Jump to content

Moto Zajednica

Mz-ts+brusalica+videcemo=coper(nadam se)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: wien
  • Motocikl: mz es 175/2 bmw r1200 c indipendet

u pravu si ali, ostavimo ih na miru ipak je to neka draz, napraviti sopstveni motor kakvog nema niko, to oni ustvari zele

I eto. covek unisti dobar motor zarad sopstvenih fantazija. a sad na hrvatskom dalje. Ja nikako ne razmijem te ljude koji od drugih motora prave copere. umjesto da uzmu pare i kupe polovan coper neki i da se voze. ustedili bi svoje zivce, svoje ruke i sve ostalo nit bi maltretirali ostale ljude oko sebe. unistavaju dobre motore koji su se mogli sastaviti i biti orginali ko iz tvornice. ako im se vec ne svidjaju ti motori sto ih imaju doma nek ih prodaju i nek si kupe copera ako ga bas zele. nerazumijem zasto unistavati dobre motore. i nek mi neko kaze da sam glup al ja to NE RA ZU MI JEM. necu sad da neko misli da ja imam nesto protiv takih ljudi ali nije mi drago kad vidim kakve se sve pizdarije rade od dobrih motora koji su mogli bit restaurirani i sredjeni da budu ko da su iz tvornice izisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Beli Manastir

ma znam al jebo ti taku draz kad u motor moras ulozit 100e da bude tip top sredjen. cisto mi se place kad vidim sta rade od dobrih motora. hajde od r-ova kada prave streetfightere hajd to je ok ali samo u slucaju ako je motor karamboliran pa su ga napravili i nemaju para da kupe oklope nove ili da nabave negdje pa hajd stave maskicu naprijed i naprave streetfighter. al ovako nerazumijem ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

O ukusima ne vredi raspravljati... :-\

 

Ali...

Ako neko ima zelju da posece "dobar" motor i da ga nakon toga baci u djubre to je opet NJegov ukus i zelja...

Ako neko ima zelju da posece "dobar" motor i da od njega napravi chopper-a, bobber-a ili R-a to je opet NJegov ukus i zelja...

Ako neko ima zelju da restaurira motor to je opet...pogadjate njegov ukus i zelja...i to treba postovati!

 

Ljudi se izrazavaju kroz razlicite nacine, neko kroz umetnost (bilo koje vrste) neko kroz, lupam: pecanje,sport, lov... a neko kroz secenje i "upropascavanje" motora...i to nije samo kod nas (MZ-ejasa ili Balkanaca) vec svugde u svetu i odvajkada...

Nezvanicni sampioni u secenju i budzenja su Svedjani...Prosetajte malo po njihovim forumima pa pogledajte!

Fabricki "custom" motor moze svako da kupi i to je najlakse ali pod uslovom da neko zeli chopper, ovde se radi da covek zeli SVOJ chopper!!

Najlepsi motori od kada postoji "bike" kultura su oni koji su poseceni i napravljeni po licnom ukusu, ali...

 

...o ukusima ne vredi raspravljati!

... necu sad da neko misli da ja imam nesto protiv takih ljudi...

Ni ja necu daneko pomisli da imam nesto protiv ljudi koji su protiv "hand-made" motora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

I eto. covek unisti dobar motor zarad sopstvenih fantazija. a sad na hrvatskom dalje. Ja nikako ne razmijem te ljude koji od drugih motora prave copere. umjesto da uzmu pare i kupe polovan coper neki i da se voze. ustedili bi svoje zivce, svoje ruke i sve ostalo nit bi maltretirali ostale ljude oko sebe. unistavaju dobre motore koji su se mogli sastaviti i biti orginali ko iz tvornice. ako im se vec ne svidjaju ti motori sto ih imaju doma nek ih prodaju i nek si kupe copera ako ga bas zele. nerazumijem zasto unistavati dobre motore. i nek mi neko kaze da sam glup al ja to NE RA ZU MI JEM. necu sad da neko misli da ja imam nesto protiv takih ljudi ali nije mi drago kad vidim kakve se sve pizdarije rade od dobrih motora koji su mogli bit restaurirani i sredjeni da budu ko da su iz tvornice izisli.

O cemu ti to pises??

Covek ima zelju da od neceg nepravi nesto sto ce biti jedinstveno samo njemu i njegovih ruku delo.A sad na Srpskom!!!!!

Uzmu pare kazes??? A gde to ima da se uzmu pare daj posavetuj i nas da odemo i mi da uzmemo te pare.Lako cemo kupiti onda chopera ili vec neki drugi motor.Koga maltretira nek mu to kaze,a znam da ce svako pomoci ko voli da cacka oko motora!!!Da prodaju to sto imaju kuci?.Da kako da ne u danasnje vreme jako lako prodati motor svi samo cekaju da kupe tvoj motor.Nekima nije cilj original motor,svako budzi kako mu je volja.

Kome je do restauriranja pa nek izvoli.Covek je izasao sa jednom idejom i ja ga licno podrzavam.Ako nemozes pomoci coveku nemoj ni da s....

Njemu nije draz da ga restaurira nego da napravi chopera.Mozda je ovaj motor bio bacen u nekom cosku i covek dosao na tu ideju.Nije ljubitelj originala i sta tu ima da se raspravlja vise!!Ili cak jeste ali nema finansija za takav projekat.

 

Samo napred Shabi super si poceo,polako i sigurno ako treba radi ga godinu dana ali napravi kako treba!!

Srecno

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Uopste mi nije jasno zasto ljudi "pucaju" ako cuju necije misljenje a ono im se ne svidja!

Ako imamo razlicita misljenja nemoramo se svadjati!  8)

Ja nemam para za drugi motor,zato ovaj sto imam nebi nikad seko ako ne moram.To je moje misljenje ali nisam protiv takvih zahvata i ja kazem samo napred.

Eto,izuzetno mi se svidja ono sto je napravio jedan cika iz Svilajnca :), samo bi zeleo da majstori obrate malo vise paznje na sigurnost zahvata koji izvode.

Namerno sam napisao "za ukras" jer mi nije jasno kako takve prepravke prolaze atest? U susednim zemljama su za takve stvari velike kazne a to ceka i nas.

Nego ajd da vas vidim da neko kupi cevi i krene u avanturu pravljenja motora, to bi  bio originalan rad  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ljudi, covek nesto pravi i trazi savete. Dakle, ako mozes,pomozi mu ako ti se ne svidja,najmanja pomoc koju mu mozes dati je da ne komentarises. To je kao kada neko popravlja auto a skupe se tri lokalca sa pivom u rukama i svako daje svoje savete.Svako od nas ima pravo na svoje vidjenje motorciklizma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Koliko ja znam kruzeri se kupuju a choperi (chop=seci) se prave ili preradjuju (ili se kupuju od nekoga koji je pravio ili preradjivao). Ja ipak vise volim da sam napravim (prepravim) nego da kupim necijih ruku delo.Ta izrada od pocetka sa cevima i nekom "V" masinom dace Bog pa cu sledece godine, a sada 'ocu MZ-a jer su mz-jasi koliko vidim sa foruma jako slozna ekipa pa bi zeleo da se druzim sa njima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Sto se tice jacine rama to strarno nije problem, svojevremeno sam vario i ojacavao sasiju na caletovom kamionu koji je nosio 12t peska.Mene vise brine estetika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Sta planiras sa prednjim vilama? Produzetke ili sta vec?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp

Druze, ti si jedan od hrabrijih likova na forumu.

Balkancima je lakse tri puta u d... nego jednom u glavu. Kazem to zato sto sam balkanac.

Samo guraj svoj projekat onako kako si zamislio, sta od ideja pokupis sa strane pokupis.

Ne osvrci se na ljubomorne komentare ljudi koji nemaju OO, novca, znanja da udju u takav projekat.

Imas moju podrsku, za sve sto uradis, a ja cu se potruditi u avgustu da se provozam do tebe, iako mi nisi na putu, da vidim kako napredujes, i da popijemo kafu!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Vidim.Skinucu moje sa vila i slikati,kako to izgleda na vilama,u montazi i navoje i srafove gornje,mislim da ce ti to koristiti,i naravno dimenzije  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

odlicno ti je to sa produzecima, u kisacu sam video gomilu mz-a prerdjenih u copere,svi imaju te produzetke bas tako kako si i ti nacrtao.samo napred, glasam za onaj izgled sa kartonom, gde je rezeroar malo veci, lepse izgleda.. ;) ;) :) mada za secenje kako si odradio, neznam video sam jednog mz-a preradjen u kros verziju, secen je ram i urdjena viljuska pod oredjenim uglom, nemam sliku vara, ali imam kao kros izgleda... covek je iz Kg. Miki. vozi tryke. ;D ;D

post-8170-12879082881034_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 434 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica / Nemacka
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F

Druze, ti si jedan od hrabrijih likova na forumu.

Balkancima je lakse tri puta u d... nego jednom u glavu. Kazem to zato sto sam balkanac.

Samo guraj svoj projekat onako kako si zamislio, sta od ideja pokupis sa strane pokupis.

Ne osvrci se na ljubomorne komentare ljudi koji nemaju OO, novca, znanja da udju u takav projekat.

Imas moju podrsku, za sve sto uradis, a ja cu se potruditi u avgustu da se provozam do tebe, iako mi nisi na putu, da vidim kako napredujes, i da popijemo kafu!!!

Ma svaka ti na mestu tiko ;)

Davnih godina sam od Jawe pravio brzinku tj da lici na brzinku.Svi su se smejali zbog ovoga i onoga,ali tad nisam imao pare i za mene je to bilo nesto.Radio sam scim sam imao i koliko sam imao.

Sam sam je uradio i kasnije sa kolegom ofarbao i bila mi je tad najlepsi i najdrazi motor na svetu.Niko nije mogao da provali sta se krije ispod tog oklopa jedino su iskusni znali po zvuku sta je u stvari.

Obozavam ljude kao sto tika rece koji imaju 00 za tako nesto ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

i ja sam na svom mzu imao iste nastavke uradjene od prohroma,i odlicno je bilo samo probusi rupu skroz kroz sredinu da bi mogao ulje sipati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Sabi je odlican majstor (u cije rukotvorine od drveta, metala i svega ostalog sam se licno uverio-on i njegov stari su napravili brdo masina za obradu drveta kojeodlicno funkcionisu) tako da nemam ni "gram" sumnje da ce ovo biti odlicno zavareno i odradjeno!!

 

Napred Sabi... svraticu ovih dana do tebe!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ts 250 sam po sebi ima neuporedivo jaci ram od ostalih mz-ovih modela. Dve paralelne cevi odlicno resenje i podlozne su raznim prepravkama bez mnogo komplikacija. U glavi sam imao ( i jos uvek se vrti) ideju da produzim ceo ram tako sto bih ove cevi iseko i ubacio parce od 20-ak cm, stim sto bih pored dobrog zavarivanja, spojeve ojavacao po jednom "bolcnom" koja bi ulazila u staru cev i u produzetak, po desetak cm. Ovako bi se izbeglo i eventualno uvijanje rama.

 

Samo napred sa radovima, a ko ne voli takve stvari ili se plasi brusilice i aparata za varenje, neka posmatra sa strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Predlog:

Ako zelis podeliti pricu sa svima nama o tvom projektu moras da napravis fotke kao ova dole sto sam je okacio  dakle, iz donjeg rakusa i celog motorcikla u kadru jer jedino tako mozemo sagledati sta radis. Fotografijama koje si kacio gde vidimo delove projekta ne mozemo stvoriti sliku sta radis  a svako ko da neki savet moze biti pogresan.

Veoma je bitno da promenom geometrije rama zadrzis potrebne proporcije kako tehnicke tako i estetske.

Znaci, ovako fotografisi motorcikl.

 

 

th_68661_index.php_122_445lo.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ma cale mi napravio guzvu u radionici pa nemogu lepo da fotografisem.Prvom prilikom izbacicu eMZu van da napravim bolje fotke

Svraticu ja da to poslikamo kako valja, sam' da se odlepovremi  :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja