Jump to content

Moto Zajednica

Savijanje plexi stakla

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Drugari imam pitanje.

'Ocu malo da se igram,pa bi' da cujem par saveta.

Imam jedan vetrobran.Cini mi se da je od nekog Burgmana ili tako nesto.Materijal je odlican,prilicno velike debljine.Da ga isecem i oblikujem po ravnim povrsinama,nije problem.

Interesuje me kako da ga savijem.Cini mi se da bi ga topla voda samo zagolicala,ili mozda gresim  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ako imash kalup kako cesh ga saviti

stavi u rernu na 180stepeni oko 5 minuta , u zavisnosti od debljine itd mora i duze , ako vec sechesh ubacish parche pa probash koliko minuta treba itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Jedan zgodan nacin, je savijanje preko zagrejane zice ili sipke. Mada je ovo zez, jer moras da smislis dobar nacin da jednako zagrejes sipku. Ja sam jednom pokusavao i koristio sam grejac od kvarcne peci...

..posle me je drknula struja i nisam vise pokusavo nista!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

preko zice samo ako oce da napravi prelom nemoze da se uradi zaobljeno , ako treba tako idi u Pozitor ugao cvixceve i djushine , savice ti na zicu mislim da je 100din po savijanju ... inache prodaju plexi na parche

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Najbolja opcija je da se napravi neki kalup od gipsa ali da bude gladak da se ne bi pleksi previse izvitoperio i ubaci se u rernu.

Za debljinu od 3mm je dovoljno 200stepeni i jedno 7min, za 4mm moze i 250stepeni i jedno 5min

Moze isto u rerni bez kalupa ali treba imati dobru zastitu na rukama i drzati ga dok se ne ohladi posto hoce da se vraca u prvobitno stanje dok se hladi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Svilajnac

ja sam moj vetrobran savio sa industrijskim fenom i ispalo je solidno ali mora mnnogo da se pazi da se ne priblizi suvise jer moze da se istopi ili da se zamuti plexsiglas, najbolje da prvo probas sa nekim parcetom da vidis kako se savija i koliko blizu da drzis fen pa onda pravi vetrobran ili sta vec hoces.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: HONDA CBR 600RR 05

Moj drugar ga isto fenom pa se zamutio!Unistio ga skroz.Dobro razmisli na koji ces nacin da se posle ne kajes!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd

Druze ja sam probao fenom da savijem kad sam pravio soferku za camac,sa velikom povrsinom sam i uspeo nekako da se izborim ali sa nekim manjim i ivicama koje sam morao bas da oblikuje zbog nosaca sam skroz sjebao. ima neki momak u Marinkovoj bari kod Bobana sajle sto radi sve te zajebancije,kazu da nije skup i da je skroz dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

:D

Daleko sam ja od Marinkove bare. ;D

Da je parce skroz ravno,kalup bi ocigledno bilo najbolje resenje.Posto je ovo vec gotov vetrobran i ima svoje krivine i obline,probao bi' eto malo samo da mu zavrnem usi i da probam da napravim nesto sto imam na pameti.

Hvala vam svima na odgovorima.

Nadam se da ce i drugima ovi saveti posluziti.Ja kad uradim sta sam naumio,javljam rezultate.

Aj' ziveli!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 753 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

moze npr ovako.

Uzmi rukavice i taj pleksi prinesi blizu kvarcne peci. Morash i jednu i drugu stranu da grejesh da bi ti se ravnomerno poceo da savija.

Moze neko od drugara da ti pomogne, pa dodatno sa fenom greje iznutra. Postane mekan tako da nemoj mnogo da ga stiskas sa prstima jer ce se saviti malo na tom mestu. To se posle vidi kako prelama svetlost. Savi ga preko nekog cebeta ili plisha. Ja obicno namestim kalup od drveta oblozen plishom.

Mada mi radimo reklame i forma je drugacija, ali ovo ti je garazni geto metoda koja sigurno radi. Savili smo tako i pleksi za  Cesnu,  ako je to moglo sigurno ce i za tvoj bike proci!

Slikaj da vidimo kako si odradio. Pazi na ivice ako su nacete moze da pukne tu, ponasha se kao staklo na ostecenja po rubu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Ja pravio stop svetlo od nekog komada plastike (mislim da je difuzor za svetlo) kupljeno u 'uradi sam'.

Imao sam slomljeno svetlo kome je nedostajao veliki komad plastike ali uspeo sam da  izlijem kalup od betona.

Onda sam probao da formiram stop- grejanje u rerni savijanje na kalup (trebao sam i vakumom da izvucem vazduh i onda bi bilo savrseno - ali to je vec investicija).

Moras da probas na komadu iste plastike koliko ti vremena treba za grejanje. Prvi komad mi je bio skoro savrseno providan ali kasnije sam morao da ga doradim fenom (za skidanje farbe) pa je matirao.Posto je stop u pitanju to sto je matirao i nije mnogo vazno ali za vizir jeste.

Mnogo je pipavo da ga u rerni zagrejes da bude dovoljno 'tecan' da ga savijes a da ne matira.

Mada mozes da ponovis grejanje i da popravis ako ga nisi dovoljno zagrejao, ali ako matira -to je to nema popravke.

I nikako temperature vise od 180 C. Visa temperatura onda brze i matira , ako ostavis duze 2-3 minuta -nego sto treba za tu plastiku matira.

 

IHRd8_picture126u.th.jpg

8fs6n_picture119t.th.jpg

sJQ2T_picture127kgi.th.jpg

 

Na desnom delu poslednje slike vidi se kako je plaastika 'prokuvala' i matirala..

Taj deo sam 'popravljao' fenom.   ;D

Ovo je prvi odlivak - cetvrti komad je sasvim OK i on ide na vespu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja