Jump to content

Moto Zajednica

Neodlucan klamp ili integral

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Pozdrav svima u velikoj sam dilemi oko odabira modela kacige vozim VFR 800 i nisam bas pristalica extra brze voznje osim u nekim trenucima, elem videx na sajmu NOLAN N 102 klamp koja mi se mnogo dopala za solidnu cifru sa popustom, pa se lomim oko nje ili neke integralke. pa bih vas molio za misljenje znate ono ponasanje po vetru buka i ostalo znaci: VFR 800-KLAMP ILI INTEGRAL ???????????? POZDRAV SVIMA!!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Mislim da je vec bila polemika na tu temu... Integralka je nezamenjiva sto se bezbednosti i zaptivenosti tiche! Ako ti je komfor BITAN faktor, a reko bih da jeste, nema nista lepse od flip-up-a na vrelom gradskom semaforu, a VFR sasvim dovoljno stiti od vetra da ti flip-up nikad ne zasvira... :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Flip-up za krstarenje, gradsku voznju i generalno jako toplo vreme.

Za sve ostalo integralka... mada, ako moras da biras jednu od dve, ja bih pre uzeo flip-up - i sam kazes da brzu, ostru voznju upraznjavas relativno retko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja sam pazario N-102 i stvarno sam vrlo zadovoljan, sada na sajmu je prava prilika jel ima nekakvo ponizenhe od 20 %. Cope je kupio prekjuce sa popustom oko 19.000. A posto ne vozis ultra-brzo, bice to dobar izbor, posebno za gradsku voznju u letnjim mesecima.

 

:lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Uzmi obe :)

Kad sam stavio Arai integralku od kevlarskih vlakana na glavu posle turbana N102, poèeo sam da se smejem, jer sam imao utisak da nemam ništa na glavi :lol:

Super je flip kaciga, ima svoje èari kad otvoriš klapnu, spustiš VPS, i neæeš pogrešiti ako je uzmeš, ovo mi je prva i svidja mi se fazon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Bgd

Ma uzmi flip-up i da te ne boli glava. Strasno prakticna stvar, dobro jeste da je integralna bezbednija ali ti i onako ne vozis "ekstremno" tako da ce ti ova odlicno vrsiti posao. A i znas ono "kome je sudjeno"... Uzmi flip-up i moli se da nisi izlazio na sudjenje :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Oseca li se u voznji razlika izmedju 1300 i 1700 gr tezine kacige?

 

Dex je dao odlican savet gore a za ovo....pa ima.

Mnogo zavisi od polozaja na motoru, odnosno tipa motora koji vozis. Ako sedis uspravo kao na npr. Stromu, razlika se oseca, ali nije bitna. Kod R-ova se razlika veoma oseca i bitna je. Isao bih dotle da kazem da je sa flip-up kacigama, koje su po pravilu 20ak % teze od integralki, voznja R malo mucenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Novi Becej
Oseca li se u voznji razlika izmedju 1300 i 1700 gr tezine kacige?

 

Dex je dao odlican savet gore a za ovo....pa ima.

Mnogo zavisi od polozaja na motoru' date=' odnosno tipa motora koji vozis. Ako sedis uspravo kao na npr. Stromu, razlika se oseca, ali nije bitna. Kod R-ova se razlika veoma oseca i bitna je. Isao bih dotle da kazem da je sa flip-up kacigama, koje su po pravilu 20ak % teze od integralki, voznja R malo mucenje[/quote']

 

...ali posto VFR nije R nego F i mnogo se uspravnije sedi, a i covek kaze da retko vozi preko 130-150 km/h, flip-up je savrsena kaciga za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja