Jump to content

Moto Zajednica

sve o kawi z750

Recommended Posts

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Cestitam!

zacudih se kako je tezak a upravljiv ko bicikla ne oseca se tezina uopste  :o

 

Da upravo tako,nevjerovatno upravljiv motocikl,vjerovatno zbog veoma kratkog medjuosoviskog rastojanja 1440mm. ;) Kada sam ga ja kupio 2008.g. i dovezao iz Brckog u Bijeljinu cca 40km, sisao sam sa njega uz utisak da sam kupio "skuter",a ne motocikl od 204kg. :D Jedina zamjerka na taj motocikl je, a to su rekli i drugi vlasnici, je nikakva "vjetrobranska zastita", tako d se vec iznad 140km/h osjeca dobar otpor na prsima vozaca,pogotovo ko je krupniji kao ja. ;):D ;D Sve u svemu za taj novac jedan veoma dobar motocikl, uz moju preporuku da se na njega stavi amortizer upravljaca i ne vozi suvozac. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Čisto informacije radi, FZ6 i Z750 imaju u milimetar isti međuosovinski razmak od 1440mm, dok je razlika u uglu prednje viljuške (25 stepeni kod FZ6, odnosno 24.5 stepena kod Z750), ali je Z-eda 5x lakše voziti... Bez obzira na razliku u kilogramima, a koja je sve samo ne zanemarljiva.

 

Što se zaštite od vjetra tiče, meni trenutno ne pravi problem - ali, ja sam trenutno ograničen na 4k rpm, tj. 90 km/h.

 

Po meni, na ovaj motor treba staviti samo 5 stvari: 1) slajdere, 2) vizir, 3) blatobran/lancobran, 4) poklopac suvozačkog sjedišta i 5) scottoiler. Kraj. Sve ostalo je sasvim zadovoljavajuće. Ako se ukaže potreba onda i amortizer, ali mislim da je to već pretjerano.

 

2 motoras: Kolega, očekuj pm uskoro, ako već ne večeras...

 

Pozdrav svima.

 

PS: Hvala na toplom dočeku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

jbg meni nije jasno kako to da meni vetar ne smeta a na ktm-u sedim u jos uspravnijem polozaju nego na Z i takodje nemam nikakvu zastitu..

tek preko 150 ga osecam...

jbg sta da kazu onda oni sto voze hiljadarke nakede  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ti ćuti. Ti više vremena provedeš na prednjem ili zadnjem točku, tako da vjetar nema vremena da te udari... ;D ;D ;D A i adrenalin te piči sigurno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Neka ti je u zdravlju druze i da izvozis sto vise kvalitetnih kilometara! Lep bajk i CRN! ;)

Zekonju sa vozio i iznenadio me je koliko je udoban za mojih 191cm i 122 kg.

 

Razmisli i o ralici za njega.

Ovaj windscreen mi je najlepsi.

819712CA-A7F9-9E40-BFAB-97808E90D89E_thumb.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Hvala druže. Sve sam ja već smislio šta da stavim na motor, samo još da smislim koje novce da skupim, pa da ih tako potrošim.

 

Vidimo se čim vremenske prilike dozvole. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Vrsac/Beograd

Čisto informacije radi, FZ6 i Z750 imaju u milimetar isti međuosovinski razmak od 1440mm, dok je razlika u uglu prednje viljuške (25 stepeni kod FZ6, odnosno 24.5 stepena kod Z750), ali je Z-eda 5x lakše voziti... Bez obzira na razliku u kilogramima, a koja je sve samo ne zanemarljiva.

 

Što se zaštite od vjetra tiče, meni trenutno ne pravi problem - ali, ja sam trenutno ograničen na 4k rpm, tj. 90 km/h.

 

Po meni, na ovaj motor treba staviti samo 5 stvari: 1) slajdere, 2) vizir, 3) blatobran/lancobran, 4) poklopac suvozačkog sjedišta i 5) scottoiler. Kraj. Sve ostalo je sasvim zadovoljavajuće. Ako se ukaže potreba onda i amortizer, ali mislim da je to već pretjerano.

 

2 motoras: Kolega, očekuj pm uskoro, ako već ne večeras...

 

Pozdrav svima.

 

PS: Hvala na toplom dočeku.

 

 

Moja preporuka, slajdere sto pre.... ja ih nisam montirao na vreme, pa se nisam vozio dve godine skoro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Moja preporuka, slajdere sto pre.... ja ih nisam montirao na vreme, pa se nisam vozio dve godine skoro ;)

 

Najbolja preporuka...Meni su motor star mjesec dana prevrnuli sa cope,sreca pa je bio na zemljanoj podlozi,ali je opet bilo stete 154E.Pukao plasicni hvatac zraka na hladnjaku (100E ) i savijena rucica prednje kocnice(54E) .Poslije toga sam odmah stavio Chraspadove i od tada (kao i Bog da ih vidi) nisam imao nikakve incidente sa padovima bilo koje vrste.A je`l ih nemas leti svaki baksuzluk na motor,ima da ti motor padne na bilo koji nacin. ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

Ovaj bajk je kratak ali za vislje ljude preporucujem zadnji kofer zato sto je nosac na viljskama tj. izbacen nazad i dobija na duzini.Tako da nismo smesni kada sednemo na njega. :D Zatim se stavi vizir i dobija se vizuelno veci bajk.Inace bajk me je odusevio kako je udoban za mojih 191cm.Ima moj drugar i mogu reci da je do j.Iznenadjen sam bio kada sam vozio.E sad,on ima abs mada mi neko rece da kod njega bas malo zeza ako sam shvatio ali njemu je pomogao na benzinskoj pumpi,na onoj klizavoj podlozi,kada se jedna baba isparkiravala unazad. :o

ps.

Hvala druže. Sve sam ja već smislio šta da stavim na motor, samo još da smislim koje novce da skupim, pa da ih tako potrošim.

 

Vidimo se čim vremenske prilike dozvole. ;)

Imas celu nedelju suncanu pa i vikend.Ja imam profi Nikon pa ces dobiti extra fotke u voznji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Vjerovatno se vidimo u toku sedmice. Javljam se kad sklopim kockice tačno... ;)

 

Ako se kockice sklope, recimo u cetvrtak, mozda se pridruzim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pre par dana sam probao z 750 2004 godište.

 

Kad sam seo i upalio dopao mi se rad agregata i položaj sedenja, ubacujem u prvu i lagano krećem ipak sam ja enduraš.

 

Posle par kilometara okuražim se i krenem pun gas kad ono hladan tuš i razočarenje !

 

Ja sam očekivao eksploziju i silovit start, a zekan je krenuo da se dere al mi slabo ide jednostavno moje motorče je mnogo startnije i ima mnogo bolje kočnice.

 

Sve u svemu prosečan motor, to je moje vidjenje u odnosu na F800 GS koji ima 50 ccm više od zekana (a očekivao sam daleko više zbog 4 cilindra).

 

Nemam nameru da se prepucavam ni sa kim, zekan je potpuno ispravan i redovno održavan..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Kawasaki Z 750, motocikl koji pruža puno za uloženi novac, a tu prije svega mislim na motor i njegov potencijal.

 

Prije svega, moje iskustvo sa njim uglavnom vožnja, dok je za održavanje i kupovinu djelova zadužen vlasnik istog  ;D . Elem, evo nekih utisaka o ovom motociklu.

 

Prvi utasak, odnosno momenat kada je kupljen (nov u salonu) odavao je utisak solidne mašine koja uopšte nije toliko skupa. Zapravo, gledajući konkurenciju Z 750 bi treba da košta bar 1.000 eura više. Prošao je period razrade i krenula je vožnja. Ovaj model je u skoro tri godine eksplotacije prešao oko 18.000 km jer je vožen uglavnom na otvorenom (90% otvoreno - 10% grad). Neki odavjde znaju i Bojana, vlasnika, koji ga uglavnom vozi tako da iskoristi potencijal mašine (a to je vožnja uvjek u područiju iznad 7.000 o/min. , to nije mana već tipična karekteristika četvorocilindraša manje zapremine).

 

Upravo zato što se skoro tri godine vozi tako da se koriste potencijali mašine na površinu su isplivale i stavke zašto je toliko jeftin. Zadnje vješanje je nemoguće podesiti. U svakom brzom prolazu kroz krivinu uobičajno je ,,mešanje''. Ništa opasno, ali vrlo neprijatno, a sa tim efektom su uglavnom upoznati vozači enduro motocikala (bar oni koji pokušavaju isti voziti u sportskom maniru), ali jedan naked da se tako ponaša, hm, nije baš na mjestu.

 

Kočnice. Obavljaju svoj posao i čak solidno zaustavljaju motocikl, ali su projektovane na granici. Tako da kombinacija težine samog motocikla i kočionih klješta koje su projektovane u graničnom područiju uvjetovalo je da se do sada u tri godine morala već dva puta mjenjati kočiona tečnost jer je tv. fading bila uobičajna pojava. Kočnice se mogu poboljšati na razne načine, a jedan je i montaža opletenih kočionih crjeva čime se poboljšava stisak klješta na diskove. To je Bojanu i bilo u planu poslije druge zamjene kočione tečnosti, no, tada smo se upoznali sa kolegom iz Hrvatske koji je to uradio i kod njega je dolazilo do krivljenja viljuške. Da, još jedan primjer tzv. graničnog projektovanja.

 

Zaključak poslije svega je da je to ipak motocikl koji sa razlogom košta toliko koliko košta. Sam motor nudi dosta potencijala i ako se koristi njegov potencijal maksimalno onda se dolazi do graničnih vrjednosti ostalih komponenti. I dalje smatram da je ovaj motocikl odličan paket uz sve svoje mane, no, iskreno, bolje se za te novce ne može dobiti.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja