Jump to content

Moto Zajednica

saveti za kupovinu Kineza

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

U rubrici predstavljanje clanova sam pomenuo da ne posedujem motor,ali sa svojim skromnim budzetom namenjenim za isti (1100 evropljana;) ) pokusavam da sracunam sta je najbolje.Lupam glavu vec danima,ali mi ne ide :)

Naime,izbor je pao na kineske cruzere tipa qinqgi,kinroad i slicno...Zanima me jedino motor od 250 ccm,da ne objasnjavam zasto,uglavnom tako je ;)

Kinroad 250 ccm se trenutno daje za 1000 evra u kutiji nov i za 1100 sa garancijom godinu dana sklopljen...Citao sam sve teme od ranije tako da mi nista nece znaciti postavljanje linkova od ljudi koji se iznerviraju jer otvaram temu o kojoj se manje vise vec govorilo ovde :)

O tome se i radi,naime sve sto vise znam o motorima ovog tipa sve vise sam zbunjen ,jer sam laik i pocetnik...pa bi mi konkretna pomoc dobro dosla

Da li se isplati kupovati nesto ovako...smatram da za 1000 evra i nemam neki izbor tako da...;)u gadnom sam sosu :)

U startu odbijam savet tipa: skupi jos para pa kupi polovnog japanca,jer su mi i ove pare vrh vrhova sto se budzeta tice i na duze necu imati novi priliv u isti ( jbg student :) )

Dobrodosla su iskustva vezana za kinroad 250 ,neke ponude za ovaj polovan model ili mozda sprint 250,qinqgi 250,keeway dolazi u obzir ...misljenja i paralele nov - polovan

Hvala svima unapred i izvinjavam se svakom clanu na oduzetom vremenu za citanje teksta :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

dobrodoshao , i moje skromno mishljenje je da je Kinroad extra mashina , ja vozim 200ccm krosericu koja po mom mishljenju je bolja od ostale kineske sabrace , mozda malo ruznija ali to sam lako sredio , shto kod chopera nije sluchaj , lepo izgleda pogotovu 250tica , veca od svih ostalih kineza shto daje na robusnosti tako da neko od 2metra nece smeshno izgledati za razliku od princa 125 koji izgleda sa vecim vozachem bash kinesko i kao igrachka ...

 

e da prednost manje vibracije zbog dva cilindra  ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dutchman, nisi video Qingqi krosericu, mozda bi promenio misljenje.  ;)

 

Citao sam sve teme od ranije tako da mi nista nece znaciti postavljanje linkova od ljudi koji se iznerviraju jer otvaram temu o kojoj se manje vise vec govorilo ovde

 

Ako si vec citao, onda si mogao bar da preformulises ime u "saveti za kupovinu" ili da li kupiti "ovaj" ili "onaj" i slicno, jer tema o ovom motoru postoji na vise strana, a poslednje sto nam treba je cepkanje informacija na dve strane bez potrebe, pa se izjasni ili da menjamo ime, ili da ovu temu premestamo u vec postojecu o ovom motoru.

 

P.S. Nisam se "iznervirao", nego se trudim da uredjujem ovaj podforum, kako bi ljudi na laksi nacin dosli do informacija koje ih interesuje, ukljucujuci i tebe, a postavljen link bi mogao da shvatis kao pomoc, a ne kao neku negativnu kritiku ili sta vec...

 

 

Da se vratim na temu (tj. ono sto te interesuje).

 

Qingqi 250 je bolji motor od Kinroad-a, ali i skuplji. Najvise propusta prilikom sastavljanja imaju Kinroad kruzeri, i poprilican broj reklamacija u okviru garantnog roka. Gumice i plastike su losa reciklaza, pa umeju da popucaju. Ima tu jos nekih  komponenata koje su losije napravljene u odnosu na Qingqi, da ne nabrajam sad. Koliko je u skladu sa razlikom u ceni, stvar je najvise licne procene.

 

Ono sto je najbitnije, a to je agregat, nije problematican.

 

Posto je Kinroad, relativno traljavo sastavljen i ima poneki propust, ukoliko imas nekog mehanickog znanja, najbolje je da uradis ono sto je Dzax uradio sa svojim.

 

Rasturis ga skroz i ispregledas, malo se potrudis da predupredis neke probleme i sastavis ga kako treba i nastelujes sta je potrebno ukoliko je potrebno, i sluzice te odlicno. Ostaju ti losiji amortizeri i lanac manjih dimenzija, slabiji rol bar i plastificirani nosaci kofera u odnosu na Qingqi-ja, ali ne bi trebalo da te vozi nista losije.

 

U svakom slucaju, ne znam sta sve imaju u ponudi, optimalna kombinacija bi bila u sanduku (da ga odma rastavis i sastavis i ispravis eventualne nedostatke), ali sa bar nekim mesecom garancije, jer je velika sansa da ce ti zatrebati.

 

Sto se Keeway-a tice, odlicnog su kvaliteta, ali izbor 250ccm (slazem se da ne bi trebalo ici na manje) se svodi na 2 modela, od kojih je jedan minijaturan, a drugi jako lep i ozbiljnih dimenzija, ali ih ima jako malo i dosta su skupi, tako da njih skoro da mozes da eliminises.

 

 

@ Dutchman

 

U pitanju je parallel twin, oba klipa idu zajedno u istom pravcu, tako da vibracija ne manjka.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja