Jump to content

Moto Zajednica

Customizing "baba" to make her "devojka" (u pokusaju)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Da se od babe nikada ne moze napraviti devojka shvatis jednog jutra posle prepravki brdo "krseva" ali manje kosta nego da kupis nov motor.

 

Najsurovija istina. E sad da devojka ne bude kilava - tu se otvaraju cetvore oci i radi intenzivno i sto detaljnije. I meni je zao sto nece ostati linija boldora, ali opet - nije kom je nudjeno.... pravimo motorin da se vozimo, a ne za izlozbe. Kad budem imao dovoljno da pazarim dobru masinu u nekom stanju - citaj dobru boldorku, onda cu da je radim i sredjujem da bude factory default. Znaci - sve ce biti na njoj ili original ili najbliskije tome. A dotle se ipak treba voziti, zar ne? Dzabe ti i lep auto ako ga ne vozis. Sta mozes da kazes - sve je original na njemu pa mi zao da vozim, ili mi je neudoban, ili ovo ili ono.... ko ima dovoljno kinte da si priusti sta hoce da tera - taj to i radi. Ja mogu da upotrebim ono malo u glavi sto ima i malo maste i snalazenja i delova i - videcemo...

 

Danas stigle osovine, juce trougao. Treba nabaciti lezaj na osovinu donjeg trougla i montirati na ram, a kako sam pokupio delove za montazu viljuske u ram - eto meni popodnevne zabave.

 

Slike kad zavrsim posao pa odem u garazu da radim nesto korisno  ;D ;D ;D

 

I dalje se trazi kum za masinu, "zelenko" je potpuno promaseno ime obzirom da je `Onda u pitanju.  ;D

 

EDIT: @Gojko: Pa prijatelju, da mi ti ne pokloni viljusku verovatno bih zamenio "samo" agregat. Ovako si ti zapoceo celu ovu zezalicu i hvala ti.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kako stvari stoje ode sutra zadnja viljuska ponovo u masinsku radionicu. Ostavio sam toleranciju na 1/10mm i to je sve OK dok se ne namontira. E onda taj 0,1mm kada se prebaci na kraj viljuske od nekih 70cm dalje dobija rad od nekoliko mm sto je isuvise!!! Sutra nosim onda komplet sa osovinom da urade ljudi koji su strucni kako treba to do kraja i da dovedu na to da NEMA nikakvog pomeranja kada se namontira. To je jedini nacin.

 

Doduse, montirao sam prednji kraj, dogovorio sam se za pinjon i sajlu, a Gojko izgleda ipak ima osovinu sa svim ostalim tako da za koji dan je valjda i to kod mene u kompletu.

 

Kad postavim zadnju viljusku postavljam tocak u centralni polozaj. To je to, idem da se sekiram sto su majstori rekli sutra, uradili danas a sada ce verovatno da bude prekosutra.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Moram da kažem da to tek sad neće imati veze sa boldorom... I iskreno mi je krivo što ne zadržiš liniju starog boldora sa pojačanim karakteristikama  :(

Ali ne sumnjam da će i ovo ispasti dobro  ;)

 

Ništa se ti ne sekiraj...bog da zdravlja i ponešto keša i napravićemo nešto u ovom fazonu. Pravi cafe racer  ;)

 

headercompleted007-1.jpg

headercompleted005.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Nastavak i izvestaj za danas: odneo viljusku u radionicu, napravice ipak novu osovinu. To je najbolje resenje. A i dobro je da sam odneo kompletnu jer ce odmah da mi skrate distancer na osovini zadnjeg tocka za nekoliko mm, i naprave nove dostancere po 1mm i po 0.5mm dva komada kak bih mogao da "fino" ustelujem zadnji tocak u osu rama. To ocekujem da zavrse za 2 dana.

 

Odneo sam danas i gornji trougao viljuske da se uzme mustra i da vidim koliko ce kostati da se uradi secenje po mustri jednog komada od 10mm debljine kako bih mogao da ga monritam iznad postojeceg gornjeg trougla i samim tim dobio dovoljnu debljinu da prubusim rupe za nosace volana koji ce se montirati. Medjutim, izgleda da cu da odustanem od secenja vodenim mlazom sto zbog cene izrade (minimalna cena bilo cega je 30E) sto zbog cinjenice da nema obaranja ivica, ovoga, onoga, ... samo pod 90 stepeni i to je to. Imam ponudu od kolege sa foruma da odnesem to na cnc obradu pa cemo videti da li postoji dogovor oko toga. Iovako cu morati da pravim nove bocne nosace za fuzastere vozaca (zadnji su na repu).

 

Jos jedan plan koji je dospeo u razmatranje: obzirom na rezervoar, moguce da cu potraziti pumpu za gorivo koja radi sa malim pritiskom (kod VFR-a je cini mi se oko 3 bara). Takodje, u planu je i izrada rolbara iznad volana koji ce nositi vetrobran a na koji ce moci da se montira npr. navigacija i sl... (ukradena ideja sa R1200GS Adv). E to je posle vec sminka.

 

Sutra u planu: skidanje lezajeva vrata rama za centralnu osovinu volana i porucivanje novih. Stize sutra i osovina prednjeg tocka (pinjon stigao danas) tako da moze da se montira kompletan.

 

Idemo dalje...

 

@ Peki, jos mi je ostao agregat, grane, rezervoar, sediste od moje masine. Ram postoji negde za male pare sa sve papirima. Ni taj racer ne mora biti toliko daleko.....  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

 

I dalje se trazi kum za masinu, "zelenko" je potpuno promaseno ime obzirom da je `Onda u pitanju.  ;D

 

EDIT: @Gojko: Pa prijatelju, da mi ti ne pokloni viljusku verovatno bih zamenio "samo" agregat. Ovako si ti zapoceo celu ovu zezalicu i hvala ti.  ;D

 

Imao sam kao klinac CB400N i imala je ime "Maria", ja bi tvojoj devojci dao ime "Eleonora"  ;)

 

PS: Prekidač i osovina su predati. Čim montiraš točak - slikaj da parimo oči 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Tocak nece danas biti, upravo sam skinuo kosuljice lezajeva u vratu kako bih porucio nove po oznaci, a onda sam na netu nasao i sajt proizvodjaca sa dimenzijama. Pretpostavljam da sutra stizu lezajevi, taman na montazu a otkazao sam water jet jer je preskup. Popodne pregovori za cnc radinost....

 

:D

 

EDIT: Upravo sam porucio oba lezaja, oko 2000 dinara su oba + postarina. Ako nekome zatreba, mogu se pronaci dimenzije lezajeva na stranici proizvodjaca: http://www.nachiengineering.com/bearinglist.aspx?typeID=181 Mislim da je korisna adresa zbog oznaka, a poruceni lezajevi www.astrid.rs, danas salju brzom postom - sutra kod mene.  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Dragi drugari, tatatatira....

 

Juce sam dobio porucene lezajeve volana, izbio stare kosuljice, montirao nove, posadio nove na osovinu i to je to. Zahvaljujuci Gojku stigla je i osovina prednjeg tocka sa sve pripadajucim distancerima, stigao je i pinjon tako da je prednji trap kompletan. Trenutno je u izradi kod kolege sa foruma ploca gornjeg trougla kojom dobijam ojacanje za montazu dodatnih nosaca za volan.

 

Sutra ocekujem i nove semeringe stapova i ulje, zahvaljujuci Peri iz firme Moto-line. Fin covek, hoce da pripomogne, posavetuje, svaka cast. Pozdrav Pero. Two thumbs up.  ;D

 

Dalje: stigla je juce i zadnja viljuska. Napravljena je nova osovina kojom se viljuska kaci u ram, a kod zadnjeg tocka je skracena caura lezaja za 4mm i napravljeno je 4 podloske po 1mm kako bih mogao "fino" da nastelujem tocak u centar. Takodje su skraceni brezoni koji nose lancanik za 2mm kako ne bi udarali u viljusku kada se pomeri ceo tocak u desno. Sutra po danu slike.

 

Ovim je zaokruzena centraza tockova na ram. Ostalo je da se sada postavi agregat. Prvo ide agregat na dizalicu, da se karter dovede u horizontalan polozaj, zatim cu ga "objahati" ramom i tada ide "fino" podesavanje rama u odnosu na agregat. Kada podesim konacnu poziciju, merenje i pristupanje pravljenju prednjih nosaca agregata. Kada se oni usrafe, onda cemo da pravimo prvo donje a zatim i zadnje. Najtezi deo posla predstoji ovih dana...

 

Slike sutra uvece (kad izadjem iz garaze, a idem ujutru u istu)...  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4729 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Kako to uopste biva u zivotu, nije kom je nudjeno nego kom je sudjeno.  ;D Ovaj put na moju srecu.

 

O cemu se radi: postavim ja gotov rezervoar, staro sedalo i gledam i mislim da je to ok. Naravno da jeste, cim sam slikao.

 

Onda dodje drugar da pogleda, rec po rec i - odustao sam od rezervoara od sevenfifty i sedista bilo mog bilo tog od sevenfifty (koje btw. jos nisam ni uzeo a i pitanje da li postoji).

 

E onda krece loodilo.... I dalje nema osovine prednjeg tocka, u utorak tek najranije dolaze delovi za zadnju viljusku, ne mogu docekati majstora koji je preradjivao centralnu osovinu vuljuske (sutra dolazi) a onda kao grom iz vedrog neba moj ludi drugar sa svojim jos ludjim idejama. I onda se desava sta se desava, da ne duzim dalje evo malko slika sa neke strane... nisu kompletne, hocu da ostavim i nesto kao iznenadjenje a i da ne ureknem... pu, pu, pu  ;D ;D

 

Slika... Pogled od pozadi (sreca mi je okrenula ledja, to je njena omiljena poza) ...

 

Fjs60_p7230128.jpg

 

 

Slika... Pogled od napred...

 

j2EYX_p7230129.jpg

 

 

Slika... Pogled na nesto sto ce se cuti ispod repa...

 

UsCty_p7230130.jpg

 

 

Za one koji ne prepoznaju o cemu se radi: rezervoar je pao od Honde VFR!!! 2008. godiste, kao i rep sa sedistem, kao i zadnja svetlosna grupa kao i TOPOVI!!!

 

Otvaram akciju imenovanja azdaje na osnovu utrosenih delova od sledecih Hondi:

 

CB750F `81 - Boldor

CB750 '95 - Nighthawk (sevenfifty)

CBR900RR 'pitaj Boga koje godiste - Fireblade

VFR800 '08 - Interceptor

 

Znaci imamo: Boldor, Nighthawk, Fireblade i Interceptor. A sve Honda!!!

 

Ajmo ideje i komentari...  ;D

 

HONDA    ITERNIGHT BOLDORHAVK  750  CEPTORR,    sAMO NAPRED,PRATIM  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

UUUU al sam smislio ime  ;D ;D ;D

 

Honda Naginata 750

 

( Naginata -  je oružje na motki koje su koristili japanski ratnici samuraji. Sastoji se od drvenog štapa na čijem vrhu je zakrivljena oštrica, kao i mnoga druga oružja, može biti pravljena u različitim veličinama kako bi korisniku najviše odgovarala. Generalno naginata je bila dugačka do 1,5 do 2,1 m. Oštrica je uglavnom bila iskrivljena. Kao i japanski mačevi naginata je imala izuzetno kvalitetnu oštricu, čak su neke naginate bile reciklirane od čuvenih katana. Naginata je takođe na suprotnom kraju od oštrice imala metalno ojačanje (uglavnom u vidu koplja), što je naginatu činilo efektivnim oružjem sa koje god strane se okrene.)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

UUUU al sam smislio ime  ;D ;D ;D

 

Honda Naginata 750

 

( Naginata -  je oružje na motki koje su koristili japanski ratnici samuraji. Sastoji se od drvenog štapa na čijem vrhu je zakrivljena oštrica, kao i mnoga druga oružja, može biti pravljena u različitim veličinama kako bi korisniku najviše odgovarala. Generalno naginata je bila dugačka do 1,5 do 2,1 m. Oštrica je uglavnom bila iskrivljena. Kao i japanski mačevi naginata je imala izuzetno kvalitetnu oštricu, čak su neke naginate bile reciklirane od čuvenih katana. Naginata je takođe na suprotnom kraju od oštrice imala metalno ojačanje (uglavnom u vidu koplja), što je naginatu činilo efektivnim oružjem sa koje god strane se okrene.)

 

 

Sta li si uzimao kad su ti ovakve ideje pale na pamet.. Daj meni malo molim te  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Honda Naginata 750

 

Originalno, nema sta.

 

LM, ja postavio sinoc post ali sam kliknuo na "pregledaj" i ugasio browser tako da nisam postavio nista.

 

Kako sve ide po planu, tako ide i ovo... Ucentrirao tockove, ajde da postavimo prvo amortizer zadnji da vidimo visinu i ostalo kako bi odredio horizontalni polozaj kartera... stavim amortizer, pridrzim motor, Gavra se popne na rep i skace li skace po njemu a amortizer muerte... zakucao kao da ga je neko zavario... ni makac... i onda tu gde sam mislio da ga nakacim sa donje strane rama se jos i odvali nosac centralnog stendera... bolje sada nego u voznji...  ;D

 

Tako da smo posle morali da ugovaramo novi amortizer i najverovatnije dolazi jedan od vfr800 (steluje mu se i visina i tvrdoca)....

 

E sada, dok to ne uzmem, evo jos jedne slike potencijalnog izgleda (nervira me vise ovo "potencijalno", kad ce to da postane "konacno"??)

 

Slika.... Izgled sa boka to be....

 

36Mu5_testizgleda.jpg

 

 

E, a da ne bude sve tuzno kako jeste, Gavra nadje na ulici preksinoc jedno sovče, sovicu, buljunicu ili kako kome drago... ispala iz gnezda.... ubacim je u kutiju a ona se kostreši na mene.... smešno.... ona 150gr a ja 110kg.... lm, ugledamo joj i majku na kablovima i ja je odnesem u obližnje komšijsko dvorište na drvo (kod njih nema kučića da je eventualno ćape pa sam se zato odliučio za komšijsko drveće)... i Gavra uslika kad sam ga postavljao između grana....Interesantno je da sam mislio da će me ćapiti sa svojim kljunom koji ni malo naivno ne izgleda, a ona me tako stezala kandžicama za prst da mi je baš bilo žao...

 

Slika... sovče resque squad in action....

 

XSvdx_sovica.jpg

 

 

Pored svih sranj. koja se dešavaju sa sklapanjem mašine, obradovala me činjenica da smo spasli jednu korisnu životinjicu na početku njenog života...

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Svaka cast za spasavanje sovice :),samo kako li ce se snaci bez gnezda(ako je niste ubacili u gnezdo).

 

A taman motoru daj ime Honda sova 750 :D(sova mozes da napises na engleskom,ili jos bolje japanskom ;D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Eeee Gojko, Gojko..ne zelis da znas! Ako ti kazem....moraces da vozis Cagivu!  ;D ;D

 

Izvini za off negro...

 

Svaka cast za rep motora...extra je! Cekamo i pratimo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Svaka cast za spasavanje sovice :),samo kako li ce se snaci bez gnezda(ako je niste ubacili u gnezdo).

 

A taman motoru daj ime Honda sova 750 :D(sova mozes da napises na engleskom,ili jos bolje japanskom ;D)

 

 

フクロウ

 

Fukurou

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo dokopasmo se i alata:

 

Slika 1... Alat u upotrebi...

 

C71Ho_p8050162.jpg

 

 

A onda smo od ovoga...

 

Slika 2... Ovo staro...

 

J33Zv_p8050158.jpg

 

 

... napravili ovo novo...

 

Slika 3... Ovo novo...

 

KcpPV_p8050160.jpg

 

 

I to sada u celini ovako izgleda...

 

Slika 4... new look...

 

5Mf6U_p8050161.jpg

 

 

To be continued...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Uh, pa svasta se desava, ne postizavam narode...

 

Bio mi brat do jutros ovde (ne zivi u Srbiji i vozi Hondu Shadow 1100 Sabre!!!) pa sam malo provodio vreme sa njim i njegovom porodicom koliko smo uspeli da se vidimo posle 2 godine... Da ne offujem sopstvenu temu...

 

Pre neki dan smo postavili rezervoar u polozaj u kome treba da bude a onda odredjivali i polozaj i visinu sedista, odnosno repa. Medjutim, to smo juce uklonili i krenuli na agregat. Iovako je bilo provizorno namesteno i zahevtano. Kao i svaki drugi nepoznati posao, malo-malo pa se naidje na prepreku... Uglavnom, danas treba da montiramo prednje nosace agregata u konacni polozaj i da odredimo donje nosace agregata kako ce izgledati, da se utvrde njihove konacne mere i sa tim ce se pristupiti izradi tih nosaca. Kada se zavrse donji prelazim na zadnje i agregat ce biti u ramu.

 

Napravljeni nosaci amortizera za kacenje donje strane poluge od trougla u ram ali sa ovim dimenzijama mi fali jedno 1,5cm setanja poluge iz bezbednosnih razloga. Nikada se ceo dijapazon pokretanja nece koristiti, ali bolje da predvidim da ga ima nego da zafali koji mm u buducnosti pa da zbog toga dodje do pucanja ili nosaca ili amortizera.

 

E, to je trenutna problematika oko koje se vrti masina. Nema Bog zna sta za slikanje pa i nemam razloga da slikam sitne radove. Ostace zabelezeni po nekom redosledu zbivanja ali kada se dovede do nekog konacnijeg izgleda.

 

Potpuno suprotno ocekivanjima, pored svakog optimizma koji sam imao u pocetku, koliko god zurim da zavrsim masinu toliko i ne zurim. Ne sme nista da ugrozi bezbednost Negrite i mene u voznji tako da pokusavam da sa svih strana i iz vise uglova, vise parova ociju, vise iskustava, vise misljenja nadjem optimalno resenje a sve to trazi izvesno vreme i toga svi treba da budu svesni. Najlakse ce biti posrafiti kada se sve odmeri i naprave svi nosaci.

 

Pozdrav svima i hvala na zainteresovanosti jos jednom...

 

Nastavak sledi...

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Os ti moju boldorku..ne treba nista da se radi..samo da se sipaa ;D

 

 

Kako ide onaj vic, putuju zemunac i baba busom, zemunac sedi a baba mu pridje kaze: sine, ajde da se menjamo. A on ce na to: ša, ja da budem baba?

 

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kako to biva, polako ali lagano stvari idu svojim tokovima...

 

Danas montirani prednji nosaci agregata. Agregat centriran u odnosu na ram, postavljen u konacni bocni polozaj i nosaci usrafljeni. Zatim napravljeni delovi za donje nosace i zavareni donji nosaci agregata. Ostaje u ponedeljak da uradim za zadnji nosac agregata jednu debelozidu cev sa caurama za odgovarajucu osovinu pa na to da zavarim nosace koji ce obuhvatiti agregat sa zadnje strane a ujedno ce moci i da se skine po potrebi.

 

Kada to namestim (najverovatnije u ponedeljak popodne) onda pravim nosac amortizera i on bi trebalo da da konacnu visinu motora. Zeza malo na donjem trouglu amortizera poluga koja ide na ram je malko kraca (fali nekih 15mm da bi hod amortizera bio potpuno nuliran u odnosu na ram, ali je to sa hodom zadnjeg tocka u niz i u vis od ukupno 70cm!!!). Mozda smo malo preterali sa tim, ali kako je bezbednost svakako na prvom mestu (dosta je sto nas gaze kolima kao da mi ne umemo sami da padamo) mislim da cemo ipak staviti takvu polugu, samo da nadjem odgovarajuce duzine.

 

Zelim da pohvalim na sva usta i kolegu sa foruma Milana (milance80) koji je od kada sam ga pozvao da mi napravi jednu cauru od duzine 35mm i spoljnjeg precnika 30mm i unutrasnjeg 12mm doneo isto u garazu za sat vremena!!! A inace je danas subota! Hvala do neba Milance, ne bih uradio danas ono sto sam planirao da nije bilo tebe.

 

LM, napredujemo polako ali sigurno. Neka pitanja koja se postavljaju sada su:

 

Stavljati K&M filtere? Praviti kutiju za filter vazduha i usisnik? Ako stavim K&M da li ce onda stalno ulaziti vreo vazduh u agregat? Neki tekstovi koje sam nasao ne nahvalise ih bas toliko, tipa suvise vazduha ulazi u karb, .... Ako pravim kutiju (stara nikako nece moci da se uglavi), onda moram da resim i filter (sto nije problem) ali cu da pravim i usisnike. Ajmo, ko ima iskustva, tu sam.

 

Dalje: kako sam ja hteo da sredim masinu i odem sa Negritom na odmor, a to je sve po MOM planu trebalo da bude pre metar dana, ipak cemo od sledeceg vikenda na odmor i to najverovatnije u Grcku i to na zalost kolima. Da li ima u Solunu ili gde prodavnice moto opreme, pogledali bi kacigu za Negritu, a ja bih rado pogledao da li ima kakvih okruglih satova za napred, nosaca fara, ovo, ono... Ako neko zna adresu i podatke sta se gde nalazi (tipa da li prodaju masine ili standardnu opremu ili delove...) - bacite ili ovde, bice korisno svima, ili na PP ili telefon, a navigacija ce da odradi svoje.

 

Nastavak sledi cim budem imao sta da kazem novo. Nista nisam slikao detaljno jer nema sta ni da se slika, kad dovedem u oblik da "valja" onda i slike...

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Valjda cu uspeti da objasnim sta mi treba:

 

Slika... poluga sa donje strane trougla na koji se kaci amortizer...

 

Iz82K_poluga.jpg

 

Treba mi sa slike DUZA poluga ili kako-li-se-vec-zove za makar 15mm!!! Video sam na nekim motorima da postoji duza ali je npr. uza za 10mm sto bi dovelo do prevelikog horizontalnog kretanja poluge.

 

Ako neko ima od nekog rashodovanog motora ili u delovima - nek se javi. Ako neko ima ideju od kog materijala napraviti (sto nije problem, znam da je Aluminijum u pitanju samo me zanima da li ko zna koja vrsta legure Aluminijuma), moze li obogaceni celik da zavrsi posao, ... nije problem napraviti.

 

Mislim da ste me razumeli, a ako niste - javljate da pojasnim. Potrebno je 15mm duza poluga (moze i vise, manje ne bih) kako bi se trougao koji spaja amortizer, viljusku i ram setao gore-dole po maksimalnom otklonu viljuske u odnosu na ram u oba smera (navise i nanize) BEZ ikakve relativne promene polozaja.

 

PS Koliko sam primetio, caure lezajeva su ISTIH dimenzija kod svih koje sam pogledao, pa smatram da ne treba posebno naglasavati da je spoljni precnik caure 17mm a unutrasnji 10mm  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

te sto su uze mozes iskoristiti,dodaj samo  po cauru sa strana

 

Znadem ja za taj trik, ali mi je slabija od ove moje, malko je tanja i ...

 

Voleo bih da nadjem 'vaku samo duzu....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja