Jump to content

Moto Zajednica

1. MAJ...........u GABONU........sa AFRIKOM TVIN ....

Recommended Posts

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

ASFALTNIM PUTEVIMA GABONA..............za 1. maj

 

 

Evo, kao sto sam i obecao...........ovaj vikend (1. i 2. maj) dogovorio sam se sa par poznanika .......ukupno 6 motocikla + jedan pick-up da odemo na dvodnevnu voznju asfaltnim putevima Gabona.

 

Dogovoreno je da se nadjemo u subotu ujutru u 08:00 kod Wolkswagen predstavnistva (ciji je direktor Romano Eugen - vozi Piaggio skuter 800 cc), ja sam se po obicaju pripremio na vreme............vece pred put sam odabrao garderobu

 

gvGjq_dsc01696resize.jpg

 

cizme nove...........taman cu da ih probam prvi put.......

 

h1Itp_dsc01697resize.jpg

 

Ustao sam u 06:00 spakovane stvari spustio i natovario motor......

 

pYVZx_dsc01698resize.jpg

 

KdxFF_dsc01699resize.jpg

 

obukao jaknu i stavio moju staru kacigu "Dainese"......

 

oFLG5_dsc01700resize.jpg

 

i stigao PRVI na mesto sastanka, cuvar mi otvorio kapiju i uskoro je stigao Romano sa suprugom Patrisija (ona vozi Ducati Monster 1100cc)

 

NN2gg_dsc01701resizee.jpg

 

404.jpg

 

hC1bQ_dsc01703resize.jpg

 

Nakon pola sata stigao je Rober........vozi Kawasaki 500 EN

 

gBYWK_dsc01704resize.jpg

 

Melez Bruno (baba mu je nemica) vozi KTM 990 Adventure, stigao je jos kasnije

 

AAZPF_dsc01705resize.jpg

 

GVDuj_dsc01706resize.jpg

 

Predsednik kluba Alen (Gabonac) vozi Hondu Varadero 1000 cc , stigao je poslednji oko 09:30........tako da smo krenuli oko 10:00

 

Prvo stajanje, sipanje goriva u gradicu KANGO, oko 100 km od Libreville-a

 

Q02pa_dsc01707resize.jpg

 

9kLli_dsc01708resize.jpg

 

C4Ykm_dsc01709resize.jpg

 

jUgQD_dsc01710resize.jpg

 

 

Nastavak sledi.................

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK BR. 1

 

Devojka koja sipa benzin ....................ima lep sesir.

 

vCDMk_dsc01711resize.jpg

 

Da se slikamo u grupi............nedostajem ja, jer slikam.

 

TryoL_dsc01712resize.jpg

 

Put jeste asfalt ali je prepun rupa, i to dosta opasnih jer su ostre ivice i duboke od 5 do 35 cm (procena odokativna), nisam slikao jer smo vozili relativno brzo.

 

Kratak odmor u gradicu BIFOUN gde se put ratchva .........za Ndjole - Lastourville - Franceville i drugi krak za Lambarenu-Tchibanga- Ndende i dalje prema Kongo Brazavilu.

Popili smo po sok, vodu..........presli smo oko 186 km od LBV (librvil)

 

TFJvY_dsc01713resize.jpg

 

Bifoun ima interesantan kruzni tok

 

404.jpg

 

6ogiJ_dsc01715resize.jpg

 

Stigli smo u Lambarene posle predjenih ukupno oko 250 km od LBV. Od Bifoun-a do Lambarene (oko 70 km) put je mnogo bolji i pun krivina........malo saobracaja tako da smo dali sebi odushka.........tojest, dali smo malo po gasu......140 - 150 km/h, dugacke krivine.......moze se. (opet nemam vremena za slikanje tokom voznje).

 

Ulazimo u Lambarene i idemo odmah da rucamo u restoran "Le petit Detour" (Mala zaobilaznica bi bio slobodan prevod)

 

MsB0l_dsc01720resize.jpg

 

rs99E_dsc01716resize.jpg

 

sLTiO_dsc01717resize.jpg

 

C4bHo_dsc01718resize.jpg

 

Eh, sada malo o novim cizmama...............narucio sam ih u Radulovicu preko drugara Sinishe Rudica i to moj broj 46.......i cizme jesu broj 46.......ALI............UBISE ME !!!

 

Jedva sam izdrzao da stignemo do Lambarene i da izvadim patike..........palac i peta (posebno na desnoj nozi) samo sto mi nisu prokrvarili)......meni su ili porasle noge ili ovaj model treba uzeti broj ili dva veci.

 

Cl3XT_dsc01719resize.jpg

 

Kako sam se izuo...........tako sam se ponovo rodio.

 

 

Dok cekamo rucak..........neko telefonira (Romano)

 

W28bv_dsc01722resize.jpg

 

Stiglo pivo........domace, hladno........REGAB.......odlicno !

 

57OWY_dsc01723resize.jpg

 

u kavezu na terasi restorana tri Zakoa (Jaco) ........ovaj papagaj je kao sto mozda znate papagaj koji moze najkompleksije zadatke da resi.......dosta je intelegentan...........a rodni kraj mu je GABON i to da budemo precizniji LAMBARENE. Zivi dosta dugo - preko 60 godina.

 

pgc51_dsc01727resize.jpg

 

lotfg_dsc01728resize.jpg

 

Kelnerica odmara, lepo ofarbala kosu u liht plavo fluo..........pa praznik je!

 

8BJJx_dsc01729resize.jpg

 

Mi i dalje nestrpljivo cekam klopu............narucili smo Kus-Kus (arapsko jelo sa raznim povrcem, mesom i drobljenom psenicom kuvanoj na pari), divlju svinju, bodljikavo prase, lisce od manjoke, i priloge pirinac i Aloko (przena banana).......

 

OfVxq_dsc01730resize.jpg

 

Motori se odmaraju u hladovini Mango-a i Palmi.............

 

5s8oB_dsc01731resize.jpg

 

STIGLA KLOPA !!!!!!!

 

kLx4A_dsc01732resize.jpg

 

NZ2xl_dsc01733resize.jpg

 

prvo Kus-Kus..........neki cekaju

 

36ny1_dsc01735resize.jpg

 

neki jedu

 

EdHLl_dsc01736aresize.jpg

 

Stefan (ima CBR 1100 XX ..........ali nije hteo da upali, pa je krenuo pick-up om sa prijateljom i njegovom suprugom)

narucio je divlju svinju sa manjokom (to je ovo blede boje u tanjiru, kao neko testo izgleda, dosta jako mirise ali jestivo je.......)

 

iMeFi_dsc01737resize.jpg

 

Gospodja je narucila isto tako divlju svinju ali sa pirincem.......

 

TTd3m_dsc01738resize.jpg

 

Njen suprug Lisce od manjoke sa sitnim rakcicima i pririncem......

 

yMXrV_dsc01739resizec.jpg

 

Bruno je jeo kao za medalju (covek pojeo porciju divlje svinje, porciju bodljikavog praseta + Kus-Kus) i zadovoljan........

 

K3HNr_dsc01740resize.jpg

 

Alen (predsednik kluba) je najveci zderonja...........jede za neverovati, ja sam mislio da sam ja zderonja........ali ovo je mnogo vise od toga.

 

zx60v_dsc01741resize.jpg

 

 

 

Nastavak sledi....................

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

 

 

NASTAVAK BR. 2

 

Posle rucka smo otisli do hotela gde smo rezervisali sobe, ostavili stvari i otisli da se provozamo od Lambarene za Fougamou………novi put (radili neki Spanci) a ima oko 80 km………jos fali desetak kilometara pa ce biti gotov.

 

Put je prelep……….rekao bi covek da je u Evropi……..dugacke krivine……vozi Mishko………….

Opet nisam slikao u voznji jer smo vozili malo brze………….sve do jednog izvora gde smo stali da se malo osvezimo………spoljna temperature je oko 35 stepeni a vlaga…………..ogromna.

 

n5H8J_dsc01743resize.jpg

 

zIxmr_dsc01744resize.jpg

 

pksRL_dsc01746resize.jpg

 

SpJjD_dsc01747resize.jpg

 

Alen i Stefan su ostali da spavaju (proslu noc kazu da su malo spavali…..) a mi smo se lepo navozali i vratili umorni i zadovoljni.

 

Posto Hotel ima bazen a ja nisam poneo kupaci, iskoristio sam shorc kao kupaci.

Da napomenem da mi je rodjendan 2. maj, napunio sam 53 godina.

Svi ………sem spavaca……….smo se nasli u bazenu. Patrisija je hladila noge jer ni ona nije ponela kupaci…….

 

R6ep2_dsc01748resize.jpg

 

dhp0q_dsc01749resize.jpg

 

bP8DT_dsc01750resize.jpg

 

Moj « panterski » skok ……..

 

uXum2_dsc01751resize.jpg

 

Eh, sad ova slika nije ono sto vi mislite…………levom rukom sam brisao vodu a desnom pokusavao da dohvatim moju koka-kolu …….

 

IKhoF_dsc01752aresize.jpg

 

I reakcija svih oko Bruna je cista slucajnost zabelezena od strane Patrisije……….

 

zIbVP_dsc01753resize.jpg

 

Verujte Bruno nije prd…..o……………samo eto tako izgleda……….

 

 

Jos malo slika hotela i nas u bazenu……….

 

jAFvm_dsc01755resize.jpg

 

osetN_dsc01756resize.jpg

 

b0L9V_dsc01757resize.jpg

 

Ocdg3_dsc01758resize.jpg

 

cbIbI_dsc01759resize.jpg

 

GUjZM_dsc01760resizee.jpg

 

Nastavak sledi………………..

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

 

 

NASTAVAK BR. 3

 

Soba, tojest apartman je OK, cisto…………ali nema tople vode i nema vode za pice………

 

hl0Wi_dsc01761resize.jpg

 

0NbrE_dsc01762resize.jpg

 

404.jpg

 

Spremili smo se………idemo na veceru, kazu ima neki restoran bice neka riba zovu je “JARA”……..neka vrsta recne ribe u nekom bujonu sa povrcem i neka vrsta sharana sto oni ovde zovu KARP i to u paketu (znaci spremljeno u liscu od banane i to zatvoreno tako da je dosta ukusno………

Krecemo i vidimo Adventure BMW parkiran …………neki englez na putu za Juzno Africku Republiku, upoznajemo se ………..covek se zove Ian Chappel, pozivamo ga da ide sa nama na veceru, ljubazno odbija ………kaze umoran, vidimo se na dorucku.

 

ivRsu_dsc01764resize.jpg

 

WNkWt_dsc01765resize.jpg

 

Danas smo presli 363,6 km……..

 

zeS5F_dsc01766resize.jpg

 

Vecera je bila dobra…………

 

7Xl4X_dsc01767resize.jpg

 

Po povratku sa vecere………..uslikao sam BMW jos nekoliko puta, nekako mi drago da ga vidim………..isti takav stoji u Beogradu i ceka me da dodjem………..

 

Ozhau_dsc01768resize.jpg

 

rJKcx_dsc01769resize.jpg

 

LOGaP_dsc01770resize.jpg

 

oMlsR_dsc01771resize.jpg

 

n5e8E_dsc01772resize.jpg

 

CHoCF_dsc01773resize.jpg

 

 

 

Nastavak sledi…………………….

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

 

 

NASTAVAK BR.4

 

 

Jutro je………….slabo sam spavao………neki tvrd krevet a jastuk mekan i tanak………….

 

Kontrolisem nivo ulja……….nedostaje………..na minimumu sam. Dolivam oko 300-400 gr…………verovatno da brza voznja utice na potrosnju ulja. Racunam ..........sa ovakvom voznjom trosi oko 8,5 lit. Ostalo je sve OK.

 

Zovem Ian-a na dorucak i tokom dorucka predlazem mu da odemo zajedno do LBV, rado prihvata iako to znaci da treba sa nama da se vrati oko 250 km i sutradan da opet predje tih istih 250 km do Lambarene i da nastavi svoj put. Kaze ………ionako je imao zelju da vidi Librvil.

 

Ja ga pozivam da prespava kod mene……….bice moj gost. To je minimum sto jedan Srbin moze da pruzi putniku………….zar ne ? Posle pristojnog odbijanja, Ian prihvata…………..krecemo u dve grupe.

 

Prva grupa Alen, Ian i ja.

 

Druga grupa ostali Romano, Patrisija, Bruno, Rober i Stefan sa pikapom (pick-up).

 

Naci cemo se u Bifoun-u …….

 

Kisa nas prati jedno vreme……..ne stajemo, nije jaka kisa.

 

Stizemo u Bifun.

 

KhKCS_dsc01774resize.jpg

 

Eywrj_dsc01777aresize.jpg

 

Stizu i ostali……….

 

CsdHp_dsc01779resize.jpg

 

Za uspomenu slikam svaki motor pojedinacno……..

 

KTM – 990 Adventure

 

x6XZy_dsc01780resize.jpg

 

DUCATI Monster 1100

 

9DBeL_dsc01781resize.jpg

 

Honda AFRICA TWIN

 

wbFd0_dsc01782resize.jpg

 

BMW R1200GS – Adventure 2006

 

A4XHF_dsc01783resize.jpg

 

Honda VARADERO 1000

 

S6foh_dsc01784resize.jpg

 

Gilera GP 800 – skuter

 

n5iHb_dsc01785resize.jpg

 

Kawasaki 500 EN

 

t2cHs_dsc01786resize.jpg

 

Ja se polako ………..ali sigurno ………zaljubljujem u svoju  Afrikicu……….

 

PyRHE_dsc01787resize.jpg

 

Sta cu kada sam zaljubljive prirode……….

 

jTpsM_dsc01788resize.jpg

 

 

Napustamo Bifun, ostavljamo iza nas lep put prema Lambareni ……..i idemo prema Librvilu…………

 

QGjZQ_dsc01789resizea.jpg

 

U gradicu Ntoume, sipamo gorivo, Ian i ja smo najbrzi sa sipanjem – odlazimo do Aleksandria motela ………….da sacekamo ostale i da usput popijemo kaficu.

 

Udu2b_dsc01790resize.jpg

 

ttPMg_dsc01791resize.jpg

 

404.jpg

 

Ubrzo stizu ostali………..

 

SQ3md_dsc01793resize.jpg

 

Nastavljamo prema LBV, izbegavajuci rupe.

 

Nikakav problem nismo imali, sve je proslo u velikom zadovoljstvu…….

 

Ah, da ………….cizme sam prodao Brunu, uzecu druge kada budem u junu u Beogradu.

 

Nastavak sledi…………….

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

NASTAVAK BR.5

 

 

Stigli smo u LBV, svi zivi i zdravi…………nikakav problem sa Afrikicom.

 

Pozvao sam celo drustvo da jedemo zajedno……..ja castim, rodjendan mi je. Rucali smo u jednom malom restorancicu uz obalu……..Hamburgeri + pivo.

 

2JEmf_dsc01794resize.jpg

 

vcCWX_dsc01795resize.jpg

 

0sV8p_dsc01796resize.jpg

 

u2CPb_dsc01797resize.jpg

 

tAiCY_dsc01798resize.jpg

 

Rastali smo se sa dogovorom da se vidimo 15. maja popodne u Cactus baru u 16 :00 odakle cemo skupiti sve (sto vise) motociklista Libreville-a i provozati se gradom da pokazemo da postojimo……………JER, OFORMILI SMO KLUB……..zove se «Moto Club O.C.B. LBV ».  Skracenica OCB znaci “Oguoue Crazy Bikers” – Oguoue je oblast u kojoj se nalazi Libreville………ostalo vam je jasno. Ja sam clan br. 10.

 

Posle voznje idemo do vojnog kampa “De Gaule” gde cemo vecerati i dogovoriti se za voznju 22, 23 i 24. maj . Idemo Libreville – Oyem……….600 km……skoro sve je asfalt.

 

Da se vratimo danasnjem danu………….nedelja 2. maj.

 

Posle rastanka Ian i ja smo krenuli polako prema mom stanu.

 

Stali smo da se slikamo pored spomenika ukidanju ropstva……..

 

zf2jx_dsc01799resize.jpg

 

QKEvu_dsc01800resize.jpg

 

Stigli smo kuci i ja kao i svaki dobar Srpski domacin poklonio sam par stvarcica nasem kolegi motociklisti iz Kardifa (Vels – Engleska).

 

Nas drug sada nosi na desnoj ruci brojanicu uradjenu u Srbiji (kupio sam u prodavnici Patrijarsije)

 

0H7NY_dsc01801resize.jpg

 

Dao sam mu i jednu moju majicu sa puta za Maroko, privezak za kljuceve mali Srbin u narodnoj nosnji u bronzi i znacku Grb Srbije.

 

Izveo sam ga na veceru, izrazio je zelju da bi probao pitona i krokodila pa smo otisli u restoran “Odika”.

 

MUrUD_dsc01802resize.jpg

 

Ian je dobar motociklista…………voli pivo.

 

Dobio je pitona i krokodila u sosu Odika……….sa pirincem, odlicno je…….svidelo mu se.

 

NSzip_dsc01803resize.jpg

 

33HFe_dsc01804resize.jpg

 

oyOlg_dsc01805resize.jpg

 

Ja sam jeo rakcice i ribu na zaru………uz pivo.

 

Posle vecere smo svratili do Kazina “Croisette” gde smo pojeli po sladoled uz Salsa muzika u zivo………..i kelnerice koje su se posebno svidele nasem prijatelju. Rekao sam da su sve profesionalne animir dame…………te se oladio.

 

Inace Ian Chappel je gradjevinar po struci, razveden, ima cetvoro dece i dosta putuje po svetu motociklom.

 

Da ja ne bi sada razglabao o coveku, evo njegov sajt gde mozete pogledati i videti gde je sve bio …………..i isto tako pratiti njegov sadasnji put Cardiff – Durban.

 

Jedna zanimljivost :

 

Na trajektu iz Spanije za Alzir upoznao je bajkera iz Holandije koji putuje sa BMW 650 Dakar i zajedno su prosli kroz Saharu (pustinja sa ipak pristojnim putevima.) Kaze mi Ian da je Adventure odlican u pesku………..vozili su oko 200 km peskom. Holandjanin je pao vise puta i motor mu je usisao pesak tako da je ostao u Lome da uradi motor. Ian je nastavio kroz Niger i imao tu nesrecu da bude presretnut od strane nepoznatih naoruzanih (sa AK-47) bandita koji su mu oteli pantalone, levu bisagu i kamp opremu. U bisagi je imao rezervne delove za motor, alat i jos dosta stvari. Sada vozi u jakni Rally Pro2 I u farmerkama. Auto koji je tada bio ispred njega i koji je zaustavljen isto tako su oteli……putnike izbacili na put.

 

Sajt na kome mozete pratiti puto ovog simpaticnog Engleza je:

 

http://www.aslc43.dsl.pipex.com

 

njegov mejl je:

 

ian.chappel@dsl.pipex.com

 

Ian me je ljubazno pozvao da budem njegov gost ………….u Engleskoj kada meni to bude odgovaralo……….prihvatio sam poziv za sledecu godinu……..Boze zdravlja!

 

 

 

Naspavali smo se, ujutru sam spremio malo jaci dorucak – da ne krene covek praznog stomaka……….

 

6kaJO_dsc01806resize.jpg

 

Nas drug je spakovao stvari…….

 

pkreR_dsc01807resize.jpg

 

4s7w2_dsc01808resize.jpg

 

I otisao svojim putem………….a ja na posao.

 

Evo jedne slike sa sajta Ianovog…………

 

mvgAt_ianchappelmotosahara.jpg

 

Eto, to bi bilo to…………..dragi moji prijatelji……….za sada.

 

Sledeca prica ce biti  kraca………Moto-Skup i to PRVI u Gabonu, grad Libreville.

 

Zatim ce uslediti prica o putu za OYEM………22, 23 i 24. maj.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ta tvoja Afrrika cini zadovoljstva ne samo tebi u voznji, vec je i nama omogucila da delimicno uzivamo sa tobom u tvojim putopisima....

BRAVOOO MAROKANAC :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ma da nije Bruno ipak malo prducnuo, pa ga ti sad branis?  :D

A, da imas dara za pisanje u ovoj rubrici, imas. Svaka cast.  ;)

 

(Banditi od vascelog  GS-a uzmu samo bisagu... da je Ian bio na nekoj Hondi, bilo bi dalje pjeske sa bisagama u rukama.  ;D ;))

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Marokanac, cestitam na kupovini Afrike, drago mi je da si je pazario, jer si nam tako omogucio ovakve putopise. Kad ides opet na voznju?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 709 postova
  • Lokacija: Banovo Brdo - Beograd
  • Motocikl: BMW 1200RT

        Vecina od nas ovde nikada nije bila, niti ce biti. Hvala ti sto si svoje putovanje podelio sa nama. Mada, bolje bi bilo, mislim po nas koji tamo nikada necemo ici, da si iza sebe imao nekog ''fotografa'' koji bi napravio gomilu fotografija. Jer sigurno je bilo sta da se slika, ali nemozete da stajete da bi sve fotografisali. Veliki pozdrav!!

P.S. Jel mi se to cini, ili tvoja Afrika ima tockove razlicitih boja.....naprad zlatni, pozadi beli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

ODGOVOR ZA

 

Charuga

 

Hvala, drago mi je da ti se svidelo............  :)

 

Perisicboro

 

Da, ali sam ja sada bez cizama.............  >:(

 

GhostMile

 

NIje prdnuo...........nego se ja nasalio sa njim, covek je mrdnuo rukom u vodi i napravio globuke vazduhom...........ja rekog - Bruno, pa gde sad da prdnes i stavio ruku na nos ......kao da je zasmrdelo. To su prihvatili i ostali u bazenu i kao namrstili se. Eh sad, Patricija je to snimila slucajno.........tako da je ispalo kao da jeste.

Ti bre ...........bas sve vidis.......  ;)

 

Oroku

 

sledeca voznja je iduci vikend.............moto skup i predstavljanje moto kluba OCB (naveo sam u tekstu........moras pazljivije da citas). A prava voznja veliki vikend 22. 23 24. maj idemo za OYEM.......oko 600 km od Libreville-a

 

Vlada Afrika

 

Eh, voleo bih ja da mi je Verica ovde, onda bi ona sigurno sve snimila...........ovako, nisam mogao jer smo malo brze vozili a u grupi smo i ne mogu sad da stajem ...........a bilo je mnogo toga zanimljivog da se snimi.

Kad budem isao sam, a icicu...............za Makoru (nas kamenolom oko 100 km od Libreville-a, i to 70 km asfalta sa rupama i ostatak pravi off-road) pa cu snimiti kako treba............bice OK.

Sto se tice felni, TACNO JE, dobro si video..........jedna zlatna, druga srebrna............tako sam je dobio, predpostavljam da je iskrivio prednju pa je zamenio................nebitno, obe sluze bez problema..........a ja nisam cepidlaka............meni samo da se vozim.  ;)

 

Pozdrav.............svima ...........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Svaka cast za sve!

Tvoj boravak u Gabonu, postaje sve zanimljiviji u bikerskom smislu, iako si se svojski potrudio da nama bude zanimljivo i pre.

Milsim da jedva cekam nastavak... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Evo, upravo mi se javio Englez Ian Chappel..............putem Skype-a

 

[9:54:08] Ian Chappel: Hi Zoran - Made it to Pointe Noire y'day OK after stopping at Mila Mila where Franceville road crosses Dolisie road. After asking a lot of people en-route. I stuck with the original plan. A bit slippery a few places when wet, and a bit rough/steep last 125 miles, but logging lorries manaaging!

 

Stigao je u Pointe Noire u Kongo Brazzaville...........odatle ide dalje za Cabinda - Angola pa to Cape Town u Juznoj Africi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

hvala na putopisu,da nema tebe svjeta ne vidjeh!! svaka cast!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Svaka cast- pravi nacin da se proslavi rodjendan!  :)

A, da... I, veeeliki rispekt za gospoDZu Patrisiju koja vozi Monstera...  ;D I posle meni neko da kaze kako neki motori nisu za zene- ahaaaaaam!  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Bravo, nekako menjam mišljenje o toj Africi.

Pa ona urbanija nego neki naši krajevi...

Kako vam se sijaju onako motori..?  Afrika/mislim motor/ super uradjena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Posto mi se Ian Chappel javio da je dobro i da nastavlja preko Kabinde u Angoli (teritorija je trenutno dosta nesigurna, pre desetak-petnaest dana su pucali na fudbalere iz Togo-a)....................red je da postavim nekoliko slika sa njegovog puta dosada kroz Afriku.

 

Pa idemo redom, evo kako su ga prijateljski docekali bajkeri iz Abudja (glavni grad Nigerije)

 

LdUKw_bajkeriizabudjanigeria.jpg

 

Ali pre dolaska u Nigeriju, Ian je prosao SAHARU u drustvu jednog Holandjanina koji je vozio BMW f650gs DAKAR, evo par slika iz pustinje

 

iTD1d_dakarigsasahara.jpg

 

0Kiiw_gsaidakarbmwusahari.jpg

 

Pesak je jako abrazivan, kao sto znamo i kada ga vetar malo nosi evo rezultata..............totalno je skinuo farbu sa prednje viljuske na BMW-u

 

tpSOU_gsapesakskinuofarbu.jpg

 

Pri izlazku iz Alzira i ulasku u NIGER granicari su dosta slobodni, sednu malo na motor ...........

 

UgLho_ianchappelgsainsahara.jpg

 

U Nigeru je doziveo da ga pljackasi naoruzani sa AK-47 opljackaju, uzeli su mu levu bisagu, pantalone i kamp opremu, uzeli su i auto koji ih je "obezbedjivao"..............policija je napravila zapisnik...........

 

ZzZMB_44990266758f5f74f210o.jpg

 

Policija u Alziru je odlicno opremljena..............

 

A9k1W_policijaualzirulaghouat.jpg

 

Prolazak kroz TOGO

 

4kDTx_gsatogo.jpg

 

jedan od hotela gde je prespavao............

 

CN4YC_gsaafrikavilla.jpg

 

Crna Afrika.........BURKINA FASO............ljudi normalni, nasmejani.........

 

24Hhk_gsaburkinafaso.jpg

 

U GHANA, putevi su obelezeni cudnim znacima...........ali prijateljski narod.

 

d1Yxj_gsaghanaznak.jpg

 

404.jpg

 

Granicni prelaz TOGO - BENIN

 

hIdYL_gsagranicniprelaztogobe.jpg

 

Evo kako izgleda drvo BAOBAB...................OGROMNO..............

 

cfqku_gsaibaobabdrvo.jpg

 

Usput je sreo Kineze kako grade neki put.............

 

TYJqf_gsaikineziuafrici.jpg

 

Prelazio mostove............

 

q0BdV_gsaizlazakiznigerije.jpg

 

Ponekad nema mostova pa se mora malo kroz reku.............

 

nTCMz_gsaputrekaput.jpg

 

Lateritni put u KAMERUNU............

 

654Ck_gsaukamerunu.jpg

 

Eto, to bi bio dodatak ..............kako bi vam docarao put naseg prijatelja Ian Chappel-a.

 

Imate njegov sajt http://www.aslc43.dsl.pipex.com/ gde mozete pratiti njegove ranije ture a i ovu sadasnju.........

 

Pozdrav................iz Afrike..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Bravo, nekako menjam mišljenje o toj Africi.

Pa ona urbanija nego neki naši krajevi...

Kako vam se sijaju onako motori..?  Afrika/mislim motor/ super uradjena...

 

Odgovor za "profesor momir"

 

 

Ovaj put sam pokusao da prikazem deo asfaltirane Afrike..............bice i one druge............neasfaltirane.

Motori se sijaju, malo od ovog Africkog sunca, malo sto smo malo pokisli pa cisti.........a Afrikica je ofarbana ............majstorski. Lepotica prava!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

I onda kazu, treba odrasti... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja