Jump to content

Moto Zajednica

Funduro Ekipa - BMW F650 & F650GS

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Valjevo

Druže dok ne vidiš neki problem NE DIRAJ NIŠTA,oko štelovanja.Moj savet je samo da ti neko kompetentan proveri lanac bregaste,jer i ja ga nisam ni jednom čuo a dvaput sam menjao(otprilike na 60.000-70.000km).Što se potrošnje tiče tvoja je za neverovati,ja sam sa mojim prešao oko 78.000 (ukupno oko 155.000)i nikad nije mogao ispod 5,5 lit/100km(to znači da je tvoj naštelovan najbolje što može).To je odličan motor veruj mi! :BMW2:

 

Tako sam do sada i radio , znaci samo pogledam plocice na kocnicama, menjam ulje, filter i teraj... Mada ove godine prvi put planiram neku duzu turu u trajanju od 4-5 dana, pa sam se zamislio... Posto vidim da smo komsije , verovatno znas za Milana u Loznici , o njemu ovde pricaju sve pozitivno...

A sto se tice potrosnje , jednom sam samo proverio, i meni je cudno...Ovih dana cu ponovo , pa cemo videti....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja sam moj uvek održavao kod Milete iz Šapca,čovek je odličan majstor, a što je još važnije pošten je(iako mu je nadimak "lopov"),ali Mileta više ne radi pa sad ga održava Darko iz Bijeljine.I Darko je pravi majstor(sve po dogovoru odradi i uvek ako treba da predlog šta bi još trebalo).Maj ST je baš zahvalan motor a vidim da je tvoj još zahvalniji(potrošnja),i duži put mu ne predstavlja nikakav problem šta više on tek tada pokaže koliko je dobar.Pozdrav druže. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Presretač imaš u temi motocikli-najjednostavnije i najizdržljivije(poslednja strana), kompletan spisak svih delova koje sam ja zamenio na mom ST-u pa vidi koliko je taj model zahvalan za korišćenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Valjevo

Presretač imaš u temi motocikli-najjednostavnije i najizdržljivije(poslednja strana), kompletan spisak svih delova koje sam ja zamenio na mom ST-u pa vidi koliko je taj model zahvalan za korišćenje.

Procitao sam... :takoje:

Posto si dosta presao na njemu reci mi nesto sto se tice udobnosti...

ja sam najvise prelazio 300 - 350 km u danu i posle nekih 250 km pocinjem da se vrpoljim .... zulja sediste.....

Postoji li neka varijanta sa udobnijim sedistem ili nesto kao oni podmetaci u luisu .... ali su skupi , cini mi se oko 100e.... a ne znam vrede li....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
...ili nesto kao oni podmetaci u luisu .... ali su skupi , cini mi se oko 100e.... a ne znam vrede li....

 

Ja prelazim i do 800km u danu na mom GS-u. Zhuljanje je neizbezhno i nishta ga necje eliminisati. Ali ga hocje ublazhiti drastichno! Vazdushni je najbolji po mom mishljenju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja imam standardno sedište,i mogu dosta da izdržim(valjda što sam debeo,115kg)bukvalno odem do Ohrida(oko 9h) sa samo dva-tri stajanja po 15 min.za cigaru i gorivo, posle samo jednog dana se vratim.Udobnost sedišta nije kao na putnim motorima ali mene zadovoljava.Mislim da će ti posle 3-4 sata utrnuti zadnjica pa više nećeš ništa osećati :lol: .Dobijao sam razne savete i svi se uglavnom poklapaju sa Rikkovim savetom,ali nisam ništa probao već sam izgleda utrnuo.Moja žena počne da se žali posle 3-4 sata(ima 53kg)pa zaključujem da je problem u kilaži :lol: .Tako da ako ti je zadnjica dovoljno ppopunjena nemoj da brineš.Pozdrav komšija :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Pozdrav za sve vlasnike BMW f650 ,

Vozim ovaj motor tri godine i jedino sam svake godine menjao ulje, filter ulja, sipao benzin i terao. Sad bih postavio nekoliko pitanja ( inace motor je 1994. god. i na satu stoji 63000 km. ):

- da li je vreme da neko pregleda masinu u smislu nekog stelovanja ili ciscenja ( karburatori, ventili, vakum testovi itd. ), nisam neki strucnjak... Ja neke probleme ne vidim ,motor suv , ne trosi ulje, pali ( uvek iz prve , cudne zvuke ne cujem ili ne obracam paznju na njih...) , jedino pri naglom oduzimanju ili dodovanju gasa malo cima , valjda zbog jednog cilindra, i voznja na tri i ispod hiljade obrtaja ne ide nikako ...

- sad onako neki podaci: , maks. brzina kojom sam vozio je 155 km/h , mislim da je i to maksimum , mozda 160 ... potrosnja , jednom sam merio sa zenom kao suvozacem , znaci lagana voznja 70-80-90 km/h , ispalo je 3,5 l/100 km...

 

Sve u svemu , sta preporucujete , da ide na pregled ili nema potrebe za tim....

 

Kolega, jel ti ovo postavljaš neko pitanje, il se hvališ ? 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR
...Tako da ako ti je zadnjica dovoljno ppopunjena nemoj da brineš.Pozdrav komšija :zdravo:

 

Zhiva istina. :) Nazhalost za mene...

 

@Presretac: Ako ti se ne daju pare za neshto shto ne mozhesh da probash, prochitaj ovu temu http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/32556-jedna-nova-tema-koja-dom-svoj-nema/page__hl__federfufna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ja prelazim i do 800km u danu na mom GS-u...

 

Kad vecj spominjem, jel neko u fazonu da u utorak krene u Poljsku? :)

 

Bio sam 4 puta u Poljskoj, kroz Madjarsku dosadno, Slovačka jako lepa priroda, Poljska - Lođ je jedan od lepših gradova, Varšava još uvek se oseča komunistička arhitektura - dosadno ! Što mora baš u utorak ? Biće ti malo prohladno kroz Slovačku...!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Ја сам у фазону али радим, нисам нешто при кешу и немам времена 1hmm.gif

 

Nikakav problem, mi cjemo prvom prilikom do kontinentala :P:)

 

Bio sam 4 puta u Poljskoj, kroz Madjarsku dosadno, Slovačka jako lepa priroda, Poljska - Lođ je jedan od lepših gradova, Varšava još uvek se oseča komunistička arhitektura - dosadno ! Što mora baš u utorak ? Biće ti malo prohladno kroz Slovačku...!

 

Pfff, kroz Madju zazhmurim i udahnem duboko, pa dok ne prodjem. Skoro mi je postalo zanimljivo da istu prevalim bez stajanja. Chitaj, bez troshka novca u Madjarskoj. Kad imam vremena, ne koristim autoput, a poshto je sad vinjeta 8e za dan, definitivno se vracjam okolo. :) Od kako me je neki penzioner bacio u jarak, obilazim Madju, kad god mogu. I tako ja natochim na poslednjem OMV-u pred granicu, pa na prvom OMV-u u Slovachkoj. :) Ne pitaj zashto, motor mi najbolje ide i najmanje troshi kad tochim na OMV-u. :)

 

A shto se tiche vremena i Slovachke, to je i bio razlog zashto je moralo u utorak. Vreme se nekako namestilo bash taj dan. Bilo je super, sve dok nisam doshao do Zvolen-a. Onda penjanje uz Tatre znachi i snizhenje temperature. Medjutim, uz porast adrenalina u onim krivinama, ta razlika u temperaturi nije imala znachajan uticaj. Recimo da sam imao srecje. :)

 

Zimu sam osetio tek po ulasku u Poljsku. Nishta shto josh jedan sloj odecje ne mozhe da reshi. :)

 

Ja redovno idem u PL, zhena mi je poljakinja, tako da cje biti pregrsht prilika za neku organizovanu vozhnju. Koga zanima, deo puta kroz Slovachku je interesantan. Sam asfalt je u delovima krpljen, ali kao shto sam prvi put rekao kad sam ishao kroz Slovachku, shto je severnije, to je bolje. Uticaj turizma se odrazhava na odrzhavanje puteva.

 

Pozdrav iz Kraków-a

Rikko

 

p.s. Na poljskom se Lodj ustvari chita Uudj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go BIG or Go home, 413 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: honda CB 1000 - Big One

Ne znam kako se kaže Lođ, al sam dobro naučio kako se kaže desno. Kad sam išao prvi put pre jedno 7 godina, bez navigacije izgubio sam se baš u Krakovu, a zbog njihovog "desno" još više sam zalutao. Ponovo ću da kažem, geografski Slovačka mnogo lepa... Možda bi i voleo da odem još jedanput, al da se ne ženim u Poljskoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: S1000XR

Ne znam kako se kaže Lođ, al sam dobro naučio kako se kaže desno. Kad sam išao prvi put pre jedno 7 godina, bez navigacije izgubio sam se baš u Krakovu, a zbog njihovog "desno" još više sam zalutao. Ponovo ću da kažem, geografski Slovačka mnogo lepa... Možda bi i voleo da odem još jedanput, al da se ne ženim u Poljskoj...

:)

 

Da... Pravo na poljskom znachi desno :)

 

Imacju u vidu sledecji put kad budem ishao, javicju ti pa ako 'o'sh do Slovachke, idemo zajedno. Ne moram ja da stignem u Poljsku isti dan kad krenem iz Bg-a :)

 

Za sada, problem mi predstavlja sneg koji je pao juche, 5 dana pred povratak... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Pozdrav kolege,evo i ja kupio F650...1zdravo.gif

Hajde napiši čisto najosnovnije utiske.Jeste da ovo nije mesto za to ali u 2-3 rečenice pa ćeš posle(kada ga upoznaš) u predstavljanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: M.K.Gedeon Alpha

Prvi utisak su velike vibracije ispod tri hiljade obrtaja,startan za 48ks,brzo postiže 7000 obrtaja,malo me nervira zvuk jednog cilindra,dobra prednja kočnica,udobno sedište,slaba zaštita od vetra preko 110km/h,potrošnju benzina još nisam testirao.

To su odprilike prvi utisci posle 150 pređenih kilometara!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Ja lično baš volim taj zvuk,a za zaštitu uzmi veći vizir,za njega imaš da biraš.To je veoma zahvalan motor videćeš i sam!Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Aranđelovac-Beograd
  • Motocikl: BMW 1200 GSA,BMW R 850R , Honda ST1100 Pan-Europa,Honda PCX 125 Liberty 125,Tomos APN6

Ja radim do 12 u ponedeljak .Javi ako ćeš na ovu stranu.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ja radim do 12 u ponedeljak .Javi ako ćeš na ovu stranu.

Pozdrav!

 

Тако сам некако и мисло да стигнем у твој крај.....а после можемо Рудник.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja