Jump to content

Moto Zajednica

Eos 40D procena i jos po koje pitanje :)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Posto u poslednje vreme cesto ocu i meni treba 30D, u isto vreme, odlucio sam da kupim novu alatku. Naravno odmah sam se zalepio za "peticu" i to ni vise ni manje nego mark 3 :) .Sto je stvarno daleko od mojih mogucnosti,s obzirom da sam skoro prve pare zaradio od fotografije(bitno da je krenulo) :)

 

Da predjem na stvar.

 

-Canon eos 40D (pololovan,jako malo koriscen.Verovatno ispod 2000 snimaka)

 

-Blic Canon ex 540(koriscen na istom aparatu,kao i objektivi pa da ne pisem za sve posebno..)

 

Objektivi:

 

- 1,4/50

- 2,8/100 mikro

-16,35L/3,5(ili 2,8 stvarno nisam siguran..)

 

Zanima me da li cu sa 40-kom moci lako da primetim razliku u kvalitetu slika i koja je od prilike cena za svakog ponaosob.

 

Stvarno ne pratim cene aparata ( i bolje ::) ) i ne znam ni od prilike kako se krecu cene. I usput,ako neko ima link za cenovnik aparata isto bi dobro dosao jer kad na netu trazim,izbaci mi sve idijotice i slicne skljocalice. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR600RR

mark III je daleko od mogucnosti bilo kod coveka ili profesionalnog fotografa na ovoj planeti a i sire u kosmosu  :P

 

evo ti validne i aktuelne cene u srbiji pa sam proceni  http://bmfoto.rs/

 

koristim nikon ali sam probao kanonov 50 1.4 i 16-35 2.8(mislim da 3.5 ne postoji), strasna su stakla...kupi mark II i bices miran nekoliko godina sem ako te posast za novim telom ne povuce, kao sve fotografe :D    poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Posto u poslednje vreme cesto ocu i meni treba 30D, u isto vreme, odlucio sam da kupim novu alatku. Naravno odmah sam se zalepio za "peticu" i to ni vise ni manje nego mark 3 :) .Sto je stvarno daleko od mojih mogucnosti,s obzirom da sam skoro prve pare zaradio od fotografije(bitno da je krenulo) :)

 

Da te ispravim, mark III zeljno iscekujemo, ali najverovatnije ne izlazi pre 2011. godine :) trenutno aktuelni model je mkII, i fenomenalno telo je u pitanju, ali je cena poprilicna, i kupujes samo ako mozes da ga sebi priustis, ili ako imas nacina da ga isplatis slikanjem :)

 

 

Da predjem na stvar.

 

-Canon eos 40D (pololovan,jako malo koriscen.Verovatno ispod 2000 snimaka)

 

-Blic Canon ex 540(koriscen na istom aparatu,kao i objektivi pa da ne pisem za sve posebno..)

 

Objektivi:

 

- 1,4/50

- 2,8/100 mikro

-16,35L/3,5(ili 2,8 stvarno nisam siguran..)

 

Zanima me da li cu sa 40-kom moci lako da primetim razliku u kvalitetu slika i koja je od prilike cena za svakog ponaosob.

 

Uff, puno pitanja... aj da probam da pomognem :)

Neki bitniji napredak kod 40d neces primetiti, razlike su vise u funkcijama, nego u samom kvalitetu slike, iako je po meni 40d najbolje izbalansiran odnos cena/kvalitet u toj klasi. Prvo sledece telo (ako je ergonomija bitna, a pretpostavljam da jeste posle 30d) koje bi moglo biti zanimljivo, a da nije bas preskupo je 5d, ali stari model. Njime dobijas full frame senzor, vecu rezoluciju, generalno, dobijas telo losijih mogucnosti sa primetno boljom slikom i znatno boljim low light mogucnostima. Cena svega toga je sto je tesko naci dobro ocuvan, uglavnom su ga kupovali profesionalci, i sto, ako imas neko EF-S staklo, neces moci da ga koristis.

 

Cene tela su okvirno 40d - 400-450, 5d - 700-850.

 

Taj blic bih izbegao, osim ako je potreban zbog velike snage za rad u manuelnom modu, posto ne podrzava ettl2.

 

Objektivi polovni (okvirne cene):

- 50/1.4 - 250-300e

- 100/2.8 macro - 340-380e

- 16-35/2.8L (jako se tesko nalazi na oglasima, realna cena oko 500, 600e, a noviji model tesko ispod 800 polovan)

 

I zakljucak je da samom zamenom tela ne bi u vecoj meri primetio razliku u kvalitetu slike, ali sa ovim staklima koja si nabrojao, definitivno hoces :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Covek koji mi je ponudio to,ima jos jedan ili dva objektiva koja nisam uspeo da zapamtim.Ponosan sam sto sam i ovo uspeo da zapamtim ;D

 

Mene ovo sve zajedno izadje tu i tamo 2000e (sto sad vidim i nije malo.. :-\ )  a mark II (ako mislis na 5D.sry,stvarno se trudim da ne pratim to jel onda ni ne znam sta propustam) mi je puno..samo telo sa pristojnim objektivom (24/105) je 2900e..+booster i baterije,kartice i sve ostalo sto ide uz to..bez 3000 i kusur nebi prosao nema sanse..

 

Sto se tice tehnologije,nisam jos upecan toliko..(valjda  ::) ) Mislim da je za mene i 40D dovoljan a ni na 30D nisam gadljiv kad je "slobodan" :)

 

Sacekacu misljenja ostalih fotografa sa foruma u vezi sa samim aparatom a i cenom pa cu da razmislim.

 

Btw,hvala na brzom odgovoru,ni na kraj pameti mi nije bilo da je neko vec odgovorio :) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Da te ispravim, mark III zeljno iscekujemo, ali najverovatnije ne izlazi pre 2011. godine :) trenutno aktuelni model je mkII, i fenomenalno telo je u pitanju, ali je cena poprilicna, i kupujes samo ako mozes da ga sebi priustis, ili ako imas nacina da ga isplatis slikanjem :)

 

 

Moja greska..gledao(posto samo to i mogu :) ) sam i keca pa sam se zbog toga verovatno zabunio. Al sad kad jos jednom pogledam,sta god da sam malopre mislio,najvise bi mi odgovarao mark II. Kao sto si i naveo.

 

 

Sto se blica tice,iako imam speedlite 580 ex II,trudim se sto vise da ga izbegavam i da svetlinu dobijem povecavanjem asa i smanjivanjem blende.

Ne znam da li taj koji imam moze da radi na 40D (pretpostavljam da moze,al moje je da pitam) jer bi ga onda koristio povremeno. A za hitne slucajeve,ima i autoflash koji bar malo osvetli..

 

Pre svega moram jos da NAUCIM o tehnologiji aparata(vas dvojica ste krivi sto ste me zarazili :D ) pa tek onda sve ostalo..

 

Btw,ove cene koje si mi napisao za tela,su dosta niza nego sto sam mislio. Dobro,gledao sam nova tela koja su za mene preskupa,ali opet nisam ocekivao te cene.Sto je jos jedan dokaz da me do sada nije interesovalo koliko mi aparat ima mpx,max otvor blende na objektivu i sl..

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Karaula ti je dao link da vidis cene novih tela i objektiva, ovo sto sam ti ja naveo su cene po kojima ta oprema moze da se nabavi po oglasima, ako se malo pojuri.

 

Sto se tela tice, ako nisi siguran da ti 5d mk2 treba, i da imas para za njega, onda ti sigurno ne treba :) onda je bolje da ulozis razliku novca u bolja stakla. 7d bi bio fenomenalan izbor, ali takodje iskace iz budzeta, pogotovo ako nisi siguran da ti bas takvo telo treba, tako da se 40d namece kao najbolje resenje.

 

580ex2 radi na svakom novijem canon telu, i bolji je i jaci od tog blica koji ti je ponudjen, tako da je stvar jasna... taj stari blic ti definitivno ne treba.

 

Da treba da ucis, treba, po meni, prvo treba da definises sta te najvise privlaci od fotografije, da bi znao koja ti oprema treba. Cena koja ti je ponudjena nije bas najbolja, moze to sve povoljnije da se nadje, a da ne zanemarimo cinjenicu, da nisam bas siguran da ti sva ta stakla trebaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Upravu si,40D je ipak najbolje resenje..

Sto se tice blica,ipak cu da probam da slikam bez njega,ali ako mi bude bio potreban,ne gine mi jos jedan 580 ex.

Za pocetak cu da kupim neki sirokougaoni objektiv a kasnije ostale..

 

Hvala puno na brzim i opsirnim savetima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja