Jump to content

Moto Zajednica

Opustanje, zamisljenost, panika, pad...

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

...

 

Sad ce Evil iz vedra neba nesto da sevne..ali sve dok dajemo informacije koje mogu samo da koriste..  ;D ;D

Vjerovali ili ne, odje ne bih nista dodao :D

 

 

 

 

Nauka je jedno..praksa nesto drugo...praksa je istina..na koju nauka treba da nadje objasnjenje.

Instruktor je ipak neko ko je pored tebe i gleda sta se desava, neke stvari sam ne mozes vidjeti i samo ti instrukcija moze popraviti gresku/vrijeme.

 

 

 

- Stil voznje hiljadarki usled punjenja istih ogromnom snagom, je doveo do toga da se izmeni stil voznje vecine vozaca. Sada je praksa..pun gas do poslednjeg repera, jako kocenje, krivina, sto pre ispravljaj i otvaraj gas...

Tako je oduvijek i bilo, nema potrebe za nikakvim naglasavanjem ovoga.

 

 

 

- Drugi slucaj..u krivini ste, full nagib, u vozicu..odjednom vozac ispred vas naglo oduzima gas, koci...vasa prva automatska reakcija je pustanje gasa. Ups, svom motoru i sebi cinite losu stvar..posto ste vec u full nagibu, gume su opterecene do krajnjih granica..odjednom svojom reakcijom uznemiravate balans motora i prenosite opterecenja na prednju..prednja pocinje da proklizava i sta sad? Ko nije iskusio sta znaci kada prednja prokliza na 50-ak stepeni nagiba..ne moze da zna o cemu pricam..Nema tu mnogo vadjenja, a ni vezbanja..Teorija kaze sto pre dati gas, da bi vratili opterecenje na zadnju i oslobodili prednju istog..i da..to se radi...ali na svevisnjem je da odluci da li cete uspeti da vratite motor  ;D

Vjezbanje sluzi da nasa prirodna reakcija bude pribranost, a ne panika. Ako hiljadu puta prodjete kroz krivinu opusteni sa pravilnim polozajem i pravilnim komandovanjem i u toj situaciji ce to biti vasa priredno rakcija koja ce ucuniti dobro. Ovdje je od gasa mnogo vaziji pravilan polozaj na motorciklu i niposto ne smije biti nikakvog pritiska na rucicama, masina ce sve sama odraditi (imate ovo jako dobro snimljeno i prikazano u Twist Of The Wrist 2).

 

 

 

- Treci slucaj...ulazite velikom brzinom u krivinu koja je puna neravnina..prednji tocak koji se nalazi vise u opterecenju u prvoj polovini krivine, pocinje da poskakuje, pravi sitna pomerenja iz putanje, otklizava pomalo..sta raditi..oduzeti gas - ne valja optereticemo ga jos vise..dati gas - ne valja dodacemo mu brzinu, a on i na ovoj vec ima svojih muka...Najbolje resenje ne raditi nista  ;D ;D  Velika je istina da motor uvek ima tendenciju da ostane na tockovima, a da vozaci svojom greskom uticu da on padne..  Ono sto mozete da uradite...ako vec niste..da maksimalno oslobodite rucice svog pritiska ili stiska..maltene da ih drzite lagano oslanjajuci otvorene sake na njih...motor ce sve to ispeglati i vi cete bezbrizno izaci iz krivine. Ako ste usli toliko brzo da ste ipak pali, verujte ruke stisnute na rucicama bi samo dovele do ranijeg ili mnogo tezeg pada..

A ja cu da prevedem ovo "ne raditi nista": kao sto oboica rekosmo, prvo osloboditi pritisak na upravljacu i zadrzati sajlu gasa zategnutu tako da nema ubrzanja (dakle v=const ili u blagom opadanju). Pitate kako da to uradim? Trening.

 

 

 

- Cetvrti slucaj...Pista je ravna, niko vam ne smeta, ulazite u full nagibu u krivinu..prednja popusta negde u sredini ili cak pri otvaranju gasa..Sta sad? Teorija kaze dajte gas...Znate li koliko hljada i hiljada kilometar treba da imate u ovakvim uslovima da bi to uradili? Prednja vam odlazi, vi ste na 20-ak centimetara od patosa, padate i u delicu sekunde treba da date gas. Da vidim ko ce  ;D ;D Ja licno sam kada mi se to desilo par puta, popustio malo gas..znaci ne skroz, samo milimetar dva..i ostao sam tockovima..pretpostavljam da sam prednju opteretio taman toliko vise da ona uhvati bolje. Da li je tako, nemam pojma...ali ja ostadoh na tockovima  ;D ;D

Maljo ljepse objasnjeno u recenici iznad: "Zadrzati sajlu gasa zategnutu tako da nema ubrzanja (dakle rezultat je v=const ili u blagom opadanju)"

 

 

 

quote author=Evil_Zo link=topic=54598.msg826032#msg826032 date=1273703361]

Ako se ovo drugo odnosi na proklizavanje prednje, koji bi to kontrolisani uslovi bili za vezbanje...

Uslovi se mogu lako naci, veci problem je kao sto rekoh gore: treba primjeniti ispravne tehnike i princip i obratiti paznju na balans oslanjanja prilikom nagiba. Moraju se poznavati bar osnove sa konima bi se krenulo u vjezbu koja ce dovesti do finalnih usadjenih ispravnih podsvjesnih reakcija.

Iz gore navedenog, u ovo moram izjaviti nepoverenje..mozda se mogu naci uslovi za vezbanje popustanja prednjeg kraja na manjim nagibima i sa drugim motorima, koji su pravljeni za tako nesto..ali sa sportskim..no way, bro  ;D ;D

Vjezbanje popustanja prednjeg kraja se ne radi, prosto jer nema potrebe za tim pa tek onda sto je previse opasno. Nema potrebe iz prostog razloga sto nije potrebna drasticna korekcija (kao kod zadnjeg tocka npr.), trening se svodi na pravilan polozaj, rasterecene rucke i maloprije objasnjenu sajla gasa, kada to udje u vozacevu motoriku i podsvijest, to ce se instinktivno i odrzati u toj problematicnoj situaciji (ako se dovoljno vjezbalo jel). Dakle, neophodno je vjezbati stalno precizne prolaze da bi se ovo usadilo jer po suvoj podlozi i dobrom asfaltu gume i previse oprastaju tako da ljudi ne vjezbaju ove stvari dovoljno precizno (iako mogu imati odlicne rezultate i srecu da im se takva situacija ne desi). Tu vam iskustvo ne pomaze u tom smislu, svi veliki svjetski trening kampovi za obuku rade po ovim principima.

 

 

 

Uh, Evil..imaj razumevanja..zabole me ruka od kucanja..ajde mi odgovori sutra, da bih mogao da uzvratim  :D :D 8) 8)

Ne mogu da ti objasnim koliko jedva cekam da se vimo i da raspalimo po materiji :) Odavno nisam razgovarao sa nekim poput tebe sada ko je pored nasih staza nesto stvarno naucio u smislu sustine, kod nas se sve to radi na primitivnom nivou (znas i sam) :( Jasno se vidi da imas veliko iskustvo i otud dobro znanje, jedini problem u komunikaciji je sto nastupas kao vozac, a ne kao instruktor. Vozac je takmicar koji juri rezultat i on sam ne moze dobro objasniti sta se zapravo desava, on to jednostavno radi (takav je i drug clan Boban), a instruktor ne mora biti neko ko ima vrhunski rezultat vec neko ko moze svojim imputima sa strane poboljsati vozacev rezultat i sigurnost. Neke stvari se mogu vidjeti jedino sa strane (sto nikako ne umanjuje kljucnu vaznost primjene i treninga istoga). Ne trebamo uciti na svojim greskama, to je placanje znanja, trebamo "ukrasti" znanje od onih koji su sve to uradili za nas i napravili sisteme rada koji pokrivaju sve slucajeve. Dakle, sistematskim i jasnim prolazom kroz sve cjeline mozemo imati jasnu sliku, sva ova nasa prica u ovim temamae je previse s brda, s dola, te se uhvatimo jednog, pa predjemo na drugo, pa na trece i tako u nedogled... Iz iskustva znam da to dosta unosi zabune i ne prija ljudima koji uce nove tehnike. Zato kazem, kada vec imamo termin i nista ne placamo, ajde da se nadjemo i da predstavimo tu pricu sistematski po pravom dokazanom redosledu tako da svako moze iscrpiti maximum. Bilo bi mi mnogo drago kada bi prisustvovao sledecoj akciji, molim te nemoj da odbijes :)

 

 

 

 

Generalno "udobni" motori nece trpeti mnogo maltretiranja po krivinama,pa samim tim se povecava i verovatnoca da vas prednji kraj izda kad je najsladje.Svaki put kad se promeni opterecenje,kad smo sami,sa nekim iza,sa teretom....trebalo bi menjati ako nista drugo,ono pred-napon (nadam se da se tako zove) jer se rizikuje da viljuska dodje do kraja (bilo u sabijanju,bilo u extenziji),a to nikako necemo....

...

Ko nauci da vozi dobro (brzo) motorcikl sa fabrickim oslanjanjem, taj je ispekao zanat. Oslanjanje koje je mekse je lakse uznemiriti i kao vozac uspije da postigne mir i stabilnost (tj. smoothness kao vrhunski cilj i sustina) sa takvim oslanjenjm - e to je vrhunac znanja!

Za pocetak se nikako ne treba opterecivati sa podesavanjem oslanjanja, fabricki set-up je generalno dobar kompromis za izgradnju znanja i za vjezbanje u svim uslovima, podesavanje oslanjanja dolazi do izrazaja kada vase znanje i vremena dodju do nekog ruba u smislu da ste toliko dobro da primjecujete razlike u najsitnijim finesama i tu vec dolazi do izrazaja individualnih stilova. Do toga, neceti znati da iskoritite podesavanje na pravi nacin.

 

 

 

 

  Odavno nisam čitao zanimljiviju i korisniju temu na forumu

 

Evil je kriv za sve  ;D ;D

Ranije sam bas puno pisao o tehnikama upravljanja motorciklom i nekako, kako to obicno biva, vrijeme prolazi i padose i te temu u zaborav, a ja sve mislim da ce to onaj koga zanima da iskopa, pa sad kada sam sam pokusao da nadjem stare citate, ne ide, ne mogu da ih izbunarim :) Nemam vremena u ovom periodu za pisanje, a i tesko mi je da sve ponovo krecem, zato smo i napravili kurs  u kome mogu da ljude provucem sistematski kroz sve, jedino je problem sto zbog samog naziva (koji ne zvuci ni blizu kao ono sto najveci dio kursa jeste) ne dolaze ljudi koji zele da se unaprijede u sportskom smislu, a tu imam najvise da pruzim jer je upravo to naucna oblast kojom se bavim sve ove godine :(

 

 

 

 

P.S. Milane, ne mogu ni ja vise danas da kucam ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Na srecu..ili zalost forumasa..Skoro da se slazem sa Evilom u svemu sto je napisao... neslaganje je tako malo..tako da nek ostane moja, ups..milism njegova zadnja  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Nije mi cilj da mi bude zadnja svega mi, jako mi je dobro sve sto pises i oko svega se mi u principu slazemo samo gledamo malko drugacijim ocima.

 

Napisi jos bar jedan smajli iza mene, da ne bude moja zadnja, neprijatno mi sad :)

 

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Evil_Zo

Tema je extremno zanimljiva ! Molim te reci koju rec o pravilnom kocenju i mogucnostima ulaska u krivinu sa enduro masinama (tipa Transalp,Vstrom itd) istine i zablude postoje,ogibljenje im je generalno mekano,da li treba pomerati se u sedistu ili ne prilikom ulaska u krivinu,hoce li izleteti pravo prilikom ostrijeg ulaska u krivinu itd...rado bih dosao na kurs da malo usavrsim postojece znanje ali posla imam preko glave tako da to otpada...

Ali valjalo bi da kazes koju rec na tu temu molim te.

I hvala unapred !  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

mene interesuje jel postoji neka tema gde se ljudi koji ce doci na kurs prijavljuju da vidim koliko ima onih koji ne voze afrike,super tenere,transalpe,kle... bilo sta ispod 200kg neki sm ili r sa slik gumom (ili bar bez krampona)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Generalno "udobni" motori nece trpeti mnogo maltretiranja po krivinama,pa samim tim se povecava i verovatnoca da vas prednji kraj izda kad je najsladje.Svaki put kad se promeni opterecenje,kad smo sami,sa nekim iza,sa teretom....trebalo bi menjati ako nista drugo,ono pred-napon (nadam se da se tako zove) jer se rizikuje da viljuska dodje do kraja (bilo u sabijanju,bilo u extenziji),a to nikako necemo....

...

Ko nauci da vozi dobro (brzo) motorcikl sa fabrickim oslanjanjem, taj je ispekao zanat. Oslanjanje koje je mekse je lakse uznemiriti i kao vozac uspije da postigne mir i stabilnost (tj. smoothness kao vrhunski cilj i sustina) sa takvim oslanjenjm - e to je vrhunac znanja!

Za pocetak se nikako ne treba opterecivati sa podesavanjem oslanjanja, fabricki set-up je generalno dobar kompromis za izgradnju znanja i za vjezbanje u svim uslovima, podesavanje oslanjanja dolazi do izrazaja kada vase znanje i vremena dodju do nekog ruba u smislu da ste toliko dobro da primjecujete razlike u najsitnijim finesama i tu vec dolazi do izrazaja individualnih stilova. Do toga, neceti znati da iskoritite podesavanje na pravi nacin.

...

 

hmmm...Iako mislim da sam daleko od ispecenog zanata (mozda sam malo skroman ili drugacije interpretiramo termin "ispeceni zanat"),

ali primjecujem i te kako razlike u vjesanju.

Na Hondi*, posle zamjene federa i stelovanja vjesanja, imao sam osjecaj kao da vozim po shinama. S druge strane, kad na Yamahi* krenem da trazim granice, imam osjecaj kao da mi je ram od prekuhanih shpageta, a prolaz kroz krivinu je kao surfanje po valovima.  :-X

 

*- moji motori

 

...e da, vec X postova niko ne pominje "ne pokusavajte ovo kod kuce", pa cisto da ne padne nekom na pamet "aha, tako znaci to treba"...pa  onda, do crne zemlje, uz pun gas, od skole do kuce.....

Ucenje i vjezbanje gore navedenog ne raditi u desnim krivinama po magistralama i u lijevim, sa drvoredom ta trane.  ;)

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

mene interesuje jel postoji neka tema gde se ljudi koji ce doci na kurs prijavljuju da vidim koliko ima onih koji ne voze afrike,super tenere,transalpe,kle... bilo sta ispod 200kg neki sm ili r sa slik gumom (ili bar bez krampona)

 

šta fali nama sa kramponima i sa poljoprivrednim mašinama od 250kg  ;D ;D ;D ;D ;D

 

elem Evil evo i zvanično da kažem, imaš piće od mene jel sam nekako uspeo da odradim priču sa kursa u mnogo šuntavoj situaciji i uspeo da ne napravim sebi protezu od bankine...

 

danas smo b2man i ja svrnuli do karting staze na Ada huji i stoji ista priča kao i pre... za motore je 500 kinti... kad smo pitali to je za pola dana lik je rekao ma 500kinti za motore  ;D ;D ;D tako da bi možda bilo super da se za sledeće predavanje ili nađe neki sponzor pa se zakupi staza na pola/ceo dan (ili se svako učipi za sebe) ... takođe postoji ogroman parking pre staze koji može da se iskoristi kao poligon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

@Evil_Zo

Tema je extremno zanimljiva ! Molim te reci koju rec o pravilnom kocenju i mogucnostima ulaska u krivinu sa enduro masinama (tipa Transalp,Vstrom itd) istine i zablude postoje,ogibljenje im je generalno mekano,da li treba pomerati se u sedistu ili ne prilikom ulaska u krivinu,hoce li izleteti pravo prilikom ostrijeg ulaska u krivinu itd...rado bih dosao na kurs da malo usavrsim postojece znanje ali posla imam preko glave tako da to otpada...

Ali valjalo bi da kazes koju rec na tu temu molim te.

I hvala unapred !  :)

Uh, pa ne bih to sve moglo da se iskuca za mjesec dana :) Za pocetak, bas o kocenju procitaj moj prvi post u temi:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=20769.0

 

Fali tu dosta stvari oko polozaja i balansa ali za pocetak pogledaj to.

 

 

 

tako da bi možda bilo super da se za sledeće predavanje ili nađe neki sponzor pa se zakupi staza na pola/ceo dan (ili se svako učipi za sebe) ... takođe postoji ogroman parking pre staze koji može da se iskoristi kao poligon...

Eh od kada ja to planiram ali je problem sto cim ti dovodis neku grupu ljudi i nesto zvanicno zakupljujes, cijena se drasticno mijenja i nikoga ne zanima sto mi to sve radimo besplatno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Imam dovoljno godina i motor ispod 200kg i hocu da odem na taj kurs. Hteo sam i pre ali posao ne dozvoljava.

I izoffovasmo temu coveku pa bi bio red reci, izvini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

tako da bi možda bilo super da se za sledeće predavanje ili nađe neki sponzor pa se zakupi staza na pola/ceo dan (ili se svako učipi za sebe) ... takođe postoji ogroman parking pre staze koji može da se iskoristi kao poligon...

Eh od kada ja to planiram ali je problem sto cim ti dovodis neku grupu ljudi i nesto zvanicno zakupljujes, cijena se drasticno mijenja i nikoga ne zanima sto mi to sve radimo besplatno.

Tema za razmišljanje... ako nešto budem sabrao kontaktiram Pabla i tebe pa da vidimo jel izvodljivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Extra edukativna tema, pratim je od pocetka.

 

hej evil,imaces uskoro jos dva polaznika kursa,mene i mog brata ;)samo cekam da to bude u bgd-u ;D

* +1 = 3  ;)

 

mene interesuje jel postoji neka tema gde se ljudi koji ce doci na kurs prijavljuju da vidim koliko ima onih koji ne voze afrike,super tenere,transalpe,kle... bilo sta ispod 200kg neki sm ili r sa slik gumom (ili bar bez krampona)

 

* i mene interesuje?  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Ono sto bih ja dodao..jer se to negde provlaci kroz svaku temu u kojoj se nesto korisno o tehnici voznje pise, je ta tako ponovljena recenica "Vezbajte..nista bez vezbanja..tek onda ce vam to uci u krv"..malo iskarikirah recenicu, ali je ta poenta..

 

Posto sam ja orjentisan od malih nogu na sportske motore i njih volim i vozim...taj predlog da vezbate uporedicu sa odlaskom na stazu..ako nekom nisam vec dosadio :-))

 

Kada dodjete na neku stazu prvi put...Vi ne znate ni konfiguraciju staze, ni stanje u kojoj se nalazi staza, repere kocenja i ulaska u krivinu, repere gde se najranije otvara gas, putanje..ne znate nista..Jedino sto bi trebalo da znate je vas motor...I onda krece to famozno upoznavanje staze ili "vezbanje".

 

Isprva krecete lagano..da se na svoju ruku upoznate sa stazom...ako nakon prvih desetina krugova imate nekog da vas malo povuce ili se uhvatite iza nekog ko je malo brzi od vas..to je ekstra stvar..vec imate i ucitelja :-))  U takvoj voznji prodje ceo dan...a vi jos uvek ne mozete reci da znate stazu. Bilo bi to neozbiljna izjava. Prespavate..preko noci mozak obradi informacije bez pritiska, odlezi sve to..vizuelizujete par puta ceo krug..i to sutra vec lici na nesto...Ali dok ne odete jos neki put na stazu..ne znate je u potpunosti...A tada ste vec prosli 2000-3000 km po tom parcetu asfalta. E sada vec znate stazu..mozete u glavi da vozite krugove i krugove po njoj bez greske...znate svaku izbocinu..znate gde ce vas odvuci motor, ako negde pokusate kasnije da kocite ili udjete drugacije...to je vec nesto...Onda telo ulazi u automatizam i sve na stazi radi po automatizmu i to u jako brzom ritmu. Na pisti nema mnogo vremena za odmor...iz sekunde u sekundu, a nekada i delice se stalno donose odluke..ako imate malo duzi pravac, to je jedini koliko toliko odmor koji vam je priusten...i pri tom automatizmu, vozac ne gresi..ako uslovi budu isti. E sad ako se trazi sekunda dole..ili je trka u pitanju, automatizam pada u vodu..ali to nas za ulicu i ne zanima..

 

Ako uporedimo ove primere..upoznavanje staze...sa nasim vezbanjem po ulici..to je otprilike isti proces...samo sto se na stazi sve desava mnogo brze..kao ubrzani film..i dodnosenje odluka i proces ucenja...ali tako ce i vozaci po ulici, stalnim vezbanjem, svakoga dana pomerati se milimetar po milimetar..nekada i neprimetno u sticanju znanja i iskustva...i jednoga dana neke radnje ce im biti automatizovane. Jos ako imate priliku da odete na neku stazu ili neki kurs...to moze samo ubrzati citav proces stvaranja vas kao dobrih vozaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

ma niko nije glup,samo treba pokupiti najbolje fore od najboljih i to ti je to ;)imam  malo drugacije misljenje u odnosu na milana,bar je meni staza opasnija od ulice jer ipak na ulici ne mozes da peglas tri glave,dok je na stazi druga prica.nemojte mi uzeti za zlo sto sam ovo napisao jer po ulici vozim svaki dan pa je moguce da mi je preslo u naviku ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd

Mikice, moze biti da ovo sto pricas je istina...to je verovatno stara prica o kokoskii jajetu. Neka svako ostane pri svom misljenju, a neka svako od nas unapredi znanje..i misija je postignuta :-))

 

Samo posle godina i godina voznje na ulici..neces postati bolji na stazi..a posle samo jedne godine voznje na stazi..postaces mnogo bolji vozac na ulici..

 

Nek' smo mi zivi i zdravi...keep rolling  :-))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd-BANOVO BRDO

slazem se milane prijatelju,voleo bih jednom da se upoznamo,recimo kad bude evil drzao kurs u bgd-u i razmenimo misljenja a boga mi i iskustva!voleo bih da mi objasnis neke situacije vezano za stazu jer sam iz tvojih postova ukapirao da imas dosta iskustva a mene nije sramota da pitam i ucim pod stare dane jer je bolje pitati nego da poljubim bankinu glumeci rossi-ja ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

slazem se milane prijatelju,voleo bih jednom da se upoznamo,recimo kad bude evil drzao kurs u bgd-u i razmenimo misljenja a boga mi i iskustva!voleo bih da mi objasnis neke situacije vezano za stazu jer sam iz tvojih postova ukapirao da imas dosta iskustva a mene nije sramota da pitam i ucim pod stare dane jer je bolje pitati nego da poljubim bankinu glumeci rossi-ja ;):D

 

Imas i "sporih"staza na kojima se ne ide toliko brzo. Sustina je da kada se samo onako "vozas" po stazi bez tenzija i pritiska za brzinom, samo se vrtis, ti tada u stvari ides mnogo brze nego sto ces ikada ici na cesti :) Ljudi mi ne vjeruju dok ne probaju :) To otrilike ovako izgleda: dodje covjek sa motorom, nije ranije vozio ni stazu niti brzo generalno, dam mu desetak minuta instrukcija i par detalja na koje da misli da mu odvuku paznju od straha i pustim ga samog i kazem mu "vozaj se, ne zuris nidje, niko te ne gleda, uzivaj". Vraca se covjek poslije desetak krugova i kada je pogledao svoje gume samo sto nije pao u nesvjest, "pa jao, pa kako, pa kako nisam pao,...". Pa to je to, poslije ga pustilmo da ide za nama da stekne otprilike sliku za karakteristicne putanje i repere, pa smo isli za njim da vidim na cemu prvo da radi... na kraju covjek ode sokiran, nit je pao, nit je umirao od straha, a vozio je kao nikada u zivotu i to cijelo vrijeme nije ni znao :) To se sve desava poslije samo jednog trening dana :) Za ljude koji nemaju sportske ambicije, dovoljne su i dvije posjete stazi godisnje da obnavljaju znanja potrebna u svakodnevnim uslovima na cesti i malo uostre reflekse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja