baš najpedantnije odradili. Takođe sam vrlo, vrlo malo pojačao ler gas (generalno su se sve sajle malo opustile jer je motor ipak sklopljen pre pune dve godine...). U svakom slučaju brm-brm nakon zahvata jako lepo radi. :)

 

Posle sam malo provozao motorče (držao sam ga između 30-40 km/h u cilju korektne razrade), ali me je u povratku kući opet uhvatila neopisiva kiša - u životu nisam onako pokisao :) Baš sam se tripovao da će se neki kablovi negde ovlažiti i da će mi slediti još jedno guranje, međutim motor je odradio posao za medalju... U svakom slučaju, prva sledeća investicija biće mi neko kišno odelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Architect, 339 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet S

Sad imas bolju sajlu, to je cest problem kod njih. Tebi je pukla u gradu, a meni na autoputu, pa je voznja bila inspirativna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

ja isto imam sprint exactly i jako sam zadovoljan sa njim ! najveci problem kod njih jeste los auspuh koji ima brda nepotrebnih sitnica u njemu koje ga guse i motor nece da ide .... takodje jako losa stvar je sto sijalice crkavaju ko lude :) inace skuter kao skuter je ok ja sam na moj stavio kineski kit i super ide ako je neko zaintresovan prodajem ga za 400 e fixno a i moze neka zamena  i uz moju doplatu! pozdrav svima ... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja